Reklama:
Big Boy Slaný karamel & Mr. Perníček 1+1!
Dva populární arašídové krémy za extra výhodnou cenu! Koupíte zde.

Jaroslav Paseka - rozhovor a aktuální forma před International Austria Cup 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIA CUP 2014 - 13. 9. 2014, Rakousko
Češi před International Austria Cup:
Jaroslav PasekaMilan Obořil • Roman Kamarýt • Jiří Šrámek • Javier F. RoldánPetr HřebecAdenike Endtová
Lucie Juřičková • Andrea SivákováDaniela BečkováMarkéta TůmováŠárka DědkováMargita Zámolová
Info z International Austria Cup:
výsledky a fotografie - 12 medailí!
Z Austria Cup očima naší reprezentace:
očima Jaroslava Paseky

Rakouský St. Pölten v sobotu 13. září přivítá letošní ročník tamní tradiční mezinárodní amatérské soutěže v kulturistice a fitness International Austria Cup. Klání se stejně jako vloni odehraje za účasti českých závodníků, k nimž patří i Jaroslav Paseka, který v tomto měsíci slaví sedmatřicáté narozeniny. Mohutného závodníka, který v Rakousku na stejném klání závodil i vloni, jsme v souvislosti s jeho blížícím se startem na International Austria Cup 2014 vyzpovídali v následujícím rozhovoru, v němž se kromě jiného dočtete i to, na jakých dalších závodech by měl letos ještě nastoupit. Připomeňme, že již v našem březnovém rozhovoru se Jaroslav svěřil, že k jeho letošním plánům patří i účast na vždy výborně obsazeném Arnold Classic Europe.


Jaroslave, jarní část sezóny jste podobně jako v předcházejících letech vynechal a zaměřil se až na podzimní soutěže. Jakých zlepšení se Vám podařilo od sezóny 2013 dosáhnout?

Na vrcholu objemu jsem dosáhl až
na 142,5 kg.
Jaroslav Paseka

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. První polovina roku byla ve znamení velkých změn. Změnil jsem bydliště i práci. V takové chvíli by se ani svědomitě připravovat na soutěž nešlo. Nová práce trenéra mi přinesla ovoce v podobě přírůstků svalové hmoty. Je to tím, že mohu konečně dodržovat životosprávu na sto procent! Hlavně spánek, který jsem v minulém zaměstnání jako taxikář pravidelně rozhodně neměl. Teď mám pravidelný spánek, jídlo i tréninky, a to vše bez stresu, že mi někdo zavolá a budu muset jet pryč.

Sezónu stejně jako vloni začnete na rakouském International Austria Cupu. S jakým cílem na soutěž jedete? Jedná se pro Vás pouze o test před ostrým startem na Arnold Classic Europe, anebo Vám i v Rakousku půjde o dobrý výsledek?

Ano je to test, rozcvička na další soutěže. Ale hlavně bych chtěl obhájit první místo z těžké kategorie.

Mezi našimi kulturisty patříte se svými 186 cm k těm vyšším závodníkům. Je Vaše výška podle Vás pro kulturistiku spíše výhodou, anebo nevýhodou?

Vyšší kulturisté to mají těžší se získáváním svalové hmoty. Musejí sníst víc jídla, doplňků, i barvy na soutěži spotřebují víc. (smích) Prostě čím větší kulturista, tím dražší příprava! Ale když má někdo na pódiu přes 180 cm a víc než 120 kg, tak to prostě vypadá lépe než většina borců z kategorie do 212 liber.

Patříte k českým nejmohutnějším kulturistům, a proto se nemohu nezeptat. Dokážete odhadnout, s jakou soutěžní hmotností nastoupíte v Rakousku? A kolik jste letos vážil na vrcholu objemu?

Na vrcholu objemu jsem dosáhl až na 142,5 kg. Tak jak příprava postupuje, čekám v Rakousku váhu kolem 123 kg, což bude o 4 kg více než minulý rok.

Jaroslav Paseka 9 dnů
před International Austria Cup 2014

Spoléháte se v závěru přípravy (ať už v oblasti tréninku, diety, nebo superkompenzace) na něčí rady, nebo těžíte pouze z vlastních zkušeností?

Momentálně už se spoléhám z devětadevadesáti procent na své zkušenosti. Soutěžím třetí sezónu po sobě a už vím, jak mé tělo reaguje.

Plánujete letos kromě International Austria Cupu a Arnold Classic Europe nastoupit i k dalším soutěžím? Pokud ano, jaké to budou?

Chtěl bych se podívat na Tatranský pohár na Slovensku a Olympia Amateur World Showdown v Rusku. Plánoval jsem start i na Ben Weider Diamond Cupu, ale tento rok je v Číně a to už by bylo pro mě finančně náročné.

Chtěl byste touto cestou někomu poděkovat?

Velký dík patří mojí přítelkyni, která musí čelit úskalím mojí dietní přípravy. Moc chci poděkovat přátelům, kteří mě podporují. Jsou to Jarda Spratek, Jindra Horký, spolumajitel RJTrade, Petr Buďa, majitel posilovny Sypatch Gym a oficiální zástupce firmy Mordex v České republice, Jaromír Šikula, majitel Penzionu u Šikulů (Bolešín). Dále jednám o podpoře a spolupráci se společností Filandr (výroba a prodej soutěžních plavek).


Jaroslav Paseka 9 dnů před International Austria Cup 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Přenechám fitness centrum v Unho...
Přenechám ze zdravotních důvodů nově zrekonstruované plně vybavené fitness centrum v Unhošťi u Kl...
práce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie