Reklama:

Jana Slívová o svém úspěchu
na Arnold Classic Europe a Olympia Amateur Europe 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2015 - 25. - 27. 9. 2015, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal KulštejnJan JonášFilip Šteflovič • Ondřej Kmošťák • Václav PátekKarolína TlustáJana Jeřábková
Adéla Storzerová (video) • Lucie Cahová • Jana SlívováMargita Zámolová • Miroslava Mikanová
Renata HronováMartin NavrátilPetr Richtár (InBody) • David ŽelinaMilan BodlákJozef FurinJakub Šubrt
Před Arnold Classic Europe:
nominaceodlet české výpravy
Z ACE očima závodníků, rozhovory:
očima M. Kulštejna očima A. Storzerové
J. Furin M. Zámolová J. Slívová očima R. Hronové
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 6 medailí! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body VIDEO&FOTO: SEMINÁŘ S ARNOLDEM

Závodnice v bikiny fitness - rozhovory a formy před Arnold Classic Europe 2015
Arnold Classic Europe 2015: výsledky a fotografie (den 1.)
Olympia Amateur Europe 2015 - výsledky a fotografie

Půvabná bikiny fitnesska Jana Slívová, která se představuje mezi ženami, ale také i mezi závodnicemi kategorie masters, dosáhla na nedávných prestižních amatérských soutěžích na skvělá umístění. Na Arnold Classic Europe v Madridu vybojovala zlatou medaili a o týden později na Olympia Amateur Europe v Praze získala bronz. Jak by obě soutěže zhodnotila, která se jí líbila více, co se jí honilo hlavou a co dělá pro to, aby se udržela mladistvá a vitální? To vše a mnoho dalšího nám Jana prozradila v následujícím posoutěžním rozhovoru.

Na obou soutěžích se vám velmi dařilo a získala jste medaile, na Arnoldu dokonce zlatou, čímž se vám nejen podařilo loňské medailové umístění obhájit, ale ještě jste si polepšila. Čím si myslíte, že se vám podařilo porotu zaujmout? A jaké pocity si z vyhlašování výsledků odnášíte?

Byla to ta největší odměna za dřinu a odříkání po celém roce mých příprav. Vlastně jsem si to začala uvědomovat až po hodně vydatném jídle po obou závodech. (smích) Byl to trošku takový "šok". Nevím, čím jsem porotu zaujala, asi přirozeností. Možná na mě poznali, jak moc tento sport miluji. Pocity z vyhlašování výsledků nejdou popsat slovy, snad jsem si řekla: "Dokázala jsem to, nezklamala lidi, co mi pomohli a stáli při mně po celou dobu."

Jak byste obě soutěže zhodnotila z pohledu závodníka - jak bylo o vás postaráno z hlediska organizace a zázemí, jak "šlapal" časový harmonogram... Co byste vyzdvihla a co se naopak příliš "nepovedlo"?

Z hlediska organizace byly závody v Madridu hůře pochopitelné. První den, když jsem závodila v kategorii masters, byla tato kategorie až mezi posledními a skončila po 20. hodině. Celodenní čekání bylo moc náročné po všech stránkách. Nakonec to čekání ale stálo za to. (smích) Druhý den nás pár málem nestihlo nástup na pódium. Naštěstí vše dobře dopadlo. Atmosféra závodů byla pro mě nádherná, tak jako minulý rok. Halu přišel navštívit neuvěřitelný počet diváků, čekali dlouhé fronty na vstupenky a poté se třeba ani nedostali na EXPO a závody. Bylo mi jich líto. V zahraničí celkově si moc váží sportovců. EXPO v Madridu je nejhezčí, jaké jsem kdy viděla. Také si tam můžete po závodech zatrénovat, což je velká výhoda, že nemusíte shánět ve městě fitko. (smích)

Jaká panovala v české partě nálada?

Českou výpravu jsem viděla jen na letišti a tam panovala skvělá nálada jako vždy. I když cestou zpět je ještě lepší, když máte nacpaná břicha vydatným jídlem a mozek začne šlapat, jak má. (smích) Potkáte spoustu lidí, co už něco dokázali, a fotek s nimi si moc vážím.

Prozradila jste už dříve, že máte v plánu ještě také letošní mistrovství světa. Co budete dělat pro to, abyste udržela co nejlepší formu?

Na MS bych chtěla, ale bohužel ještě hledám sponzory. A protože se za žádné situace nikdy nevzdávám, budu věřit, že to nějak dopadne. Je moc těžké stopnout zase všechny dobroty, já to udělám tento týden. Je třeba být připraven. (smích) A když to nedopadne, tak se nic neděje, jsou důležitější věci na světě.

Váš věk by vám málokdo hádal nejen díky skvělé postavě, ale i půvabné, mladistvé tváři. Jak se udržujete takto vitální? Máte tajný recept na mládí? (smích)

Ano, lidé mi často říkají, že nevypadám na 39 let. Asi je to hlavně tím, jak se cítíte uvnitř. Trošku geny po rodičích, pozitivní myšlení, i když si myslíte, že jste na dně. Dále sport, zdravá strava bez tuků a jednoduchých cukrů, spousta zeleniny, vody a ovoce, to vše dělá své. Pomůžou i menší kosmetické úpravy před závody. Navíc jsem zdravotník 21 let, který je striktně proti zakázaným látkám, to taky hodně ovlivní stáří člověka a jeho chování.

Ještě se naposled vraťme k oběma soutěžím. Jaká z nich ve vás jednoznačně zanechala větší dojmy a proč?

Samozřejmě soutěž Arnold Classic Europe, kde jsem si obhájila bronz z minulého roku a navíc teď jsem zažila ten pocit "být první". To bylo mé velké přání a víra. Olympia Amateur Europe byla zase skvělá v tom, že tyto závody byly na domácí půdě a já mohla vidět naživo mnoho fanoušků, kamarádů a taky mohla poznat ty nové. Na jejich podporu, když jsem stála na pódiu, už nikdy nezapomenu. Nebýt pár lidiček, kteří mi pomohli, tak se to nikdy nestalo. A já jim moc všem děkuji. Ty špatné zkušenosti mě zase posunuly v životě o kus dál a vytváří moji osobnost - moudrost.

Za žádnou cenu se nevzdávejte toho, co milujete! Dělejte maličkostmi radost druhým, pomáhejte, mějte se rádi... Vše se vám vrátí.


Jana Slívová na Arnold Classic Europe a Olympia Amateur Europe 2015

Jana Slívová po Olympia Amateur Europe 2015


Foto:
č. 1 - Ľubomír Pidaný - Eastlabs.sk
č. 2 - Jaroslav Trnka - Ronnie.cz
č. 3 - 6 - Josef Adlt - Eastlabs.sk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.10.23:51lukefrost - Moc krásná, hlavně milá a sympatická bytost. Velice příjem..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (20:14) • Já bych si nikdy nedovolil tvrdit, že jsou AS zdravé, nebo že nemají negativní vliv na...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
pivasek (19:42) • Když už chcete lovit senzace, tak si ověřte fakta a zrovna Honza Smejkal by to měl vědě...
magazínDerik Oslan 9,5 týdne před Wings of S...
Zodiak411 (14:10) • Základní postoj a široký zádový zepředu má parádní.
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
jari (15:07) • Je to jak říkáš. Steroidy jsou jakýsi prekurzor našich genetických predispozic. Pokud j...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
CIZO (13:23) • Pavle, ta souvislost mezi rakovinou a sežráním všeho, co trh nabízí, včetně růsťáku a i...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra