Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Michal Klečka - rozhovor a aktuální forma před International Austrian Championship a Mozolani Classic 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2014 - 26. 4. 2014, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
Zdeněk RazákMatěj RyšavýVladimír DostálMichal Klečka
Markéta ModráAdéla StorzerováKristýna Vojtíšková
Info z International Austrian Championship:
výsledky a fotografie

Několik informací z Michalovy probíhající přípravy na letošní soutěže jste se na našich stránkách již mohli dočíst zhruba před dvěma týdny. Nyní pro Vás máme krátký rozhovor, kde se dozvíte, zda Michal udělal v přípravě a tréninku nějaké změny, proč si vybral hned dvě po sobě jsoucí soutěže a kolik teď váží. Posun jeho formy pak můžete zhodnotit na aktuálních fotografiích, které vznikly o víkendu.

Michale, prozraďte, jak pokračuje dieta a co je nového od té doby, co se na Ronnie.cz objevily první informace o vaší letošní přípravě?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz, dieta pokračuje víceméně stejně. Jsem pořád na kuřecích prsou a bramborech, v netréninkový den si dopřeji místo kuřecího masa tresku a rýži. V tréninkový den mám maximálně 100 g sacharidů a v netréninkový kolem 300 g. Bílkoviny držím pořád kolem 3,5 g na 1 kg tělesné váhy. Jinak nového není vcelku nic moc, až na to, že už je ta dieta opravdu dlouhá, nebo se mi to alespoň tak zdá, a docela náročná. Tělesná váha se drží pořád kolem 95 kg, za což jsem velice rád, protože vím od loňska, že v superkompenzaci půjdu dolů tak o 4 - 5 kg.

Jak jste spokojen s vývojem formy a co byste případně ještě rád narychlo doladil?

S formou jsem docela spokojený, i když člověk musí být spíše kritický a hledat na sobě chyby, aby je mohl stále vylepšovat. Jak říká můj kamarád Filip Grznár - člověk vypadá na pódiu dobře podle toho, jaká je jeho nejslabší partie. Za poslední týden už toho asi moc nedoladím, spíše se zaměřím na to, abych ze sebe vypálil poslední zbytečky tuku a glykogenu ze svalů. Potom záleží, jak se povede superkompenzace. Na International Austrian Championship nechci odvodňovat, spíše jen od večera nepít a přidat možná trošku více sacharidů poslední den před soutěží, beru to víceméně jako testovačku na Mozolaniho o týden později, kde bych chtěl být lidově řečeno na "prach" a vypadat co nejlépe.

Sledujte složení startovního pole, abyste měl přehled o soupeřích a jejich formách, nebo se raději "necháváte překvapit"?

Složení startovního pole nesleduji, ani není, kde to zjistit. Psal jsem panu Wolfgangu Schoberovi a ten mi sdělil, že startovní listinu zveřejňovat nebude, protože je to pro rakouské kolegy nominační závod na mistrovství Evropy. Vím ale o českých kamarádech, co tam budou startovat, tak snad se navzájem podržíme, ale budeme samozřejmě bojovat proti sobě jako lvi.

Změnil jste nebo změníte v závěru ještě podobu tréninku, nebo jedete stále systémem 3 + 1?

Trénink jedu také pořád stejný. Vyhovuje mi a nic na tom neměním, nebudu experimentovat teď těsně před závody s něčím, co nemám vyzkoušeno. I když už se těším, až budu mít po závodech a pojedu si takový ten svůj "objemovější" trénink, kdy jdu třeba i 10 dní v kuse cvičit, pak mam den volna a pak dál tímto stylem. Jak jsem psal již dříve, mám rád spíše základní cviky a miluju těžké váhy. Pumpovacími sériemi většinou jen dojíždím. Letos v únoru jsem se zúčastnil Mistrovství západních a jižních Čech v silovém trojboji, kde jsem nazvedal 710 kg, takže síla tam nějaká bude. Těžké váhy a tréninky mě prostě baví.

S jakými ambicemi na soutěže pojedete?

Tak tohle je svízelná otázka. Každý má určitě nějaké ambice, se kterými se do přípravy a pak také na pódium vrhá. Já nepatřím k těm, co mají nějaké silné řeči o tom, že to jdou prostě vyhrát. Je to otázka správného načasování formy, tak aby opravdu vyšla, a mnohého jiného. Na ten rakouský šampionát jedu víceméně otestovat formu a budu nejspíše startovat v kategorii do 95 kg. Trošku větší ambice mám na Mozolani Classic, kde bych se mohl váhově vejít při výšce 182 cm do kategorie klasiků. Myslím si, že tam by mohl být výsledek celkem slušný. Ještě bych si věřil do váhovky 85 kg, byla by to větší výzva než klasická kulturistika, ale tam váhu asi nestáhnu. Nemám to asi ani v plánu a nechci pálit hmotu na úkor váhy. Uvidíme, jak se povede ta superkompenzačka a odvodnění.

Proč jste se rozhodl právě pro tyto dvě zahraniční soutěže?

Rozhodl jsem se proto, že jsem byl vloni na mistrovství Čech a ta soutěž se mi celkově nijak extra nelíbila. Organizaci celé této soutěže jsem si představoval trošku lépe a také jsem si představoval podle formy i umístění alespoň o stupínek vyšší něž 4. místo. A dostat za celou tu několikaměsíční "rasovinu" a dietu diplom a jet domů, to se mi moc nezamlouvalo. Myslím si, že kulturistika jako taková, ať se lidé ze sportovních webů tykajících se kulturistiky snaží sebevíc, je bohužel v ČR velice podceňovaný sport, alespoň co se týče pohledu veřejnosti. Kdyby bylo v televizi na nějakém sportovním kanále více sportů a mezi nimi tam běžel třeba přenos z nějaké soutěže v kulturistice, tak lidé si přesto raději pustí tenis, fotbal či hokej. Já osobně si myslím, že jsem se od loňska alespoň trošku zlepšil, a zkusit nějakou větší výzvu v podobě startu na nějaké zahraniční soutěži mi přijde velice zajímavé.

Michale, díky za rozhovor a hodně štěstí nejen na soutěžních pódiích.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.04.23:03sz0ty - 3,5g bilkovin na kg telesne vahy ? Proboha jak ? Aha uz vi..+3
22.04.20:49Petr Prielozny - hezky zada
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 93 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie