Reklama:

Michal Trykar - rozhovor a aktuální forma před Loaded Cup 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

I letos se čeští závodníci chystají na prestižní amatérskou soutěže Loaded Cup, která se koná v dánském Ringstedu již tento víkend. Jedním ze dvou borců, kteří se představí na soutěžním pódiu, je dlouholetý závodník Michal Trykar. Jaké jsou zvláštnosti jeho přípravy, soutěžní plány a dojmy z loňské sezóny, se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.


Michale, jak hodnotíš loňskou sezónu? Zazávodil sis doma na mistrovství republiky a také na Loaded Cupu. Jaké máš z obou soutěží zážitky?

Loňská sezóna se mi, myslím, povedla jak v načasování formy, tak co se týče umístění v jednotlivých soutěžích. Loaded Cup je pro mě úžasně organizovaná soutěž s hodnotnými cenami a vždy skvělým obecenstvem, které dokáže podpořit každého závodníka. Atmosféra je tam úžasná, a třebaže se jedná o velkou show, tak z každého případná tréma hned spadne právě díky fanouškům tohoto sportu, kteří každoročně zaplňují tamní kongresový sál k prasknutí.

Mistrovství republiky u nás v Praze bylo ale vloni nečekaně povedené snad po všech stránkách, na rozdíl od předešlých ročníků, které jsem absolvoval, takže se letos opět těším na podobně příjemné, organizátorsky profesionálně provedené a soupeři nabité mistrovství. Mým zbožným přáním je, aby v porotě sedělo snad jen více takových, kteří upřednostňují kvalitu, tvrdost a brutální vyrýsovanost, kterými se hodlám opět prezentovat. :)

Na soutěžní pódium opravdu nastupuješ každý rok skvěle připravený, takže předpokládám, že letos tomu nebude jinak a soustředil ses hlavně na zlepšení objemů. Zadařilo se? Jak probíhala tvá letošní objemová příprava?

Ano, přesně tak. Každý člověk by měl dělat to, co umí nejlépe, a mně jde nejlépe udělat formu. Takže maximální vyrýsovanost, tvrdost a celková připravenost jsou pro mě směrodatnými prvky, kterých se držím za každou cenu, abych předvedl své přednosti. Co se objemů týče, nechám to na posouzení ostatním, ale myslím, že jsem zapracoval na tricepsech, stehnech a lýtkách, kde snad nějaký nárůst patrný bude. Budování objemů je ale u mě celoživotní problém a za každý milimetr či dekagram čisté kvalitní svaloviny jsem dnes vděčný.

Moje objemová příprava se v tréninku nijak zvlášť neliší od rýsovacího období a snažím se vždy o striktní, kontrolované a většinou hodně pomalé provedení jednotlivých cviků či opakování, kdy dosáhnu perfektního procvičení svalů bez většího zatížení kloubů. Právě ramenní klouby mě v posledních letech omezují v použití těžších vah a díky tomu jsem se naučil, jak vytěžit více z těch nižších.

Na Ronnie.cz jsme se mohli dočíst, že ses oženil. Jak tvá žena vnímá soutěžní kulturistiku? Podporuje tě?

Ano, je to tak, 18. ledna tohoto roku jsme do toho "praštili", jak se říká. :) Moje žena mě podporuje ve všem, co dělám, a je mi obrovskou oporou nejen v tomhle úžasném sportu.

Stále pracuješ v masokombinátu? Máš pak vůbec chuť na maso, když ho vidíš každý den doslova tuny, nebo ti to naopak zvýší chuť? :) Jak vypadá tvá předsoutěžní dieta?

Jasně, stále jsem v masokombinátu v Dánsku a doufám, že to ještě nějaký rok vydrží, abychom splatili úvěr a minimálně dodělali dům a mohli se nastěhovat do nového. Víš, většinou si každý myslí, že když dělám u masa, že se ho v práci můžu přejíst, ale ono to tak není. Jednak není možnost v práci jakékoliv maso jíst a také z dlouhodobé zkušenosti vím, že maso všeho všeho druhu je pro mě srdeční záležitost stejně jako čokoláda. :)

Pokud se ptáš na mou předsoutěžní dietu, tak ji pokaždé dělám trochu jinak a ani letos jsem nic neopakoval. Zkoušel jsem dělat menší sacharidové vlny než dřív, protože jsem měl v práci často problém s hypoglykémií. Mé tělo na kombinaci tvrdého tréninku, těžké manuální práce a přiměřené diety skvěle reaguje pálením tuku a troufám si říct, že na většinu ostatních by tohle fungovalo podobně.

Z Dánska to máš pořádný kus cesty, jak to vše zvládáš? Uvidíme tě letos opět i na mistrovství ČR?

Je to tak, do práce jezdím každý týden v neděli v noci 1100 km a v pátek po šichtě zase zpět. Jsem v ČR tedy každý víkend a je to záhul, protože dvakrát v týdnu nespím v kuse přibližně 36 hodin, kromě krátkých mikrospánků na dálnicích. Tímto ber na vědomí, že mě na mistrovství ČR určitě všichni uvidí. :)

Michale, děkuji ti za rozhovor a přeju maximální formu a skvělé zážitky na soutěžním pódiu!


Michal Trykar v přípravě na Loaded Cup 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra