Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Na vlastní kůži: duel soutěží
Arnold Classic Europe
vs. Olympia Amateur Europe 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2015 - 25. - 27. 9. 2015, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal KulštejnJan JonášFilip Šteflovič • Ondřej Kmošťák • Václav PátekKarolína TlustáJana Jeřábková
Adéla Storzerová (video) • Lucie Cahová • Jana SlívováMargita Zámolová • Miroslava Mikanová
Renata HronováMartin NavrátilPetr Richtár (InBody) • David ŽelinaMilan BodlákJozef FurinJakub Šubrt
Před Arnold Classic Europe:
nominaceodlet české výpravy
Z ACE očima závodníků, rozhovory:
očima M. Kulštejna očima A. Storzerové
J. Furin M. Zámolová J. Slívová očima R. Hronové
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 6 medailí! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body VIDEO&FOTO: SEMINÁŘ S ARNOLDEM

Publikace Sacharidové vlny (Michal Kulštejn)
Arnold Classic Europe 2015: kompletní výsledky s body!
Olympia Amateur Europe 2015 - výsledky a fotografie
Článek s názvem Arnold Classic Europe očima Michala Kulštejna už tady byl loni, a proto to chce změnu. Letošní pohled mýma očima vezmu jako duel dvou soutěží, a to Arnold Classic Europe vs. Olympia Amateur Europe. Je to hlavně pro ty z Vás, kteří nevíte, pro kterou soutěž se v budoucnu rozhodnout.

Je tady 23.9. a člověk by nevěřil, že je to už rok, co tehdy odjel ze srandy na Arnold classic Europe (ACE). Zatímco vloni to byla pařba v Madridu, pro letošní rok jsem měl cíle jasně dané. Přivézt medaile nejen z Madridu, ale také z následující Olympia Amateur Europe (OAE) konané v Praze, která pro mě osobně byla důležitější. Že to byly vysoké cíle? Aby taky ne, když podmínky jsem měl více než pohádkové. Je více než fér, když hned na úvod poděkuji sponzorům, kteří mě podporovali a dali mi tak ideální podmínky pro přípravu. Velké DĚKUJI patří společnosti Nutrend za dodávku suplementů a celkovou propagaci mého jména, společnosti Marf, která se stará o celé PR včetně vedení mých internetových stránek a Facebooku. Firma Ultimatesports mě nejen obléká od hlavy až k patě do značky Under Armour, ale také zařizuje všechny potisky sponzorů na oblečení, které bych jen těžko sám zařizoval. Jako výsledek se dostavil neustálý obdiv našemu týmovému oblečení. Velké DĚKUJI také patří společnosti RSBP za finanční podporu a tím tak velké odlehčení rodinnému rozpočtu během přípravy. Na závěr nesmím opomenout našeho rodinného přítele Radovana H., který dal mně a mé rodině plně k dispozici apartmán v Chorvatsku, který jsem mohl navštívit hned dvakrát na 14 dní během léta a mohl se tak připravovat v těch nejlepších podmínkách.

Po předešlém odstavci už snad každý pochopí, když řeknu, že z letošních výsledků nejsem nikterak nadšený a hlavně jsem neuspokojený. Na ACE jsem skončil sedmý. Už od prvního vyvolání jsem tušil, že s výrazným úspěchem nemůžu počítat. Do prvního vyvolání šli kluci, o kterých bych jistě tvrdil, že vloni by se nechytli. Do letošního ACE jsem šel jasně s tím, že musím být "ultra fit and slim", proto mě v závěru čekalo odvodnění, ale hlavně minimální cukrování s cílem obvodu pasu okolo 75 cm, což mi kalhoty, které slouží jako kontrolní měřidlo, potvrdily. Štíhlost mi byla nakonec vyčtena, prý jsem působil "vypuštěným dojmem", ale o to mi popravdě šlo. A loňští finalisté, které jsem tam potkal, vsázeli na stejnou kartu jako já - být štíhlejší. Holt vloni byl jiný trend. Musím uznat, že vítězové byli lepší… z určitého úhlu pohledu! Proto sedmé místo mě nijak netrápilo a já se začal soustředit na OAE, která byla pro mě prioritou. Vše šlo, jak mělo, a já si dokonce dovolil den před soutěží sníst celou pizzu se 4 druhy sýra, která mi měla ještě dotlačit zbytek vody do svalů. Kdo by řekl, že v den před soutěží Vám tento požitek udělá životní formu, ale… Po dvou dnech s minimem příjmu tekutin si dát pizzu, kterou nesmíte zapít... To není ideální volba a z hlediska zdravotního to určitě nedoporučuji. Jsou lepší dny, kdy si pizzu užít. :)

Už od rána bylo vše super. Hotel Expo je umístěný tak ideálně, že do sportovní haly doslova "dočůráte", když chcete. Když máte co... Já tedy neměl. :) Ráno si dát kávu vedle Dextera Jacksona, Denise Wolfa a dalších profesionálů Vám atmosféru doslova nacpe pod kůži. To nemluvím o speciálním EVLS menu, ze kterého jste měli na výběr z 6 naprosto ideálních jídel bez soli a všeho, co my "sportovci" nesmíme. Krásné počasí vše podtrhlo. Zázemí pro závodníky bylo parádní, teda pro mě, který jsem zažil ACE, to tak alespoň bylo. Zatímco na ACE začínáte hned ráno, tak na OAE jsem měl nástup až v 15 hodin. Dost času doladit poslední detaily. Zatímco v Madridu jsem vsadil na starou známou barvu od Jan Tany, tak na OAE jsem chtěl vyzkoušet nástřik od značky Pro Tan. Jednoznačně tvrdím, že ty "prachy" za to stály! Barva vypadá, jako by byla součástí Vaší kůže, je stejnoměrně rozstříkaná, velmi dobře schne a vůbec nešpiní! A slečny, které se o tu celou parádu staraly, byly naprosto úžasné! Paradoxně ani rozcvičovna plná 39 borců na mě nepůsobila stresově a vše, včetně posledních cukrů, Pikaa a slaných tyčinek, zapadalo do sebe. Nechápu, proč stále někteří "kulturisté" pohrdají touto kategorií, protože jsem měl možnost vidět tak perfektně připravené borce, až jsem si jednoho musel natočit na video. Pro mě osobně absolutní dokonalost lidské anatomie a symetrie!


Michal Kulštejn a Kevin Levrone
První zádrhel, který se u mě dostavil, byl až při nástupu na pódium. Možná více než zádrhel to byla zloba, kterou dnes už bohužel nezměním. A mám tušení, že to bylo poznat, protože mi každý říkal, že se nesměji. Alfa a omega každého physique je ÚSMĚV, to si pamatujte! 39 borců v řadě za sebou a už ten 30. neměl místo, aby se vešel na pódium. A co teprve já s číslem 189, které bylo úplně na konci? Tak jsem se postavil směle do třetí řady a v duchu proklínal pořadatele, kteří jasně museli vědět, že když ACE mělo 6 kategorií physique mužů po 30 borcích, tak 3 kategorie na OAE budou průšvih. A tak se taky stalo. Dneska s chladnou hlavou musím uznat, že 6 kategorií na OAE by byla hloupost. Protože rozdíl mezi ACE a OAE je v tom, že v Madridu jsou dvě patra, kde se závodí, zatímco v Praze je jen jedno pódium a to by s sebou přineslo protáhnutí celé soutěže na takřka tři dny. To jen pro obhajobu pořadatelů. Ten hlavní rozdíl a další bod pro OAE je v atmosféře publika! V Madridu chodí všichni na EXPO, a když se jim chce, jdou kouknout na závody, které probíhají někde v rohu. Na OAE to je naopak, lidé jdou na závody a místní EXPO je jen jako doplněk. Teda tak to na mě působilo.

Umístění je již známo a na rovinu - 6. místo bylo pro mě zklamáním. S odstupem času hodnotím, že zklamání nemám z umístění, ale z toho, že jsem se hnal za výsledkem a šel za ním tak moc, až jsem zapomněl na podstatu kategorie physique, místo toho, abych si užíval to, proč jsem se znovu vrátil k závodění. I přesto, že všechny indicie napovídaly, že umístění bude lepší (pořadí vyvolání, jasný postup z eliminace v první šestce, bodové hodnocení po semifinále, způsob vyvolání ve finále), tak vidíte, že pocit je jedna věc a realita druhá. Výsledky jsou dány, a když jsem viděl finálovou šestku na fotografii, tak nemám žádnou námitku a ještě jednou gratuluji vítězům. Kategorie physique bohužel znamená to, že borec na 20. místě může mít klidně lepší formu než kolega z finále, nebo dokonce medailista. Tuto kategorii ovlivňuje tolik faktorů a pouze jejich určitou kombinací v určitém čase na určitém místě se dostanete na stupně vítězů. Buďme rádi za tuto kategorii, která tento sport dostává zpět na světlo světa, tu stejnou pochvalu si zaslouží kategorie bikin, jejichž společnost v zákulisí na OAE byl další plusový bod oproti ACE. :)

Když to v závěru shrneme, tak v bodování Olympie jednoznačně vyhrála nad Arnoldem. Přestože si z této soutěže odvážím zklamání ve formě umístění, tak na stranu druhou si cením velkého poznání, které mě vrátilo zpět nohama na zem, PROTOŽE CESTA JE CÍL!

V závěru a o to důležitější je nutnost poděkovat všem, kteří při mně stáli a ke konci mě snášeli i přesto, jak těžké to se mnou bylo. :) Poděkování patří přítelkyni, která opět zvládla na výbornou svou roli partnerky a poslední 2 týdny roli jednoho rodiče, děkuji přátelům, kteří mi fandili, a klientům, kteří věřili v to, co dělám. Spolužákovi a kolegovi Marcelu Kubiczkovi, který mě v přípravě tvrdě usměrňoval. Největší děkuji patří kamarádovi, sparing partnerovi a sponzorovi Marcelu Fujcikovi, jehož podpora během celého roku, v závěrečné přípravě a hlavně v zákulisí na soutěžích byla naprosto excelentní a unikátní. To bylo tou největší zkouškou kamarádství. Až z vyčerpání nakonec onemocněl… :)

Níže najdete fotogalerii z obou soutěží, více fotek a informací můžete nalézt na mých facebookových stránkách.Michal Kulštejn na Arnold Classic Europe 2015


Michal Kulštejn na Olympia Amateur Europe 2015


Foto:
č. 37 - 39 - Igor Kopček - Eastlabs.sk, Team-andro.com
č. 47 - 54 - Josef Adlt - Eastlabs.skSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.10.16:55humrak - Bezvadňák z Bezvadňákova*2*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie