Reklama:

Pavel Bretšnajdr - rozhovor
a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2014 - 25. - 28. 9. 2014, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal Kulštejn Petr HřebecMartin MesterPavel BretšnajdrMilan Bodlák Jaroslav Paseka
Lucie Urbanová Daniela BečkováJana Slívová Markéta Tůmová Adenike Endtová • Petra Mazačová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy strongmani
Z AC očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Michala Kulštejnaočima Martina Mestera
Jana SlívováMilan Bodlák
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body foto VIDEOREPORT

Pavel Bretšnajdr bude podobně jako minulý rok hájit české barvy na prestižní soutěži Arnold Classic Europe, která se uskuteční již tento týden ve španělském Madridu. Startovat bude v silné konkurenci v kategorii kulturistiky mužů do 95 kg.

Již za několik dní vás čeká Arnold Classic Europe - jak se na tuto soutěž těšíte a co vás přivedlo k rozhodnutí startovat právě zde?

Na této soutěži jsem startoval už minulý rok a celou letošní přípravu jsem směřoval pouze na Arnold Classic Europe. Tato soutěž má velikou prestiž a je zde mnoho zajímavých a známých osobností. Bylo tomu tak jak minulý rok, tak tomu bude i letos. Jsem rád a těším se, že se Arnold Classic mohu opět z účastnit a porovnat svoji formu se zahraničními závodníky.

V jednom z předchozích rozhovorů jste řekl, že jste "zastáncem brutální hmoty a osvalení". Co pro vás osobně tyto obrovské svalové objemy znamenají? A jak dlouho vám trvalo, než jste se k takové hmotě dopracoval?

Brutální svalové hmoty jsem zastáncem dál a znamená pro mě posun a sebepoznání svého těla. Rok od roku poznávám, který sval mohu ještě lépe zdokonalit a napumpovat... Budování mé svalové hmoty trvalo dlouhých 22 let.

Jaká byla vaše nejvyšší hmotnost a kolik vážíte v současné době?

Moje největší svalová hmotnost byla 113 kg a v současné době vážím 96,6 kg.

Jak dlouho dopředu jste začínal přípravu na Arnold Classic Europe a na čem bylo potřeba nejvíce zapracovat?

Připravoval jsem se již od prosince 2013. A na čem bylo potřeba nejvíce zapracovat? Nejvíce asi na zádových svalech a na deltech.

O Arnold Classic Europe se říká, že se zde vždy sejde obrovská konkurence skvěle připravených závodníků - jak vidíte svoje šance? Sledujete přípravu ostatních závodníků své kategorie?

Již loni se sešlo mnoho dobře připravených závodníků. Nedělám si nějaké velké ambice, ale chci být na pódiu připraven lépe než minulý rok. Byl bych velice rád, kdyby se zadařilo a dostal jsem se do první patnáctky.

Ano, konkurenci sleduji, letošní Arnold bude přeplněn dobře připravenými závodníky.

Komu byste chtěl závěrem poděkovat?

V první řadě bych chtěl poděkovat své manželce, bez které by letos příprava nebyla vůbec možná, pomáhala mi se stravou, tréninky atd. Dále bych chtěl poděkovat hlavně panu Pernerovi, bez kterého by nebyla možná cesta na Arnold Classic Europe, firmě Živé firmy, která mi poskytla větší pomoc, než jsem čekal, dále firmě AP METAL - Petru Antesovi, díky za dokonalé podmínky ve fitku Fit Mexx u bratrů Smutných, Fitness U Pešků, firmě Chytrý tisk a v neposlední řadě děkuji svým klientům, kteří byli trpěliví a snášeli mé nálady v dietě.


Pavel Bretšnajdr - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.09.19:06sz0ty - chtěl jsem napsat to samé, vypadá to jak amazonka...+1
25.09.17:43ambrosan - o tý žíle na pravém bicepsu se mi bude snad i zdát, ať se ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra