Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Lukáš Červený - rozhovor před Arnold Classic Europe 2021

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Už v pátek 17. září vystoupí ve španělské Seville na pódium první závodníci v rámci amatérského Arnold Classic Europe. Program soutěže potrvá až do neděle a v průběhu 3 dní se zde plánuje prezentovat také spousta závodníků z Česka. Jejich aktuálně známý přehled najdete výše v záhlaví článku.

Tradiční předsoutěžní rozhovory jsme včera zahájili s juniorem Davidem Janatkou a dnes budeme pokračovat s jeho kolegou z osvalenější kategorie muscular physique. Lukáš Červený už není na velkých mezinárodních soutěžích žádným nováčkem a může se pochlubit řadou medailových umístění. Loni mu na "Arnoldu" patřilo při jeho premiéře v muscular physique parádní stříbro, ačkoli rozhodnutí startovat, jak říká, mezi obry, padlo až pouhé 3 dny před soutěží. Jak se mu dařilo v přípravě, jestli od loňska zase přibyla nějaká kila, jak je na tom se silovými výkony a jak si věří před soutěží, to už se dozvíte od něj v rozhovoru.

Do přípravy Petra Růžičky a Romana Hajabáče můžete nahlédnout prostřednictvím tréninkových videí.

jménokategorie
Lukáš Červený muscular physique
David Janatka physique juniorů 16 - 23 let
Petr Růžička physique mužů do 173 cm
Roman Hajabáč physique mužů masters 45 - 49 let

Lukáš Červený

Vybrané úspěchy:

Fitness Mania Classic 4 - 2. místo ve physique mužů do 174 cm
Arnold Classic Europe 2020 - 2. místo v muscular physique
IFBB Diamond Cup Ostrava 2019 - 2. místo ve physique mužů do 173 cm
IFBB Diamond Cup Hungary 2019 - 4. místo ve physique mužů do 179 cm

Lukáši, jak jste sám naposledy řekl, minulá sezóna byla zatím Vaší nejúspěšnější. Jak úspěšná pro Vás byla následná objemovka a příprava, které předcházely nadcházejícímu startu na "Arnoldu"? Přibudou na pódiu nějaká kila?

Zdravím všechny čtenáře portálu Ronnie.cz. Objemovou přípravu na tuto sezónu jsem zahájil vlastně bezprostředně po ukončení soutěžního období v prosinci loňského roku, kde jsem startoval na Arnold Classic Europe (2. místo) a následně na Fitness Mania Classic (2. místo). Rebound po soutěži se zadařil a ze soutěžních 79,5 kg jsem se dostal až na nějakých 93 kg v poměrně slušné kvalitě. Po měsíci, kdy jsem se maximálně snažil využít posoutěžního anabolismu, přišlo lehké zvolnění, aby si tělo hezky odpočinulo a já mohl pokračovat následnou fází hypertrofie. V této fázi jsem se opět přiblížil nějakým 93 kg a síla šla rapidně nahoru. Podařilo se mi dosáhnout i některých slušných silových výsledků: mrtvý tah 3x 230 kg, bench-press 3x 140 kg a dřep 6x 200 kg. Pak přišel lehký deload a následný přechod do diety začátkem července. Aktuálně se tedy nacházím v 15. týdnu přípravy a váha se pohybuje lehce pod 84 kg. Nechci to tedy zakřiknout, ale ano, přijdu o něco málo větší. (úsměv)

Lukáš Červený při tréninku 1,5 týdne před Arnold Classic Europe 2021

Došlo u Vás letos oproti minulosti v přípravě k nějakým změnám, anebo se držíte zaběhnutých a osvědčených postupů?

Co se týče postupů, tak ty jsou v podstatě stejné jako v minulých sezónách. Jak říká staré dobré pravidlo, když ti hra funguje, tak ji neměň. V trénincích, tak tam určité změny nastaly. Tou první a dost podstatnou byl Katčin apel na to, abych to tolik nedřel a zbytečně svaly nepálil. Někdy je prostě méně více, ale k tomu člověk musí dojít. Druhou zásadní změnou bylo přidání druhého tréninku nohou do týdenního cyklu. Důvodem bylo to, že jsme se na nohou snažili udělat maximální možný progres. Rád bych je konečně vytáhl z kraťasů… Uvidíme, jak dopadne "Arnold", a třeba k tomu dojde už v Praze na Diamond Cupu.

Potkaly Vás v uplynulých měsících i nějaké zádrhely, nebo šlo vše hladce?

Zhruba v půlce přípravy jsem měl menší problémy s žebry na levé straně zad, která mi neustále "vyskakovala". Měl jsem z toho nesnesitelné bolesti v rameni a pravé ruce v oblasti bicepsu. Příčinu jsme s mým fyzioterapeutem Vojtou Veselým odhalili a od té doby mám pokoj. Tímto bych mu chtěl poděkovat za skvělou práci.

Lukáš Červený 2 týdny a 1,5 týdne před Arnold Classic Europe 2021

Loni to bylo druhé místo a od zlata Vás dělily pouhé dva body. Jak silná je ve Vás před soutěží myšlenka na zlato? Myslíte na vítězství, anebo umístění tolik neřešíte a soustředíte se spíše na to, abyste hlavně nastoupil lepší?

Loňské umístění pro mě bylo obrovským překvapením a v podstatě ho stále vstřebávám, přeci jen to byl první start v open kategorii muscular men's physique a hned z toho bylo stříbro. Stojím ale nohama na zemi a domnívám se, že v loňském roce kvůli přísným restrikcím nebylo obsazení kategorie tak nabité, jako by mohlo být v tomto roce. Uvidíme tedy, jak se zadaří letos v Seville, a samozřejmě bych byl za placku moc rád a udělám pro to max!

Některé tradiční soutěže, jako například Fitness Mania Classic, byly letos zrušeny. Našel jste si kromě "Arnolda" v kalendáři i další závody, kde se ještě budete chtít představit?

Jak jsem už zmiňoval výše, hned víkend po "Arnoldovi" budu startovat na Diamond Cup Prague, a to opět v kategorii muscular physique, a pokud to umožní pravidla (což si teď nejsem jistý), chtěl bych se postavit i mezi borce v classic physique.

Lukáš Červený 8 a 7 dní před Arnold Classic Europe 2021

S přípravou Vám pomáhá Katka Kyptová, fungujete ale i Vy sám jako kouč? Dělíte se s někým o své zkušenosti?

Jako kouč nepracuju. Na živobytí si vydělávám v oblasti automotive v jedné menší firmě (Tax - Norma, s.r.o.), která se specializuje na kontrolu a úpravu dílů právě pro automobilový průmysl. Co se trénování a stravy týče, jedná se spíše o menší přivýdělek, koníček a radost z toho, že můžu své vědomosti nabyté především několika soutěžními přípravami předávat dále k užitku známých a kamarádů v našem fitku (Wolf Fitness Mnichovo Hradiště).

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Velké díky patří především Wolf Fitness Mnichovo Hradiště, celému jeho týmu, manželům Volfovým za obrovskou podporu v celé mé přípravě. Rád bych také poděkoval DreamGym Mladá Boleslav za možnost reprezentovat právě jejich gym a mému zaměstnavateli, firmě Tax - Norma, s.r.o., za vstřícnost a toleranci. Dále pak mé trenérce Katce Kyptové, celé mé rodině za trpělivost a pochopení, hlavně nyní v závěru přípravy, a také Vám, webu Ronnie.cz, za zprostředkování tohoto rozhovoru.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie