Reklama:
100 % Whey Protein + EAA aminokyseliny ZDARMA
Špičkové složení a 16 vyladěných příchutí. Navíc dárek za 440 Kč zdarma. Objednávejte zde.

Závodníci v kulturistice
mužů masters - rozhovory
před mistrovstvím Evropy 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2014 - 14. - 18. 5. 2014, Španělsko
Češi před ME:
Petr Havlík • Miloš Růžička • Tomáš Horák • Bohumil ŠtěpánekBoris Orava (II.) • Jindřich Musil (9 t.)
Filip ŠteflovičVítek Sahula (6 t., 4 t., 2,5 t.) • Vladimír ŠtěpánekMilan BodlákMiroslav Mráz • Jaroslav Kejř
Luboš Koumal (II.) • Martin Louda (II.) • Aleš Réman • Ladislav Šroubek • Štěpán Ginzel (2,5 t.) • Jiří Vilímek
Martin MesterLadislav NovýLenka ČervenáDaniel MinsterValerie Peršina (II.) • Eva NutilováMarie Turková
Eva HavelkováAdenike EndtováKarolína Machová • Renata Richterová • Lenka Ferenčuková • Jana Ludmila Bendová • Lucie Limbrunnerová • Veronika ZubačováLucie JakešováŠárka DědkováPetra Urbánková
Margita Zámolová • Veronika ŽižkováMilena KoudelkováLucie KoumarováDominika Krejcarová
Před ME:
sraznominace harmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 2 medaile!
den 2 + foto - 4 medaile! den 3 + foto - 2 medaile!
den 4 + foto - 1 medaile! návrat foto masters
kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Martina Mesteraočima Víta Sahuly
Ladislav NovýBoris OravaDaniel Minster
Miroslav Mráz

Španělská Santa Susanna již ve dnech 14. až 18. května po roce opět přivítá supermistrovství Evropy, v jehož rámci se odehraje Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů a masters. Na akci se vypraví také početná česká reprezentační výprava, když konkrétně na Mistrovství Evropy juniorů a masters nastoupí například i Milan Bodlák, Vladimír Štěpánek, Miroslav Mráz, Martin Louda a Luboš Koumal, kteří si v nabitém programu těsně před závody našli čas a poskytli nám krátký rozhovor.


Milan Bodlák, Vladimír Štěpánek a Miroslav Mráz

Prvním třem zmíněným kulturistům, kteří na závodech nastoupí v nejvyšších věkových kategoriích, jsme položili vždy tři stejné otázky:

1) Máte před sebou start na nadcházejícím Mistrovství Evropy juniorů a masters. Jak se na soutěž těšíte a s jakým cílem na ni vlastně jedete? Máte ambice na nějaké konkrétní umístění, nebo si jedete hlavně užít atmosféru velkých mezinárodních závodů?

2) Když jste s kulturistikou začínal, věřil jste že budete závodit tak dlouho? Co vás u tohoto po fyzické i finanční stránce náročného sportu stále drží?

3) Kdo je vám v přípravě oporou, bez koho by vaše účast na evropském šampionátu nebyla možná?


jménokategorie
Milan Bodlák kulturistika mužů masters 60 až 65 let
Miroslav Mráz kulturistika mužů masters 60 až 65 let
Vladimír Štěpánek kulturistika mužů masters nad 65 let


Milan Bodlák

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR 2014 - 3. místo v kulturistice mužů do 82,5 kg
Mistrovství Čech 2014 - 1. místo v kulturistice mužů do 82,5 kg
Mistrovství Evropy 2013 - 1. místo v kulturistice mužů masters od 60 do 64 let
Mistrovství Evropy 2012 - 1. místo v kulturistice mužů masters nad 60

1) Jedu si užít opět tu atmosféru velkých závodů. Každé dobré umístění je samozřejmě to přilepšení k dobré pohodě. Umístění nikdy neplánuji.

2) Kulturistika je možná i sport, ale je to hlavně způsob života. Závodění je ten motor, který vytáčí intenzitu života do vyšších otáček. Znám hodně kluků, kteří řekli dost a za rok či za dva byli zpět. No a já jsem ještě to dost neřekl.

3) Je takové pořekadlo, že kdo chce, najde si způsob, kdo nechce, najde si důvod. Asi se musí každý především poprat sám se sebou. Když někdo pomůže, je to plus. Nikdy jsem neměl sponzora, ale mám štěstí, že se mohu, když to potřebuji, opřít o svoji životní partnerku Irenku. Té děkuji, že mi pomáhá, když potřebuji.


Milan Bodlák na mistrovství Čech 2014


Miroslav Mráz

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa 2013 - 2. místo v kulturistice mužů masters od 60 do 65 let
Mistrovství Evropy 2011 - 4. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
Mistrovství Československa 1986 - 1. místo v kulturistice mužů do 179 cm
Mistrovství Československa 1983 - 2. místo v kulturistice mužů do 179 cm

1) Každá soutěž je vlastně ukončením určitého tvrdého rituálu v životosprávě i tréninku, který tomu předchází. Čekáte, že za to, co jste tomu obětovali, přijde odměna a každý doufá, že to bude umístění na stupních nejvyšších. Někdy se to podaří, někdy ne, ale jdete stále kupředu a stále doufáte, že příště to určitě vyjde. Není to samozřejmě jen o tomto, jsou to léta tvrdé práce, na kterou jste přivykli fyzicky i psychicky, a všechna ta dřina v posilovně už prostě k životu tak nějak patří. Atmosféru závodů většinou ani vnímat nestačíte, všechno vnímáte spíš zpětně, až je soutěž za vámi.

2) Člověk musí dokázat sám sobě, že ještě nepatří do "starého železa". Čím je člověk starší, tím méně má zdraví a více různých problémů. Sport je jedinou možností, jak se tomu všemu nepoddat.

3) Základem všeho je vůle a odříkání. Bez toho by žádná podpora nepomohla.


Miroslav Mráz na mistrovství světa 2013


Vladimír Štěpánek

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR 2014 - 3. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
Mistrovství světa 2010 - 8. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
Mistrovství Evropy 2010 - 3. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
Mistrovství ČR 2010 - 1. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let

1) Na soutěž se těším a připravuji se, jak nejlépe umím. Pokusím se obhájit finálovou účast z roku 2010.

2) Trénuji a cvičím od roku 1972, tedy dvaačtyřicet let, ale že budu závodit v pětašedesáti letech na mistrovství Evropy, to mě ani ve snu nenapadlo. Kulturistika je pro mne zábava a relax.

3) Oporu mám ve své přítelkyni Míle, tréninkovém partnerovi Luboši Jůzlovi a poradci pro závěr přípravy Slavoji Bednářovi. Tímto všem děkuji a věřím, že je nezklamu.


Vladimír Štěpánek na mistrovství České republiky 2014


Luboš Koumal a Martin Louda

Martin Louda s Lubošem Koumalem od nás s ohledem na jejich nedávný start na slovenském Mozolani Classic dostali jiné otázky. Jejich odpovědi na ně naleznete níže.


jménokategorie
Luboš Koumal kulturistika mužů masters do 80 kg - 40 až 49 let
Martin Louda kulturistika mužů masters do 90 kg - 40 až 49 let


Luboš Koumal

Vybrané úspěchy:

Mozolani Classic 2014 - 2. místo v kulturistice mužů masters
Mistrovství Evropy 2013 - 3. místo ve fitness mužů
Mistrovství světa 2009 - 4. místo ve fitness mužů
Mistrovství ČR 2003 - 3. místo v kulturistice mužů do 70 kg

Luboši, máte za sebou start na letošním ročníku Mozolani Classic, kde jste se dokázal probojovat až ke stříbru. Jak jste spokojený s umístěním a formou?

Luboš Koumal v zákulisí
Mozolani Classic 2014 s Jakubem Šubrtem.

S výsledkem jsem spokojený maximálně, vždyť jsme byli bez rozdílu vah a rozhodně jsem nepatřil mezi ty nejtěžší závodníky. S formou spokojený moc nejsem, ale tato soutěž byla pro mě spíše testem všeho, co jsem posledních pět let nedělal. Především jsem mohl v superkompenzaci pořádně nacukrovat, i když jsem to asi trošku přehnal. (smích) Dále s vodou to taky bylo jiné, protože mě nečekala náročná fitness sestava. Na formě se ale také trochu podepsalo velké ochlazení počasí s následným čekáním v dešti přibližně hodinu před stadionem, než závodníky pustili do šaten na prezentaci. No a celkově na zimním stadionu byla zima jak ve špatném ruském filmu a po organizační stránce to také nebylo zrovna nejlepší. Dle předběžného harmonogramu jsem měl mít asi hodinu a půl na přípravu, pak přiběhl jeden pořadatel, strhl to ze dveří a zavelel: "Masters za pět minut na pódiu!" No nic, tak jsme trhli rekord v namazání - cca tři minuty - a šli jsme se do mrazu zkusit rozcvičit. (smích) Ale zase na druhou stranu podmínky měli všichni stejné, takže nechci, aby to vyznělo, že si příliš stěžuji. Na pódiu už jsem si to užíval a všechny tyto stresy zapomněl. (smích)

Teď je před vámi start na Mistrovství Evropy juniorů a masters, o kterém jsme se zmínili již před několika dny v předcházejícím rozhovoru. Na čem potřebujete do šampionátu ještě zapracovat, aby vaše forma byla podle představ? Bude se nějak lišit vaše finální příprava na soutěž (superkompenzace, manipulace s vodou) od té před Mozolani Classic?

Největší práce mě asi čeká na zádech, držím tam celkem dost vody. Vůbec celkové moje vodní hospodářství je velmi komplikované, protože při sebemenším problémovém impulsu zadržuji vodu. Ten poslední týden před mistrovstvím Evropy bude velmi odlišný od toho před Mozolani Classic, nebudu to tak tlačit do cukrů a s vodou to bude také jiné. Spíše se to bude blížit k té fitness superkompenzaci, aby forma byla srovnatelná, ne-li lepší. (smích)

Jak pro vás bylo nyní, krátce před vlastní soutěží, obtížné plnit povinnosti rozhodčího při celodenním mistrovství České republiky?

Jako rozhodčí se na soutěžích pohybuji asi sedm let, takže dobře vím, co mě čeká a jak se fyzicky i psychicky připravit i na takto náročnou soutěž. Navíc jsem se na některé kategorie střídal s jiným kolegou rozhodčím, a tak jsem mohl dodržovat i jídelní plán a pitný režim krátce před vlastní soutěží, přesně jak jsem potřeboval.

Závěrem bych chtěl poděkovat celé redakci Ronnie.cz. Ta práce, co děláte, všechny ty rozhovory před a po, reportáže, zpravodajství, to je prostě fantazie. Dále děkuji firmě Smartlabs, za ta kvanta kvalitních doplňků, které mám k dispozici. Bez nich by ta příprava byla o moc náročnější a tím teď nemyslím jen finanční stránku. Děkuji také trenérovi Viktoru Hellovi za jeho odbornost a trpělivost, když mi zrovna mozek příliš neslouží při nízké hladině sacharidů. (smích)


Luboš Koumal na Mozolani Classic 2014


Martin Louda

Vybrané úspěchy:

Mozolani Classic 2014 - 6. místo v kulturistice mužů masters
Mistrovství ČR 2010 - 2. místo v kulturistice mužů masters od 40 do 50 let nad 80 kg
Mistrovství ČR 2010 - 3. místo v kulturistice mužů do 90 kg
Mistrovství Moravy a Slezska 2010 - 2. místo v kulturistice mužů do 90 kg

Martine, máte za sebou start na letošním ročníku Mozolani Classic, kde jste se dokázal probojovat do finále. Jak jste spokojený s umístěním?

Přeji všem čtenářům Ronnie.cz pěkný den. Formuloval bych to trochu jinak, jsem spokojený s postupem do finále, ale umístění jsem si představoval o jedno nebo dvě místa výše. Ale i tak převládá dobrý pocit z účasti na této soutěži. Trochu jiný pocit ale mám z organizace této soutěže, která byla krátce řečeno katastrofální. Ať už zmatky při pouštění závodníků do haly, tak i totálním chaosem v semifinálovém programu soutěže, kdy organizátoři úplně rezignovali na předem zveřejněný harmonogram jednotlivých kategorií. Řeknu vám, zlaté české soutěže. (smích)

Teď je před vámi start na Mistrovství Evropy juniorů a masters, o kterém jsme se zmínili již před několika dny v předcházejícím rozhovoru. Na čem potřebujete do šampionátu ještě zapracovat, aby vaše forma byla podle představ? Bude se nějak lišit vaše finální příprava na soutěž (superkompenzace, manipulace s vodou) od té před Mozolani Classic?

Chtěl bych hlavně zlepšit nohy, které na Mozolani Classic ještě nebyly podle mých představ. Mistrovství Evropy je pro mě letošní vrchol, takže tomu bude odpovídat i finální příprava, která bude, proti té na Mozolani ještě o dost tvrdší. Zkrátka jak se říká, tentokrát se už jde "na plech". Neexistuje už žádný pardon, všechno je maximálně přísné a přesně naplánované. Trochu mám obavy z letu, protože tohle je pro mě nová zkušenost, tak snad vše dopadne dobře. Držte nám všem palce, ať česká reprezentace doveze co nejvíce medailí!


Martin Louda na Mozolani Classic 2014


Závěrem

Milanu Bodlákovi, Miroslavu Mrázovi, Vladimíru Štěpánkovi, Luboši Koumalovi i Martinu Loudovi touto cestou ještě jednou děkujeme za rozhovor a přejeme jim, ať se jim letošní evropský šampionát vydaří podle jejich představ!


Zmíněné reprezentanty v kategorii kulturistiky masters mužů doplňují ještě závodníci v tabulce níže.

jménokategorie
Jaroslav Kejř kulturistika mužů masters nad 80 kg - 50 až 59 let
Ladislav Šroubek kulturistika mužů masters - 50 až 59 let
Aleš Réman kulturistika mužů masters nad 90 kg - 40 až 49 let


Foto:
www.eastlabs.sk
Jaroslav Trnka, Ronnie.cz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.05.08:49mirus - všem držím pěsti, ať dopadnou co nejlépe. Bojuj tě.+1
14.05.06:44rosvit - Jsou to borci.+1
13.05.22:28DiamonD123 - Nedá se náhodou někde sehnat jejich foto z té doby? :)+1
13.05.22:19LUC - .. jsem vídal už jako 17 letý dorostenec na Mistrovství ČS..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
LOPO (15:39) • Je to blbosť len víťaz . Ja by som to dal ako voľakedy z Arnolda prvých 5 a z ostatných...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Zodiak411 (15:38) • Nemůžu se zbavit dojmu, že letos jsme dost možná mohli vidět budoucí dva velké soupeře....
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Sárinka.S (15:17) • Jako bych se vyjadřovala, jsou to jelítka Koukáš asi moc na Policii v akci ;`DDDD
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
WORM (12:58) • Legrační. Policie bude postihovat budoucí trestný čin, protože SARM jsou ilegální až od...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
maxpoint97 (10:26) • Tak já si dal tu práci a kvůli Tutanchameleonovi se trochu víc soustředil na Moora a re...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie