Reklama:
VEGAN protein 2+1 ZDARMA!
Vyberte si 3 balení, každé v jiné příchuti! Více zde.

Martin Mester - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2014 - 25. - 28. 9. 2014, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal Kulštejn Petr HřebecMartin MesterPavel BretšnajdrMilan Bodlák Jaroslav Paseka
Lucie Urbanová Daniela BečkováJana Slívová Markéta Tůmová Adenike Endtová • Petra Mazačová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy strongmani
Z AC očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Michala Kulštejnaočima Martina Mestera
Jana SlívováMilan Bodlák
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body foto VIDEOREPORT

Martin Mester 3 týdny před Arnold Classic Europe 2014

Český závodník kategorie physique Martin Mester plánuje po jarní části sezóny závodit také na podzimních soutěžích a již o tomto víkendu si tak připíše svůj v pořadí čtvrtý start na španělském Arnold Classic Europe.

Martina jsme v souvislosti s jeho účastí na nadcházejícím klání vyzpovídali v následujícím rozhovoru. Ten vznikal v úterý 16. září na (pořádnou) dálku, když jsme otázky pokládali z Prahy a Martin odpovídal z Las Vegas, kde pobýval při příležitosti konání letošního Olympia Weekendu.


Martine, po účasti na Olympia Amateur Europe sis dopřál jen několik týdnů objemové fáze přípravy a pak ses hned pustil do předsoutěžní diety na podzimní soutěže. Napadá mě - máš raději objemovku, nebo se lépe cítíš v dietě?

Martin Mester 1,5 týdne před Arnold Classic Europe 2014

No, v objemu jsem byl jen na chvilku, máš pravdu. Já ten objem moc nemám rád, přijde mi to všechno takové až o moc jednodušší. (smích) Prostě jíš a jíš a tréninky jsou takové beze stresu. (smích) Zvedáš, co se dá, a přibíráš... Já se snažím tak nějak držet celý rok plus minus ve formě. To mi vyhovuje víc.

Arnold Classic Europe se zúčastníš už počtvrté v řadě, můžeš tedy srovnávat. Jak se soutěž podle tebe vyvíjí? Zlepšuje se úroveň závodníků?

Myslím, že Arnold Classic Europe je úspěšná soutěž, na kterou se sjíždí spousty super závodníků. Já to sleduji jen tak, ale co vidím, tak physique mužů šlo neskutečně nahoru, protože teď už máme šest výškových kategorií, což je, myslím, fajn.

Letos by se mělo na evropském Arnoldu ve physique mužů poprvé závodit v šesti výškových kategoriích, jak je už v současnosti běžné na některých amerických soutěžích. Jak tohle rozdělení do více kategorií vítáš? Bude to podle tebe znamenat více prostoru na pódiu i větší šanci neuniknout pozornosti rozhodčích?

Jak jsem říkal, je to asi lepší, protože ta výška dělala mezi závodníky docela rozdíly a teď budou víceméně všichni stejní, takže bude i pro rozhodčí snad lehčí rozhodovat. I když, abych pravdu řekl, úplně přesně nevím, co tady v Evropě chtějí. No ale je to jen soutěž a ne boj na život a na smrt, takže je třeba si to užít tak či tak. (smích)

V čem tentokrát bude tvoje forma jiná než třeba na Olympia Amateur Europe? Chystáš se na pódium přijít třeba mohutnější než tomu bylo naposledy?

No, jiná úplně nevím, i když myslím, že bude lepší, a to i tedy podle toho, co říká Slávek. (smích) Já se vždy snažím udělat maximum, ale někdy to vyjde prostě lépe a jindy hůře. A určitě chci být menši než na Olympii, i když tam jsem si taky připadal jako prcek. (smích)

Na víkend před závody jsi odcestoval do Las Vegas na Olympii. Nemáš obavy, že se cesta do Spojených států a zpět negativně odrazí na tvojí formě? A co děláš pro to, aby tomu tak nebylo a forma se cestováním nepokazila?

No, zrovna teď, když píšu tyto odpovědi, ležím u bazénu a relaxuji. (smích) Na Olympii jsem byl pozván společností Nutrend, za což jim velmi děkuji, protože se moc těším. Nemám vůbec strach o formu z důvodu cestovaní. Hlídám si jídlo a trénuji tak, jak mám, a vychází to vše, jak by mělo. Vrátím se v pondělí ráno a závodím v pátek, takže myslím, že vše bude ok. (smích)

Martin Mester 1,5 týdne před Arnold Classic Europe 2014

Nastoupíš k Arnold Classic Europe s cílem dosáhnout nějakého konkrétního umístění? S jakým výsledkem bys byl spokojený?

Jak říkám, je to můj koníček. Baví mě posilovat, ať už těžce, nebo lehce. Fakt si to užívám. Závodění je taková motivace navíc, ale samozřejmě se chci prezentovat v co nejlepší formě a chci vyhrát. Ale to chtějí všichni, že? (smích)

Takže když vyhraji, budu spokojený. (smích)

Chtěl bys touto cestou někomu poděkovat?

Je spousta lidí, kterým bych chtěl poděkovat, a tak nebudu psát ani pořadí. Ale je to samozřejmě společnost Nutrend, která mě už dva roky sponzoruje a jsem s nimi nadmíru spokojen. Dále děkuji Slávkovi Vinogradovi, který mi moc pomáhá, s kterým vše řeším a kterému nadávám, když mi zakazuje jíst, protože jsem prý velký. (smích) Samozřejmě chci poděkovat mojí rodině, která mi moc fandí, a v neposlední řadě všem fanouškům, kteří píši tolik vzkazů a zpráv na e-mail a na Facebook, že je to až neskutečné.

Když víte, že vám fandí taková spousta lidí, dá vám to opravdu pořádnou dávku motivace, takže chci aby věděli, že si toho opravdu vážím a cením si tak veliké podpory. No a samozřejmě nesmím zapomenout ani na stránky Ronnie.cz a poděkování za to, že si vždy najdou prostor, aby mě sem někam vmáčkli. (smích)

Takže ještě jednou velké díky všem a já slibuji, že udělám vše, co je v mých silách. Ať to dopadne tak, jak to dopadnout má. (smích)


Martin Mester 1,5 týdne před Arnold Classic Europe 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.09.20:59sz0ty - Já si nemůžu pomoci, ale z Martina trýská ta pozitivní ene..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra