Reklama:
Prémiový CFM protein Extrifit v akci 2+1!
Vyberte si tři z 12 příchutí! Perfektní stravitelnost, špičkové složení. Více zde.

Představujeme: kategorie
Olympia Amateur Europe 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Čeští fanoušci kulturistiky a fitness se letos mohou těšit na špičkovou amatérskou mezinárodní soutěž! Pražská Tipsport Arena ve dnech 6. a 7. června přivítá prestižní Olympia Amateur Europe, na níž se v kategoriích kulturistiky mužů, physique mužů, physique žen, fitness žen a bikiny fitness žen závodníci utkají o profesionální karty určené absolutním vítězům.

Právě kategorie, na nichž závodníci na Olympia Amateur Europe budou měřit síly, Vám dnes přestavíme blíže, a to slovem, obrazem i prostřednictvím připojeného videa.


Kulturistika mužů

Kulturistika je disciplína, ve které se soutěží v hmotnostních kategoriích a závodníci by v ní měli prezentovat maximálně vyvinuté a vyrýsované svaly při současném zachování estetické a symetrické postavy. Klíčovými kritérii pro hodnocení jsou symetrie a rovnováha postavy, hustota, hloubka vyrýsování a žilnatost muskulatury. Rozhodčí hodnotí povinné postoje, ve finále pak závodníci mají prostor, aby na vlastní hudbu předvedli volnou sestavu, která může obsahovat kulturistické, gymnastické, akrobatické, taneční i další prvky.

Kategorie na Olympia Amateur Europe 2014:

 • do 80 kg
 • do 90 kg
 • do 100 kg
 • nad 100 kg

Physique mužů

Physique mužů je kategorie zaměřená na muže, kteří dávají přednost rozvoji méně svalnaté, ale přesto sportovní a estetické postavy. Rozhodčí posuzují celkový dojem z postavy, tzn. přiměřenou svalnatost, vyrýsování, symetrii a tvar postavy. V úvahu se bere také stav a barva pokožky, vlasy a rysy obličeje, které by měly dotvářet celkový vzhled postavy. Extrémně svalnaté postavy by rozhodčí měli známkovat dolů.

Kategorie na Olympia Amateur Europe 2014:

 • do 178 cm
 • nad 178 cm

Fitness žen

Hodnotí se tělesná stavba s dobrou symetrií a vyváženou horní a spodní polovinou těla, kvalita aktivní tělesné hmoty, úroveň podkožního tuku, celkový svalový tonus a vyrýsování, ale i zdravý vzhled, make-up, kvalita a barva pokožky. Nejatraktivnější částí soutěže ve fitness je volná sestavu na vlastní hudbu zpravidla v délce 90 - 120 vteřin. Volný program může obsahovat prvky kulturistické, gymnastické, akrobatické, taneční, bojového umění a další prvky bez omezení odpovídající obecným normám vkusu a slušnosti. Vyžadují se prvky demonstrující sílu, ohebnost, vytrvalost, akrobacii a kontakt s publikem. Hodnotí se pohybová kultura a kvalita provedení jednotlivých prvků volné sestavy.

Kategorie na Olympia Amateur Europe 2014:

 • do 163 cm
 • nad 163 cm

Bikiny fitness žen

Divácky atraktivní kategorie, která svým vznikem přivedla na soutěžní pódia velké množství žen. Hodnotí se tělesná stavba s nižší celkovou muskulaturou a s lehce znatelným vyrýsováním (slabě viditelná separace základních svalových skupin - zejména břišních svalů, stehenních svalů, znatelné oddělení ramen a paží), dobrou symetrií a vyváženou horní a spodní polovinou těla. Rozhodčí posuzují ale i zdravý vzhled, make-up, kvalitu a barvu pokožky, hodnotí se také pohybové předpoklady a celkový dojem soutěžících.

Kategorie na Olympia Amateur Europe 2014:

 • do 163 cm
 • do 168 cm
 • nad 168 cm

Physique žen

Physique žen je kategorie pro závodnice, které dávají v porovnání s kulturistikou přednost méně svalnaté, ale přesto sportovní a estetické postavě. Hodnotí se celkový svalový tonus, svalové skupiny by měly mít plný a pevný vzhled s malým množstvím tělesného tuku. V úvahu se bere také vzezření a tón pleti, ten by měl mít hladký a zdravý vzhled. Rozhodčí u jednotlivých závodnic porovnávají tvar svalů, jejich objem, hustotu a kresbu při současném sledování celkové vyváženosti rozvoje a ženskosti postavy. Součástí soutěže ve physique žen je volná sestava s libovolnou choreografií a náplní dle vlastní fantazie.

Kategorie na Olympia Amateur Europe 2014:

 • do 163 cm
 • nad 163 cm


Video: kategorie Olympia Amateur Europe 2014


Pro zakoupení vstupenek klikněte zde.
VIP vstupenky první kategorie objednávejte na e-mailu info@olympiaamateur.com.

Olympia Amateur Europe 2014
Kdy: 6. a 7. června 2014
Kde: Tipsport Arena, Praha 7 - Holešovice
Vstupenky VIP 1: info@olympiaamateur.com
Ostatní vstupenky: www.ticketportal.cz
www: www.olympiaamateur.com
Facebook: www.facebook.com/olympiaamateur

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍
magazínŠest profesionálů v přípravě na květn...
MartinG (21:41) • Sú to obyčajné kŕčové žily, niekto na to má predispozíciu, jasné že sypka tomu asi troc...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra