Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Profesionálové na Arnold Classic Europe 2021: výsledky a fotografie

44.537 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Vedení mezinárodní federace IFBB se vloni rozhodlo pro sloučení dvou nejdůležitějších soutěží IFBB Elite profesionálů v jednu, když spojili mistrovství světa a Arnold Classic Europe. Důvodem byla zejména nejrůznější omezení spjatá s pandemií COVID-19, kvůli nimž ve světě panovala pořádná nejistota. Tento model se jim zřejmě osvědčil, a tak se k němu rozhodli přistoupit i letos, kdy se ještě zdaleka ne všechno vrátilo do zaběhnutých kolejí, jak jsme je znali před pandemií. Na Arnold Classic Europe 2021 se ve španělské Seville závodilo ve dnech 17. až 19. září. Během všech tří dnů dostali prostor amatéři, samotní profíci na pódium nastoupili v sobotu. Vypsáno pro ně bylo celkem devět kategorií, ve kterých se kromě cenných vítězství bojovalo tako o finanční odměny v celkové hodnotě 80.000 dolarů, což představuje asi 1.718.000 Kč. Pojďme se podívat, jak tyto důležité závody, které se odehrály i za celkem početné účasti našich, dopadly!

O Arnold Classic Europe 2021 píšeme také v těchto článcích:
Arnold Classic Europe 2021 - kompletní výsledky s body
Arnold Classic Europe 2021 - zprávy z místa dění!
Arnold Classic Europe 2021 - harmonogram
Kdo se bude prezentovat na amatérském Arnold Classic Europe 2021?

Arnold Classic Europe 2021 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Križánek, Sihvonen, Kuznetsov
2.Blanco, Byruk, Zagórowski, Kuznetsov
3.Blanco, Dráb, Koukal, Kašpar

V kulturistice mužů se na soutěži sešlo o něco méně početné startovní pole než vloni. To ale souviselo alespoň částečně s tím, že v minulém soutěžním ročníku se na evropském "Arnoldu" nezávodilo v lehčí váze. Tentokrát borci v závislosti na své hmotnosti byli rozděleni do dvou kategorií. Méně kulturistů na pódiu navíc vůbec neznamenalo nižší kvalitu. Zejména Michal Križánek a Mika Sihvonen prokazovali, že patří k fantastickým bodybuilderům dneška, a že to platí napříč všemi organizacemi, na které si jenom vzpomenete. Slovenský profík svého finského soupeře tradičně předčil celkovými objemy, když je to zkrátka na první pohled o poznání mohutnější závodník. Svěřenec trenéra Alexandra Hlobika navíc s každou další soutěží ukazuje, že se mu daří posouvat po stránce vyváženosti i množství detailů, a je už opravdu jenom málo věcí, které by se mu v tomto ohledu daly vytknout. A tak když v Seville navíc závodil v opravdu dobré formě, musel se Mika před svým tradičním soupeřem opět sklonit. Porazit Michala zatím dokázal pouze na Mistrovství světa profesionálů 2019, ale tyto závody aktuálně jednatřicetiletému borci, který soutěžní plavky navléká teprve od roku 2017, jednoduše nevyšly.

Michal Križánek a Aleksei Kuznetsov při posedownu účastníků Arnold Classic Europe 2021
v kulturistice mužů open (foto: Eastlabs.sk, Igor Kopček)


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo5.000 $
3. místo2.500 $
4. místo1.500 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

Přesto, že Mika asi nikdy nebude patřit k tak masivním závodníkům jako Michal Križánek, i jemu se daří po stránce svalového rozvoje dále posouvat. Letos závodil o 4 až 5 kilogramů mohutnější než naposledy, což je opravdu parádní progres. Pomohlo mu k tomu také, že jej po delší době v tréninku nezlobila bolavá kolena. Dolní polovina Sihvonenova těla tak ještě získala na působivosti, parádní byla také jeho boční póza na způsob Shawna Rhodena. Druhé místo vybojoval zaslouženě. Nakročil k němu už v prvním semifinálovém vyvolávání, do kterého kromě něj a Michala Križánka rozhodčí vybrali ještě také Alekseie Kuznetsova z Ruska. Ten jako obvykle na pódiu podal bojovný výkon, ale na oba těžkotonážníky, kteří se umístili před ním, si přeci jenom už držel jistý výkonnostní odstup. Pokud by nakonec čtvrtý Polák Mateusz Zagórowski závodil tak dotažený jako při svém profesionálním debutu na letošním IFBB Elite Pro Czechia, Alekseie by pravděpodobně předstihl. Páté místo bral vicemistr světa profesionálů z roku 2019 Volodymyr Byruk, kterému ale do fazóny, kterou předvedl při svém úspěchu před dvěma lety, něco chybělo. Problémem se pro něj stává prohlubující se nevyváženost mezi mohutnějším pravým a slabším levým stehnem. V kategorii se představili hned tři kulturisté z České republiky, ale když ještě spolu s domácím Carlosem Blancem pózovali až ve třetím vyvolávání, bylo zřejmé, že z toho pro ně pro tentokrát žádný top výsledek nebude. Tomáš Kašpar, Martin Dráb a Pavel Koukal se v uvedeném pořadí rozdělili o sedmé až deváté místo. Všichni jistě pomýšleli na vyšší příčk a tak nezbývá než jim držet palce, aby si chuť ještě spravili v dalším průběhu sezóny.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát celk.
1. 2 Michal Križánek Slovensko 16
2. 5 Mika Sihvonen Finsko 29
3. 11 Aleksei Kuznetsov Rusko 59
4. 6 Mateusz Zagórowski Polsko 62
5. 4 Volodymyr Byruk Ukrajina 67
6. 3 Carlos Blanco Španělsko
7. 10 Tomáš Kašpar Česká republika
8. 7 Martin Dráb Česká republika
9. 8 Pavel Koukal Česká republika

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - kulturistika mužů do 95 kg


Semifinálová vyvolávání:
1.Fernandez, Koritenský, Esteves, Čermák, Henderson
2.Gutiérrez, Mignino, Remizov, Laventure, Cagnard

Hmotnostní limit lehčí váhy se letos pro IFBB Elite profesionály v tichosti zvedl z 90 na 95 kg, ale borci, kteří v ní jsou doma, se jistě příliš zlobit nebudou. Hlavní totiž je, že se v této kategorii opět závodí, když vloni nebyla vypsána na jediné soutěži! Možnosti nastoupit k Arnold Classic Europe v pětadevadesátce nakonec využilo deset kulturistů, kteří o účast na soutěži nejprve projevili zájem, a poté od pořadatelů dostali pozvánku k účasti. Platilo, že většina členů startovního pole proti sobě nikdy nestála, a tak se to, jak budou rozdané karty, před kláním dalo považovat velkou neznámou. Očekávalo se snad pouze, že o přední příčky bude bojovat Vojtěch Koritenský, který vloni v konkurenci profíků z mezinárodní federace IFBB dosáhl na tři medaile v kategorii open.

Medailisté kulturistiky mužů do 95 kg na Arnold Classic Europe 2021 (foto: Eastlabs.sk, Igor Kopček)


Finanční odměny*:
1. místo10.000 $
2. místo5.000 $
3. místo2.500 $
4. místo1.500 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

* Takto odměny byly oznámeny na pódiu, v propozicích je uvedena jiná částka.

Vojta dostal podle očekávání prostor v prvním semifinálovém vyvolávání, které je pro šance závodníka na dobré umístění na soutěžích v bodybuildingu určující. V tom jej doplnili ještě Jorge Fernandez, Pedro Esteves, David Henderson, a také další český kulturista Jiří Čermák, který si Arnold Classic Europe zvolil pro profesionální debut. I když nikdy s jistotou nevíte, jak rozhodčí rozdají karty (v Seville se to ukázalo například v bodyfitness žen), tak se zdálo, že právě naši borci nad soupeři vynikají kombinací objemů, vyváženosti a připravenosti. A když při slavnostním ceremoniálu v závěru soutěže byli postupně na pátém až třetím místě vyhlášeni Pedro, Jorge a David, zbývalo už pouze vyřešit, zda vítězství připadne na profesionální scéně známějšímu Vojtovi, anebo naší nové štice v rybníce IFBB Elite profesionálů Jiřímu. Z triumfu se nakonec se značným bodovým náskokem radoval Jiří Čermák, a pokud si prohlédnete fotografie ze soutěže anebo jste třeba sledovali přímý přenos, sami zjistíte proč. I když byl Vojtěch Koritenský výborně připravený, svalová hustota, vyzrálost, vyrýsování a vysušenost, jakou přinesl na pódium Jiří Čermák, se totiž v kulturistice vidí párkrát do roka. Závodil v opravdu fenomenální formě!

Šampión Arnold Classic Europe 2021 v kulturistice mužů do 95 kg
Jiří Čermák po boku prezidenta mezinárodní federace IFBB Rafaela Santonji (foto: Eastlabs.sk, Igor Kopček)

Mezi IFBB Elite profesionály se tedy uvedl nejlépe, jak mohl. Ačkoliv jako ročník 1976 už patří pár let k veteránům, na spojeném mistrovství světa profíků a Arnold Classic Europe to natřel mladým a ukázal, že je v jeho silách i mezi elitou mezinárodní federace IFBB mnohé nabídnout. Mimochodem, že se i v lehčí hmotnostní kategorii ve Španělsku tentokrát sešlo dobře obsazené startovní pole, dokazuje například až šesté místo parádními tvary disponujícího Spelyho Laventureho. Zajímavou postavou soutěže se stal také sedmý Miguel Mignino, který se kulturistice věnuje přesto, že je nevidomý a při pohybu na pódiu se neobešel bez občasné drobné asistence. Po volné sestavě, kterou odpózoval za bouřlivé podpory publika, mu prezident mezinárodní federace IFBB Rafael Santonja udělil speciální medaili. Zajímavé na kulturistice mužů do 95 kg bylo také udělování finančních odměn. Podle propozic měl být závodníkům v této kategorii rozdělen obnos ve výši 5.000 dolarů, ale přímo na pódiu dostali makety šeků na čtyřnásobek této částky. Věřme tedy, že se pořadatelé rozhodli plácnout přes kapsu a nejednalo se třeba jenom o omyl.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky kulturistiky mužů do 95 kg
p. č. jméno stát celk.
1. 20 Jiří Čermák Česká republika 15
2. 18 Vojtěch Koritenský Česká republika 40
3. 21 David Henderson Velká Británie 57
4. 17 Jorge Fernandez Španělsko 59
5. 19 Pedro Esteves Portugalsko 60
6. 15 Spely Laventure Haiti
7. 13 Miguel Mignino Argentina
8. 22 Eric Cagnard Francie
9. 14 Vasyl Remizov Ukrajina
10. 12 Alberto Machado Gutiérrez Španělsko

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Serechshev, Cyronek, Percival, Tiam, Kolínek
2.Zovko, Štefek, Percival, Guzys, Bertschmann
3.Zovko, Gerard, Bochorishvili, Syurtukov, Coelho

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, a také musí umět předvést vakuum, se představilo třináct profíků. Nechyběl mezi nimi ani Jakub Kolínek, který se po spanilé jízdě letošní sezónou, kdy mezi amatéry nenašel přemožitele, rozhodl využít nabídnuté příležitosti poměřit síly s profesionály. V kategorii s ním z našich nastoupil také vloni na Arnold Classic Europe bronzový Lumír Štefek. První semifinálové vyvolávání mělo složení Sergey Serechshev, Adrian Cyronek, Bernard Percival, Aristide Mbomni Tiam a Jakub Kolínek. Bylo tak zřejmé, že si tentokrát lépe povede ten méně zkušený z českých sportovců.

Jakub Kolínek na Arnold Classic Europe 2021 v kulturistice mužů open (foto: Eastlabs.sk, Jakub Csontos)


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

Ve skutečnosti měl Jakub, který o den dříve na Arnold Classic absolutně zvítězil mezi amatéry, i v konkurenci profesionálů našlápnuto k parádnímu výsledku a nešlo ani tolik o to, zda získá medaili, ale spíš jaká to bude. Nakonec z toho pro něj bylo stříbro, které se ohledem na Jakubův věk i to, že měl do hmotnostního limitu v profi jistě nějakou tu rezervu, dá považovat za opravdu mimořádný úspěch. Nad síly závodníka, kterému classic physique díky jeho vyváženosti, eleganci a pěkným tvarům parádně sedí, byl pouze Sergey Serechshev z Kazachstánu, jenž na soutěži zopakoval svůj triumf z roku 2018. Bronz bral Adrian Cyronek z Polska, kromě kterého se do první pětice vešli ještě za Německo závodící Aristide Mbomni Tiam a Litevec Deividas Guzys. Lumír Štefek si tentokrát z evropského Arnold Classic odváží sedmé místo.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky classic physique
p. č. jméno stát celk.
1. 27 Sergey Serechshev Kazachstán 22
2. 141 Jakub Kolínek Česká republika 30
3. 28 Adrian Cyronek Polsko 39
4. 33 Aristide Mbomni Tiam Německo 63
5. 31 Deividas Guzys Litva 70
6. 30 Bernard Percival Antigua a Barbuda
7. 29 Lumír Štefek Česká republika
8. 34 Tomo Bertschmann Švýcarsko
9. 23 Leo Zovko Bosna
10. 26 Alexey Syurtukov Rusko
11. 25 Tamazi Bochorishvili Gruzie
12. 24 Williams Gerard Lucembursko
13. 32 Rodrigo Coelho Brazílie

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - bodyfitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Simitsopoulos, Yaman, Ondrejovičová, Linhartová
2.Altun, Reinelt, Fomicheva, Carrasco
3.Mandolina, Pavlovskaya, Bergh, Stewart, Graziani, Roth

V bodyfitness žen nastoupilo čtrnáct profesionálek, což je spolu se South American Elite Pro 2018 zatím nejvíce v historii konceptu IFBB Elite profesionálních soutěží. Ve startovní listině figurovala také jména Adely Ondrejovičové a Terezy Linhartové, které zpravidla, když se sejdou na jednom pódiu, svádějí vzájemný a často vyrovnaný souboj o vítězství. Vyrovnané bylo i jejich v pořadí osmé vzájemné měření sil v Seville, když obě závodnice od rozhodčích získaly po čtrnácti bodech. Jenomže na první dvě příčky jim to tentokrát stačit nemělo.


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

Rozhodčí místo nich upřednostnili méně vyrýsované Sabine Simitsopoulos s Alinou Yaman, které podle nich ideál kategorie naplňovaly lépe. Pro devětatřicetiletou Sabine, která zvítězila, se jedná o senzační úspěch. V bodyfitness žen totiž sice už dokázala mezi profesionálkami vybojovat zlato na IFBB Elite Pro Montreal 2019, jenomže tam se jí sešla podstatně slabší konkurence, než tomu bylo tentokrát. Za druhou Alinou třetí místo patří slovenské a čtvrté české profesionálce. Při bodové rovnosti o jejich výsledku rozhodoval vyšší počet lepších umístění od jednotlivých rozhodčích. Jako poslední se do první pětice na klání vešla domácí Rocio Araujo Carrasco.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky bodyfitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 81 Sabine Simitsopoulos Německo 12
2. 86 Alina Yaman Ukrajina 13
3. 87 Adela Ondrejovičová Slovensko 14
4. 88 Tereza Linhartová Česká republika 14
5. 89 Rocio Araujo Carrasco Španělsko 24
6. 79 Ipek Altun Turecko
7. 80 Larissa Reinelt Německo
8. 85 Evgeniia Fomicheva Rusko
9. 77 Yekaterina Pavlovskaya Kazachstán
10. 78 Elke Van Den Bergh Nizozemsko
11. 64 Tatiana Mandolina Rusko
12. 90 Melanie-Maria Roth Německo
13. 82 Ingrid Stewart Nizozemsko
14. 84 Chantal Graziani Malta

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - bikiny fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Percival, Seaforth, Gavrikova, Bejarano
2.Secic, Teder, Zemanová
3.Reimets, Dimitrova, Perez

V bikiny fitness žen jste na letošním Arnold Classic Europe na pódiu mohli napočítat hned sedmnáct profesionálek! S ohledem na početnou účast si závodnice nejprve musely projít eliminací, ze které do semifinále postoupilo deset nejlepších. První vyvolávání prejudgingu ukázalo, že si tentokrát výborně povedou sportovkyně z Karibiku, konkrétně z ostrovního státu Antigua a Barbuda. Do prvního calloutu se totiž dostaly hned dvě bikiny fitnessky závodící v jeho barvách, a to Michelle Seaforth s Kimberly Percival, které ve čtyřčlenné řadě doplnily ještě Karina Gavrikova a Lina Bejarano. Ve druhém vyvolávání dostala šanci jediná naše závodnice v kategorii Veronika Zemanová, která tak ještě mohla zabojovat o účast v pětičlenném finále.


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

Vítězkou byla vyhlášena Kimberly, která díky tomu může slavit svůj dosud největší sportovní úspěch. Druhé místo za touto sportovkyní, kterou jste možná letos zaregistrovali už díky jejímu triumfu z Inter Island Elite Pro Championship, brala Lina, třetí příčka patří Michelle Seaforth. Na soutěži startovala také její sestra Melissa, které se ale zdaleka tolik nedařilo. Veronika Zemanová nakonec v boji o postup do závěrečné části soutěže uspěla a patří jí skvělé páté místo! Čtvrtá před ní skončila Maďarka Karina Gavrikova. Oksana Brygidyr, Yana Kuznetsova ani Melina Keltaniemi, které lze považovat asi za dosud nejúspěšnější IFBB Elite profesionálky kategorie, tentokrát nezávodily.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky bikiny fitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 93 Kimberly Percival Antigua a Barbuda 11
2. 107 Lina Bejarano Španělsko 11
3. 97 Michelle Seaforth Antigua a Barbuda 14
4. 104 Karina Gavrikova Maďarsko 18
5. 100 Veronika Zemanová Česká republika 23
6. 96 Jana Teder Estonsko
7. 94 Lejla Secic Bosna
8. 98 Victoria Perez Španělsko
9. 95 Alexandra Dimitrova Bulharsko
10. 92 Reet Reimets Estonsko
91 Hanna Skvortsova Ukrajina
99 Aisha Kaipova Kazachstán
101 Camile Marins Brazílie
102 Ana Paula Brazílie
106 Marietta Kiianlinna Finsko
108 Melissa Seaforth Antigua a Barbuda
115 Lucia Di Pancrazio Itálie

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - physique mužů

Physique mužů se stalo nejpočetněji obsazenou kategorii soutěže. Do boje o přízeň rozhodčích se v něm zapojilo dvaadvacet borců, a také je nejprve čekala eliminace, z níž se do semifinále měl dostat rovný tucet z nich. K evropskému Arnold Classic znovu nastoupil také Dmytro Horobets, který je s šestnácti vítězstvími mezi IFBB Elite profesionály ústřední postavou kategorie. A protože i tentokrát Dmytro závodil v perfektní formě, dostal ještě spolu s Thierrym Bayalou, Reynoldem Mendesem a Enriquem Gutierrezem šanci v prvním semifinálovém vyvolávání.


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

V něm Horobets své soupeře celkem jasně předčil a v konkurenci profíků z mezinárodní federace IFBB si posléze s jistotou došel už pro své sedmnácté zlato. Na dalších předních příčkách ve výsledkové listině se za ním srovnali Thierry, Reynold a Enrique, top 5 uzavírá šampión nedávného IFBB Elite Pro Malta Damian Dombrowski. Více se možná očekávalo od vítěze letošního IFBB Elite Pro Czechia Antona Papezhuka, který se ale tentokrát musel spokojit s jedenáctým místem. K závodům nastoupili také český profík Petr Bílek a jeho slovenský kolega Dominik Antoš. Oba však v nabitém startovním poli nástrahami eliminace neprošli.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky physique mužů
p. č. jméno stát celk.
1. 39 Dmytro Horobets Ukrajina 5
2. 52 Thierry Bayala Francie 10
3. 56 Reynold Mendes Haiti 16
4. 60 Enrique Gutierrez Španělsko 22
5. 45 Damian Dombrowski Polsko 23
6. 55 Junior Noel Haiti
7. 48 Sidy Pouye Španělsko
8. 44 Davide Fiorini Itálie
9. 54 Waldemar Gustavsson Švédsko
10. 41 Happy Edodo Španělsko
11. 57 Anton Papezhuk Ukrajina
12. 40 William Sodré Brazílie
42 Petr Bílek Česká republika
43 Igor Jevtic Bosna
46 Karim Ibrahim Malta
47 Ramon Jimenez Dominikánská republika
49 Lenny Massouf Francie
50 Vladislav Alekseev Rusko
51 Victor Alfonso Coats Itálie
53 Dominik Antoš Slovensko
58 Giuseppe Riserbato Itálie
59 Robin Singer Německo

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - physique žen


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo800 $
4. místo700 $
5. místo500 $
celkově5.000 $

Physique žen představuje jednu z kategorií, kterou pořadatelé IFBB Elite profesionálních soutěží vypisují pohříchu málo. Vloni se v ní nezávodilo vůbec, letos v ní sportovkyně dostaly prostor poprvé. To jim na jistotě určitě nepřidá, a ve Španělsku se to projevilo také na početosti startovního pole. V týdnu před závody čítalo pouze dvě jména, když přihlášeny byly Yasmina Gouaich a Nataliia Dichkovska. Vypomoci tak musely úspěšné účastnice připojeného amatérského Arnold Classic Europe Uta Köhler-Spitzbarth, Kerstin Telker a Tatiana Zalas. Díky jejich přispění v kategorii startovalo alespoň pět závodnic. Rozhodčí, stejně jako tomu bylo v minulosti u Michaely Kohutové, před nějakým přílišným vyrýsováním a napruhováním upřednostnili pěkné tvary, vyváženost a ženskost. K vítězství se díky tomu při profesionálním debutu probojovala šampiónka letošního IFBB Diamond Cup France Yasmina Gouaich.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky physique žen
p. č. jméno stát celk.
1. 76 Yasmina Gouaich Francie 49
2. 74 Uta Köhler-Spitzbarth Německo 75
3. 75 Kerstin Telker Německo 81
4. 73 Tatiana Zalas Polso 81
5. 72 Nataliia Dichkovska Ukrajina 95

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - fitness žen


Finanční odměny:
1. místo2.000 $
2. místo1.000 $
3. místo800 $
4. místo700 $
5. místo500 $
celkově5.000 $

Velmi málo se mezi IFBB Elite profesionálkami závodí také ve fitness žen a i tady to mělo vliv na počet účastnit. Přihlášeny byly pouze Finka Oona Ylitolonen s Nikolett Szabó z Maďarska. Aby z toho nebyl vyloženě průšvih, vypomohly dvě úspěšné účastnice připojených amatérských závodů Nataliia Toropova a Anna Dudushkina. A chce se říci, ještě že tak. Obě Rusky se postaraly o to, že soutěž nakonec měla přes nepočetné obsazení velmi dobrou úroveň, a rozdaly si to ve vzájemném souboji o vítězství. Z něj úspěšněji vyšla Nataliia. Nikolett Szabó, šampiónka loňského ročníku soutěže, tentokrát skončila až čtvrtá.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky fitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 37 Nataliia Toropova Rusko 12
2. 36 Anna Dudushkina Rusko 24
3. 38 Oona Ylitolonen Finsko 31
4. 35 Nikolett Szabó Maďarsko 31

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2021 - wellness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Freitas, Ferreira, Ehrschwendtner, Oliver, Shcherbakova
2.Vasvári, Okinyi, Góngora, Ehrschwendtner, Sued, Dia

Ve wellness žen můžeme po odchodu Angely Borges do konkurenční profesionální ligy IFBB Jima Maniona vídat vyrovnanější souboje, než tomu bylo v dobách, kdy kategorii neochvějně vládla právě ona. Roli největší osobnosti wellness po ní mezi IFBB Elite profesionálkami převzala Lexy Oliver, ale soutěžím nedominuje tolik jako Angela. A ve skutečnosti letos nebylo do poslední chvíle jisté, zda ji neporazí její brazilská krajanka Poliane Freitas.


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

Lexy nakonec ataku nové soupeřky odolala, ale Poliane při profesionálním debutu ukázala, že se s ní určitě musí počítat. Profi kartu vlastní od celkového triumfu na IFBB World Cup 2019 a bylo znát, že od svého posledního amatérského úspěchu odvedla kus práce. O zbývající místa v první pětici se rozdělily Elly Ferreira, Viktoriia Shcherbakova a Everlyn Okinyi. V kategorii zkusila štěstí také Nikolett Vasvári z Maďarska, která dosud nastupovala v bodyfitness. Byla z toho pro ni v desetičlenném startovním poli devátá příčka, a tak se jí tento krok do neznáma prozatím příliš nevyplatil.

Arnold Classic Europe 2021 - výsledky wellness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 68 Lexy Oliver Brazílie 8
2. 61 Poliane Freitas Brazílie 12
3. 62 Elly Ferreira Portugalsko 13
4. 69 Viktoriia Shcherbakova Ukrajina 18
5. 65 Everlyn Okinyi Keňa 25
6. 66 María Góngora Španělsko
7. 67 Daniela Ehrschwendtner Rakousko
8. 71 Yasmine Dia Francie
9. 63 Nikolett Vasvári Maďarsko
10. 70 Mabel Sued Dominikánská republika

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2021
plnou vydařených snímků z objektivu Igora Kopčeka a Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček a Jakub CsontosSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.09.13:11Sárinka.S - Tady si někdo fandý Bravo -1
20.09.10:45deiw - Ad počty - ono těch NPC kvalifikací není zas tak moc. Naví..
20.09.10:419027 - To ne, ale zas mám pravdu.+1
20.09.09:57Mikuc - IFBB, NPC, NABBA, WABBA, AAu... Každá federace má hvězdu a..+1
20.09.09:33Hockey1000 - Ty znáš osobně všechny sportovce světa, že tohle můžeš tvr..-1
20.09.09:279027 - To, že se nechceš porovnávat ve svém odvětví s těmi nejlep..
19.09.23:35MartinG - Križo zas výrazne lepší ako minulú sezónu. Z brucha spravi..+1
19.09.19:23Ivan777 - NPC už dlho nie je a ani nikdy nebude mať pre Európanov pr..
19.09.14:46deiw - Pořád mi přijde, že má ty břišáky trochu zalité, nebo to v..
19.09.12:23Zodiak411 - Hlavně proč by měl Michal přecházet? Tady je hvězda, vyděl..
19.09.12:17amoresPE - Adela a Tereza najlepsie formy... tu fakt zalezi, ako lu n..+1
19.09.12:00Neutralni typ - Cermak vypada jak bracha Koritenskeho XD
19.09.11:56Neutralni typ - Krizanek masakr, zda se ze zlepsil pas a ten pomer hlava v..+1
19.09.09:39torturer - Koukám úroveň závodníků vysoká. To nebyl jednoduchý závod...
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie