Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Ladislav Nový - rozhovor
po mistrovství Evropy 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2014 - 14. - 18. 5. 2014, Španělsko
Češi před ME:
Petr Havlík • Miloš Růžička • Tomáš Horák • Bohumil ŠtěpánekBoris Orava (II.) • Jindřich Musil (9 t.)
Filip ŠteflovičVítek Sahula (6 t., 4 t., 2,5 t.) • Vladimír ŠtěpánekMilan BodlákMiroslav Mráz • Jaroslav Kejř
Luboš Koumal (II.) • Martin Louda (II.) • Aleš Réman • Ladislav Šroubek • Štěpán Ginzel (2,5 t.) • Jiří Vilímek
Martin MesterLadislav NovýLenka ČervenáDaniel MinsterValerie Peršina (II.) • Eva NutilováMarie Turková
Eva HavelkováAdenike EndtováKarolína Machová • Renata Richterová • Lenka Ferenčuková • Jana Ludmila Bendová • Lucie Limbrunnerová • Veronika ZubačováLucie JakešováŠárka DědkováPetra Urbánková
Margita Zámolová • Veronika ŽižkováMilena KoudelkováLucie KoumarováDominika Krejcarová
Před ME:
sraznominace harmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 2 medaile!
den 2 + foto - 4 medaile! den 3 + foto - 2 medaile!
den 4 + foto - 1 medaile! návrat foto masters
kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Martina Mesteraočima Víta Sahuly
Ladislav NovýBoris OravaDaniel Minster
Miroslav Mráz

Pojídá klatovská kuřata a domů si přinesl z posledních třech závodů, kterých se zúčastnil, zlato. Má to snad nějakou souvislost? Těžko říci, pravdou ale je, že Ladislav Nový byl nejlepším závodníkem ve physique mužů jak na mistrovství Čech, tak na mistrovství ČR a zlato vybojoval i v evropské konkurenci na ME ve španělské Santa Susanně.

Láďo, nejdřív veliká gratulace k tvému španělskému úspěchu. Jak se cítíš jako novopečený mistr Evropy?

Moc díky, je to hodně příjemný pocit a jsem rád, že se mi podařilo splnit si jeden ze svých cílů a snů. Velmi mě těší, že se mi povedla taková šňůra úspěchů zakončená mistrem Evropy.

V rozhovoru před ME jsi řekl, že se vždy snažíš udělat co nejlepší formu, abys byl sám se sebou spokojený. Byl jsi tedy bezprostředně před soutěží s formou spokojený?

Určitě byl, s Bohoušem jsme to konzultovali na hotelovém pokoji. Voda odešla přesně tak, jak jsme chtěli, tj. ne příliš moc, aby ze mě nebyla úplná smrtka v obličeji. Minulý rok na mistrovství světa to už bylo stažené dost.

Jak probíhala soutěž, jak se ti líbila, či nelíbila její organizace? Nebyl tam trochu chaos při tolika soutěžících?

Do haly jsme šli už ve čtvrtek dopoledne, první den šampionátu, kdy nastupovala klasická kulturistika. Byl tam trošku zmatek se startovními čísly, která v jednu chvilku nebyla, a pořadatelé byli malinko zmatení, ale postupem času se vše srovnalo.

Já jsem nastupoval až v pátek odpoledne po masters, takže jsem měl hodně času si prohlédnout ty pány, kteří tu a tam vypadali jako z "jaderného reaktoru". Tolik svalů v jejich věku je určitě dechberoucí. Hodně se mě líbil Míra Mráz, který vyhrál zlato, a za tu dobu co jsem ho poznal, musím říct, že je to vážně skvělý chlap protřelý životem. Jeho fotku často ukazuji ve fitku, když mi někdo starší říká, že už takové svaly nemůže mít.

Moje kategorie se dostala na řadu kolem 19. - 20. hodiny, kdy proběhla eliminace na 16 nejlepších závodníků a poté finále se 6 závodníky. Zhruba ve 23 hodin pak došlo na vyhlašování, při kterém zahrála česká hymna, což mě hodně potěšilo.

To věřím, ale na moment bych se ještě vrátila do doby bezprostředně před nástupem na pódium. Stihl sis v zákulisí prohlédnout konkurenci, nebo ses raději nekoukal?

Tak určitě jsem se díval, spousta borců už byla vysvlečená dvě hodiny předem, takže bylo na co se "koukat". Jak už ale bylo zmíněno, tato kategorie je dost specifická na určení konkrétních "parametrů" vítěze, takže tam byli i opravdu velcí pánové, kteří by podle mě mohli klidně do klasické kulturistiky nebo kulturistiky, a pak od všeho trochu. Kdo by měl vyhrát, jsem ale netipoval. Mnohokrát totiž, když se všichni seřadí na pódium, tak najednou ten "nejkrásnější" ze zákulisí už nemusí být tak dobrý vzhledem k ostatním.

Byla velká nervozita? A kdy jsi začal tušit, že by to mohlo být hodně zajímavé umístění?

Tak zdravá nervozita asi trošku je, už to není ale ta sklíčenost jako při prvních závodech, která vám spíš ubližuje. Vždyť tam přece jdu ze své vlastní vůle a ještě abych pak z toho byl totálně rozložený... Stále to pro mě není úplná procházka růžovým sadem a tu a tam se stres objeví, ale už vím jak na něj.

Jinak celé rozhodování mělo rychlý spád, takže z pódia jsme šli rychle do zákulisí, kde jsme se dozvídali, kdo jde dál, a znovu se řadili. Upřímně jsem opravdu chtěl do finále, protože to pro mě bylo takové potvrzení předešlých soutěží. No a když se to splnilo, byl jsem opravdu rád a jenom si to užíval.

Dokázal bys odhadnout, čím jsi zaujal rozhodčí, že tě dali na první příčku? Co bylo dle tebe tvým "esem v rukávu"?

Tak asi celková symetrie bude líbivá, i když vím, že by to chtělo na pár místech naplácat trošku svalů a umět se smát. Mám tedy na čem pracovat.

Do Španělska jsi jel s cílem užít si soutěž a udělat si pohodový výlet v absolutní psychické pohodě, bez stresu. Povedlo se?

První dva dny to chvílemi trošku vypjaté bylo, vzhledem k tomu, proč jsem tam přijel, ale pak už to absolutní psychickou pohodou nazvat můžu.

Co bude tvoje další meta?

Hodně jsem váhal, jestli jít do Prahy na amatérskou Olympii, jelikož to soutěžení už celkem dost zasahuje do osobního a pracovního života, ale na druhou stranu se rád představím před českým publikem a nasaju ještě jednou závodní atmosféru. Pak už mne budou čekat jen výlety, výlety a vynahrazování času těm, které jsem zanedbával. A budu se také pokoušet dál předat znalosti o cvičení a stravě, které jsem postupem času získal.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:21) • Okej, po vypocuti rozhovoru berem spat moj debilny komentar
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:00) • Vzdy som chcel mat postavu ako on. Stacilo len pockat :D
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
zborka2 (14:25) • Tomáš je sympaták . Přeju mu ať drží zdraví a ´úspěšný návrat .
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie