Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Jan Machač a Iveta Myslivečková
- rozhovor a aktuální forma před Mozolani Classic 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MOZOLANI CLASSIC 2014 - 3. 5. 2014, Žilina
Češi před Mozolani Classic:
Jakub ŠubrtLuboš KoumalMartin Louda • Jozef Furin • Jan Machač • Patrik Jablonski • Michal Klečka
Petr Fric Matěj Ryšavý • Jan Huťka • Jaroslav Cink • Michal TrykarIveta Myslivečková • Lucie Juřičková
Veronika JavorskáJana Jeřábková • Lenka Lipšová • Valerie PeršinaJana Waclawková • Lucie Bronerská
Boris Orava (4 t.) • Peter Lissník
Před Mozolani Classic:
expo
Z Mozolani Classic očima závodníků:
očima Borise Oravy
Info z Mozolani Classic:
výsledky a fotografiekompletní výsledky s body

Na letošní Mozolani Classic pojede také početná skupina zástupců českých barev. Jan Machač se představí v kategorii kulturistiky do 95 kg a Iveta Myslivečková nastoupí na pódium kategorie bikiny fitness. V následujícím článku Vám s oběma přinášíme krátké rozhovory a přikládáme také fotky aktuálních forem před blížící se soutěží.


Jan Machač

Honzo, naposledy jsme tě mohli vidět na pódiu MČR 2012, kde jsi obsadil 2. místo v kategorii do 90 kg. Nyní se chystáš na Mozolani Classic, kde na tebe nejspíš čeká velká konkurence. Na čem jsi od svého minulého startu nejvíc zapracoval a jak si věříš na tenhle velký závod?

Poslední závody byly pro mě, co se týče formy, velikým zklamáním. Z velké části se na tom podepsalo dlouhodobé přetrénování a spousta zranění. Změna je zejména v tom, že více naslouchám svému tělu a po celou přípravu mě netrápila zranění. Jen mě limitovalo pravé koleno, ale to je maličkost oproti minulé připravě. Největší nedostatek mám zatím v regeneraci.

Pouhé tři týdny před plánovaným Mozolani Classic ses zúčastnil soutěže v mrtvém tahu, kde jsi zvládl úctyhodných 300 kilo. Věnuješ se silovému tréninku i v předsoutěžní přípravě? Jaká je vlastně tvoje tréninková filosofie?

Přímo silovému tréninku se nevěnuji, ale jedu těžké komplexní cviky, někdy i na jedno opakování. Já začínal cvičit proto, abych byl silný, to byl můj hnací motor. Odtud mám samozřejmě další velké nedostatky spočívající v problému, abych spoustu svalových partií dobře procítil a zacílil. Zbytečně mě limituje ego a nutnost použití zátěže. Váha být musí, ale je třeba vědět kdy. Jinak co se týče filosofie tak jsem přesvědčený, že člověk musí umět zajít až na samou hranici svých možností. Po celou přípravu od začátku roku jsem trénoval systémem 4 + 0. Spíše těžší silové tréninky a nevykonával jsem prakticky žádné aerobní cvičení.

Pokud se nemýlím, v roce 2012 tě v přípravě trápilo zranění. O co přesně šlo? Povedlo se ti z něj úspěšně zotavit a v letošní přípravě pokračovat bez omezení?

Celou přípravu jsem nebyl schopen vykonávat dřepy, těžší tlaky na ramena a prsa. Výraznou bolest jsem cítil v oblasti kyčlí, pravého zadního deltu a dlouhodobý a ignorovaný zánět v loktech vyústil 10 dnů po závodech v kompletní utržení šlachy pravého tricepsu. V této přípravě to bylo jen zmiňované koleno, ale to byla v porovnání s předchozí přípravou maličkost.

Jaké jsou tvé další plány? Uvidíme tě kromě Mozolani Classic ještě na nějaké další soutěži?

Momentálně mířím jen k Mozolani Classic a pak se uvidí.

Kdo tě v přípravě podporuje, máš nějakého sponzora?

Chtěl bych poděkovat fitcentru Abácie ve Valašském Meziříčí za podmínky k tréninku a také přítelkyni za trpělivost.

Děkuju za rozhovor a přeju co nejlepší formu na soutěžním pódiu!


Jan Machač v přípravě na Mozolani Classic 2014


Iveta Myslivečková

Loni jste už na soutěžních pódiích stála, ale toto bude, tuším, vaše první zahraniční soutěž. Jak se těšíte?

Těším se velmi, jelikož to budou větší závody a pan Mozoláni tomu věnoval mnoho úsilí a myslím, že to bude pěkná podívaná plná krásných závodníků a závodnic.

Čím vás zaujala právě kategorie bikiny fitness?

Tato kategorie mě zaujala tím, že v ní závodí krásné a upravené ženy, které jsou osvalené, ale stále mají ženské tvary a krásný projev.

Jak v současné době trénujete a jak vypadá váš jídelníček? Je něco, co jste musela změnit v trénincích, abyste "doladila" určité partie?

Trénuji po celý rok stejně - 6 dní v týdnu. Akorát přidávám kardio 5x v týdnu asi hodinu. Ovšem strava se mění, v období přípravy na soutěž nasazuji sacharidové vlny, jelikož dle mého jsou doopravdy nejúčinnější na redukci hmotnosti.

Tvrdé pravidelné tréninky a striktní dodržování jídelníčku jsou přece jen dost vyčerpávající - co se vám na tomto "životním stylu" tolik líbí, že máte vůli to vše zvládat a dodržovat?

Jak říkáte, je to životní styl, člověk si vybuduje závislost na cvičení stejně jako na jiných věcech. Nejnáročnější je pro mě skloubit práci, tréninky, domácnost, a jelikož mám 3,5letou holčičku, tak jsem kolikrát doopravdy hodně unavená, v období diety ještě člověk málo spí, což moc k pozitivní náladě nevede. Vždy na to říkám - pochopí jen ti, co to sami zažili. :)

Co ještě chystáte na letošní soutěžní sezónu?

Pokud se na Mozolani Classic umístím dobře, smím se zúčastnit mistrovství republiky, jinak velmi vážně uvažuji, že jarní sezóna je pro mě poslední závodní, jelikož jsem už velmi unavená a skloubit to s rodinným životem je velmi obtížné, spíše je to pro svobodné lidi, co mají čas na regeneraci a odpočinek. Mám velmi uspěchaný životní styl a cítím, že potřebuji malinko polevit.

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat?

Ráda bych poděkovala panu Zdeňku Dryákovi, Vjačeslavu Vinogradovi a Jindřichu Michálkovi, každý ví za co. :) Dále také svému manželovi, který to má se mnou v období diety velmi náročné. :)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.05.19:02Petr Prielozny - JC jsem videl nekolikrat tady v New Yorku. Kolikrat jsi ho..
30.04.22:37Maerlyn0 - Je zajímavý, jak se ty tvrdé silové tréninky parádně odráž..
30.04.20:55jari - wow, luxusní tvrdost!+1
30.04.19:56LUC - ..ale velmi kvalitní definoce a připravenost..*79* +1
30.04.19:18fashion7 - Aha,tak to jsi asi v životě neviděl JC.
30.04.18:36Petr Prielozny - vypada jak mlady jim carrey+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie