Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Olympia Amateur Europe 2014: Prague Team Battle - report a foto

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Prague Team Battle 2014 - fotografie
Prague Team Battle 2014 - rozhovor
Tuto sobotu se konala jedna z nejočekávanějších crossfitových akcí letošního roku, a to pražské závody smíšených týmů pojmenované Prague Team Battle 2014. Už od časných ranních hodin se před pražskou Tipsport Arenou, kde se konala prestižní soutěž Olympia Amateur Europe 2014, začal scházet výběr toho nejlepšího, co na české crossfitové scéně máme. Spolu s nimi se přihlásilo i dalších 15 týmů z pěti zemí, ti nejvzdálenější přijeli dokonce z Maďarska. Celkem se tedy sešlo 49 týmů ze šesti zemí s podmínkou minimálně jedné ženy v každém z nich.

Pořadatelé si dali za cíl uspět na mezinárodním poli a nalákat závodníky i na další ročník. Hlavním úkolem bylo přiblížit CrossFit co největší divácké veřejnosti a zároveň uspořádat zatím největší týmové závody u nás. A musím nezávisle říct, že se jim tento záměr vyvedl. Pořadatelé v čele s Josefem Ulrichem a Petrem Schlegelem obětavě zabezpečovali závod v třicetistupňovém horku a doslova plnili, co atletům na očích viděli.

Na závodníky čekaly náročné WODy, naprosto perfektně připravené zázemí sestávající ze zahřívací zóny, ledové kádě, služeb masérů, dobré muziky a hlavně přátelského pojetí tohoto sportu. Zejména výprava polských sportovců z Reebok HESTreZ Team 1 - 3 ukázala, jak kolegiální a loajální dokáží být členové jednoho klubu. V posledním WODu dokonce před soutěžícími běžel vlajkonoš se státní vlajkou a HESTreZ Team 1 určitě i díky tomu potvrdil svou dominanci v tomto závodě. Polští borci byli celkově překvapením závodu, hlavně po stránce výkonnostní, kdy i někteří rozhodčí přiznali, že vítězí o rozdíl třídy oproti domácí špičce. Poté, co ve třech WODech zvítězili a dvakrát byli druzí, nemohlo nikoho překvapit, že dosáhli celkového vítězství a do Wroclawi dovezli i prize money v hodnotě 20.000 Kč.

Požádal jsem Martina Štěpánka, jednu z vůdčích osobností českého CrossFitu, aby se z pozice závodníka vyjádřil k jednotlivým WODům. Martin, majitel Fitness Klubu Filip v Hradci Králové, sám aktivní trenér a pořadatel série závodů Bestie Open, nastoupil v sobotu jako člen týmu Power Gears a umístil se s ním na pěkném 18. místě.

WOD 1

Iron Sprint

Každý atlet 15 m Yoke (muži 80 kg / ženy 50 kg)

 • 1. atlet Snatch 20x (50/30 kg)
 • 2. atlet OHS 20x (50/30 kg)
 • 3. atlet Clean and Jerk 20x (50/30 kg)
 • 4. atlet Squat Clean 20x (50/30 kg)

Martin: 80kg Yoke je pohoda, ale když zjistíš "variantu" Yoku... Čekal jsem, že mi to přerazí nohy. :) Šli jsme jako na výlet (PG tým) a po položení Yoku jsme začínali v našem heatu na posledním místě se "vzpíráním". Váhy byly lehoučké, ale závod byl určen všem výkonnostním kategoriím, takže v pořádku. Cílem bylo všechny "20" dát bez zastávky, nám to skoro to vyšlo. :)

WOD 2A

24U

Max. front squat pro 2 opak., 2 pokusy, atleti jdou po sobě, 1 min odpočinek

WOD 2B

Muscle Plank

Maxilální počet Bar muscle-up, 3 atleti v planku, 4. dělá Bar muscle-up (libovolné střídání)

Martin: Zajímavá kombinace, ten plank mi přišel skoro zbytečný, nebo tam mohla být jiná "zábava". Front squat dobrý, i když jsem asi měsíc vůbec netrénoval těžký dřep. Týmový kolega to urval a trochu si pochroumal koleno, no holt technika na úkor výkonu, tedy opačně. No a Bar musecle-up? Od toho jsme si slibovali jednoznačný postup v pořadí dozadu. Trefili jsme se. V gymnastice nejsem velkým tahounem, ten nejtlustší celou dobu "ležel" a Filip s Mácou to už nespasili. :) Určitě to byla super kombinace.

WOD 3

Move and Hold

Dvojice - jdou po sobě, stanoven počet opakování pro každou dvojici

 • výdrž ve shybu - 20x HSPU (kliky ve stojce)
 • front rack hold (70 kg/40 kg) - 25x thruster s axle (42 kg/ 22 kg)
 • squat hold (90°) - 50x squat

Martin: Velká sranda byla, alespoň pro mě, postavit ruce do 90cm šíře a ještě udělat HSPU. Připadal jsem si, jako kdybych ty ruce měl křížem. Tady jsem byl asi dobrá brzda. :) Naproti tomu konečně nějaká lahůdka - axel. No jo, ale těch pár opakování, u toho se člověk moc "nepomazlí", navíc ve dvou. A pak zase dřepy? A sedět ve dřepu? No, myslím, že to musela být fajn zábava i pro rozhodčí.

WOD 4

Fast and Furious

1 min AMRAP pro daný cvik

 • Burpee přes naloženou osu (1 - 4 min)
 • Back squat 30 kg (5 - 8 min)
 • HR push ups (9 - 12 min)

Martin: Wod 4 - ale jo, z toho jsem měl dobrý pocit, za sebe i za tým. Jenom kliky nás donutily během té minuty se zastavit, jinak jsme jeli "jako stroje". :) Bohužel jsem ale zvedl oči a podíval se na dřepy našich "sousedů". Tím jsem se připravil o 100% zážitek. Rozhodčí je jen člověk. Ale napřímený postoj s dopnutými kyčlemi a koleny je jen jeden... Na druhou stranu nepatřím k těm, co to pak donekonečna řeší. Jednou se stalo a hotovo. Nic není 100%, a kdo si myslí, že na regionálkách nebo Games nikdo nechybuje, tak je blázen.

Finále

Love the Worm

 • squat s wormem + přehodit na druhé rameno 5x
 • chůze 20 m
 • synchro worm facing burpees over worm 15x
 • chůze 20 m
 • squat s wormem + přehodit na druhé rameno 5x
 • chůze 20 m
 • synchro worm facing burpees over worm 15x
 • chůze 20 m
 • squat s wormem + přehodit na druhé rameno 5x

Tohoto WODu se už Martin se svým týmem bohužel nezúčastnil, protože do finále postoupilo pouze prvních devět týmů z celkového pořadí. Worm se skládal ze čtyř špalků s váhou od 27,5 kg do 37,5 kg spojených řetězem. Dokonale prověřil souhru jednotlivých členů a ukázal, kdo dokáže být opravdovým lídrem týmu a zkoordinuje dohromady všechny čtyři články "červa".

I přes některé výtky ze strany závodníků (budu opět citovat jednoho z rozhodčích: "Neexistuje špatně sestavený WOD, je jen na tobě, jak se s ním popasuješ - a o tom je CrossFit.") jsme v sobotu viděli jeden z vrcholů letošní sezóny a můžeme jen doufat, že nadšenců v řadách pořadatelů i atletů bude přibývat a jednou třeba uvidíme jednoho z nich i na CrossFit Games.

Martin: Závod byl fajn, my se jeli podívat a zkusit se dostat co nejblíž finále. Věděli jsme, že to není zrovna postavené pro náš tým. Jeden tlustý, druhý taky gymnasta a pak dva nováčci, kteří dle očekávání rozhodně nezklamali.

Prvních devět týmů z celkového pořadí postupujících do finále:

ReebokHESTreZ Team 1
BodyWorld
CZECH BEAST1
Reebok HESTREZ team 2
EliteGym Brno
No rep team
CrossFit Salzburg
FANTASTIC FOUR
Crossfit Praha


Prague Team Battle - fotogalerie

Padesát snímků jsme Vám již v den konání přinesli v tomto článku.


Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.06.20:13mysH - na tom slunci to je dobry prostredi na cviceni :)
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie