Reklama:

Daniela Bečková - rozhovor
a aktuální forma před International Austria Cup 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIA CUP 2014 - 13. 9. 2014, Rakousko
Češi před International Austria Cup:
Jaroslav PasekaMilan Obořil • Roman Kamarýt • Jiří Šrámek • Javier F. RoldánPetr HřebecAdenike Endtová
Lucie Juřičková • Andrea SivákováDaniela BečkováMarkéta TůmováŠárka DědkováMargita Zámolová
Info z International Austria Cup:
výsledky a fotografie - 12 medailí!
Z Austria Cup očima naší reprezentace:
očima Jaroslava Paseky

V kategorii bikiny fitness nad 169 cm se na pódiu nadcházející mezinárodní soutěže představí Daniela Bečková, která si jede na International Austria Cup 2014 vyzkoušet formu a prezentaci před hlavním cílem její podzimní soutěžní sezóny, kterým je Arnold Classic Europe.

Danielo, pokud se nemýlím, na soutěžním pódiu jste se poprvé objevila teprve v minulém roce. Představte se prosím našim čtenářům.

Jmenuji se Daniela Bečková, cvičím 4 roky se svým manželem Zdeňkem, se kterým jsem se ve fitku seznámila a který mě cvičit naučil a maximálně mě podporuje po všech stránkách, protože skloubit práci osobní trenérky, matky, manželky a sportovce není jednoduché, a tímto bych mu ráda poděkovala. Předtím jsem se asi od 18 let živila jako modelka, dost jsem cestovala a do posilovny mě dostala hlavně potřeba hubnutí kvůli práci. No, práci modelky jsem pověsila na hřebík a u posilování jsem zůstala. V roce 2013, rok a půl po porodu naší dcery, jsem se poprvé zúčastnila závodů na mistrovství Moravy a Slezska a následně na mistrovství ČR, kde jsem na obou soutěžích skončila na 4. místě. Kategorie bikiny fitness u nás byla ještě v plenkách a bylo velmi těžké se připravit, protože v podstatě nikdo nevěděl, jak má vlastně vypadat. Proto jsme se s manželem rozhodli kontaktovat Vladimíra Pajiče, který je v oboru nejlepší, a navázali s ním spolupráci.

Jak vypadá vaše spolupráce s trenérem a jakou podobu má vaše předsoutěžní příprava?

Z naší spolupráce jsem naprosto nadšená. Vláďa je profík na svém místě, který přesně ví, co dělá, a hlavně mě nešetří. :) Začínala jsem dietu 7 týdnů před vrcholným závodem, kterým je pro mě Arnold Classic v Madridu, takže dieta je dost tvrdá, ale s tím se počítá. Co se týče tréninku, trénuji dvoufázově 6 dní v týdnu + ve volný den ranní kardio. Na tomto místě bych chtěla poděkovat Ivanovi a Pavle Pisettovým za nejlepší podmínky, které mi k přípravě vytvořili v IP Fitness. Více o tom, kdo jsem a jak se chystám, najdete na mé facebookové stránce.

Jak vnímáte současnou kategorii bikiny a její vývoj? Sledujete amatérskou nebo profesionální scénu, a pokud ano, kdo je váš vzor?

Scénu určitě sleduji, jak amatérskou, tak i profesionální. Momentálně jsou v kurzu drobné holky, což snad bude hrát v můj prospěch. Vzor nemám, myslím si, že každý má své předpoklady, takže není úplně ideální upínat se k nějakým vzorům. Trošku mě mrzí, že u nás kategorie není ještě ani zdaleka doceněná jako sportovní disciplína. V bikinách jde samozřejmě o prezentaci a celkový vzhled, který se předvádí na pódiu, ale za tím jsou hodiny tvrdé práce a holky na světové špičce jsou především sportovci. Určitě to není jen o krásných plavkách a kroucení zadečkem. Byla bych ráda, aby se i u nás začala široká i odborná veřejnost na tuto kategorii dívat jako na sport a ne jen jako na přehlídku hubených holek v plavkách, protože bikiny světové úrovně trénují velmi tvrdě, není to o tom, kdo je víc vyhublý, ale je potřeba, aby tělo mělo ženské tvary a jemné svalové kontury.

Jaké jsou vaše ambice na nadcházející soutěži?

Na Austria Cup si jedu vyzkoušet formu a prezentaci před Arnold Classic Europe. Samozřejmě chci dopadnout co nejlépe jako každý sportovec. :) Ovšem formu časujeme, jak jsem říkala, na Arnolda.

Danielo, děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v nadcházející soutěžní sezóně!


Daniela Bečková - aktuální forma před International Austria Cup 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra