Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

ME juniorů a masters a ME ve fitness 2013 očima Veroniky Zubačové

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ME VE FITNESS & ME JUNIORŮ A MASTERS 2013 - 1. - 6. 5. 2013, Španělsko
Češi před ME:
Petr Havlík • Radek Čejka (5 d.) • Jan TomášekMilan Bodlák Jiří FaflíkLucie Limbrunnerová • Monika Šlosrová
Jiří SchäferDaniel MinsterMartina HrubáPetra Šenkeříková • Eva Simkovičová • Luboš Koumal • Petr Kadlec
Ondřej Kraj • Kateřina KyptováPetra UrbánkováMilena Koudelková • Michaela Kopperová • Veronika Zubačová
Jitka ŠnajdrováŠárka PíckováEva Nutilová • Julie Wohaková • Veronika Szalayová
nominaceodlet české výpravy

Info z ME:
prezentaceden 1 + fotoden 2 + foto - 5 medailí!
den 3 + foto - 1 medaile!den 4 + foto - 3 medaile!
kompletní výsledky s body videa foto zákulisí

Z ME očima naší reprezentace:
očima Martiny Hrubéočima Veroniky Zubačové
Daniel Minster (trénink)


Je 1. května a my se pomalu a jistě scházíme všichni na letišti v Praze. Poznávám známé tváře i ty, co znám jen z pódia, nebo dokonce z časopisů. Slávek Vinogradov nám rozdá reprezentační oblečení a po společné fotce se pomalu chystáme na odbavení. Já jdu k jinému číslu, jelikož poletím zvlášť v jiném letadle. Nějak jsme nestihli objednat letenku a potom už bylo plno. Připadá mi to, jako že letím někam na dovolenou. Letušky byly moc milé a já skoro celý let prospala.

Do Barcelony jsem dorazila dřív než náš tým, takže jsem na ně pár minut počkala. Poté jsme společně odjeli autobusem do hotelu, kde jsme se měli prezentovat. Tam jsme se nějak zdrželi, potom jsme se přesunuli na jiný, vzdálenější hotel o kousek dál od Caprici Verde s názvem Florida Beach. Po vybalení jsme se šli vrátit na prezentaci, která se protáhla do neskutečných ranních hodin. Musím říct, že ač jsem zvyklá, tak i mě to zmohlo a usnula jsem na zemi celá hladová a zmožená. Kolem druhé ráno konečně přišla řada na mě - rychle změřit a dobelhat se na pokoj.

Druhý den už někteří z nás závodili, ale já byla tak unavená, že jsem se zmohla jít akorát na snídani, kde si většina z nás dala vařené maso a zeleninu. Měli jsme to společně s ostatními hosty v hotelu, a tak jsme museli odolávat všem těm voňavým jídlům.

Ten den jsem si musela dát ještě lehčí trénink v místní posilovně, kde jsem se potkala s několika soutěžícími, a tak jsme si tam každý odjeli ten poslední trénink a vyždímali poslední síly. Pak jsem se odebrala ven a dozvěděla jsem se, jak dopadly naše juniorky Petra Šenkeříková a Eva Simkovičová. Bohužel se kvůli konkurenci do finále neprobojovaly.

Další závodníci ale měli štěstí a zvládli boj o finále. Byli to Jirka Schäfer v klasické kulturistice masters, Lucka Limbrunnerová a Monika Šlosrová v kulturistice žen a Šárka Pícková v athletic fitness. Formy byly na úrovni, a tak nějaká ta medaile byla určitě na cestě k našemu týmu. K obědu jsme měli zase maso a zeleninu a někteří baštili rýži. Já jsem se ještě s pár dalšími potom skočila podívat se na pláž a udělat pár fotek na památku a zajít na místní kávu. :) Venku bylo příjemně a sluníčko a mírný větřík nám cuchal vlasy. Snažila jsem se užívat si každou chvíli a brát to i jako malou dovolenou. Přeci jenom bylo vše ve hvězdách a já si říkala, že když nic jiného, tak alespoň budu u moře a v teple. Načerpám sílu a něco málo energie.

V pátek Martina Hrubá získala bronzovou medaili, i když si asi přála lepší umístění, ale holt je to sport o názoru poroty - co se komu líbí víc. Marťa měla formu hodně slušnou a má medaili, kterou jí nikdo nevezme. Za tu dřinu si ji určitě zaslouží. Jirka Schäfer získává stříbrnou medaili za suprovou formu, i když za zlato by se asi taky nezlobil. :) A je to další a ne malý triumf. Lucka získává 4. místo, Monika 5. místo, holky mají obě moc dobrou formu, ale obě rozdílné tvary, tak to bylo na rozhodčích, čemu dají přednost. Oběma to na pódiu moc slušelo.

Daniel Minster závodil v kategorii vozíčkářů a získal první místo. Sice byl jediný v kategorii, ale za tu dřinu a odvahu bojovat tam, kde se ostatní neodváží a nemají dost síly, si ji jistě plně zasluhuje a určitě motivuje i další, co si myslí, že nemá cenu sportovat, když je člověk na vozíku. Petr Kadlec ve physique bohužel na finále nestačil. V kategorii masters nad 60 let získal Milan Bodlák zlato a Jiří Faflík stříbrnou medaili. Oba dva jsou důkazem toho, že věk není překážkou ani ve vrcholovém sportu, a když je vůle, je i síla a výsledek. Šárka Pícková v athletic fitness vybojovala 4. místo, a jak sama říkala, nějak zavládl chaos a nestačila se na pódium ani pořádně připravit. Ale vynikala svou jedinečností a úsměvem.

Přiblížil se večer a já ještě před večeří společně s Míšou Kopperovou stihla zajet do města obhlídnout nějaké památky. Cesta byla nekonečná a my nakonec zůstaly v centru Barcelony a na památky už nám nezbyla síla. Míša cukrovala a nemohla moc pít a já zase pila jako žába a neměla kam lítat na záchod... Ale i tak jsme si to užily. Po večeři už jsem padla jako zabitá a usínala s nadějí, že snad zítra bude den, na který budu vzpomínat s hrdostí a radostí.

Ráno po přípravě a úpravě barvy vyrážíme, je nás celkem dost, a tak babinec začíná. Eva Nutilová a Veronika Szalayová, obě naše bikinářky, bojují, jak se dá, ale na finále bohužel ve velké konkurenci nestačí. Předvedly ale krásnou prezentaci a určitě si z toho vzaly něco pro příště. To už ale jdeme na řadu já a Míša Kopperová, obě stojíme vedle sebe a vše probíhá rychle jako vždycky. Jsem ráda, že si alespoň můžeme vzít barevné plavky rovnou v prvním kole. Finále je nejisté, tak je aspoň unosíme. Otočíme se tam celkem třikrát a je to. Pak už jen další čekání a fandění Petře Urbánkové, která vyniká červenou mašlí ve vlasech a zářivým úsměvem, a Mileně Koudelkové, která je pěkně připravená a zdatně konkuruje. Bohužel ji přebijí holky s odlišnou siluetou těla. Také Jitka Šnajdrová a Šárka Pícková odpózují své a pak už jen čekáme, kdo bude mít štěstí na finále druhý den. Také Luboš Koumal, který závodí v athletic fitness, má formu velice slušnou a míří k nejvyšším příčkám. Katka Kyptová v nové kategorii působí profesionálně a je tedy jen na rozhodčích, jak se rozhodnou a jakému typu postavy dají přednost.

Po chvíli už to nevydržím a jdu se podívat na vyvěšené listiny, kdo bude mít štěstí na finále. Čtu si nejprve svoji kategorii, čtu to asi třikrát a pořád nevěřím, že tam není moje jméno. Zaplaví mě vztek a pocit, že jsem snad neměla na Evropu ani jezdit. Čtu tedy dál, ať vím, jak dopadli ostatní. Šárka Pícková i Petra Urbánková mají obě na listině jména, tak aspoň budou moci v neděli ukázat, kdo jsou "české bodyny". Luboš Koumal a Katka Kyptová také nastoupí v nedělním finále. Jdu za ostatními vyřídit jim novinky a odcházím na vzduch vydýchat ten nával emocí. Koukám do sluníčka a snažím se vzít si z každého paprsku pozitivní energii a naději, že vše je k něčemu dobré a že bojovnost je v každém z nás, ať je už výsledek jakýkoli. Zlepšovat se a jít dál - to je moje heslo. Po chvíli se už vracíme do autobusu a zpět na hotel.

V neděli přichází velké finále. Já a holky, co už mají závody za sebou a nedosáhly na finále, ráno "kafíčkujeme" a zajídáme žal. Já se vydávám zase ven k moři na sluníčko, ale jen na chvíli, než začne finále. Přeju si, ať tu můžeme zůstat další den, ale zajímá mě, které holky jak vypadají a jaké budou na finálovém pódiu. Nakonec přijíždíme pozdě, jelikož se finále posunulo na dřív, a já tedy stíhám jen Petru Urbánkovou, která veprostřed fitnessového pole působí moc pěkně. Šárka Pícková vyniká útlým pasem a tvrdě řezanými rysy a rozhodčí ji porovnávají často. Katka Kyptová předvede krásnou sestavu a nastaví laťku hodně vysoko. Luboš Koumal předvedl taky slušnou sestavu a zaujal i kostýmem. Následuje vyhlášení. Petra Urbánková získává krásné druhé místo, což je super. Šárka Pícková až šesté, ale i tak je to výkon mezi tak osvalenými závodnicemi. Katka Kyptová má skvělé druhé místo a Luboš Koumal třetí, i když my všichni jsme ho tipovali na první. Ondra Kraj získává šesté místo a určitě ho to namotivuje na příště, jelikož postavou určitě vedl. Petr Havlík získal v kategorii kulturistiky nad 40 let pěkný bronz. Jan Tomášek ve stejné kategorii získal 8. místo a Petr Kadlec ve physique do finále nezasáhl.

Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla, jelikož jsem neviděla úplně všechny masters kategorie, tak nemůžu ani soudit formy a porovnávání. Koneckonců každý z nás dal do přípravy veškeré úsilí, čas i peníze, aby nakonec mohl vstoupit na prkna Evropy. Večerní banket si většina z nás udělala po svém, jak jsme byli zvyklí. Domácí pohodička u bazénu pozdě večer a plno nezdravých věcí s různými druhy lihovin... Zdenka nám dělala hlavní bavičku a nakonec šel každý z nás spát s dobrou náladou.

V pondělí se nikomu nechtělo vstávat a opouštět slunnou Santa Susannu, ale jak už teď víme, příští rok bude Evropa opět na stejném místě, ve stejný měsíc. Kdo se nevzdá, zvítězí.

Přeji každému z Vás hodně síly a zdraví a nádherné léto!

Vera Roni Zubačka


ME juniorů a masters a ME ve fitness 2013 objektivem Veroniky ZubačovéLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Mikuc (13:06) • Vy to během sezóny sledujete vše a všude možně na netu, je pak zajímavé ty `drby` vysle...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
maxpoint97 (12:43) • Tak tahle reakce mě upřímně fakt zahřála, děkuju :)) Ono, jak píše moab, pod hodinu...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
Mikuc (12:35) • Pfff... Dokoukal a díky moc! Pobavil jsem se, dozvěděl spoustu věcí a celkově získal no...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
moab (12:30) • Také děkuji za reakci. Když budu mluvit za sebe (možná i za pár jiných čtenářů), uvítal...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Olympia Weekendu 2020
maxpoint97 (12:08) • Díky za reakci! Ono je to natažené i díky tomu, že od cca 2:26:00 (takže posledních...
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodám kotouče zn. Jordan
Prodám olympijske kotouče zn. Jordan. 2 ks x 25kg, cena 2000 Kč (1000 Kc/ks). Nejlépe osobní odbě...
bazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra