Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Matěj Ryšavý - rozhovor a aktuální forma před International Austrian Championship a Mozolani Classic 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2014 - 26. 4. 2014, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
Zdeněk RazákMatěj RyšavýVladimír DostálMichal Klečka
Markéta ModráAdéla StorzerováKristýna Vojtíšková
Info z International Austrian Championship:
výsledky a fotografie

S blížícími se soutěžemi gradují také formy jejich jednotlivých účastníků. Mezi ně patří také Matěj Ryšavý, který se rozhodl startovat hned na dvou zahraničních kláních, a to na International Austrian Championship, které proběhne poslední dubnovou sobotu v Rakousku, a na Mozolani Classic, jež se uskuteční již o prvním květnovém víkendu. Proč se rozhodl právě pro tyto soutěže, jak probíhají jeho tréninky a dieta a jakou formou se může nyní pochlubit, nám prozradil v následujícím krátkém rozhovoru.

Matěji, tak se na úvod pěkně představte... :)

Předně bych chtěl pozdravit všechny milovníky a fanoušky kulturistiky. Jmenuji se Matěj Ryšavý, pocházím z Lázní Bohdaneč, což je malé lázeňské městečko 10 km od Pardubic. Cvičím zhruba 5 let a letos se chystám na svou druhou soutěžní sezónu a zároveň první mezi muži. V loňském roce jsem absolvoval mistrovství Čech juniorů v Rokycanech, kde jsem v kategorii do 77 kg obsadil za dvěma skvělými závodníky 3. místo, čímž jsem se nominoval na MČR juniorů, kde jsem se dostal do kategorie do 70 kg, kterou jsem plánoval původně. V té jsem nakonec dosáhl "pouze" na 6. finálové místo.

Proč jste se rozhodl startovat právě na těchto dvou soutěžích?

Letos jsem se rozhodl posunout zase o krok dále. Na Austrian Championship se chystám hlavně kvůli tomu, abych si osahal mezinárodní atmosféru a také vyzkoušel novou soutěžní barvu, se kterou nemám žádnou zkušenost, neboť v loňském roce jsem používal jinou. Tudíž nebudu ani nijak zvlášť cukrovat, natož odvodňovat, jelikož tu top formu budu chtít směřovat právě na závody v Žilině, což je Mozolani Classic 4, kde budu soutěžit v kategorii do 75 kg. Soutěžní váha by se měla blížit právě někam k 74 - 75 kg, na této soutěži bude cílem umístění do 10. místa, čímž bych se kvalifikoval automaticky na mistrovství ČR, které proběhne o týden později v Praze.

Od kdy probíhá vaše příprava a pomáhá vám s ní někdo, nebo vše "řídíte" sám?

Příprava probíhá vlastně od ukončení loňské soutěžní sezóny, takže někdy od května, kdy jsem si prošel objemovou fází přípravy. Nyní jsem již 4. měsícem v dietě s tím, že poslední dva měsíce vlním sacharidy. Připravuji se ve spolupráci s Martinem Smutkem (bývalým juniorským reprezentantem), který je prozatím mým trenérem a vše mi připravuje - jak tréninky, tak samozřejmě i sacharidové vlny a celkově vše důležité v přípravě na kulturistická pódia.

Jakou podobu mají tedy vaše současné tréninky?

Nyní již cvičím 7x týdně, kdy mám tělo rozdělené do 3 dnů, takže vlastně celé tělo procvičím dvakrát týdně. Každou neděli chodím ráno na lačno dolaďovat detaily hamstringů, hýždí a vrchní části stehen. Kardio jezdím po každém tréninku 30 minut na Orbitreku, takže 7x týdně.

Jak to máte s dietou? Je pro vás snadné dodržovat striktní režim, nebo je naopak něco, co vám ve stravě nyní chybí a na co se po skončení diety těšíte?

Dieta už je v posledních fázích náročnější, nejde ani o to, že člověk moc nejí, protože na to si člověk zvykne, nejhorší je úbytek energie a občasné návaly náladovosti. Ve stravě mi asi nejvíce chybí domácí arašídové máslo, na to se opravdu těším. :) A také ovoce, protože já miluji ovoce.

Co plánujete dalšího na letošní sezónu?

Dále zatím neplánuji, uvidíme, jak to vše bude, zda budou finance, jak se budu cítit. Pokud budu hodně unavený, tak podzim vynechám, pokud by ovšem byla motivace a dobré podmínky, čímž samozřejmě myslím i sponzory a také svou formu, budu závodit i na podzimních pohárových soutěžích.

Komu byste chtěl touto cestou poděkovat?

Poděkovat bych chtěl svému hlavnímu sponzorovi společnosti Fitco Nutrition, dále časopisu a webu Svět kulturistiky, mojí mamce, která mi pomáhá s vařením, jak jen to jde, a také svému klubu, za který závodím a kde mám skvělé podmínky pro cvičení - Fitcentrum I-R Club Pardubice. Nesmím ani zapomenout na mého kamaráda Pepu, který při mně stojí "v dobrém i zlém", také bych rád poděkoval za finanční výpomoc Petru Bahníkovi.

Matěji, díky za rozhovor a přeju, ať se zadaří nejen na nadcházejících soutěžích.


Matěj Ryšavý - aktuální forma před International Austrian Championship
a Mozolani Classic 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.04.10:28Kota - Super. Radost pohledět. .+1
22.04.08:08Bara - Připravuje ho Martin Smutek?Toho jsem dlouho a neviděl a b..-1
21.04.21:35Turakam - hehe, toto je pán lýtko, tak som si ho zapamätal, už ked t..
21.04.21:22deafslap - trénink 7 x týdně, proboha, kde je volno! :) to by mě zabi..+1
21.04.20:31Filip Vaško - Držím palce
21.04.16:06Petr Prielozny - za 1.5 tydne mu pekne vyrosly fousy.*24* +3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 3 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie