Reklama:

CrossFit: Petr Schlegel o soutěži Prague Team Battle 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

V sobotu 7. 6. 2014 se v rámci mezinárodní kulturistické soutěže Olympia Amateur Europe uskuteční v pražské Tipsport Areně také soutěž Prague Team Battle, na kterou dorazí crossfitové týmy ze šesti zemí. Koordinátorem celé akce bude Petr Schlegel, atlet mnohými soutěžemi kovaný, kterému jsme ohledně klání Prague Team Battle položili několik otázek.

Petře, byl jsi osloven pořadateli soutěže Prague Team Battle, jestli by ses nechtěl podílet na organizaci, a ty jsi souhlasil. Co tedy bylo při chystání akce tvým hlavním úkolem?

Dostal jsem možnost podílet se na takové velké akci, což nešlo odmítnout. Staral jsem se hlavně o "odbornou" stránku, do které spadá např. vymýšlení WODů nebo organizace v průběhu závodu.

Dle zpracování webových stránek soutěže se zdá, že Prague Team Battle by ráda byla českou verzí CrossFit Games. Bude tomu odpovídat úroveň soutěže?

To je trochu nadsazené, ale čte se to hezky. Jsme přesvědčeni, že už je na čase nabízet crossfiterům závody, které jsou srovnatelné se zahraničím, především co se týče organizace a péče o závodníky. Úroveň českého CrossFitu jde nahoru a tomu by měly odpovídat i závody.

Týmy kolika zemí se soutěže zúčastní?

Včetně Čechů a Slováků to budou týmy ze šesti zemí, majoritu tvoří tuzemští zástupci.

Bude se soutěžit pouze v jedné kategorii, nebo se otevře více kategorií dle pokročilosti atletů?

Otevřena bude jedna kategorie. Měli jsme podmínky, díky kterým jsme se nemuseli omezovat, co se týče počtu týmů, takže to bude podobně jako u CrossFit Games Open, kde nejsou kategorie a workouty absolvuje světová špička i začátečníci.

Ty jsi člověkem, který měl na starost vlastně to nejdůležitější, a to zkomponovat soutěžní workouty. Co atlety čeká, asi neprozradíš, ale můžeš alespoň říct, zda se WODy budou líbit více "gymnastům", nebo "silákům"?

Doufám, že se to bude líbit všem. (smích) Workouty prověří týmy jako celek, v některých půjde hodně o komunikaci a spolupráci. Jinak si ale na své přijdou jak siláci, tak gymnasté.

...naším cílem bylo, aby si každý zacvičil co nejvíc...
PhDr. Petr Schlegel, koordinátor závodu

Mohou se závodníci těšit i na nějaké netradiční workouty?

Snad se nepletu, ale většina WODů bude novinkou na českém území. Tím je myšleno jak pojetí, tak vybavení. Stejně jako na CrossFit Games nebudou mít závodníci možnost si nic předtím vyzkoušet, to znamená, že první zkušenost získají až po odstartování WODu.

Jaký systém jste si připravili pro soutěž Prague Team Battle? Kolik workoutů si odcvičí všichni a kdy dojde na "lámání chleba"?

Naším cílem bylo, aby si každý zacvičil co nejvíc. Každý tým tedy absolvuje celkem 4 WODy, poté přijde cut a následovat bude finále pro několik nejlepších týmů.

Prague Team Battle se uskuteční v rámci prestižní kulturistické soutěže Olympia Amateur Europe, mezi diváky tak jistě bude mnoho lidí, kteří o CrossFitu nic nevědí. Bude soutěž moderovat někdo, kdo případným nezasvěceným přihlížejícím trochu osvětlí dění?

Jedním z moderujících bude Joey Scafidi z CrossFit Committed, vzhledem k mezinárodnímu přesahu akce bude perfektní angličtina nezbytná. O postu druhého moderátora ještě není rozhodnuto. Každopádně nechceme představovat CrossFit jako něco nového a neznámého, ale diváci se určitě dozví dost informací, aby byli v obraze.

Mohl bys na závěr prozradit svůj tip na vítězný tým?

Tip nemám, ale fandím českým barvám. A který z českých týmů by to byl, to už není tak důležité.

Závodníci i zájemci z řad diváků naleznou veškeré informace k soutěži na jejích oficiálních webových stránkách.
Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra