Reklama:
Nové příchutě v prodeji!
100 % Whey Protein 2+1 ZDARMA🔥
Nová pistácie a jahoda + 5 dalších! Klikněte zde.

Jean Marc Schuttrumpf - rozhovor a aktuální forma před MS juniorů a masters 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2015 - 11. - 14. 12. 2015, El Salvador
Češi před MS juniorů a masters:
Milan EclerMiloš Pavlů (video) • Jean Marc SchuttrumpfMargita ZámolováZdena Tvrdá
Pavel Koukal (video) • Andrea HorňákováAneta Tomanová Adéla Storzerová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 6 medailí!prezentace
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty, očima reprezentantů:
A. Tomanováočima A. Storzerovéočima Z. Tvrdé
očima M. ZámolovéP. KoukalA. Horňáková

Středoamerický El Salvador ve dnech 10. až 14. prosince přivítá letošní Mistrovství světa juniorů a masters, kterého se zúčastní také několik našich reprezentantů. K nim bude opět patřit i Jean Marc Schuttrumpf, jenž se světového šampionátu zúčastní už potřetí v řadě. Krátce před účastí na soutěži, kde stejně jako v předchozích sezónách nastoupí v klasické kulturistice mužů masters nad 50 let, jsme jej vyzpovídali v následujícím krátkém rozhovoru.


Jean Marc Schuttrumpf
- aktuální forma před MS juniorů a masters 2015

Jeane Marcu, i váš třetí soutěžní start ve federaci IFBB stejně jako vloni a předloni absolvujete na mistrovství světa juniorů a masters. Proč vaše volba padá právě na světový šampionát? Je to tak, že se chcete měřit vždy s největší možnou konkurencí?

Vybírám si světový šampionát, protože chci patřit mezi ty nejlepší. Když se měříte s těmi nejlepšími, víte přesně, co děláte špatně a kde je třeba se ještě zdokonalit. To mě udržuje stále v dobré formě a kondici.

Předloni jste dosáhl na medaili, vloni vám na mistrovství světa patřilo páté místo. S jakým výsledkem byste byl spokojený letos?

Domnívám se, že v roce 2013 jsem se umístil na třetím místě díky nižší konkurenci. V loňském roce jsem se cítil fyzicky velmi špatně a konkurence byla opravdu veliká, čemuž odpovídalo páté místo. V tomto roce bych samozřejmě rád vyhrál, cítím se skvěle. Zatím jde vše tak, jak má, tak uvidíme.

Mistrovství světa juniorů a masters se v posledních letech koná pro Evropana vždy pořádný kus cesty daleko. Berete to jako příležitost podívat se do zajímavých destinací, anebo byste byl přeci jenom raději, pokud by šampionát zavítal třeba i právě do Evropy a vy jste tak nemusel cestovat tak daleko?

Cestuji velmi často a rád, takže mi vůbec nevadí, že se šampionáty pořádají ve vzdálených zemích. Navštívil jsem již spoustu zajímavých destinací. Co mi však vadí při pořádání mistrovství světa, je umístění a úroveň soutěže. Soutěží se v zastaralých budovách a organizace není zrovna nejlepší. Domnívám se, že soutěž na takové úrovni si zaslouží mnohem větší pozornost pořadatelů.

Plánujete si do budoucna vyzkoušet i start na domácích soutěžích? Neláká vás například start na mistrovství České republiky?

Domácí soutěže rozhodně neplánuji. Příprava a trénink na závody jsou velmi náročné, takže účast na mistrovství světa jednou ročně mi opravdu stačí.

Komu byste chtěl v souvislosti s vaší přípravou na letošní mistrovství světa poděkovat za pomoc či podporu?

Chci poděkovat hlavně svému zdraví a tělu, které mi dovoluje tento sport dělat... (smích)


Jean Marc Schuttrumpf - aktuální forma před MS juniorů a masters 2015
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.12.16:14Petr Prielozny - Cech jako poleno.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 177 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie