Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Arnold Classic Europe
2015: zprávy z místa dění!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2015 - 25. - 27. 9. 2015, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal KulštejnJan JonášFilip Šteflovič • Ondřej Kmošťák • Václav PátekKarolína TlustáJana Jeřábková
Adéla Storzerová (video) • Lucie Cahová • Jana SlívováMargita Zámolová • Miroslava Mikanová
Renata HronováMartin NavrátilPetr Richtár (InBody) • David ŽelinaMilan BodlákJozef FurinJakub Šubrt
Před Arnold Classic Europe:
nominaceodlet české výpravy
Z ACE očima závodníků, rozhovory:
očima M. Kulštejna očima A. Storzerové
J. Furin M. Zámolová J. Slívová očima R. Hronové
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 6 medailí! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body VIDEO&FOTO: SEMINÁŘ S ARNOLDEM

Kai Greene: exhibice
na Arnold Classic Europe 2015
Arnold Classic Europe 2015: fotografie z prezentace!

92 fotografií!

Ve španělském Madridu se v těchto dnech koná v pořadí pátý ročník tamní amatérské a profesionální soutěže federace IFBB Arnold Classic Europe. Amatérské části akce se tradičně účastní také závodníci z České republiky a nejinak tomu je i letos. Jak se jim na soutěži daří i jaké klání nabízí atmosféru, se Vám budeme snažit přiblížit prostřednictvím následujícího článku tvořeného krátkými zprávami z místa dění.


Pondělí, 10:10

Do článku doplňujeme několik zákulisních fotografií, které nám do redakce zaslal pan František Zámola. Kromě účastníků soutěže na nich uvidíte například spoluzakladatele Arnold Classic Jima Lorimera.

Neděle, 23:55

Během večera nám dorazila poslední zpráva od naší výpravy ve Španělsku před blížícím se odletem zpět do České republiky: "Den je u konce, břišáky zalité a zítra v 7:30 sraz a odlet do Čech. :)"

Neděle, 15:20

Letošní Arnold Classic Europe je minulostí a Slávek Vinogradov, který na soutěži zastával funkci delegáta a rozhodčího, nám v této souvislosti do redakce zaslal další krátkou zprávu a několik zákulisních fotografií: "Arnold Classic Europe 2015 skončilo. Neuvěřitelný počet závodníků a ještě více diváků… Teď se s českým týmem (ne všichni, jelikož už někteří odletěli do Čech) jdeme najíst a podívat se na Madrid. Nálada je skvělá a těšíme se na další soutěže!"

Neděle, 12:22

Absolutním vítězem Arnold Classic Europe 2015 v kulturistice mužů se stal Arkady Velichko!

Neděle, 12:17

V ostře sledované kulturistice mužů nad 100 kg došlo na očekávaný souboj Arkady Velichko vs. Petar Klančir. Z vítězství se nakonec radoval osmadvacetiletý Velichko. O tři roky mladší chorvatský kulturista si ze soutěže stejně jako vloni odnáší druhé místo.

Neděle, 12:10

Jakub Šubrt v kulturistice mužů do 95 kg dosáhl na páté místo. Vítězství v jeho kategorii slavil úřadující absolutní mistr světa v klasické kulturistice Andrey Kukharchuk z Ukrajiny.

Neděle, 10:10

Dosud známé sobotní výsledky českých závodníků:

 • Adéla Storzerová - 4. místo v bikini fitness žen nad 172 cm
 • Margita Zámolová - 5. místo v bodyfitness žen do 163 cm
 • Jana Slívová - 7. místo v bikini fitness žen do 172 cm

  Karolína Tlustá (bikini fitness žen do 160 cm), Lucie Cahová (bikini fitness žen do 166 cm) a Jana Jeřábková (bikini fitness žen do 172 cm) neprošly nástrahami eliminace. Na zprávu o umístění dalších závodníků čekáme.

Sobota, 18:10

Připojujeme první zákulisní fotografie ze druhého soutěžního dne klání.

Sobota, 15:37

Margita Zámolová v bodyfitness žen dnes ve své výškové kategorii dosáhla na páté místo.

Sobota, 15:25

Adéla Storzerová v bikini fitness žen nad 172 cm vybojovala čtvrté místo.

Sobota, 13:34

Jakub Šubrt se v kulturistice mužů do 95 kg probojoval do zítřejšího finále.

Sobota, 11:42

O fotografii s novou trofejí se s námi podělila také Renata Hronová, která na soutěži nastoupila ve physique žen nad 163 cm a v konkurenci čtrnácti soupeřek se na Arnold Classic Europe 2015 probojovala ke skvělé třetí příčce!

Sobota, 11:25

Michal Kulštejn den
před Arnold Classic Europe 2015

Michal Kulštejn, který při své druhé účasti na Arnold Classic Europe v konkurenci třiceti soupeřů dosáhl na sedmé místo ve physique mužů do 181 cm, se s námi podělil o své první dojmy z letošního ročníku soutěže: "Po výběru šesti kluků z naší skupiny jsem pochopil, že letošní rozhodování v naší kategorii nabralo pro rok 2015 jiný nádech. Zatímco vloni vyhrála estetika, elegance a takové, jak bych řekl, 'fluidum závodníka physique', tak letos šli do finále kluci, o kterých tvrdím, že minimálně čtyři z nich by vloni neprošli eliminací. Byli opravdu velcí, kvalitní, hlubocí... Tím chci jen říct, že letos bylo všechno jinak. Nejsem smutný, ale můj tým ano. Dali do toho vše, a přesto, že jsou laici, si uvědomili, že spoustu věcí lidi neodhadnou dopředu. :)

Mrzí mě dvě věci - že nemám sošku do vitríny a teď, když čtu článek z Ronnie.cz, i to že jsem zjistil, že jsem byl sedmý… Bod od finále… Až teď je mi to líto. Ale co, já vše směřuji na Prahu, tak tam to snad vyjde. ;-)"

Sobota, 9:35

Připojujeme několik pátečních zákulisních fotografií. Do redakce nám je zaslal pan František Zámola.

Sobota, 7:52

V Madridu se jako každý rok i letos závodí dlouho do večera a v pátek závodníci i rozhodčí absolvovali dvanáctihodinový maratón. Ohlédnutí za ním nám po návratu na hotel do redakce zaslal Slávek Vinogradov, který na Arnold Classic Europe zastává funkci delegáta a rozhodčího: "Už pomalu nevidím na obrazovku… Dnes jsem rozhodoval dvanáct hodin v kuse a bolí mě oči a nic neslyším z toho hluku. :-) Po příletu do Madridu se česká výprava ubytovala a hned jsme vyrazili na prezentaci, kde už bylo podstatně méně lidí, a zvládli jsme to za tři hodiny (někdo tam byl i 7 hodin). Posléze na hotel natírat barvu a spát…

Adéla Storzerová a Jana Jeřábková - společný trénink ramen a břicha

Dnes jsme byli už v 9:30 na hale a začala soutěž. Účastní se jí víc než tisíc závodníků, a proto jsou tu dvě pódia a trvá to tři dny. Musím říct ze jsem zklamaný, a to z rozhodovaní... To, co se uvádí v pravidlech, je na Arnold Classic jinak. Důvod nikdo neví… Příkladem je physique mužů, kde se uvádí, že závodník nesmí být velký, příliš vyrýsovaný a žilnatý. A když se podíváte na stupně vítězů, tak se divíte, jak je to možné… A takových příkladů je více. Také musím říct, že někteří naši závodníci mě překvapili, a to v dobrém smyslu. Například Jana Jeřábková na nominaci neměla stoprocentní formu, ale teď má skvělou. A víte co? Od nominace dala 10 kg dolů! Nechápu jak, ale sluší jí to! Nebo Adéla Storzerová... V juniorkách vypadala moc hezky, ale ztrácela na objemu. Tak dnes změnila strategii, risknula to a šla s námi na večeři, kde (jak bych to řekl slušné) snědla hromadu jídla, a to proto, že zítra nastupuje v kategorii bikini fitness žen a chce tam být vetší, aby svaly byly více kulaté a naplněné. Jsem zvědav a moc jí držím palce!

Jinak dnešní den je vydařený - tři zlaté, jedna stříbrná a dvě bronzové medaile. :-) Zítra je další den a věřím, že bude také úspěšný. Už usínám… Zrovna vedle mě chrápe (a dostna hlas) Milan Bodlák… Tak se k němu přidám…“

Páteční výsledky českých závodníků:

 • Karolína Tlustá - 1. místo v bikini fitness žen masters do 163 cm
 • Jana Slívová - 1. místo v bikini fitness žen masters nad 163 cm
 • Margita Zámolová - 1. místo v bodyfitness žen masters
 • Jozef Furin - 2. místo v kulturistice mužů do 90 kg
 • Ondřej Kmošťák - 3. místo ve physique juniorů
 • Renata Hronová - 3. místo ve physique žen nad 163 cm
 • Adéla Storzerová - 5. místo v bikini fitness juniorek nad 163 cm
 • Milan Bodlák - 5. místo v kulturistice mužů masters nad 60 let
 • Michal Kulštejn - 7. místo ve physique mužů do 181 cm
 • Ondřej Kmošťák - 10. místo ve physique mužů do 181 cm
 • Lucie Cahová - 10. místo v bikini fitness juniorek nad 163 cm

  Petr Richtár a David Želina (oba klasická kulturistika mužů nad 180 cm), Martin Navrátil (klasická kulturistika mužů do 175 cm) a Filip Šteflovič (physique mužů do 178 cm) neprošli nástrahami eliminace. Na zprávu o umístění dalších závodníků čekáme.

Pátek, 18:15

Připojujeme snímky, které zachycují rozhodčí a nabízejí i pohled do hlediště.

Pátek, 17:30

Do článku přidáváme několik fotografií, které zachycují Margitu Zámolovou krátce po soutěži, již při pózování s její novou trofejí za vítězství!

Pátek, 14:08

Na Arnold Classic Europe 2015 již byly vyhlášeny první výsledky. Prozatím k nám dorazila informace o tom, jehož dosáhla Margita Zámolová v bodyfitness žen masters, která vybojovala zlato!

Čtvrtek, 22:40

Ačkoliv se ve čtvrtek na Arnold Classic Europe ještě nezávodilo, i tak bylo v Madridu již pořádně rušno. Závodníci absolvovali prezentaci, došlo i na meeting rozhodčích a napilno měli také pořadatelé, kteří chystali vše pro to, aby v pátek od 10:00 mohly začít boje v prvních kategoriích. Jaký čtvrtek na Arnold Classic Europe 2015 byl, přibližují následující fotografie, které nám do redakce zaslal pan František Zámola.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.09.15:19ghf - Neměl by se tento veb přejmenovat na `Frankie.cz`...?...ne..-2
26.09.11:29Kebab - Tak posílat info a být aktivní může kdokoli z těch, co tam..+1
25.09.11:42DrobecekVlada - Možná by bylo lepší poděkovat, že zprávy a fotografie z mí..+4
25.09.11:12thaarm - ***-5
25.09.10:33kulturistikabb - Nebude prenos Arnodla ? Aspoň ak by bol prenos s profi.
25.09.10:08Hulkie - stokrát jinak*24* -2
25.09.08:01jnerez - Neuvěřitelná forma opět, snad konečně vyhraje a nebo půjde..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie