Reklama:

Lucie Urbanová a  Milan Bodlák
- rozhovory před Arnold Classic Europe 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2014 - 25. - 28. 9. 2014, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal Kulštejn Petr HřebecMartin MesterPavel BretšnajdrMilan Bodlák Jaroslav Paseka
Lucie Urbanová Daniela BečkováJana Slívová Markéta Tůmová Adenike Endtová • Petra Mazačová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy strongmani
Z AC očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Michala Kulštejnaočima Martina Mestera
Jana SlívováMilan Bodlák
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body foto VIDEOREPORT

Dalšími závodníky, kteří se představí na prestižní mezinárodní soutěži Arnold Classic Europe, jež se bude konat již o nadcházejícím víkendu ve španělském Madridu, jsou bikini fitnesska Lucie Urbanová, stříbrná medailistka z letošního mistrovství ČR, a Milan Bodlák, který na loňském evropské Arnoldu vybojoval v kategorii mužů masters nad 60 let krásnou druhou příčku.


Lucie Urbanová

Naposled jsme vás mohli vidět na letošním republikovém mistrovství, které se konalo v květnu a kde jste vybojovala stříbrnou medaili. Co je u vás od té doby nového?

Hned z kraje bych chtěla říci, že po jarní sezóně jsem uvažovala o pauze a o tom, že nastoupím na soutěžní pódia až za rok. Netušila jsem, že budu zrovna patřit mezi finalistky, medailistky. Proto jsem se rozhodla své plány změnit, chytit příležitost za pačesy a jít si zazávodit na podzim. Potřebovala jsem být jako vždy nějak motivována a mít možnost si zazávodit na Arnold Classic Europe je sakra velký cíl. :) Času na nějaký oddech moc tedy nebylo, k tomu ještě snaha nabrat nějaký ten svalík, což za necelé 2 měsíce není lehké, a pak už zase šup do diet a předzávodní přípravy. Takže z léta jsem si opět nic moc neužila a do přípravy dávám co nejvíce.


Lucie Urbanová na letošním mistrovství ČR
Bude Arnold Classic Europe vaší první zkušeností s velkou mezinárodní soutěží, nebo jste již atmosféru podobných závodů okusila?

Bude to první zkušenost a myslím si, že i zážitek na celý život.

Prozraďte něco ze své přípravy a diety. Udály se nějaké zásadní změny? Potřebovala jste nějakou partii doladit? Co obecně považujete za svou slabinu a co je naopak vaší předností?

Momentálně už jedu dvoufázové tréninky, dietu dodržuji velice striktně. Jsem na sebe přísná. Snažím se problematické partie procvičit dvakrát do týdne. Každý trénink mám jiný, nikdy nejedu stejné kolečko. Snažím se inspirovat od ostatních závodnic, mých zahraničních vzorů a zkouším "jejich" doporučené cviky. Poslouchám hlavně své tělo a vím, co potřebuje. V posledních týdnech se snažím cvičit hodně venku - běh, kopce, schody apod. A je to, myslím, dost znát. Dolaďovat potřebuje každá partie, nejsem svalově vyzrálá závodnice. Slabina? Jsem strašně sebekritická, takže je vidím všude... Nahoře se cítím malá, dole zase velká. :) Přednosti ať posoudí jiní.

Jaké máte na Arnold Classic Europe ambice a jak jste spokojená se svou dosaženou formou?

Stojím nohama na zemi, takže jestli se v mé kategorii sejde 50 závodnic a ještě navíc z Ruska a Ukrajiny, Slovenska... tak budu ráda, když projdu eliminací. :) Samozřejmě dělám vše pro to, abych vypadala co nejlépe, a chci zabojovat. Formu jsem chtěla mít lepší jak na jaře a toho se mi snad podaří docílit.

Chystáte se letos na podzim ještě na nějaké další soutěže?

Další soutěže v plánu nemám. Potřebuji už nutně dovolenou, na které jsem nebyla skoro 3 roky. Závodím už třetí sezónu. Mám taky jiné priority.

Prozraďte, co děláte, když potřebujete "vypnout", trochu si zarelaxovat...

Relax a regenerace, to je velice důležité. Nejlepší je sklenka vína a trocha dobrých sýrů s mým manželem, ale bohužel si takový relax a luxus nemohu momentálně dovolit. :) Jsem ráda za den volna, když si vyjdeme s manželem a našimi pejsky do přírody.

Chtěla byste závěrem někomu poděkovat nebo něco vzkázat čtenářům?

Největší díky patří mé rodině za jejich podporu, hlavně mému manželovi, který to ne vždy má se mnou jednoduché. Snaží se mi ve všem vyjít vstříc a moc mi pomáhá. Je velkou oporou! Předem děkuji i čtenářům za podporu celé naší výpravy.Milan Bodlák na Arnold Classic Europe 2013
Milan Bodlák

V loňském roce jste na Arnold Classic Europe vybojoval stříbro. Jak se tedy těšíte na letošní ročník a s jakými ambicemi odjíždíte?

Na závod se těším a ambice? Tam, kde nelze nic měřit, je výsledek ovlivněn spoustou vlivů, z nichž jedním je forma. Zde jsem udělal, co jsem mohl. Ostatní je štěstí a náhoda. Vždyť je to jen zábava!

Kdy jste najel do přípravy a jak se v letošním roce vedla? Byly nějaké komplikace?

Formu jsem si držel z jarních soutěží, takže nyní jsem ji jen doladil. Co se týče obtíží v přípravě, bez alespoň nějakých komplikací se neobejde nikdo, to je prostě život. Na podzimní soutěže jsem se těšil, ovšem mrzí mě, že je pro mě finančně nedostupné MS v Mexiku. To znamená příliš velký finanční velký výdaj, který se nezúročí ani v případě, že bych uspěl.

Závodíte již dlouho, co vás pořád žene vpřed, kde hledáte motivaci se zase "trápit" v přípravě na soutěž?

Zatím jsem fit a baví mě to. Ale jakmile se začnu trápit, přestanu.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.09.09:45DiamonD123 - Sponzoring je součástí podnikání, pokud tě nesponzoruje ka..+2
25.09.09:35Carnivor - `Kanec` by jel do Mexika určitě pro placku! *79* To se nen..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra