Reklama:
KONEČNĚ JE ZPĚT! 100 % Whey Protein v akci 1+1
Nejprodávanější protein letošního jara opět skladem. Více zde.

Pavel Koukal - rozhovor a aktuální forma před MS juniorů a masters 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2015 - 11. - 14. 12. 2015, El Salvador
Češi před MS juniorů a masters:
Milan EclerMiloš Pavlů (video) • Jean Marc SchuttrumpfMargita ZámolováZdena Tvrdá
Pavel Koukal (video) • Andrea HorňákováAneta Tomanová Adéla Storzerová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 6 medailí!prezentace
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty, očima reprezentantů:
A. Tomanováočima A. Storzerovéočima Z. Tvrdé
očima M. ZámolovéP. KoukalA. Horňáková

Juniorský závodník Pavel Koukal se na soutěžní pódium postaví poprvé od roku 2013, kdy si vyzkoušel své první a zároveň poslední kondiční závody. Nyní je před ním světový šampionát juniorů a masters, který se v termínu 11. - 14. prosince bude konat v El Salvadoru. S jakou formou se chce představit a co od svého startu očekává? To nám prozradil v následujícím rozhovoru.


Pavel Koukal - aktuální forma před MS
juniorů a masters 2015
Pavle, naposled jste stál na pódiu, pokud se nepletu, v roce 2013, od té doby jsme o vás neslyšeli. Proč jste měl tak dlouhou pauzu, co je u vás nového a proč jste se rozhodl se letos opět postavit na soutěžní pódia a rovnou na MS?

Na úvod se v krátkosti jenom představím vašim čtenářům. Jmenuji se Pavel Koukal, je mi 23 let a jsem posledním rokem junior. Naposledy jsem na pódiu stál opravdu v roce 2013 a bylo to zároveň i poprvé na kondiční soutěži - Smartlabs Cup 2013. Na dalších soutěžích jsem nestartoval z jednoho důvodu - většina kulturistických soutěží a zejména mistrovské v ČR vrcholí koncem května. Já studuji geodézii na VUT v Brně a každým rokem na přelomu května jsme odjížděli na měsíční výuku/měření do terénu mimo civilizaci, kde závěr přípravy nepřicházel v úvahu. Proto jsem se rozhodl vsadit vše na jednu kartu a cíleně se tuto dobu chystat na poslední juniorský rok, kde jsem se chtěl zúčastnit větší soutěže. Že to bude mistrovství světa, mě ani ve snu nenapadlo.

Prozraďte něco o svém tréninku, dietě a celkově předsoutěžním režimu.

Nejvíce se při tréninku zaměřuji na kontrakci svalů a techniku cviku. Soustředím se na procvičovaný sval a snažím se ho cítit v daný moment. Samozřejmě to vždy nevyjde, nebo mám zrovna chuť odjet par cheat opakování, ale to se stane a není to na škodu. Osvědčilo se mi jezdit u cviků 8 - 10 opakování, 4 - 6 opakování jsem jezdil jen zřídka na začátku příprav. Frekvence tréninků mi vyhovovala, abych každou partii odjel 1,5 - 2krát týdně. V posledním měsíci trénuji dvoufázově, ráno těžší trénink s více cviky, večer mám trénink o něco kratší s lehčími cviky na dojetí a kardio - tento trénink býval ale kolikrát pro mě náročnější než ranní. No, dieta... Pár nul v ní bylo. :) Ale celkově probíhala super a já si ji užil. Strava a živiny se měnily každou chvíli dle formy a času do závodů podle mého trenéra Vládi Pajiče. Byla tam kritická období, kdy jsem s tím chtěl seknout, ale vždy mě dokázalo něco nebo někdo nastartovat zpět. Takže žádné sacharidové vlny nebo něco podobného jsem nedržel.


Pavel Koukal - aktuální forma před MS
juniorů a masters 2015
S kým všechny tréninkové a stravovací náležitosti probíráte? Kdo vám v přípravě pomáhá?

První rok jsem se si vedl přípravu sám, po soutěži jsem prakticky hned naskočil do objemu a věděl, že musím nabrat dost kilo, abych v juniorských kategoriích měl šanci uspět. V tu dobu jsem zkoušel spoustu tréninků (Korte, různé splity 3+1, 2+1, samostatně partie). Přesně rok po soutěži, kdy se mi podařilo nabrat, jsem se rozhodl, že oslovím někoho zkušeného v oboru, který by mi řekl mé možnosti. Vybral jsem si Vladimíra Pajiče. Od této doby se mi trénink každý měsíc mění podle toho, jak zrovna slabiny a tělo reagují. Za ten rok spolupráce jsme si k sobě našli cestu a já jsem nesmírně rád, že jsem si vybral zrovna jeho. A taky že on mě nasměroval tímto směrem a pomohl k němu.

Jaké ambice na nadcházející MS máte? S jakým výsledkem byste byl spokojen?

No, jsou to moje první velké závody. Prvotní myšlenky byly, že samotná účast na MS pro mě bude velký úspěch. Postupem roku se mé ambice a myšlení šedé myšky měnily a nyní jedu na MS s tím, že chci překvapit, perfektně reprezentovat a dovézt úspěch. Jak pro ČR, tak pro všechny, co do mě vložili důvěru. Každý závodník chce vyhrát.

Jaké jsou vaše další plány na nadcházející sezónu?

V prvotní řadě dám tělu oddych a regeneraci a dopřeji mu v pestré stravě. Pauzu od cvičení neplánuji a pokusím se nabrat zpět pár kg, která jsem v závěru musel shodit, abych se vešel do váhového limitu. A pokud bude podpora a chuť, tak bych rád zkusil některou menší váhovou mužskou kategorii na podzim příštího roku.

Na závěr chci poděkovat pár lidem, bez kterých bych přípravu nezvládl. Zejména mojí rodině a rodičům, kterých si moc vážím a kteří mě v mém snu podporovali celou dobu. Dále pak svému kouči Vláďovi, který si na mě našel vždy správný recept po psychické i fyzické stránce a dotáhl to se mnou až sem. Za finanční pomoc na cestu děkuji městu Bystřice nad Pernštejnem, firmě Baxi a panu Zakariu Nemhrahovi. Dále společnosti Amix za finální část přípravy, kdy mi poskytli, co jsem potřeboval, a nakonec značce Power of Bull za skvělé oblečení. A díky všem, co mě sledují a podporují!


Pavel Koukal - aktuální forma před MS juniorů a masters 2015Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTyler Manion: "Zavedeme hmotnostní li...
moab (15:58) • Za mě pěkná blbost, je jasné jak to dopadne: aby měli co nejvíc svalů a přitom splnili...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
petrpolak (15:53) • Moc bych ocenil takové nesestříhané video čistě z rozcvičky/mobility s nějakým komentář...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
CIZO (10:43) • Přítahy T-osy jsou asi jedním z největších omylů v historii kulturistiky. :) To je tak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (03/...
torturer (10:09) • 4:50...a nefunguje spíš lépe poskládaná kůra? Protože cca před rokem funkčnost tohodle...
magazínVčera jsem jedl… Lukáš Gabriš, kultur...
petrpolak (07:47) • Čímž neříkám, že se mi chyba nemůže stát (ba naopak), ale při extrémním množství vloček...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie