Reklama:
KONEČNĚ JE ZPĚT! 100 % Whey Protein v akci 1+1
Nejprodávanější protein letošního jara opět skladem. Více zde.

Milan Ecler - rozhovor a aktuální forma před MS juniorů a masters 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2015 - 11. - 14. 12. 2015, El Salvador
Češi před MS juniorů a masters:
Milan EclerMiloš Pavlů (video) • Jean Marc SchuttrumpfMargita ZámolováZdena Tvrdá
Pavel Koukal (video) • Andrea HorňákováAneta Tomanová Adéla Storzerová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 6 medailí!prezentace
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty, očima reprezentantů:
A. Tomanováočima A. Storzerovéočima Z. Tvrdé
očima M. ZámolovéP. KoukalA. Horňáková

Středoamerický přímořský stát El Salvador již ve dnech 10. až 14. prosince přivítá letošní Mistrovství světa juniorů a masters, na kterém znovu nebude chybět ani česká reprezentační výprava. K jejím členům patří také Milan Ecler, jenž se letos vrátil k závodění po osmileté odmlce a v rámci vrcholných závodů sezóny pro kategorii veteránů se představí v kulturistice mužů masters nad 60 let. Stejně jako ostatní naše reprezentanty jsme se i na něj před Mistrovstvím světa juniorů a masters 2015 obrátili s prosbou o krátký rozhovor.


Milan Ecler - aktuální forma před MS juniorů a masters 2015

Milane, letos jste se účastí na mistrovství České republiky vrátil na soutěžní pódia po osmileté odmlce. Co pro Vás bylo impulsem k tomu, znovu začít se závoděním, a jak náročné bylo po letech opět absolvovat předsoutěžní přípravu?

V mém případě to byl věk a také jsem si chtěl zopakovat soutěžení se "starými" známými závodníky, se kterými jsem se potkával v roli rozhodčího. Náročné absolvování předsoutěžní přípravy pro mne bylo hlavně před mistrovstvím České republiky, po tak dlouhé odmlce. Je opravdu velký rozdíl se "jenom udržovat", anebo se připravovat na soutěž.

Ačkoliv jste v posledních sezónách nezávodil, s kulturistikou jste zůstával spjat jako rozhodčí. Vím, že jste rozhodoval i několik juniorských a dorosteneckých mistrovských soutěží. Jak hodnotíte úroveň těchto kategorií v posledních několika letech a co vás na práci rozhodčího nejvíce baví?

Kulturistice se věnuji již čtyřicet let a za tu dobu jsem poznal velké změny. Jako rozhodčí rozhoduji kategorie dospělých, ale největší posun je vidět právě v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Těší mě, jaký počet mladých lidí se začal věnovat tomuto sportu a má zájem i v něm soutěžit. Je radost vidět na soutěžích rostoucí výkonnost i nové tváře.

Nyní je před vámi start na Mistrovství světa juniorů a masters v dalekém El Salvadoru. S jakým cílem na šampionát jedete a v jaké kategorii na něm nastoupíte?

Na každé soutěži jsem se snažil uspět co nejlépe a tak tomu bude i v případě mistrovství světa, které bude mojí poslední soutěží. Budu v kategorii masters nad 60 let.

Spoléhal jste se v přípravě na letošní soutěže na pomoc nějaké trenéra, anebo v tréninku i dietě čerpáte už výhradně ze svých zkušeností?

V přípravě na jarní mistrovství ČR jsem využil zkušeností vynikajícího závodníka a trenéra Tomáše Trojana z Děčína, který mi pomohl s přípravou, a také jsem využil svých zkušeností z minulých soutěží. Pro přípravu na mistrovství světa jsem požádal o pomoc mého kamaráda Mirka Tichého z Čelákovic.

Je někdo, komu byste chtěl touto cestou poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Chtěl bych touto cestou poděkovat především své manželce Janě, která mě po celou dobu přípravy na soutěž podporovala, pomáhala mi dodržovat jídelníček, překonávat těžkosti a držela mě i po psychické stránce. Dále kamarádovi Mirkovi Tichému za trpělivost se mnou, majiteli Cardio fitness centra u nás v České Lípě Radkovi Procházkovi, který mi vyšel maximálně vstříc v mé přípravě. A v neposlední řadě můj dík patří i vedení města Česká Lípa za finanční pomoc.


Milan Ecler - aktuální forma před MS juniorů a masters 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTyler Manion: "Zavedeme hmotnostní li...
moab (15:58) • Za mě pěkná blbost, je jasné jak to dopadne: aby měli co nejvíc svalů a přitom splnili...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
petrpolak (15:53) • Moc bych ocenil takové nesestříhané video čistě z rozcvičky/mobility s nějakým komentář...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
CIZO (10:43) • Přítahy T-osy jsou asi jedním z největších omylů v historii kulturistiky. :) To je tak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
torturer (10:09) • 4:50...a nefunguje spíš lépe poskládaná kůra? Protože cca před rokem funkčnost tohodle...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:47) • Čímž neříkám, že se mi chyba nemůže stát (ba naopak), ale při extrémním množství vloček...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie