Reklama:

Jana Waclawková a Jana Jeřábková
- rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2014 - 3. 5. 2014, Žilina
Češi před Mozolani Classic:
Jakub ŠubrtLuboš KoumalMartin Louda • Jozef Furin • Jan Machač • Patrik Jablonski • Michal Klečka
Petr Fric Matěj Ryšavý • Jan Huťka • Jaroslav Cink • Michal TrykarIveta Myslivečková • Lucie Juřičková
Veronika JavorskáJana Jeřábková • Lenka Lipšová • Valerie PeršinaJana Waclawková • Lucie Bronerská
Boris Orava (4 t.) • Peter Lissník
Před Mozolani Classic:
expo
Z Mozolani Classic očima závodníků:
očima Borise Oravy
Info z Mozolani Classic:
výsledky a fotografiekompletní výsledky s body

Také Jana Waclawková a Jana Jeřábková se postaví na soutěžní pódium žilinského Mozolani Classic, aby se utkaly se svými soupeřkami v kategorii bikiny fitness. Jak se jim bude dařit, je zatím ve hvězdách, ale předsoutěžní rozhovor a fotky aktuální formy Vám přinášíme již nyní.


Jana Waclawková

Řekněte nám na úvod něco málo o sobě. Co děláte, když se zrovna nevěnujete přípravě na závody?

Asi nic moc zajímavého na mně není, jednou jsem v 18 letech vlezla do posilovny a zamilovala se do činek. :) Ale odvahu na závodění jsem našla až loni. Když se nepřipravuji, snažím se hodně odpočívat a relaxovat.

Kolik už máte za sebou soutěžních startů a proč jste se rozhodla pro letošní Mozolani Classic? Na jaké další soutěže se letos ještě chystáte?

Jenom jeden, loni jsem se účastnila na podzim závodu GP Pepa Opava. Je to dobrá otázka, protože můj současný trenér ve mně vidí velký potenciál a reálné šance na dobré umístění - řečeno jeho slovy. :)

Prozraďte, jak probíhají vaše tréninky a kdo vám s přípravou pomáhá?

Jsou to především silové tréninky se zaměřením na jednotlivé svalové partie.

A co jídelníček a dieta? Jak to zvládáte? Je nějaká "laskomina", která vám vyloženě chybí?

Jídelníček je asi největší slabinou každého závodníka, mně teď nejvíc chybí čokoláda a oříšky.

Jak jste spokojená se svou formou? Co považujete za svou největší slabinu a která partie je podle vás naopak předností?

Myslím, že jsem typ, co bude vždy s něčím, co se mého těla týká, nespokojen. Největší slabinou jsou ramena a za přednosti považuji nohy a zadek.

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat nebo něco vzkázat čtenářům?

Určitě díky všem kteří se na mé přípravě podíleli a podílejí. Jak tréninkově, tak psychicky. Psychika je totiž v tomto období hodně narušená... :)

Díky moc za rozhovor a přeji, ať se vám zadaří.


Jana Waclawková - aktuální forma před Mozolani Classic 2014


Jana Jeřábková

Janu Jeřábkovou, závodnici kategorie bikiny fitness, jsme měli možnost poprvé vidět na soutěžních prknech již v loňském roce. Pro letošek si tato studentka medicíny nachystala ještě lepší formu, tak jí budeme držet palce, aby se čas i tréninkové úsilí zúročilo.

Jano, jak se cítíte před Mozolani Classic. Nachystaná a sebevědomá, nebo nervózní a v nějakém ohledu nespokojená se svou formou?

Musím říct, že oproti loňské sezóně se cítím mnohem lépe. Jednak je to určitě i zkušenostmi a pak určitě i formou, kterou zatím vnímám jako podstatně lepší. Vloni jsem kvůli škole moc nestíhala, letos jsem vše zvládala podle plánu a mám z toho celkem dobrý pocit. Ale nezakřikněme to. :)

Na soutěžním pódiu jste se objevila v minulém roce, a to při soutěži Grand Prix Fitness 2013. Byla to vaše první a jediná soutěž, nebo již máte za sebou soutěží víc?

Loňská podzimní sezóna byla moje první, závodila jsem na Grand Prix Fitness, Grand Prix Pepa Opava a HI-TEC Nutrition GP v Čelákovicích.

Na jakých slabinách jste od té doby nejvíce zapracovala?

Myslím, že jsem za ten půlrok na sobě udělala velký kus práce. Pracovala jsem hlavně na partii kvadricepsu a gluteu, také jsem rozšířila záda. Především jsem se ale snažila všechny svaly zkvalitnit, což se mi snad docela povedlo. Co se týče předzávodního období, soustředila jsem se zejména na odstranění tuku, které jsem vloni podcenila a nestihla.

Kdy jste začala s přípravou na tuto jarní sezónu?

S objemovou přípravou jsem začala de facto hned po podzimních soutěžích. Pro mě je objem vlastně odpočinkem, těžké a málo intenzivní cvičení mě moc baví, netrápí mě dieta, takže už i teď se těším na další objemovku.

Nastaly během přípravy nějaké komplikace, případně momenty, kdy jste si říkala, že s tím snad seknete?

Co se týče fyzického stavu, tak ani ne - tenhle sport dělám proto, že mě posilování baví, závody jsou pro mě takový bonus. Snad jediná těžkost nastala na začátku rýsování, když jsem si uvědomila, že to bude časově náročné a že bude obtížné to skloubit se zkouškami ve škole. Studuji totiž medicínu a příprava na zkoušky trvá celkem dlouho. Nakonec jsem to ale nějak vymyslela a snad vše zvládnu.

Byl nějaký cvik, na který jste se dopředu opravdu netěšila?

To ani ne, protože mě baví víceméně všechno. Spíš mívám období, kdy mě něco baví cvičit víc a něco míň. Pokud mi nějaký cvik nesedí, snažím se ho nahradit jiným, samozřejmě pokud se tedy nejedná o základní cvik. Pokud bych měla jmenovat nějaký neoblíbený cvik, tak posledních pár týdnů to byl tlak s velkou činkou za hlavou na deltové svaly.

Měla jste v dietním jídelníčku nějaké jídlo, které vám v dietě alespoň trochu zvedlo náladu?

Já se snažím i dietu poskládat tak, abych se moc netrápila, ale jak letos, tak loni jsem měla v předzávodní fázi problém s masem. Miluji tatarák nebo ryby, takže to mi pomáhalo s příjmem proteinů, rovněž výrobky od firmy Šmakoun Alder jsem si oblíbila. A co se týče sladkého, které miluji, tak jsem se naučila pár receptů na fitness pečivo z dietních surovin, což sice není úplně ono, ale při nezkrotných mlsných chutích to pomůže. :) Jinak teď, když už jde do tuhého, mi zbyly už jen ochucené žvýkačky a bonbóny bez cukru.

Kdo byl během přípravy vaší největší oporou?

Největší oporou pro mě byli rodiče, hlavně maminka. Ona mé závodění na začátku nebrala moc vážně, navíc se bála, že mi to zabere moc času na úkor školy, ale posledních pár měsíců na ní vidím, že pochopila, jak moc to pro mě znamená a opravdu má ze mě radost a podporuje mě jako nikdo jiný. Bohužel na Mozolani Classic se mnou nejede, protože bude v zahraničí.

Kdo vám byl během přípravy nejlepším poradcem?

To byl určitě dobrý kamarád a trenér Jirka Hauer. Pomáhal mi s tréninky hlavně v předzávodní fázi, kdy už jsem neměla moc sil trénovat sama. Dal mi také spoustu skvělých rad ve výživě i pózingu a byl mi rovněž velkou oporou. Díky, Jirko!

Chystáte se v letošním roce ještě na nějaké další soutěže kromě Mozolani Classic?

Ano, svoji hlavní formu chystám na Olympia Amateur Europe v Praze začátkem června a přemýšlím i o účasti na MČR. Co se týče podzimní sezóny, tak tu pravděpodobně vynechám a závodit budu zase až na jaře, abych měla delší dobu objemovou fázi a mohla vyladit opravdu parádní formu.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.05.10:25martinko.k - Hodně štěstí dnes! Ať se umístíš co nejvíš!
01.05.12:11Honza3333 - V 18 vlezla do posilovny, ale nezamilovala se do činek, al..+1
01.05.09:37oupee - to je žrádlo+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 128 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie