Reklama:
EXTRA nízká cena: protein Smart Whey 1+1
Zbývá ještě 8 příchutí. Skladem i citronová nebo štrúdl. Více zde.

Matěj Vaigl - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2021

10.499 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

V mezinárodní federaci IFBB v současnosti existují tři kategorie, ve kterých je hmotnost závodníků omezena ve vztahu k jejich výšce. Jedná se o games klasickou kulturistiku, klasickou kulturistiku a classic physique, přičemž v první zmíněné kategorii je hmotnostní limit nejstriktnější a v poslední nejbenevolentnější, ačkoliv jej samozřejmě i tak vůbec nemusí být snadné splnit. Právě classic physique, které se od games klasické kulturistiky a klasické kulturistiky liší ale i některými dalšími pravidly, si letos pro závodění vybral pouze jednadvacetiletý Matěj Vaigl, jenž letos zaznamenal značný progres po stránce celkových objemů. První vystoupení v pro něj nové kategorii si Matěj přitom připíše rovnou na pořádně velkých závodech, když se už tento týden představí na Arnold Classic Europe. Jak se ke sportu dostal a s jakými očekáváními na soutěž, kterou bude hostit španělská Sevilla, vyráží, se dočtete v následujícím rozhovoru!

V classic physique se z našich na soutěži plánují představit:
jméno všechny závodníkem zamýšlené kategorie
Igor Kútik classic physique do 175 cm
Matěj Vaigl classic physique do 180 cm
Jakub Kolínek klasická kulturistika nad 180 cm, classic physique nad 180 cm
Vojtěch Nádeníček klasická kulturistika nad 180 cm, classic physique nad 180 cm,
games klasická kulturistika
Richard Bílík klasická kulturistika do 180 cm, klasická kulturistika masters,
classic physique masters
Petr Jach kulturistika mužů do 90 kg, kulturistika masters, klasická kulturistika mužů nad 180 cm, classic physique nad 180 cm, classic physique masters

Matěj Vaigl

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2019 - 2. místo ve physique juniorů

Matěji, na Ronnie.cz Vás s prosbou o rozhovor oslovujeme poprvé, a tak začněme od začátku. Jak jste se dostal k posilování a v jakém okamžiku jste si řekl, že je načase vyzkoušet si také závody?

Ve čtrnácti letech, když jsem skončil s fotbalem a nevěděl, co za sport si vybrat dále, mi kamarád nabídl, jestli s ním nechci zajít do fitka, a já jsem od té doby cvičit nepřestal. Bude to letos tím pádem už sedm let, co se fitness věnuji. Na vyvážený jídelníček se mi samozřejmě podařilo najet až o dost déle. Od té doby, co jsem svou pozornost upřel i na jídlo a začal vypadat o něco lépe, mi známí a kamarádi z posilovny říkali, že bych měl zkusit závodit, a já jsem se na základě toho rozhodl, že to opravdu zkusím.

Matěj Vaigl v přípravě na Arnold Classic Europe 2021

Máte za sebou soutěže ve physique juniorů a muscular physique mužů, letos byste se měl představit mezi zase o kus mohutnějšími borci v classic physique. Je tohle ta kategorie, kde byste se mohl cítit doma, anebo do budoucna uvažujete i o přesunu do kulturistiky?

Tohle je velice zajímavá otázka. Můj přesun mezi kategoriemi způsobil fakt, že nemám problém s nabíráním svalové hmoty, právě naopak. Na svoji váhu (limit je 89 kg nejvíce pro moji kategorii) vypadám až příliš velký. Z toho důvodu se najdou tací, kteří by mě chtěli vidět v kulturistice. Vše záleží na výsledcích z této sezóny. Moc se mi do kulturistiky přebíhat nechce, protože pokud v ní budu chtít být do budoucna úspěšný, nevyhnu se extrémům a možná i hazardům se zdravím. Na druhou stranu mě představa hory svalů láká. Líbí se mi však, když tělo zůstává estetické, což se mnohdy s dnešní kulturistikou dle mého názoru neslučuje. Abych to shrnul, momentálně nevím, co si vybrat. Chtěl bych zkusit kulturistiku, ale zároveň se mi líbí estetický ideál classic physique.

Kolik kilogramů svalů jste odhadem od loňska nabral, jakou plánujete letos soutěžní hmotnost a jaký je pro Vás v classic physique hmotnostní limit?

Jak už jsem odpovídal v předchozí otázce, limit je 89 kilogramů. Já jsem zatím nejméně navážil 91,8 kg, ale mám ještě šest dnů do Arnold Classic. Myslím si, že se to dá stihnout. Netroufnu si odhadnout množství svalů, které jsem od loňska nabral, ale moje poslední soutěžní váha (loňský Diamond Cup Prague) byla 82 kg a nyní se mám dostat na 89 kilo.

Matěj Vaigl v přípravě na Arnold Classic Europe 2021

I když jste vloni i předloni už závodil v mezinárodní konkurenci, tak to vnímám tak, že Arnold Classic Europe, na které se připravujete, bude zatím Vaší největší soutěží. S jakými ambicemi se do Španělska vydáváte?

Ano, Arnold Classic Europe je pro mě zatím největší soutěž. Byl jsem v životě na dvou soutěžích a dvakrát závěr nevyšel tak, jak měl. Letos si troufnu říci, že do třetice všeho dobrého už to vyjde. Pokud se tak stane a pózing bude perfektní (usilovně na tom pracujeme), doufám, že bych mohl zaútočit i na přední příčky.

V mezinárodní federaci IFBB je jedním z klíčových prvků pro úspěch závodníka v classic physique schopnost předvést vakuum. Nacvičujete jej nějak speciálně?

Asi bych měl, ale přiznám se, že mi to vždy vydrží tak týden v kuse a pak mě dostihne únava nebo lenost. I přesto mám ve volné sestavě jednu pózu s vakuem a myslím, že to nevypadá zas tak špatně. No uvidíme.

Matěj Vaigl v přípravě na Arnold Classic Europe 2021

Máte někoho, kdo Vám pomáhá s tréninkem, dietou anebo třeba nácvikem pózingu?

Tak tady pod touto otázkou bych chtěl speciálně vyzvednout svého trenéra a kamaráda, pózingového boha Ondru Kmošťáka, který vymyslel všechno od jídelníčku přes trénink, pózingovou hudbu až po úklonu ve volné sestavě. Já jsem na tohle hrozný lajdák a v přípravě je pózování to poslední, co se mi z nabízených činností zrovna chce. Ale Ondra mě řekněme lehkým nátlakem namotivoval ke každodennímu nácviku pózingu, se kterým mi pomáhá moje přítelkyně Natálie. Udělat formu není můj problém, ale odprezentovat ji byla noční můra. Teď už mě to ale začalo bavit. Pózing v men's physique je proti classic physique, které mě baví nejvíce, hrůza.

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě velké díky patří mému již zmíněnému trenérovi Ondrovi, který dle mého názoru povznesl trenérství fitness na jinou úroveň a dokáže absolutně bez extrémů připravit do perfektní formy. Další díky patří mé přítelkyni Natálce, která se mnou letos vede přípravu dvojitou (jde na Arnold Classic Europe do bikin) a je se mnou ve chvílích nejen dobrých. Dále celé mé rodině a každému, kdo mě jakýmkoliv způsobem podporuje.

Matěj Vaigl v přípravě na Arnold Classic Europe 2021Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie