Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Závodnice v bodyfitness - rozhovory
a formy před mistrovstvím Evropy 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2014 - 14. - 18. 5. 2014, Španělsko
Češi před ME:
Petr Havlík • Miloš Růžička • Tomáš Horák • Bohumil ŠtěpánekBoris Orava (II.) • Jindřich Musil (9 t.)
Filip ŠteflovičVítek Sahula (6 t., 4 t., 2,5 t.) • Vladimír ŠtěpánekMilan BodlákMiroslav Mráz • Jaroslav Kejř
Luboš Koumal (II.) • Martin Louda (II.) • Aleš Réman • Ladislav Šroubek • Štěpán Ginzel (2,5 t.) • Jiří Vilímek
Martin MesterLadislav NovýLenka ČervenáDaniel MinsterValerie Peršina (II.) • Eva NutilováMarie Turková
Eva HavelkováAdenike EndtováKarolína Machová • Renata Richterová • Lenka Ferenčuková • Jana Ludmila Bendová • Lucie Limbrunnerová • Veronika ZubačováLucie JakešováŠárka DědkováPetra Urbánková
Margita Zámolová • Veronika ŽižkováMilena KoudelkováLucie KoumarováDominika Krejcarová
Před ME:
sraznominace harmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníprezentaceden 1 + foto - 2 medaile!
den 2 + foto - 4 medaile! den 3 + foto - 2 medaile!
den 4 + foto - 1 medaile! návrat foto masters
kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Martina Mesteraočima Víta Sahuly
Ladislav NovýBoris OravaDaniel Minster
Miroslav Mráz

V termínu 14. - 18. května proběhne ve španělské Santa Susanně supermistrovství Evropy 2014, které bude zahrnovat Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness a Mistrovství Evropy juniorů a masters. České barvy na něm bude hájit hojný počet reprezentantů. Jako tomu bývá vždy, tak Vám i nyní přinášíme rozhovory s nimi a fotky jejich aktuálních forem.

Následující článek bude věnován závodnicím v kategorii bodyfitness, bodyfitness masters a bodyfitness juniorek. Je jich celkem devět, jejich přehled a výškové kategorie naleznete níže. Pro lepší přehlednost jsme všem položili stejné otázky, a to:

1) Jak šla soutěžní příprava a jak jste spokojená s vývojem formy?
2) Co pro Vás účast na letošním ME znamená a s jakými odjíždíte ambicemi?
3) Co plánujete po návratu dalšího, ať už soutěžně, nebo soukromě?

Níže naleznete odpovědi všech, které si našly čas se podělit se čtenáři o své dojmy z přípravy, blížícího se šampionátu a plány do budoucna.


jménokategorie jménokategorie
Veronika Zubačová do 158 cm Veronika Žižková do 168 cm
Lucie Jakešová do 163 cm Milena Koudelková masters 35 - 44 let
Šárka Dědková do 163 cm Lucie Koumarová masters 35 - 44 let
Petra Urbánková do 163 cm Dominika Krejcarová bodyfit. juniorek do 163 cm fitness juniorek
Margita Zámolová do 163 cm


Veronika Zubačová

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství Čech 2011, 2013, 2014 - 1. místo v bodyfitness do 160 cm
Mistrovství Čech 2014 - absolutní prvenství v bodyfitness
Mistrovství ČR 2011, 2012, 2013, 2014 - 1. místo v bodyfitness do 160 cm
Mistrovství ČR 2011 - absolutní prvenství v bodyfitness

1) Letos byla příprava na jaro a Evropu o něco lepší než minulý rok, jelikož jsem se hodně hlídala, abych nebyla nemocná, i když dvě malé virózy přece jen byly... Ale záda začala zlobit, a to hned jak jsem zařadila kardio častěji jak 3x týdně - tak jsem ho jela mimo sezónu. Snažila jsem se také zlepšit slabiny jako střed zad, hamstringy a zadek a větší objem ramena břicha. Ale když na sebe tak koukám, není to skoro vidět. :) I přes mé problémy se zády se mi ale podařilo zařadit opravdu lehounké mrtvé tahy s napnutýma nohama a přítahy v předklonu na střed zad. To je jediný cvik na střed zad, který cítím, že pomáhá, a dokážu ho procítit, jak se má.

Co se týče diety, tak jsem se poprvé donutila být více striktní a zkusila jsem menší cyklickou ketogenní dietu, kdy se jí převážně tuky a bílkoviny a jednou nebo dvakrát se zařazují sacharidové dny bez tuku s polovinou bílkovin. Musím říct, že jsem se cítila dobře a síla byla stejná, a pokud člověk miluje oříšky jako já, tak mu sacharidy ani moc nebudou chybět. Samozřejmě se vše počítá, aby celkový přísun kalorií seděl na váhu, kterou člověk potřebuje. Zařadila jsem také hodně zeleniny všeho druhu. Postupně jsem ale změnila tuhle dietu na takovou mou standardní, kde ubírám tuky a dávám více sacharidů, tedy ne typické vlny, ale spíše nízké a méně tuku a jednou za týden sacharidový den.

S formou samozřejmě spokojená nejsem, protože jsem měla v plánu vypadat lépe, ale zase i s ohledem na ty bolesti zad jsem ráda, že jsem to alespoň tak mohla dotáhnout do konce. Věřím, že do Evropy se ještě forma posune.

2) Pokud jde o moje ambice, tak bych si opravdu přála to finále, ale je mi jasné, že vše bude záležet na tom, jak budou vypadat ostatní závodnice a co se bude líbit rozhodčím. Nikdy jsem nepatřila mezi úplně vysekané bodyfitnessky a asi ani nikdy nebudu. Takže se budu snažit o žensky tvarovaný typ postavy a samozřejmě dobrou prezentaci.

3) Co plánuji po Evropě? Asi zasloužené léto. :) S kariérou nechci přestat, ale mám omezené finanční prostředky, jelikož si vše platím sama, takže se nedá závodit tak často, jak by si člověk přál. Na druhou stranu tělo jistě uvítá odpočinek. Přece jen už mi není dvacet a tělo je více unavené. Já vždycky vzpomínám, proč jsem začínala... Cvičila jsem proto, že mě to bavilo a chtěla jsem si vybudovat svaly, o kterých jsem snila. Závodění přišlo až v roce 1996, asi když jsem se koukala na olympiádu a chtěla jsem také zažít ten pocit hrdosti a štěstí, když člověk vyhraje a na krku má medaili a všichni mu tleskají. Hodně si kolikrát představuji, jak vyhrávám Evropu a hrají českou hymnu... To by pro mě byl asi splněný životní sen. Ale vím, že jen pro tohle nemůžu závodit, ale je to takový hnací motor.

Tak přeji závodníkům i kondičákům, ať jim jde cvičení a vše zvládnou bez velkých problémů.


Veronika Zubačová před mistrovstvím Evropy 2014


Veronika Zubačová na mistrovství ČR 2014


Lucie Jakešová

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství Čech 2014 - 2. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství ČR 2013, 2014 - 4. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství Čech 2013 - 3. místo v bodyfitness do 164 cm

1) Letos byla příprava o 80 % těžší než vloni, protože to, co mi loni fungovalo, tak letos nešlo, takže jsem se dost natrápila. Několikrát jsem to chtěla vzdát, když jsem přetažená nemohla spát, koukala do půl jedné v noci do stropu a v půl třetí jsem byla hlady vzhůru... Nevěděla jsem, jestli brečet, nadávat, nebo se všemu smát. Zhruba po 10 - 11 týdnech dřiny se to začalo zlepšovat, ale museli jsme s trenérem hodně zredukovat jídelníček a stáhnout bílkoviny, takže nejenže měl člověk málo cukrů, ale najednou měl i málo masa a zeleniny, která držela vodu. Takže ve zkratce - letos to byla fakt dřina. :)

2) Protože necvičím dlouho a letos jsou to pro mě první velké závody, tak je pro mě mistrovství Evropy velká čest a moc se těším. Asi každý z nás jede na závody, aby se umístil co nejlépe, takže já nejsem výjimka... Letenku jsem měla koupenou, aniž bych byla nominovaná, protože jsem tam chtěla jet podpořit náš tým a holky, se kterými jsem se postavila loni poprvé na pódium. Takže fakt, že mě nominovali, pro mě hodně znamená a těším se na nové zážitky a zkušenosti.

3) Po návratu bych chtěla minimálně 14 dní odpočívat, chodit jen běhat, nechat tělo si oddychnout, nasadit nějakou detoxikační kúru, dát se trošku dohromady, a když zdraví a finance dovolí, tak se připravit na nějakou podzimní soutěž. Ale nejdříve ozdravit tělo, protože v přípravě dostává opravdu zabrat, už jen množství té bílkoviny, zátěž na klouby i šlachy, zabrat dostává i psychika... Takže určitě nějaké wellness s přítelem a bez telefonu. :)


Lucie Jakešová před mistrovstvím Evropy 2014

Foto: Zdeněk Koza


Lucie Jakešová na mistrovství Čech a ČR 2014


Šárka Dědková

Dosavadní úspěchy:

GP Fitness 2013 - 1. místo v bodyfitness žen
GP PEPA Opava - 5. místo v bodyfitness žen
Aminostar Natural Cup 2011 - 2. místo ve fitness figura
Mistryně ČR INBA 2011, 2012
Vicemistryně Evropy INBA 2012
Vicemistryně světa INBA 2011

1) Letošní příprava byla pro mě zcela odlišná než kdykoli předtím. Se změnou trenéra, kterým je teď Vladimír Pajič, jsem se musela smířit s tím, že to bude taková práce na dálku. Vůbec jsem si to neuměla představit, nicméně jsem s ním chtěla spolupracovat, tak jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Začátkem roku jsem překonávala dlouhodobější zdravotní komplikace, ale i přesto jsme se pro start na jarním mistrovství Evropy s trenérem shodli. Ale vrchol sezóny plánujeme na podzimní mistrovství světa. Musím říct, že příprava bez trenéra, který vám takříkajíc "stojí za zadkem", jak jsem byla zvyklá, je pro mě velmi cennou zkušeností a také prověrkou mě samotné. Cítím jakousi mnohem větší zodpovědnost a vážně mám nervy, když jedu na kontrolu formy. :) Svou formu mám zakázáno hodnotit, protože já to vidím vždycky tak nějak černě. Tohle hodnocení nechávám na trenérovi a myslím, že úspěšná nominace na Evropu naznačuje, že forma špatná nebude.

2) Mistrovství Evropy pro mě znamená velmi prestižní záležitost, jsem hrdá, že patřím do reprezentace. Ráda bych bojovala o co nejlepší příčku, ale své soupeřky neznám, tudíž hovořit o ambicích je trošku předčasné, já osobně bych ráda odjela s takovou formou, abychom já i můj trenér byli maximálně spokojeni, děláme pro to možné maximum a věřím, že se rozhodně za formu stydět nebudu. :)

3) Po návratu plánuji krátký a myslím, že i zasloužený odpočinek, dovolenou s rodinou, která si mě opravdu moc neužije, a v brzké době zase návrat k tréninkům a přípravě, protože cílem a vrcholem pro rok 2014 je podzimní MS. Pevně věřím, že zdraví mi bude přát a hlavně že se mi podaří zajistit kvalitní a spolehlivé sponzory, kteří mi mou cestu za nemalým cílem usnadní. :)


Šárka Dědková před mistrovstvím Evropy 2014

Foto: Filip Ťoupalík


Veronika Žižková

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství ČR 2014 - 1. místo v bodyfitness nad 164 cm
Mistrovství Čech 2014 - 4. místo v bodyfitness nad 164 cm
HI-TEC Nutrition GP 2013 - 4. místo v bodyfitness žen

1) Příprava na soutěže šla tento rok mnohem snadněji, protože jsem mnoho otázek ohledně tréninků a diety konzultovala s odbornicemi, jako jsou Káťa Kyptová a Zdena Razýmová. Moc mi obě pomohly a patří jim můj dík. A nejen jim, ale také klubu SK Powerbulls, který mě v mé sportovní přípravě již druhým rokem podporuje a sponzoruje jak finančně, tak v podobě doplňků. Rozhodně se však nedá říci, že by příprava byla tento rok jednodušší. Naopak jsem začala již od ledna s tvrdými tréninky, zvláště nohou a ramen, a od března jsem zařadila pravidelně kardio 3 - 4x týdně. Udělala jsem kus práce, nicméně nepočítám s tím, že by forma byla u konce. Následující týdny budou pro mě rozhodující, abych ze sebe vydala maximum a formu ještě zdokonalila.

2) Už samotná nominace od SKFČR mě velice potěšila. Neberu to jako samozřejmost, že jsem byla vybrána do reprezentačního týmu a mám možnost se účastnit mistrovství Evropy v Santa Susanně. Vím, že tam bude mnoho skvělých závodnic, skvěle připravených, takže nebude jednoduché porotce zaujmout. Rozhodně to pro mě bude velká zkušenost a již to, že bych postoupila do finále, bych považovala za velký úspěch.

3) Normálně bych uvedla, že po soutěži plánuji velký raut s přáteli a lehký relax v podobě dovolené, ale vzhledem k tomu, že můj přítel Jiří Vacek, který se připravuje na amatérskou Olympii, která proběhne v Praze, bude potřebovat mou podporu v dietě a při trénincích, odpočinek a nezdravé jídlo se o pár týdnů odloží. :)

Vyjádření Pavla Šniagera, předsedy SK Powerbulls: "Rozhodl jsem se minulý rok pro podporu této talentované ženy a je vidět, že spolupráce a podpora se určitě vyplatily. Veronika je velká bojovnice, budu ji podporovat i nadále a budu se snažit dostat ji co nejvýše. Poděkování patří i našemu klubovému sponzorovi Pavlu Trampotovi a firmám Cemix a Dektrade."


Veronika Žižková před mistrovstvím Evropy 2014


Veronika Žižková na mistrovství ČR 2014


Lucie Koumarová

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství Moravy a Slezska 2013 - 3. místo v bodyfitness žen nad 164 cm
Golem Classic 2012 - 2. místo v bodyfitness žen
GP Ostrava 2012 - 1. místo v bodyfitness žen

1) Žiji a pracuji v Itálii jako osobní trenérka. V září jsem zjistila, že mám nádor na prsu a nevěděla jsem, jak to všechno dopadne. Po zvážení situace jsem přešla za Lukášem Topinkou do Fitpeople Jihlava. Už druhý den po biopsii jsem trénovala a urgentní, delikátní zákrok se odehrál v Itálii. Museli mi vzít 9 cm prsu. Doktorovi jsem řekla, aby dal pozor na sval, že mám závody. Strašně se smál... :) Po týdnu už jsem trénovala, ale stehy tahaly. Ale nechtěla jsem to vzdát. Pak jsem nechala práce a má dcera školy a kvůli přípravě jsme se stěhovaly do Rimini za Federicem Zanottim. Přípravu končím zpět v Terni.

2) Na Evropu jedu s odhodláním dovézt si medaili, a to jakoukoli. :)

3) Následně se připravím na mistrovství světa a snad najdu i čas na operaci - rekonstrukci. Všem moc děkuji, hlavně těm doma, není jednoduché prožívat to se mnou...


Lucie Koumarová před mistrovstvím Evropy 2014


Dominika Krejcarová

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství ČR 2013 - 1. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství ČR ve fitness 2013 - 2. místo ve fitness žen
Mistrovství Moravy a Slezska 2013 - 1. místo v bodyfitness juniorek

1) Letošní příprava pro mě byla o trochu náročnější než loňská. Došlo u mě totiž ke spoustě změn, kde asi nejvýznamnější byl nástup na vysokou školu spojený se stěhováním do Ostravy. Domů dojíždím pouze dvakrát do měsíce a oproti loňsku mi chybělo rodinné zázemí a přidaly se starosti s nákupy, vařením a domácností. Na druhou stranu mám na koleji, kde bydlím, fitness centrum i tělocvičnu, což mi hodně šetří čas, jelikož nemám ideální rozvrh a mívám školu až do večera. Naštěstí mám kolem sebe spoustu úžasných přátel, kteří mi pomáhají a podporují mě, aby se mi dařilo stíhat a zvládat školu a dvoufázové tréninky s nácvikem sestavy. S formou zcela spokojená nejsem, oproti loňsku se mi sice podařilo nabrat hmotu, ale bohužel i dost té nekvalitní, která se mi i přes delší a přísnější dietu než loni nedaří shodit tak, jak bych si představovala, tak uvidíme, jak dotáhnu závěr a jak to bude vypadat na pódiu.

2) To, že se mohu zúčastnit ME, je pro mě splněním snu a ctí, zároveň odměnou po celé přípravě. O ambicích nepřemýšlím, jelikož nedokáži odhadnout, kolik soupeřek vedle mě bude na pódiu stát a jaké budou. Jako bývalá gymnastka bych mohla mít výhodu ve fitness sestavě, kde mi nedělají problém jednotlivé prvky, naopak se ale trochu trápím s choreografií. Moc se na šampionát těším a chtěla bych si především užít atmosféru tak velké soutěže.

3) Dnem návratu z ME mi začíná zkouškové období, takže mě čeká několik týdnů s knihami. Ráda bych se objevila na juniorských soutěžích, ale o tom se rozhodne až po příletu, podle toho, jak moc se najím španělských pochoutek, a také podle termínů zkoušek ve škole.


Dominika Krejcarová před mistrovstvím Evropy 2014


Petra Urbánková

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství ČR 2013, 2014 - absolutní vítězka v bodyfitness
Mistrovství Evropy 2013 - 2. místo v bodyfitness do 163 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2013 - absolutní vítězka v bodyfitness

1) Moje tělo bohužel stále nefunguje tak ideálně, jak bych si přála. Objemová příprava šla velice dobře - ta mi jde vždycky moc pěkně. :) Navíc jsem měla sparing partnera, se kterým toho zvedám o něco víc, než když cvičím sama. Začátek diety jsem nějak podcenila a byl to krušný přechod, než si tělo navyklo na nižší příjem energie. Naštěstí mě nepotkaly žádné nemoci či zranění a mohla jsem trénovat v plném nasazení. Ke konci se vše srovnalo, dokonce nemám ani problém se spaním, který jsem mívala v závěru přípravy v minulých letech. Teď v závěru přípravy trénuji 7 dní v týdnu 2 - 3x denně, příprava je tedy pro mě časově náročná. Domů se doplazím jen navařit jídlo do krabiček na celý další den a vyspat se.

2) Loni pro mě byla úspěchem už jen samotná účast ve finále ME, kde to dopadlo neočekávaně velice dobře. Letos mám ambice vyšší a nebudu zakrývat, že chci vyhrát. Do přípravy jsem vložila veškerou energii, ale velmi dobře vím, že na těchto soutěžích rozhoduje řada jiných faktorů. Tak se necháme překvapit, jak to dopadne. Snad konečně ty roky dřiny zúročím a přivezu domů zlato. S letošním vývojem formy jsem celkem spokojená, i když pořád je co zlepšovat. Vše se ukáže až na pódiu, kdy si vedle vás stoupnou ti nejlepší.

3) Letos zvažuji ještě účast na Olympia Amateur Europe v Praze, kde bych to chtěla zkusit v kategorii physique. Vážně uvažuji rovněž o účasti na podzimním MS v Kanadě. Pak se uvidí, další plány závisí na mojí chuti a motivaci do dalších soutěží.

Po jarních soutěžích si dám krátký odpočinek, zajedu se podívat do Londýna, pak na nějaké rockové koncerty. Strašně se ale těším, až budu moct naplno začít péct! Samozřejmě z těch zdravějších surovin. Chtěla bych se také více věnovat svým klientům a rozšířit si vzdělání v oblasti behaviorální psychoterapie.


Petra Urbánková před mistrovstvím Evropy 2014


Petra Urbánková na mistrovství ČR 2014


Milena Koudelková

Dosavadní úspěchy:

Mistrovství Čech 2014 - 3. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství ČR 2012, 2013 - 2. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství Čech 2013 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství Čech 2012 - absolutní vítězka v bodyfitness

1) Letos byla příprava na jarní sezónu asi nejtěžší, jakou jsem kdy měla. I když jsem začala včas, tělo vůbec nechtělo reagovat, tak jako vždy. Do toho jsem byla celý únor nemocná a podle toho bohužel i vypadala forma. Od února jsem měla sacharidové vlny, trénink byl zatím 4x týdně a postupně se začalo přitvrzovat nejen v tréninku, ale i v jídle. S formou moc spokojená nejsem, ale když si tělo postavilo hlavu... Snad forma ještě vygraduje. :)

2) Velice si vážím šance zúčastnit se mistrovství Evropy a ráda bych skončila ve finále. Byl by to ten nejhezčí dárek k narozeninám... :)

3) Původně jsem plánovala start na mistrovství světa v Mexiku, ale po poradě s trenérem start na MS asi o rok odložíme, aby si tělo řádně odpočinulo a zregenerovalo a začalo zase správně reagovat na trénink a dietu. A tím pádem bude i dostatek času na odstranění nedostatků a dopilování super formy.


Milena Koudelková před mistrovstvím Evropy 2014


Milena Koudelková na mistrovství Čech 2014
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:21) • Okej, po vypocuti rozhovoru berem spat moj debilny komentar
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:00) • Vzdy som chcel mat postavu ako on. Stacilo len pockat :D
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
zborka2 (14:25) • Tomáš je sympaták . Přeju mu ať drží zdraví a ´úspěšný návrat .
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie