Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Petra Zvoníčková - rozhovor před Arnold Classic Europe 2021

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Silnou osmičku českých bikiny fitnessek, které se už o víkendu představí na pódiu sevillského Arnold Classic Europe 2021, dnes uzavíráme předsoutěžním rozhovorem s Petrou Zvoníčkovou. Jako juniorka již má za sebou těžko uvěřitelných 26 soutěží a na Arnold Classic míří s čerstvým největším dosavadním úspěchem - stříbrnou medailí z IFBB Diamond Cupu Malta, kterou dokázala vybojovat dokonce v dospělé kategorii! Jak zvládá odjet tolik závodů za sebou, co se ještě snažili s trenérem Slávkem Vinogradovem před "Arnoldem" dotáhnout a jak zodpovědně ke své přípravě přistupuje, na to všechno i na mnoho dalšího jsme se jí vyptali v rozhovoru, který si můžete přečíst níže.

Všem našim závodníkům přejeme, ať jim závody vyjdou podle jejich představ. Hodně štěstí!

jménokategorie
Petra Zvoníčková bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Natálie Sazamová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Sandra Ďuricová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm
Barbora Krouželová bikiny fitness žen do 169 cm
Denisa Kubcová bikiny fitness žen do 169 cm
Eva Budina bikiny fitness žen do 172 cm + masters nad 164 cm
Natálie Myslíková bikiny fitness žen nad 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness žen nad 172 cm

Petra Zvoníčková

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Malta 2021 - 2. místo v bikiny fitness žen nad 169 cm
IFBB Diamond Cup Ostrava 2021 - 4. místo v bikiny fitness žen nad 172 cm
Mistrovství Evropy 2021 - 6. místo v bikiny fitness juniorek od 21 do 23 let nad 166 cm
Extrifit pohár ČR 2021 - 1. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm
MS juniorů 2020 - 6. místo v bikiny fitness juniorek od 21 do 23 let nad 166 cm

Petro, ty jsi letos neměla žádnou velkou pauzu ve smyslu období bez závodů a i přesto je na tobě vidět, že si závody stále více a více užíváš. Kde bereš energii a motivaci soutěžit takhle bez přestávky?

Delší pauzu od závodů jsem vlastně neměla nikdy, závodím bez přestávky od jara roku 2018. Tenhle sport jednoduše miluju od chvíle, co se můj podpatek dotkl prvních závodních prken. Baví mě celý proces přípravy a vše, co to obnáší. Stála jsem na 26 různých závodech a pokaždé byla alespoň o kousíček lepší než na předchozích. To je má motivace. Překonat své předchozí já.

Nezabíhám v přípravě do žádných extrémů, co se týče stravování a tréninkové metodiky, nedělám velké rozdíly mezi dietou a obdobím mimo soutěže, pouze nejsem v deficitu ale na udržovacím příjmu nebo v lehkém kalorickém nadbytku. Jako sportovec se chovám 365 dní v roce a snažím se tak ke všemu přistupovat. Právě díky své konzistentnosti a celoroční práci jsem schopná se stále posouvat a závodit. Pořád hledám, co bych ještě mohla zlepšit, učím se z chyb, které jsem v minulosti udělala.

Možná Vás při čtení napadá, zda se necítím omezovaná nějakým režimem - určitě ne. Závodění je neodmyslitelnou součástí mého života. Každá příprava mě toho spoustu naučila a posunula mě jako člověka a jsem šťastná, že můžu dělat to, co jsem vždy chtěla.

Udělala jsi v rámci letošních příprav nějakou výraznou změnu v čemkoliv s přípravou na závody spojeném, ať už na jaře, či teď na podzim?

Největším rozdílem oproti předchozím závodním letem bylo, že jsem se naučila více pracovat s psychikou a byla mnohem více v klidu. Začala jsem více věřit v sebe a svůj potenciál, dopomohly mi k tomu i výsledky ze soutěží v průběhu posledního roku. To udělá neskutečně moc. Na poslední soutěži roku 2020, Fitness Mania Kladno 4, jsem se poprvé dostala do prvního vyvolávání na mezinárodní soutěži, což mě nakoplo, slyšet své číslo jsem vnímala jako velký úspěch.

V roce 2021 jsem chtěla nastoupit výrazně lepší a být konkurenceschopná na mezinárodních soutěžích. Věděla jsem, že musím přidat na správná místa svalovou hmotu a přijít připravenější a staženější. Také jsme s trenérem změnili look a změnila jsem po třech letech barvu plavek z modré na červenou. Formou jsme se pak dokázali strefit do aktuálního mezinárodního trendu a dostala jsem se do finále na mistrovství Evropy, kde nás v kategorii startovalo 23.

V rámci posledního srpnového víkendu jsi startovala na mezinárodních závodech na Maltě, kde jsi vybojovala skvělou medailovou pozici a získala tak krásné druhé místo. Jak sis danou soutěž užila? Je něco, co bys z daných závodů ráda vypíchla? A jak jsi celkově vnímala tento úspěch?

Zúčastnit se Diamond Cupu Malta bylo spontánní rozhodnutí poměrně narychlo, ale jsem zpětně velmi ráda, že jsem ho udělala. Spolu s mistrovstvím Evropy to byla soutěž, kterou jsem si nejvíce užila, a odvezla si krásné vzpomínky. Cestovaly jsme společně s mou dobrou kamarádkou Lucií Krmenčíkovou a užily jsme si po soutěži ještě pár dnů na maltských plážích a navštívily Valettu.

Po červnovém Diamond Cupu Ostrava, kde jsem těsně skončila 2x na 4. místě, jsem si medaili moc přála. Bohužel zrušili juniorskou kategorii, jelikož jsem byla jediná přihlášená, proto jsem startovala pouze mezi ženami, jako nejmladší závodnice celé soutěže. Celá soutěž byla opravdu krásná, vše hezky vyšlo - forma, líčení, barva apod.

Upřímně mi doteď nedochází, že jsem dokázala získat stříbro, nějak tomu nemůžu uvěřit. Dívám se na fotografie od Igora Kopčeka z Eastlabs a nevěřím, že tohle jsem já. Před rokem jsem snila o finále na mistrovství republiky a teď jsem porazila čtyři držitelky profesionálních karet během dvou mezinárodních soutěží. Závodnice na prvních dvou pozicích v každé výškové kategorii šly ještě do souboje o absolutku, kde jsem skončila šestá z celkem 30 závodnic.

Oslavila jsi nějak stříbro z Malty?

Samozřejmě! Copak jde závodit a nejít to pak oslavit? (smích) Jelikož jsem silně alergická na lepek a laktózu, mé možnosti výběru restaurace apod. jsou poměrně omezené. Na Maltě ale byly téměř všude varianty bez alergenů a já měla poprvé těstoviny v restauraci nebo kopečkovou čokoládovou zmrzlinu.

Na Maltě sis určitě mohla otestovat formu před blížícím se Arnold Classic, na které se chystáš, v rámci mezinárodní konkurence. Byla jsi zde se vším spokojená, nebo je ještě něco, co by jsi chtěla do zmiňovaného Arnolda zlepšit, ať už vzhledem k formě, či projevu na pódiu?

Na soutěži byla přítomna paní prezidentka svazu Lída Čížová, které bych chtěla moc poděkovat za krásná slova a feedback. Jediné, co mi dala za úkol do Arnoldu zlepšit, je přijít ještě o kousek staženější, což jsme spolu s mým trenérem plánovali, mezi Maltou a Arnoldem je časový rozdíl 3 týdny, to je tak akorát času.

Co se týče prezentace, s tou jsem byla spokojená, ale vždy to může být lepší, takže i tam se pokusím posunout a být na pódiu jistější. Konkurence tam bude obrovská, je to velmi náročná soutěž. Chci si být jistá tím, že nastoupím jako aktuálně nejlepší možná verze sebe sama. Podle toho teď ke své přípravě přistupuji a dávám do ní naprosté maximum.

Jaké máš dál plány do konce letošního roku? Máš už stanoveno, na kterých závodech by ses ještě ráda letos ukázala, a nebo máš již plány na případnou pauzu?

Po Arnold Classic Europe budu startovat ještě na Diamond Cupu v Praze, kam se také velmi těším, je to nádherná soutěž, závodila jsem na loňském ročníku. Co bude dál, zatím přesně nevím. Padl návrh chvíli odpočinout a poté se připravit ještě na prosincový Diamond Cup Rome, kam jsem se vždy chtěla podívat, ale teprve uvidíme a rozhodneme se na základě výsledků a feedbacku rozhodčích v této sezóně. V roce 2022 bych pak určitě chtěla závodit a navštívit další země.

Chtěla bys někomu poděkovat? Komukoliv, kdo ti je v přípravách tou pravou oporou a bez koho si například nedokážeš soutěžní přípravy sama představit nebo si sama myslíš, že by bez opory dané osoby nebyly tak snadné?

Musím poděkovat spoustě lidem. Žádného svého úspěchu bych nedosáhla bez pomoci druhých. Děkuji své rodině, přátelům, sponzorům a všem, kdo ve mě věří a jsou součástí mé cesty. Jsem za každou pomoc a podporu velmi vděčná. A nejvíce za ty, kteří ve mě věřili od začátku a podpořili mě tehdy, kdy jsem to potřebovala nejvíc. Z celého srdíčka děkuji svému trenérovi Vjačeslavu Vinogradovi za vše, co pro mě udělal a jak moc mi pomohl se v tomto sportu posunout. Velmi si vážím našeho přátelství a možnosti naší spolupráce.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie