Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Michal Kulštejn o své přípravě
na podzimní soutěže

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2015 - 25. - 27. 9. 2015, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
Michal KulštejnJan JonášFilip Šteflovič • Ondřej Kmošťák • Václav PátekKarolína TlustáJana Jeřábková
Adéla Storzerová (video) • Lucie Cahová • Jana SlívováMargita Zámolová • Miroslava Mikanová
Renata HronováMartin NavrátilPetr Richtár (InBody) • David ŽelinaMilan BodlákJozef FurinJakub Šubrt
Před Arnold Classic Europe:
nominaceodlet české výpravy
Z ACE očima závodníků, rozhovory:
očima M. Kulštejna očima A. Storzerové
J. Furin M. Zámolová J. Slívová očima R. Hronové
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 6 medailí! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.)
kompletní výsledky s body VIDEO&FOTO: SEMINÁŘ S ARNOLDEM

Michal Kulštejn se připravuje na nadcházející podzimní soutěže. Poté, co loni vybojoval čtvrté místo v kategorii physique mužů do 181 cm na amatérském Arnold Classic Europe, které se konalo ve Španělsku, se letos opět hodlá postavit koncem září na soutěžní prkna právě v Madridu a hned nato se chce představit také domácímu publiku na Olympia Amateur Europe, soutěži, která se spolu s EVLS Prague Pro bude v Tipsport Areně konat již začátkem října. Co o své přípravě Michal prozradil, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Michale, nyní se připravuješ na soutěž Arnold Classic Amateur Madridu a Olympia Amateur Europe v Praze. Jak jde příprava?

Příprava jde skvěle, díky podpoře, kterou mi dávají sponzoři. Hlavně díky neomezenému množství suplementů od Nutrendu mi absolutně nic nechybí. Neumím trénovat "pim pam", a proto dávám do tréninku a přípravy absolutně vše a vše jsem jí také podřídil - nejen práci, ale i společné dovolené s rodinou. Dělám vše, co mohu, abych uspěl. Chci tak oplatit důvěru sponzorům, ukázat, že vsadili na správného koně.

S jakým cílem půjdeš do závodů?

Jednoznačně bych rád vyhrál a posunul se zase o kus dál. Pokud se tak stane, tak určitě zažádám o profi licenci, abych mohl závodit v USA, tady v Evropě už budu mít ty lákavé mezinárodní soutěže objeté.

Vloni jsi skončil 4. na evropském Arnold Classic Amateur v Madridu. Co jsi letos udělal jinak, aby ses posunul výše?

Nejde pouze o závěrečnou přípravu, já se v podstatě na tyto závody začal připravovat hned po návratu z loňského Arnold Classic. V únoru, co jsem podepsal smlouvu se sponzorem Nutrend, dostala příprava úplně jiný rozměr a já si začal věřit, že to letos může dopadnout velmi dobře. Nejenže jsem šel do závěrečné přípravy s větším podílem hmoty, ale také v lepší kvalitě. Tu mi zajistily suplementy od Nutrendu, za to, že jsem se nedostal přes 12 % tuku i přesto, že objem byl dost velký, vděčím spalovači Fever Plus. Od rána mě nakopl tak, že jsem byl celý den tak aktivní, že jsem neměl ani potřebu odpočívat.

Říkáš víc svalů a lepší forma, nebude to právě na škodu? O kategorii physique se mluví, že za velké svaly často závodníci nepostupují ani do semifinále.

No, velké svaly, to je úhel pohledu. Já osobně plánuji vyjít s váhou 86 kg a při výšce 178 cm mi to nepřijde přehnané. Kulturista by při mé výšce měl minimálně 100 kg po dokonalém odvodnění, o které mi osobně až tak nejde. Jde o to, že obě soutěže, na které se chystám, jsou jakousi vstupenkou mezi profesionály. Proto se připravuji tak, abych byl alespoň konkurenceschopný i mezi nimi, kdyby se to podařilo.

Stala se nějaká výrazná změna ve tvém jídelníčku a suplementaci, aby to letos dopadlo tak, jak chceš?

Jak sem říkal, ta změna byla celý rok, ale pokud se bavíme o konkrétní přípravě posledních 10 týdnů, tak na rozdíl od loňska jsem už neexperimentoval a šel najisto. Mé největší zbraně v jídelníčku byly maximální pitný režim, bílkoviny do 2 g/kg a převážně dělená strava. Sacharidové vlny jsou ale samozřejmostí. Co se suplementů týče, tady mi jistotu dával Fever Plus a absolutně spokojený jsem byl s taurinem. Celá příprava byla o poznávání jeho účinku na organismus v různých dávkách. Ale v přípravě mi také nechybí hlavně BCAA Mega Strong kapsle a čistý arginin. V této přípravě jsem si hrál s čistými aminokyselinami. Už teď mi dala příprava strašně moc, protože všechno, co dělám, si navrhuji sám a za případnou chybu zaplatím také sám. :)

Říkal jsi, že změna v přípravě byla velká. A co změna v tréninku?

Zatímco vloni jsem nevěděl, jak se připravit (ne moc velký, ne moc malý, ne moc vyrýsovaný a ne moc tlustý), teď jsem se v tréninku hlavně zaměřil na slabiny, které jsem měl. Co se ostatních partií týče, tam jsem se věnoval komplexnímu tréninku ve formě CrossFitu, na který jsem vsázel, co se tvrdosti svalů a útlejší postavy týče. Ale bohužel letos se mi stávají zvláštní zranění, která mi brání dělat CrossFit naplno - od blokace krční páteře po vyvrtnutí kolene, poslední pak bylo skřípnutí kůže na břichu mezi opaskem a činkou při mrtvém tahu. A to tak, že jsem si myslel, že ji budu muset nechat zašívat. :) Modřinu už mám dva týdny a pořád nemizí. Vloni to byl biceps, letos břicho. :)

A v závěru jedna osobní otázka - na kterou soutěž se těšíš více?

Cílem je si užít obě naplno, ale mnohem více se těším na amatérskou Olympii. Ta mi vloni vnukla úplně první myšlenku, že bych se možná rád vrátil zpět na pódium. Když jsem viděl Milana Šádka, jak bojoval o prvenství, bylo to snad poprvé, co jsem v tomto sportu někomu fandil. A všiml jsem si, že i nepolíbené okolí vnímalo, že se v Praze něco děje. Proto smekám před celým organizačním týmem. Nejen kvůli páteční Olympii, kde budu soutěžit, ale také se těším na sobotní EVLS, kde budu ve stánku Nutrendu a budu moct nasávat atmosféru profi závodů se svými kolegy z Nutrend Teamu… A to je teda tým! :) Troufám si tvrdit, že nedílnou součástí bude i focení s fanoušky a podepisování knížky o sacharidových vlnách, na což si pomalinku nesměle zvykám. :) Samozřejmostí bude, že budu k dispozici pro všechny, co si řeknou o rady a podrobnosti z přípravy. :)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.09.19:49sz0ty - Od 2. odstavce jsem přestal číst. Každé druhé slovo bylo n..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie