Reklama:

Arnold Classic Europe
2015: zprávy z místa dění!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2015 - 25. - 27. 9. 2015, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal KulštejnJan JonášFilip Šteflovič • Ondřej Kmošťák • Václav PátekKarolína TlustáJana Jeřábková
Adéla Storzerová (video) • Lucie Cahová • Jana SlívováMargita Zámolová • Miroslava Mikanová
Renata HronováMartin NavrátilPetr Richtár (InBody) • David ŽelinaMilan BodlákJozef FurinJakub Šubrt
Před Arnold Classic Europe:
nominaceodlet české výpravy
Z ACE očima závodníků, rozhovory:
očima M. Kulštejna očima A. Storzerové
J. Furin M. Zámolová J. Slívová očima R. Hronové
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 6 medailí! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body VIDEO&FOTO: SEMINÁŘ S ARNOLDEM

Kai Greene: exhibice
na Arnold Classic Europe 2015
Arnold Classic Europe 2015: fotografie z prezentace!

92 fotografií!

Ve španělském Madridu se v těchto dnech koná v pořadí pátý ročník tamní amatérské a profesionální soutěže federace IFBB Arnold Classic Europe. Amatérské části akce se tradičně účastní také závodníci z České republiky a nejinak tomu je i letos. Jak se jim na soutěži daří i jaké klání nabízí atmosféru, se Vám budeme snažit přiblížit prostřednictvím následujícího článku tvořeného krátkými zprávami z místa dění.


Pondělí, 10:10

Do článku doplňujeme několik zákulisních fotografií, které nám do redakce zaslal pan František Zámola. Kromě účastníků soutěže na nich uvidíte například spoluzakladatele Arnold Classic Jima Lorimera.

Neděle, 23:55

Během večera nám dorazila poslední zpráva od naší výpravy ve Španělsku před blížícím se odletem zpět do České republiky: "Den je u konce, břišáky zalité a zítra v 7:30 sraz a odlet do Čech. :)"

Neděle, 15:20

Letošní Arnold Classic Europe je minulostí a Slávek Vinogradov, který na soutěži zastával funkci delegáta a rozhodčího, nám v této souvislosti do redakce zaslal další krátkou zprávu a několik zákulisních fotografií: "Arnold Classic Europe 2015 skončilo. Neuvěřitelný počet závodníků a ještě více diváků… Teď se s českým týmem (ne všichni, jelikož už někteří odletěli do Čech) jdeme najíst a podívat se na Madrid. Nálada je skvělá a těšíme se na další soutěže!"

Neděle, 12:22

Absolutním vítězem Arnold Classic Europe 2015 v kulturistice mužů se stal Arkady Velichko!

Neděle, 12:17

V ostře sledované kulturistice mužů nad 100 kg došlo na očekávaný souboj Arkady Velichko vs. Petar Klančir. Z vítězství se nakonec radoval osmadvacetiletý Velichko. O tři roky mladší chorvatský kulturista si ze soutěže stejně jako vloni odnáší druhé místo.

Neděle, 12:10

Jakub Šubrt v kulturistice mužů do 95 kg dosáhl na páté místo. Vítězství v jeho kategorii slavil úřadující absolutní mistr světa v klasické kulturistice Andrey Kukharchuk z Ukrajiny.

Neděle, 10:10

Dosud známé sobotní výsledky českých závodníků:

 • Adéla Storzerová - 4. místo v bikini fitness žen nad 172 cm
 • Margita Zámolová - 5. místo v bodyfitness žen do 163 cm
 • Jana Slívová - 7. místo v bikini fitness žen do 172 cm

  Karolína Tlustá (bikini fitness žen do 160 cm), Lucie Cahová (bikini fitness žen do 166 cm) a Jana Jeřábková (bikini fitness žen do 172 cm) neprošly nástrahami eliminace. Na zprávu o umístění dalších závodníků čekáme.

Sobota, 18:10

Připojujeme první zákulisní fotografie ze druhého soutěžního dne klání.

Sobota, 15:37

Margita Zámolová v bodyfitness žen dnes ve své výškové kategorii dosáhla na páté místo.

Sobota, 15:25

Adéla Storzerová v bikini fitness žen nad 172 cm vybojovala čtvrté místo.

Sobota, 13:34

Jakub Šubrt se v kulturistice mužů do 95 kg probojoval do zítřejšího finále.

Sobota, 11:42

O fotografii s novou trofejí se s námi podělila také Renata Hronová, která na soutěži nastoupila ve physique žen nad 163 cm a v konkurenci čtrnácti soupeřek se na Arnold Classic Europe 2015 probojovala ke skvělé třetí příčce!

Sobota, 11:25

Michal Kulštejn den
před Arnold Classic Europe 2015

Michal Kulštejn, který při své druhé účasti na Arnold Classic Europe v konkurenci třiceti soupeřů dosáhl na sedmé místo ve physique mužů do 181 cm, se s námi podělil o své první dojmy z letošního ročníku soutěže: "Po výběru šesti kluků z naší skupiny jsem pochopil, že letošní rozhodování v naší kategorii nabralo pro rok 2015 jiný nádech. Zatímco vloni vyhrála estetika, elegance a takové, jak bych řekl, 'fluidum závodníka physique', tak letos šli do finále kluci, o kterých tvrdím, že minimálně čtyři z nich by vloni neprošli eliminací. Byli opravdu velcí, kvalitní, hlubocí... Tím chci jen říct, že letos bylo všechno jinak. Nejsem smutný, ale můj tým ano. Dali do toho vše, a přesto, že jsou laici, si uvědomili, že spoustu věcí lidi neodhadnou dopředu. :)

Mrzí mě dvě věci - že nemám sošku do vitríny a teď, když čtu článek z Ronnie.cz, i to že jsem zjistil, že jsem byl sedmý… Bod od finále… Až teď je mi to líto. Ale co, já vše směřuji na Prahu, tak tam to snad vyjde. ;-)"

Sobota, 9:35

Připojujeme několik pátečních zákulisních fotografií. Do redakce nám je zaslal pan František Zámola.

Sobota, 7:52

V Madridu se jako každý rok i letos závodí dlouho do večera a v pátek závodníci i rozhodčí absolvovali dvanáctihodinový maratón. Ohlédnutí za ním nám po návratu na hotel do redakce zaslal Slávek Vinogradov, který na Arnold Classic Europe zastává funkci delegáta a rozhodčího: "Už pomalu nevidím na obrazovku… Dnes jsem rozhodoval dvanáct hodin v kuse a bolí mě oči a nic neslyším z toho hluku. :-) Po příletu do Madridu se česká výprava ubytovala a hned jsme vyrazili na prezentaci, kde už bylo podstatně méně lidí, a zvládli jsme to za tři hodiny (někdo tam byl i 7 hodin). Posléze na hotel natírat barvu a spát…

Adéla Storzerová a Jana Jeřábková - společný trénink ramen a břicha

Dnes jsme byli už v 9:30 na hale a začala soutěž. Účastní se jí víc než tisíc závodníků, a proto jsou tu dvě pódia a trvá to tři dny. Musím říct ze jsem zklamaný, a to z rozhodovaní... To, co se uvádí v pravidlech, je na Arnold Classic jinak. Důvod nikdo neví… Příkladem je physique mužů, kde se uvádí, že závodník nesmí být velký, příliš vyrýsovaný a žilnatý. A když se podíváte na stupně vítězů, tak se divíte, jak je to možné… A takových příkladů je více. Také musím říct, že někteří naši závodníci mě překvapili, a to v dobrém smyslu. Například Jana Jeřábková na nominaci neměla stoprocentní formu, ale teď má skvělou. A víte co? Od nominace dala 10 kg dolů! Nechápu jak, ale sluší jí to! Nebo Adéla Storzerová... V juniorkách vypadala moc hezky, ale ztrácela na objemu. Tak dnes změnila strategii, risknula to a šla s námi na večeři, kde (jak bych to řekl slušné) snědla hromadu jídla, a to proto, že zítra nastupuje v kategorii bikini fitness žen a chce tam být vetší, aby svaly byly více kulaté a naplněné. Jsem zvědav a moc jí držím palce!

Jinak dnešní den je vydařený - tři zlaté, jedna stříbrná a dvě bronzové medaile. :-) Zítra je další den a věřím, že bude také úspěšný. Už usínám… Zrovna vedle mě chrápe (a dostna hlas) Milan Bodlák… Tak se k němu přidám…“

Páteční výsledky českých závodníků:

 • Karolína Tlustá - 1. místo v bikini fitness žen masters do 163 cm
 • Jana Slívová - 1. místo v bikini fitness žen masters nad 163 cm
 • Margita Zámolová - 1. místo v bodyfitness žen masters
 • Jozef Furin - 2. místo v kulturistice mužů do 90 kg
 • Ondřej Kmošťák - 3. místo ve physique juniorů
 • Renata Hronová - 3. místo ve physique žen nad 163 cm
 • Adéla Storzerová - 5. místo v bikini fitness juniorek nad 163 cm
 • Milan Bodlák - 5. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
 • Michal Kulštejn - 7. místo ve physique mužů do 181 cm
 • Ondřej Kmošťák - 10. místo ve physique mužů do 181 cm
 • Lucie Cahová - 10. místo v bikini fitness juniorek nad 163 cm

  Petr Richtár a David Želina (oba klasická kulturistika mužů nad 180 cm), Martin Navrátil (klasická kulturistika mužů do 175 cm) a Filip Šteflovič (physique mužů do 178 cm) neprošli nástrahami eliminace. Na zprávu o umístění dalších závodníků čekáme.

Pátek, 18:15

Připojujeme snímky, které zachycují rozhodčí a nabízejí i pohled do hlediště.

Pátek, 17:30

Do článku přidáváme několik fotografií, které zachycují Margitu Zámolovou krátce po soutěži, již při pózování s její novou trofejí za vítězství!

Pátek, 14:08

Na Arnold Classic Europe 2015 již byly vyhlášeny první výsledky. Prozatím k nám dorazila informace o tom, jehož dosáhla Margita Zámolová v bodyfitness žen masters, která vybojovala zlato!

Čtvrtek, 22:40

Ačkoliv se ve čtvrtek na Arnold Classic Europe ještě nezávodilo, i tak bylo v Madridu již pořádně rušno. Závodníci absolvovali prezentaci, došlo i na meeting rozhodčích a napilno měli také pořadatelé, kteří chystali vše pro to, aby v pátek od 10:00 mohly začít boje v prvních kategoriích. Jaký čtvrtek na Arnold Classic Europe 2015 byl, přibližují následující fotografie, které nám do redakce zaslal pan František Zámola.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.09.15:19ghf - Neměl by se tento veb přejmenovat na `Frankie.cz`...?...ne..-2
26.09.11:29Kebab - Tak posílat info a být aktivní může kdokoli z těch, co tam..+1
25.09.11:42DrobecekVlada - Možná by bylo lepší poděkovat, že zprávy a fotografie z mí..+4
25.09.11:12thaarm - ***-5
25.09.10:33kulturistikabb - Nebude prenos Arnodla ? Aspoň ak by bol prenos s profi.
25.09.10:08Hulkie - stokrát jinak*24* -2
25.09.08:01jnerez - Neuvěřitelná forma opět, snad konečně vyhraje a nebo půjde..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra