Reklama:

Jakub Šubrt - rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2014 - 3. 5. 2014, Žilina
Češi před Mozolani Classic:
Jakub ŠubrtLuboš KoumalMartin Louda • Jozef Furin • Jan Machač • Patrik Jablonski • Michal Klečka
Petr Fric Matěj Ryšavý • Jan Huťka • Jaroslav Cink • Michal TrykarIveta Myslivečková • Lucie Juřičková
Veronika JavorskáJana Jeřábková • Lenka Lipšová • Valerie PeršinaJana Waclawková • Lucie Bronerská
Boris Orava (4 t.) • Peter Lissník
Před Mozolani Classic:
expo
Z Mozolani Classic očima závodníků:
očima Borise Oravy
Info z Mozolani Classic:
výsledky a fotografiekompletní výsledky s body

Na Ronnie.cz pravidelně sledujete videology s Jakubem Šubrtem, a tak jistě víte, že jeho první letošní soutěží bude slovenský Mozolani Classic, po němž Kubu čeká v červnu Olympia Amateur Europe, kde se postaví na pódium vedle světové amatérské špičky. Jak na tom tento mladý český kulturista s úžasnými proporcemi je před soutěží a jaká je jeho aktuální forma - to se dozvíte z rozhovoru a připojené galerie!


Mluví se o tobě jako o kulturistovi s ideální stavbou těla a dalo by se říct, že máš všechno, co si jen může kulturista přát - úzký pas, klenutý hrudník, široká ramena a k tomu pořádnou porci kvalitních svalů. Co myslíš, že by mohlo být tvojí slabinou?

Slabinou? Přijde mi, že asi všechno. Všechno by to bylo potřeba zvětšit a zkvalitnit. (smích)

Myslím, že na tvé vyvážené postavě přeci jen upoutají pozornost ruce, které jsou dominantní a skutečně nejdou přehlédnout. Byly tvou silnou stránkou už od začátku, nebo ses na ně musel intenzivně zaměřit, abys je vybudoval do současné podoby?

Na ruce jsem se nikdy nemusel nějak zvlášť soustředit, pravdou je, že je cvičím velice rád. Především se soustředím na to, abych je v jednom tréninku procvičil z různých úhlů tak jako ostatní tělesné partie.

Některé pózy, které u tebe můžeme vidět, a způsob, jakým je zaujímáš, tak trochu odkazují na kulturistiku z éry Arnolda Schwarzeneggera a moc kulturistů je dnes nedělá. Odkud ses při pózování inspiroval?

Předešlá éra se mi velice líbila, zejména styl pózování, který je pro mě inspirací. Zároveň to byla také doba velkých svalů, symetrie a úzkého pasu, na které se hledělo více než v dnešní době, což je podle mého názoru škoda.

Hodně lidí tě vnímá jako jednoho z nejnadějnějších českých amatérských kulturistů a ty sám jsi zmínil, že bys v budoucnu rád usiloval o profikartu. O tu budeš už za nějakých 6 týdnů bojovat na amatérské Olympii, nejspíš v obrovské konkurenci. Jak si věříš, jaké máš ambice a jak pracuje nervozita, jestli nějaká je?

Máš naprostou pravdu, mým cílem a velikým snem je stát se jednou profíkem a živit se tím, co mě baví a naplňuje. Pravdou však je, že na Olympii Amateur Europe se chystá spousta perfektních a kvalitních závodníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Bude pro mě zázrak se mezi nimi neztratit. (smích) Můžu však všem fanouškům s jistotou říci, že udělám naprosté maximum pro dosažení co nejlepšího výsledku. Těším se taky na setkání se čtenáři Ronnie.cz, kteří přijedou podpořit všechny české závodníky. V tak nabité konkurenci vás budeme potřebovat!

Mozolani Classic je měsíc před amatérskou Olympií. Jak výhodné je pro tebe závodit na dvou soutěžích s měsíčním odstupem z hlediska načasování formy a proč ses rozhodl kromě amatérské Olympie i pro tuhle soutěž?

Výhodné to rozhodně není, jelikož svou přípravu směřuji na Olympii Amateur Europe, která bude vrcholem mé jarní sezóny. Proto si nejsem vůbec jistý, jaká bude forma na Mozolani classic. Ale copak můžu všem lidem, co doufají, že mě uvidí na Mozolani Classic, říci ne? To prostě nejde.

Kdo ti pomáhá s přípravou? Na koho se obracíš, když potřebuješ poradit během přípravy nebo při posuzování formy?

Přípravu konzultuji s majitelem Eagle Fitness Illiou Yefimchykem a státním trenérem Tomášem Burešem, kterým tímto děkuji za velkou pomoc.

Komu bys chtěl touto cestou poděkovat?

Těch je opravdu hodně, hodně moc… ale některé zde přeci jen vyzdvihnu, zejména moji drahou přítelkyni, která je mi neustálou podporou a největším fanouškem. Za obrovskou podporu musím poděkovat Františku Nádvorníkovi a jeho firmě Extrifit, kterou si nemohu vynachválit jak z hlediska kvalitních produktů, tak i díky perfektní spolupráci, dále mému sparingovi Illiovi Yefimchykovi a jeho Eagle Fitness, kde mám perfektní podmínky na cvičení stejně jako mnoho dalších závodníků. Firmě MadMax, která mě zásobuje kvalitním oblečením pro sport a volný čas, Ronnie.cz, že mám kde prezentovat ty svoje rošťárny. A spoustě dalších, kteří jsou mi nápomocní v mém snažení, jako je Pavel Vacek, Vjačeslav Vinogradov a spousta dalších… Zejména musím poděkovat vám, fanouškům, kteří mě sledujete a podporujete, a tím mi dodáváte sílu a energii jít stále kupředu…

Kubo, děkuji ti a spolu se čtenáři přeji hodně úspěchů na soutěžních pódiích!


Jakub Šubrt - aktuální forma před Mozolani Classic 2014 (98 kg)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.05.16:25Hubinho - Ten chlap je neuvěřitelnej *79* +3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 64 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
maxpoint97 (11:51) • Mikuc: děkuju i za sebe 😊 Jinak bych zde chtěl dát veřejně za pravdu Jardovi - Benth...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (11:43) • Mikuc: Děkujeme, vážíme si toho. *1*
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Jarda 74 (05:11) • Moc pěkný!
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (23:43) • Kdo jinej?:))) Máte pravdu a díky za vás! Osobně si myslím, že nemáte proč něco na kame...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
1boris111 (23:13) • Břicho,strašný!!Kde je ten progres,co sliboval?12-13 místo a bude rád.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie