Reklama:

Jiří Schäfer - rozhovor
a aktuální forma před ME
juniorů a masters 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUNIORŮ A MASTERS 2013 - 1. - 6. 5. 2013, Španělsko
Češi před ME:
Petr Havlík • Radek Čejka (5 d.) • Jan TomášekMilan Bodlák Jiří FaflíkLucie Limbrunnerová • Monika Šlosrová
Jiří SchäferDaniel MinsterMartina HrubáPetra Šenkeříková • Eva Simkovičová • Luboš Koumal • Petr Kadlec
Ondřej Kraj • Kateřina KyptováPetra UrbánkováMilena Koudelková • Michaela Kopperová • Veronika Zubačová
Jitka ŠnajdrováŠárka PíckováEva Nutilová • Julie Wohaková • Veronika Szalayová
nominaceodlet české výpravy

Info z ME:
prezentaceden 1 + fotoden 2 + foto - 5 medailí!
den 3 + foto - 1 medaile!den 4 + foto - 3 medaile!
kompletní výsledky s body videa foto zákulisí

Z ME očima naší reprezentace:
očima Martiny Hrubéočima Veroniky Zubačové
Daniel Minster (trénink)


Na letošní Mistrovství Evropy juniorů a masters, které se bude konat od 1. do 5. května ve španělské Santa Susanně, se chystá početná česká reprezentační výprava. Jedním z jejích členů bude i Jiří Schäfer, jehož jsme v souvislosti s jeho blížící se účastí na evropském šampionátu oslovili s prosbou o krátký rozhovor.

Otázky jsme českému reprezentantovi pokládali ještě v době před jeho startem na víkendovém mistrovství České republiky, kde Jiří dosáhl fantastických výsledků, když vybojoval titul absolutního mistra republiky v kulturistice mužů masters a k němu navíc přidal zlato i v kulturistice mužů do 90 kg.


Jiří Schäfer před startem na ME 2013

Jiří, loňská sezóna pro vás znamenala návrat na soutěžní pódia po osmnácti letech a hned jste v kulturistice mužů masters vybojoval titul absolutního mistra republiky. Na evropském šampionátu byste měl nastoupit v klasické kulturistice mužů masters nad 40 let. Pomýšlíte před soutěží na podobný úspěch jako loni na republice, nebo by Vám stačila třeba jenom účast ve finále?

Sama možnost účasti na mistrovství Evropy je pro mě dílčí úspěch. Samozřejmě bych rád postoupil do finálové části a tam dosáhl solidního umístění, ale neznám soupeře, takže nedokážu konkrétněji odpovědět. Určitě budu bojovat o co nejlepší výsledek. Více mi možná napoví i mé výsledky na mistrovství České republiky.

Na čem se vám podařilo od loňské sezóny nejvíce zapracovat?

Pokud to můžu posoudit, tak se mi podařilo zlepšit kvalitu a hustotu svalstva a celkovou symetrii. Díky ideálním podmínkám ve Fitness Star v Praze na Chodově, kde se připravuji a současně pracuji jako osobní trenér, a také díky maximální podpoře mé manželky jsem se mohl stoprocentně soustředit na všechny fáze přípravy.

Nebudete mít problém vejít se do hmotnostního limitu kategorie? Máte v tomto ohledu nějakou rezervu, nebo to bude "boj do poslední chvíle"?

V loňském roce jsem si ještě pohrával s představou účasti na mistrovství Evropy masters v kategorii kulturistiky. Pak jsem ale usoudil, že vzhledem k vývoji formy a celkem slušné symetrii by bylo škoda nezkusit klasickou kulturistiku. Naplánoval jsem přípravu a v současné době jsem už na váhovém limitu.


Jiří Schäfer - aktuální forma
před startem na Mistrovství Evropy juniorů a masters 2013Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.04.12:34masterPomi - Ať se daří!!
30.04.09:08johny c - Tak to je hustý, když i Vaši mamku to zmátlo.
29.04.23:58Jan Kubík - Asi tak. Když jsem mé mámě ukázal fotku Jiřího ,tak mě poc..
29.04.18:04johny c - sou fak jako dvojčata s honzou kubíkem..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra