Reklama:

Jana Slívová - rozhovor po Arnold Classic Europe 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2014 - 25. - 28. 9. 2014, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal Kulštejn Petr HřebecMartin MesterPavel BretšnajdrMilan Bodlák Jaroslav Paseka
Lucie Urbanová Daniela BečkováJana Slívová Markéta Tůmová Adenike Endtová • Petra Mazačová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy strongmani
Z AC očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Michala Kulštejnaočima Martina Mestera
Jana SlívováMilan Bodlák
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body foto VIDEOREPORT

Jana Slívová se minulý víkend společně s našimi dalšími závodníky zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže Arnold Classic Europe. Na soutěžní pódium se postavila v kategorii bikini fitness žen masters a v početně obsazeném startovním poli vybojovala krásnou bronzovou medaili. Jaké byly její pocity a jak si celkově Arnolda užila, nám prozradila v následujícím rozhovoru.

Původně jste na Arnoldu vůbec startovat nechtěla, přesvědčily vás až pozitivní ohlasy okolí. Teď ale svého rozhodnutí určitě nelitujete, když se vám podařilo dosáhnout na bronz. Prozraďte, jaké byly vaše bezprostřední pocity?

Ne, že bych nechtěla, spíše to bylo z důvodů finančních. Každý start v zahraničí je náročný. Podpora fanoušků mi dala šanci a impuls být zase šťastná. (úsměv) Určitě ničeho nelituji, právě naopak. Fanoušci mi změnili život. Pocity byly nezapomenutelné. Atmosféra celých závodů nádherná i s velkou podporou. Závazek a pocit, že nesmím zklamat tak skvělé lidi s obrovským srdcem, kteří mi finančně pomohli.

Předpokládám, že forma se tedy vyvedla perfektně, protože vaše kategorie byla početně hojně obsazená. Člověk samozřejmě vždy tajně doufá v medailové umístění, kdy vám ale začalo docházet, že to snění se zřejmě promění v realitu?

Forma byla výborná, protože mi v závěru přípravy pomáhal perfektní trenér Jan Číbik a je to i jeho zásluha. Jeho optimismus a vtípky mi pomáhaly v tvrdé dietě dřít nadoraz. (úsměv) Když jsem se dozvěděla, že nás bude startovat 34, byla jsem kupodivu úplně klidná. Od rána jsem měla pocit, že to bude můj velký den. (úsměv) Docházet mi to začalo, když jsem viděla výraz porotců, a pak v té chvíli, když už jsem postoupila do poslední šestky a super holky z našeho týmu mi řekly, že mám pohár jistý. (úsměv) V tom začaly maximálně pracovat mé emoce a nešlo zabránit slzám. Na vyhlášení vítězů jsem nemohla pořád uvěřit, že je to skutečnost. (smích) Navíc když mezi druhým a třetím místem byl rozdíl jen jeden bod.

Byla to vaše první zahraniční soutěž a povedlo se vám dosáhnout skvělého výsledku. Nepomýšlíte tedy na účast na nějaké další soutěži většího formátu, například příští rok?

Pokud budu mít štěstí a seženu sponzora, tak uvažuji o mistrovství Evropy a mistrovství světa. Co má přijít, to přijde samo. Nějak to neřeším, na to mám i tak dost starostí.

Prozraďte nám, jak jste si celkově Arnolda užila? Byly nějaké organizační problémy, něco, co byste pořadatelům vytkla, nebo naopak něco ráda pochválila? Jaká byla atmosféra v českém týmu?

Arnold byl bez chyby! Maximálně jsem si tyto závody užila. Nadchly mě i jiné sporty (např. capoiera), které jsme mohli v patrech budovy vidět. Navíc jsem druhý den náhodně dostala od porotců (které jsme potkali v restauraci) 2 lístky na profi závody - tolik štěstí! Seděla jsem skoro u pódia a v blízkosti samotného Arnolda! Z toho, co jsem viděla na pódiu a v okolí sálu, běhal mráz na zádech. Organizační problémy nebyly absolutně žádné. Vše klapalo, jak mělo. (úsměv) Český tým byl skvělý, podpora velká, sranda. Pomáhali, jak jen mohli, a moc jim všem děkuji! Byla pro mě čest se seznámit s tolika osobnostmi.

Ještě vás čekají podzimní soutěže na domácí půdě. Plánujete potom nějaký delší odpočinek?

Ano, na konci října mě čeká Grand Prix PEPA Opava a snad Grand Prix Fitness v Brně, tam se alespoň můžu vidět s fanoušky, dlužím jim to. Přála bych takový den zažít všem, pro které tento sport něco znamená.


Jana Slívová na Arnold Classic Europe 2014
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.10.21:35fobo - *1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...
magazínMarek Neumann a Jan Kojecký - trénink...
DAVID.KOVACIK96 (12:47) • Obdivuju, že někdo dokáže odcvičit trénink v takovém stylu 1. série taková 2. maková 3....
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
TomášZl (22:41) • Pepovi moc fandím. Ale vzhledem ke všem problémům v přípravě, si myslím, že by bylo lep...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie