Reklama:

Markéta Tůmová - rozhovor
a aktuální forma před International Austria Cup 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIA CUP 2014 - 13. 9. 2014, Rakousko
Češi před International Austria Cup:
Jaroslav PasekaMilan Obořil • Roman Kamarýt • Jiří Šrámek • Javier F. RoldánPetr HřebecAdenike Endtová
Lucie Juřičková • Andrea SivákováDaniela BečkováMarkéta TůmováŠárka DědkováMargita Zámolová
Info z International Austria Cup:
výsledky a fotografie - 12 medailí!
Z Austria Cup očima naší reprezentace:
očima Jaroslava Paseky

Soutěž v rakouském St. Pöltenu International Austria Cup 2014 se již blíží. Závodníci se dostávají do závěrečných fází přípravy, aby se v sobotu předvedli s co nejlepší formou. Další osobností z kategorie bikiny fitness, která zde bude zastupovat Českou republiku, bude Markéta Tůmová. Držíme jí palce, ať se jí na soutěžních prknech daří co možná nejlépe!

Markéto, prozraďte nám něco o sobě - odkud pocházíte, kdy jste se prvně dostala k činkám? Co by se dalo říct, že patří mezi věci, které vás charakterizují?

Pocházím z Liberce. Je mi 34 let a mám čtyřletou holčičku. Cvičení se věnuji od svých 18 let, ale pohyb mám ráda už od mala, kdy jsem závodně hrála volejbal, věnovala se tenisu. Ve dvaceti letech jsem si řekla, že zkusím své první závody ve fitness, tenkrát ještě ani nebyla kategorie bodyfitness. Neměla jsem gymnastickou průpravu, tak jsem nakonec skončila u klasické kulturistiky. Závodění jsem pak vyměnila za horská kola, jezdila jsem maratony, jako je například Malevil Cup, ale na posilovnu jsem si i přes tvrdé tréninky na kole našla čas a chodila jsem 4x týdne.

Charakterizovala bych se asi jako velice hyperaktivní člověk, nemám ráda nicnedělání, takže asi neumím ani moc odpočívat. :)

Letos vás čeká start na Austria Cupu. Vím o vás ale, že tento rok to nebude váš první start v kategorii bikiny fitness. Už v minulých letech jsme vás mohli na pódiích vidět. Prozraďte, které závody vám nejvíce utkvěly v paměti?

Do Rakouska se moc těším, jedu tam se skvělými lidmi, které okolo sebe mám, a toho si moc cením. Určitě to nebudou moje první závody v bikiny fitness, začala jsem minulý rok na podzim kondičními soutěžemi a pak následně na jaře mistrovstvím Čech.

Nejvíce mi ale utkvěly v paměti právě ony závody v kulturistice před 14 lety, o kterých jsem se zmiňovala.

Co se vám líbí na kategorii bikiny fitness, čím si vás tato kategorie získala?

Kategorie bikiny fitness je hlavně o ladnosti (na té musíme ještě s trenérkou hodně zapracovat), ženskosti a o něžných svalech, jak se říká, proto jsem si tuto kategorii zamilovala. Samozřejmě se mi více líbí ta světová úroveň, ale to je pouze můj subjektivní názor.

Jak probíhají vaše tréninky a kdo vás v současné přípravě vede?

Po jarních soutěžích jsem poprosila paní Lídu Čížovou, zda by mi nepomohla s přípravou na podzimní soutěže. Začala jsem dojíždět 2x měsíčně za ní do Prahy. Upravily jsme jídelníček a udělaly pár změn, které však vzhledem ke krátkému časovému úseku budou více vidět na jarních soutěžích. Momentálně se asi nejvíc soustředíme na oblast nohou a zadečku. Trénink jako takový vede zase můj trenér a majitel oddílu Fitcentrum U Pešků v Liberci, za který závodím. Tréninky s ním jsou pokaždé jiné, pokaždé přijde s jinou variací či kombinací cviků a to mě opravdu baví.

Jak jste spokojená se svojí aktuální formou?

Co se týče mojí formy, tak samozřejmě je pořád co zlepšovat, ale chce to čas, a jak už jsem zmiňovala, poslední dobou se hlavně snažíme o transformaci svalového profilu. Tudíž nějaký výraznější výsledek by měl být vidět spíš až na jarních soutěžích.

Co dělá Markéta Tůmová ve svém volném čase? Jak relaxujete?

Ve svém volném čase se věnuji hlavně své rodině a dceři, učím ji jezdit na kole, podnikáme výlety... Když zrovna nemám soutěžní období, tak si ráda jedu někam zatančit asi jako každá žena. :)

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat nebo něco vzkázat čtenářům?

Touto cestou bych moc ráda poděkovala své rodině, kterou teď trochu ochuzuji kvůli své přípravě, své trenérce Lídě Čížové, která má se mnou trpělivost a vzala si mě pod svá křídla, majiteli Fitcentra U Pešků Jardovi Sokolovi za bezva přípravu, podporu a super tréninky, samozřejmě své nejlepší sparing partnerce Janě Waclavkové a Petře Mazačové - holky, jste skvělé! Díky patří Rudovi Pinkasovi a prostě celému kolektivu U Pešků a také mému dlouholetému kamarádovi Danu Pernerovi. Ti všichni mě motivují a podporují.


Markéta Tůmová - aktuální forma před International Austria Cup 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.09.12:47jnerez - Tak tohle je bikinářka jak má být *79*.+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 98 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra