Reklama:

Zdena Tvrdá - rozhovor a aktuální forma před MS juniorů a masters 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2015 - 11. - 14. 12. 2015, El Salvador
Češi před MS juniorů a masters:
Milan EclerMiloš Pavlů (video) • Jean Marc SchuttrumpfMargita ZámolováZdena Tvrdá
Pavel Koukal (video) • Andrea HorňákováAneta Tomanová Adéla Storzerová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 6 medailí!prezentace
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty, očima reprezentantů:
A. Tomanováočima A. Storzerovéočima Z. Tvrdé
očima M. ZámolovéP. KoukalA. Horňáková

Již zítra začíná v exotickém El Salvadoru letošní Mistrovství světa juniorů a masters. Na klání samozřejmě nebudou chybět závodníci reprezentující Českou republiku. V kategorii bodyfitness žen masters nad 45 let se představí Zdena Tvrdá, která na šampionát odjíždí s cílem probojovat se do finálové šestky. Rozhovor a její fotografie z přípravy Vám přinášíme v tomto článku.


V minulém roce jste na Mistrovství světa juniorů a masters v Mexiku obsadila 8. příčku. S jakými ambicemi budete odlétat do El Salvadoru?

Letos bych chtěla finálovou příčku. Nejde mi o získání medaile, ale o ten dobrý pocit, že se mohu srovnat se světovou špičkou. Jen mě mrzí, že IFBB neuvažuje o více kategoriích bodyfitness žen masters. Jsou totiž jen 2 - nad 35 a nad 45 let, což je nefér, protože konkurence je neustále větší a každý rok se musím srovnávat s holkami o 10 let mladšími. Muži mají kategorie v masters rozdělené po 5 letech.

Prozradíte našim čtenářům něco o vaší předsoutěžní přípravě, tréninku a dietě?

Přípravu v letošním roce jsem nepodcenila a začala jsem již v dubnu. S redukcí jídelníčku pak od července. V tréninku jsem se zaměřila zejména na budování zad, kde jsem měla ještě stále rezervy. Při tréninku jsem se řídila pocitem, nešla jsem již do velkých vah kvůli zranění. V letošním roce mi s přípravou pomáhá můj přítel David, jak při tréninku, tak při chystání "krabiček". Je mým motorem v tréninku i v soukromí, snaží se o to, abych měla veškerý servis, co se týče přípravy, a mohla se i při své práci soustředit na závody. Moc mu za to děkuji, bez něj bych to nedokázala. Myslím si, že formu jsme spolu dokázali od loňska vylepšit. Poslední 2 měsíce přípravy jedu takzvanou klasiku - sacharidové vlny. Takže rýže, brambory, krůtí, kuřecí, ryby a zelenina. Cvičím dle pocitu a dívám se do zrcadla na tvar těla.

Jak jste spokojená s dosaženou formou krátce před soutěží? Minulý rok jste startovala v Mexiku, jak se na formě podepíše dlouhý let a změna časového a klimatického pásma?

Dlouhý let a změna časového pásma nám určitě na formě nepřidají, ale myslím si, že to nebude tak unavující jako cestou loni do Mexika, neboť, pokud vím, máme mezipřistání v Houstonu a tím pádem let nebude tak dlouhý.

Zdá se, že všechny soutěžní kategorie prochází vývojem, vznikají nové, mění se standardy těch, které existují již delší dobu... Jaký je váš názor na tento vývoj? Kterým kategoriím osobně fandíte a vidíte v nich největší příslib do budoucna?

Ano, vývoj kategorií je patrný již z dob, kdy jsem ještě dělala kulturistiku. Skončila jsem s touto kategorií na Olympii, to už pro mě jako ženskou bylo příliš. Zhruba v tomto období se začala objevovat "zjemnělá" forma kulturistiky - bodyfitness. Již 8 let se v této kategorii zúčastňuji mistrovství světa a právě tato kategorie mě asi oslovila nejvíce, i když mám své představy o tvaru ženského těla a jdu si svou cestou. V takové podobě bych si představovala ženskou kulturistiku, i když se trend neustále mění i v této kategorii a nové kategorie dále přibývají, viz kategorie bikiny fitness. Její vznik jsem příliš nechápala, ale je pravda, že se také vyvíjí, aby zapadla do "našeho sportu", a pozitivní je to, že současné nadpočetné kategorie bikin na soutěžích nám alespoň dostanou mladé lidi do posiloven.

Zdeno, já vám děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na nadcházejícím mistrovství světa.


Zdena Tvrdá v přípravě na mistrovství světa masters 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 9 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
MartinG (21:08) • Absolútny súhlas s Mikuc, lepšie by som to nenapísal. Regana vidím v budúcnosti dosť vy...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (20:37) • Nevim pripomina mi Kucla, je to tim jaky hype kolem nich komunita vytvorila a ja jej ne...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Mikuc (19:08) • Koukni na něj pořádně, má všechno, dokonce i lýtka!, žádný defekt, ani na něm žádná sva...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (18:29) • Paradoxne nejvi prekvapili 212 borci, ne jen Clarida ale i Burton, ktery mohl byt klidn...
magazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
Neutralni typ (17:05) • Jinak kazdy v tom Grimesovi vidi nejaky megatalent, ale me neprijde, nevidim na nem nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie