Reklama:
Nové příchutě v prodeji!
100 % Whey Protein 2+1 ZDARMA🔥
Nová pistácie a jahoda + 5 dalších! Klikněte zde.

Aneta Tomanová - rozhovor
po MS juniorů a masters 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2015 - 11. - 14. 12. 2015, El Salvador
Češi před MS juniorů a masters:
Milan EclerMiloš Pavlů (video) • Jean Marc SchuttrumpfMargita ZámolováZdena Tvrdá
Pavel Koukal (video) • Andrea HorňákováAneta Tomanová Adéla Storzerová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 6 medailí!prezentace
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty, očima reprezentantů:
A. Tomanováočima A. Storzerovéočima Z. Tvrdé
očima M. ZámolovéP. KoukalA. Horňáková

MS juniorů a masters 2015: kompletní výsledky s body

260 fotografií!

MS juniorů a masters 2015: zprávy z místa dění
Prosincové Mistrovství světa juniorů a masters, poslední velké mezinárodní klání letošní sezóny, přineslo výrazný úspěch našich reprezentantů, kteří na šampionátu dosáhli celkem na šest medailí. Zlato si z dalekého El Salvadoru, který mistrovství světa hostil, odvezla také Aneta Tomanová, jež závodila ve physique juniorek. Jaký byl šampionát jejíma očima i jaké jsou její další soutěžní plány, se dočtete z našeho posoutěžního rozhovoru.


Aneto, blahopřeji vám ke zlaté medaili z mistrovství světa. V našem ohlédnutí za šampionátem začněme pěkně od začátku. Do El Salvadoru jste odlétala ve čtvrtek, na pódiu jste se pak měla představit až v neděli. Jak jste poslední dny před závody už přímo v místě soutěže trávila? Jak jste manipulovala s vodou a cukry, zkrátka ladila formu?

Aneta Tomanová po vítězství
na Mistrovství světa juniorů a masters 2015

Zdravím všechny! Do El Salvadoru jsem odlétala ve skvělé náladě a plná očekávání. Hodně mi pomohlo, že jsem noc předtím trávila u Andrejky Horňákové a jejího přítele. Od rána už jsem začínala omezovat vodu, což mi nevadilo. Po třech nulách přišel nášup sacharidů, takže jsem byla spokojená. Další dny byly krušnější. Jelikož forma byla stále nevyhovující, sjela jsem se sacharidy na nějakých 50 g. V pátek, když přišel rozpis, a já zjistila, že jdu na pódium až v neděli, málem mě vezli. :) V sobotu jsem jela podpořit všechny závodníky. Cestou zpět jsem začínala jemně zoufat, ale naštěstí byl celý tým skvělý, a já v neděli ráno bez vody a bez jídla stála natřená v plavkách, odhodlaná závodit.

Na šampionátu se Vám nakonec nepostavila žádná soupeřka. S jakými pocity jste bojovala, když jste se to dozvěděla? Zaslechl jsem, že vám rovnou chtěli předat medaili a vy jste si musela vybojovat, aby vás pořadatelé nechali odpózovat alespoň volnou sestavu a výsledky vašeho úsilí v dietě a tréninku tak nepřišly vniveč…

Ano. Nejprve byla na rozpisce ještě druhá závodnice. Dokonce jsem měla pocit, že jsem ji zahlédla. Nakonec to nebyla ona a já si měla jít pro první místo. Myslela jsem, že je po mně. Natahovala jsem jak malá holka. Připravovala jsem se strašně dlouho, prošla si peklem a oni mě nenechají závodit?! První, co mě napadlo, že to nemůžu dopustit, a začala jsem se dovolávat alespoň volné sestavy. To se mi splnilo a já tam konečně stála. Byla to nádhera. Všichni z našeho týmu křičeli a podporovali mě. Dostala jsem medaili s pohárem a šla se konečně napít. :)

Vaši volnou sestavu jsem měl možnost na dálku sledovat. Působila jste při ní jistě, a že závodíte poprvé, nebylo poznat. Jak dlouho jste sestavu nacvičovala a cítila jste pak při jejím provedení na pódiu nějakou trému?

S Evičkou Sukupovou jsme trénovaly asi měsíc a půl. Ona je úžasná! Její ladné pohyby mě dostávají do kolen. Užily jsme si u toho strašně legrace. Když viděla moje kreace, nejednou vyprskla smíchy. :) Proto jsem si byla tak jistá. Dostala jsem strašně skvělých rad. Udělaly ze mě závodníci tělem i duší.

Je po soutěži a nabízí se otázka, co bude dál… Plánujete závodit i v příštím roce? A pokud ano, bude to opět v kategorii physique?

Tělo zvládne hodně a tentokrát mu opravdu počoudím.
Aneta Tomanová o své příští přípravě...

Určitě chci závodit v kategorii physique. Další bude nejspíš mistrovství Evropy, takže musím začít s přípravou co nejdříve. Ty holky jsou neskutečně našláplé. Teď už vím, k čemu to všechno je, a jsem připravená dřít do padnutí. Tělo zvládne hodně a tentokrát mu opravdu počoudím. :)

Na jakých zlepšeních se budete snažit pro své další soutěžní vystoupení zapracovat?

Musím zlepšit prsa, ruce, břicho a mnohem víc to stáhnout. Veliká jsem dost, teď to dostat do kvality. :) S Evičkou nemám strach. Ona ví, co dělá, a i když kolikrát fňukám, nenechá mě zastavit.

Kdo vám v přípravě na vaše první závody nebo i přímo během šampionátu nejvíce pomáhal? Komu byste chtěla poděkovat?

Nejvíce chci poděkovat Evičce Sukupové. Pózování, volná sestava a rady, jak má závodník vypadat a jak se chovat. Záleží jí na mně jako na člověku, ne jako na kusu masa. Dále pak Andrejce Horňákové za perfektní make-up, barvu a za podporu. Jejímu příteli Adamu Wenigovi za veškeré vyřizování papírů, pomoc v zákulisí a podporu, kdykoliv bylo třeba. Pak celému týmu za skvělou atmosféru a rady. V neposlední řadě svému sponzorovi Richardu Kybicovi za finanční pomoc, Haničce Škabradové za podporu z domova a starost, kterou o mě celou dobu měla, tátovi za to, že byl stále se mnou, a všem, kteří mi drželi palce. Díky!


Mistrovství světa juniorů a masters 2015 očima Anety Tomanové
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.12.08:11jnerez - Dejte na mě, tohle je budoucí česká profesionálka. Má neuv..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 3 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie