Reklama:
Nové příchutě v prodeji!
100 % Whey Protein 2+1 ZDARMA🔥
Nová pistácie a jahoda + 5 dalších! Klikněte zde.

Margita Zámolová - rozhovor a aktuální forma před MS juniorů a masters 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2015 - 11. - 14. 12. 2015, El Salvador
Češi před MS juniorů a masters:
Milan EclerMiloš Pavlů (video) • Jean Marc SchuttrumpfMargita ZámolováZdena Tvrdá
Pavel Koukal (video) • Andrea HorňákováAneta Tomanová Adéla Storzerová
nominaceodlet české výpravy
Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 6 medailí!prezentace
kompletní výsledky s bodyVIDEOREPORT
Rozhovory s medailisty, očima reprezentantů:
A. Tomanováočima A. Storzerovéočima Z. Tvrdé
očima M. ZámolovéP. KoukalA. Horňáková

Finální soutěží v letošní dlouhé sezóně Margity Zámolové bude Mistrovství světa juniorů a masters, které se koná již v následujících dnech, konkrétně 11. - 14. prosince v El Salvadoru. Přinášíme Vám rozhovor a fotografie aktuální formy úspěšné bodyfitness závodnice, kterou objektivem svého fotoaparátu zachytil Jaroslav Trnka.


Máte za sebou mistrovství světa v Maďarsku, kde jste obsadila 6. místo. Jak jste s umístěním spokojená? Reagovalo tělo po tolika měsících přípravy, jak jste doufala, a vyšla vám forma podle představ?

Co se týče Maďarska, formy a spokojenosti, tak jsem se k tomu vyjadřovala v ohlédnutí, které bylo publikováno po MS na Ronnie.cz, takže bych se jen opakovala. Forma byla dobrá a tělo reagovalo stejně jako minule nebo teď před Salvadorem. Vzhledem k tomu, že cvičím 25 let, tak svaly tam jsou a dlouhodobá paměť svalů funguje. Jde jen o to, trefit množství vody, tuku, nebýt nemocná nebo se zrovna netrefit do ženského cyklu, kdy se tělo na pár dní zavodní. Tuk si hlídám celoročně, takže s tím problém nemívám, a vodu už jsem se naučila regulovat, takže s načasováním formy i několikrát za sebou problém není. Spíš jde o to, že člověk sem tam zkouší nové prvky, které pak mohou ovlivnit celkový výsledek.

Jaké bylo publikum? V předchozím rozhovoru jste zmínila, že máte v Maďarsku známé, kteří vám přijdou fandit. Vytvořili pro vás hezkou soutěžní atmosféru?

Publikum bylo perfektní, ale vzhledem k tomu, že se to pořádalo na relativně malém místě, tak těsně před soutěží už lístky nebyly. Takže někdo ze známých se tam dostal, a kdo to nechal na poslední chvíli, tak už ne. Každopádně člověka vždy potěší, když tam při vyvolávání není hrobové ticho a někdo dokáže povzbudit.

Minule jste zmínila, že po měsících diety je opravdu těžké vydržet a nenajíst se konečně něčeho lepšího než dietních jídel. Jak jste na tom nyní s motivací?

Tak, že už čekám, kdy bude konec. :) Ne že bych plánovala po sezóně velké dlouhodobé hody, ale je psychicky docela náročné se vzepřít a neporušit dietu. Moje jediné štěstí je, že už v hlavě mám srovnané, co chci, a dokážu si určit priority a překonat krize. Jednoduše jsem si zvykla. Jinak mě motivuje, že mám dobré zázemí. Hlavně rodina. Motivací je pro mě i podpora nového sponzora - kanadské firmy Jamieson, která mi dává nejen produkty, ale částečně mi hradí i náklady, což je největší pomoc v přípravě. Dále mě podporuje samozřejmě i ProTan a musím poděkovat i Šmakounovi. :) Namotivovalo mě i mimořádné ocenění maďarské IFBB za celoroční úsilí a dobré výsledky.

Mistrovství světa masters se koná v El Salvadoru. Plánujete i nějaké výlety a poznávání této exotické země?

Vzhledem k tomu že za chvilku budou Vánoce a naše děti budou hlídat prarodiče, tak se nechceme dlouho zdržovat. Jak jsem se dočetla, tak Salvador opravdu patří mezi exotičtější země. A nechceme vyvolat zbytečné komplikace nějakou nepřipravenou túrou. Než v těchto zemích člověk někam vyrazí na samostatný výlet, tak by asi měl mít v hlavě nějaký itinerář. V Salvadoru je kvůli organizovaným gangům vysoká kriminalita. Je tam hodně zbraní mezi lidmi, protože před nedávnem každou chvíli probíhal nějaký konflikt. Kromě toho tam každou chvíli je buď zemětřesení, tornádo, výbuch sopky, povodeň, nebo sesuv půdy. Tento úsek Tichého oceánu kvůli silným proudům a vysokým vlnám nenabízí moc možností na klasické plavání dál od břehu. Asi je tam hezká příroda, ale doporučuje se túra v některých lokalitách jen pod policejním dohledem. Kromě drogových gangů tam pobíhají i pumy a je tam spousta jedovatých hadů, takže tentokrát se daleko za město nepodíváme.

Máme hodně přátel, kteří cestují, a po určitých zkušenostech a vyslechnutí různých příběhů jsme raději obezřetní. Jedna naše známá, Jana Kubištová, před 15 lety takhle vycestovala se skupinkou Čechů do Ekvádoru a rodina po ní dodnes pátrá. Nikdy se nenašla, ztratila se při výstupu na sopku. Mluvilo se také o únosu. Dodnes pamatuji, jak se tam těšila a šetřila peníze na cestu. Takže raději v pondělí po soutěži mizíme do USA, do Miami. Manžel tam domluvil pár schůzek a zkusíme na pár dní vypnout a být bez stresu.

Jaké jsou vaše ambice před závěrečnou soutěží letošní sezóny?

Samozřejmě vždy jde o medailové umístění a dostat se do finále. Není tomu jinak ani tentokrát. Myslím si, že forma je dobrá, koneckonců se můžete podívat na fotkách, které teď v sobotu nafotili Zdeněk Dryák a Jarda Trnka v Parkhotelu v Popovičkách. Měly by být publikovány společně s rozhovorem v Muscle&Fitness a několik fotografií právě od Jardy Trnky najdete jako ochutnávku už v tomto článku.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na závěrečném soutěžním klání vaší letošní sezóny.


Margita Zámolová před Mistrovstvím světa juniorů a masters 2015


Foto:
Jaroslav TrnkaSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.12.10:58jnerez - Její fotky oku vždy polahodi. Úžasná forma.-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie