Reklama:

Jiří Vilímek, Dmytro Rublov a Jakub Kiovský - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2013 - 11. - 13. 10. 2013, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Vjačeslav VinogradovVojtěch KoritenskýTomáš Kašpar Michal Sitter
Češi před Arnold Classic Europe:
Vojtěch KoritenskýJakub ŠubrtPetr KovářMichal SitterPavel BretšnajdrTomáš Kašpar
Vjačeslav VinogradovJakub CahaRené GorolMilan Obořil • Denis Štěrba • Jaroslav Paseka
Martin Mester (4 dny) • Štěpán GinzelDmytro RublovJakub KiovskýJiří VilímekPetr Polák
Šárka DědkováMargita ZámolováMilan BodlákMarek Vomáčka • Jana Bendová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Martina Mestera
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.) - stříbro!
video Gorol momentyzákulisízákulisí II.kompletní výsledky s body

Třetí ročník amatérského Arnold Classic Europe, jenž se odehraje ve dnech 11. až 13. října ve španělském Madridu, kromě jiného přinese i souboje borců, pro něž se jejich současnou kategorií stalo physique mužů. K takovým sportovcům patří i Češi Jiří Vilímek, Dmytro Rublov a Jakub Kiovský, s nimiž Vám dnes nabízíme předsoutěžní rozhovory doplněné o aktuální snímky.


Jiří Vilímek

Jiří Vilímek
- aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013

Jiří, závodil jste ve fitness, klasické kulturistice mužů a nyní, na Arnold Classic Europe, byste měl nastoupit v kategorii physique. V čem vás nová kategorie oslovila?

Podobné soutěže jsem absolvoval již v minulosti. V roce 2004 jsem vyhrál soutěž Mr. Wellness, která se této soutěži podobala. Rozdíl mezi těmito soutěžemi je ve volné sestavě, kde závodník navíc zařazuje prvky z gymnastiky, tance a bojových umění. Vzhledem k mému věku, pracovnímu a teď i rodinnému vytížení na nácvik sestavy a choreografie nezbývá čas. Proto tato kategorie. Je pro mě příležitostí pokračovat v mém tolik oblíbeném sportu. Kategorii physique vnímám jako novou, atraktivní a líbivou kategorii hlavně pro veřejnost a rád bych ji vyzkoušel.

Liší se vaše příprava nyní výrazně od té, která předcházela závodům v klasice?

Příprava se od závodů v klasické kulturistice nijak zvlášť nelišila. Pokud si někdo myslí, že physique je odlehčená verze, tak tomu není. Má příprava začala v prosinci 2012, tréninky byly mnohem intenzivnější, každý měsíc se lišily. Nebylo potřeba procházet tak extrémní objemovou přípravou, jako v klasice, celý rok jsem postavu formoval a zkvalitňoval, byl kladen velký důraz na stravu a na každý svalový detail. Nicméně příprava byla stejně náročná a přistupoval jsem k ní s maximálním nasazením pro dosažení konečného a co nejlepšího výsledku.

Připravujete se na své soutěže sám, nebo máte trenéra či alespoň někoho, kdo vám radí s dietou?

Letošní přípravu jsem začal a absolvoval s trenérem Vladimírem Pajičem, který dohlížel na kompletní stravovací i tréninkový plán.

Vytyčil jste si před cestou do Španělska nějaký cíl, kterého byste chtěl dosáhnout?

Je to má první cesta a první nominace na soutěž takového formátu. Netuším, jak zapadnu a jak mi nová kategorie sedne. Je to pro mě výzva a vše bude závislé na hodnocení rozhodčích. Do přípravy jsem dal maximum a budu bojovat o co nejlepší umístění.

Kategorie physique se pomalu zabydluje i na profesionální scéně. Sledujete ji? Pokud ano, který z profíků vás zatím svou postavou zaujal nejvíce?

Kategorii sleduji a někdy jsem překvapen, jak se rozhodčí rozhodují. Vnímám rozdíly mezi posuzováním v Americe a v Evropě, zda vítězí větší vyrýsovanost, či větší objem, nebo je kladen důraz na celkovou estetičnost a symetrii. Nemám v této kategorii žádný vzor. Každý sportovec, který se dokáže připravit na takovou soutěž, má můj velký obdiv.

Je někdo, komu byste chtěl touto cestou poděkovat za pomoc a podporu v přípravě?

Rád bych poděkoval svému trenérovi Vladimíru Pajičovi, který mě připravoval a staral se o mě po všech stránkách. Dokázal se mnou pracovat, je přísný, ale spravedlivý. Ví, co na každého platí, dokáže vytáhnout z každého jeho maximum. Dále svému skvělému kamarádovi Mirkovi Fukesovi, který je mým sparing partnerem a velkou oporou. Největší díky patří mé snoubence Kamile Šimánkové za vytváření ideálního zázemí pro přípravu. Každou volnou chvíli, kterou jsem byl s rodinou, jsem čerpal síly na další tréninky a přípravu, a proto děkuji za celkovou lásku.

Jiřímu i touto cestou děkujeme za rozhovor a na Arnold Classic Europe mu přejeme hodně štěstí!


Jiří Vilímek - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013


Jiří Vilímek v přípravě na Arnold Classic Europe 2013


Jiří Vilímek v přípravě na Arnold Classic Europe 2013 (video)


Dmytro Rublov

Dmytro Rublov
- aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013

Dmytro, máte za sebou svůj první start v kategorii physique, který jste absolvoval na IFBB International Austria Cupu. Jak se vám v pro vás nové kategorii závodilo a jak jste spokojený s formou a umístěním?

Co se týče mužského physique, tak se mi celkem líbilo závodit v této nové kategorii. S formou jsem nebyl moc spokojený, protože mým cílem bylo se nominovat na Arnold Classic Europe 2013 a nominace byla druhý den ráno, tak jsem se neodvodňoval a nemohl jsem se pořádně nacukrovat. Závody byly naprosto neorganizované. Byl tam strašný chaos a nepořádek. Pořadí jednotlivých kategorií bylo přeházené a mojí kategorii, která měla jít jako první, nechali až na pozdní večer, aniž by o tom závodnici věděli. Tak jsem se zbytečně cukroval a pumpoval asi třikrát. Na pódium jsem se dostal místo plánované jedné hodiny až v jedenáct večer a tím se mi forma ještě zhoršila.

Co se týče čtvrtého místa, tak si myslím, že jsem rozhodně měl obsadit třetí a nebo druhé místo. Ale to je jen můj názor, rozhodčí to viděli bohužel jinak.

Již před cestou na rakouské závody jste říkal, že vaším cílem pro letošní sezónu bylo nominovat se na Arnold Classic Europe. Jaký to byl pocit, když se vám to podařilo?

Jelikož jsem den předtím závodil a kvůli špatně organizované soutěži jsem se vrátil do Prahy až v sedm ráno, neměl jsem to správné jídlo a skoro jsem nespal, byl jsem před nominací nervózní. To vše se odrazilo na formě, ale i přesto, že jsem neměl odpovídající formu, jsem byl nominován. Ten pocit, dostat šanci závodit za Českou republiku, je neuvěřitelně úžasný.

Pokud se nemýlím, na Arnold Classic nebude juniorská kategorie, ve které jste závodil na IFBB International Austria Cupu. Budete muset tedy nastoupit mezi muži. Jak si před soubojem s nimi věříte a máte nějaké povědomí o tom, jaká bude ve Španělsku konkurence?

To, že nastoupím mezi muži, jsem věděl od začátku přípravy, a proto jsem dřel, co to jen šlo. Určitě si věřím, kdybych v sebe nevěřil, tak tuhle dlouhou a těžkou cestu ani nezačínám. Co se týče konkurence, tak vím jen to, že budu mít tu čest stát na jedné scéně s pro mě výjimečným sportovcem, mým vzorem a prostě skvělým člověkem Martinem Mesterem.

Bude vaše forma pro Arnold Classic Europe v něčem jiná, než byla na předcházející soutěži?

Forma bude určitě jiná. Tím myslím, že bude rozhodně lepší než na IFBB International Austria Cupu, protože se pořádně odvodním, nacukruji, napumpuji a budu bojovat až do konce, abych vybojoval co nejlepší umístění pro Českou republiku.

Na soutěž pojedete v doprovodu vašeho trenéra Vjačeslava Vinogradova, který zde bude rovněž závodit, i když v jiné kategorii. Těšíte se na první "společné" závody a jak moc velké plus pro vás bude, že trenéra budete mít po svém boku?

Opravdu se hodně těším. Pro mě to bude velký zážitek. Samozřejmě to, že tam budu spolu se svým trenérem, je jen dobře, ale on také závodí a nebude se o mě moci nějak zvlášť starat. Slávek mě vždy učil přemýšlet vlastní hlavou, a proto se budu snažit zvládnout vše sám. Samozřejmě, když budu něco potřebovat, tak mi pomůže a poradí. To, že tam bude, mi dodává motivaci, sílu a hlavně dobrou náladu.

Děkuji za rozhovor.

I my Dmytrovi děkujeme za rozhovor a přejeme mu, ať se mu závody ve Španělsku vydaří podle jeho představ!


Dmytro Rublov - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013


Jakub Kiovský

Jakub Kiovský
- aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013

Jakube, na soutěžních pódiích federace IFBB jste úplným nováčkem. Představte se prosím našim čtenářům a prozraďte, co vás přivedlo do posilovny?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Jakub Kiovský a pocházím z Ostravy. Už od dětství jsem byl nadšencem do kulturistiky a posilování. Jsem typ člověka, který má zájem na sobě pracovat a nabírat nové zkušenosti. Do posilovny mě, jako asi většinu mladých chlapců, přivedla touha po vypracované postavě. Nadšení mi vydrželo dodnes a doufám, že i další roky budu stále věrný své posilovně.

Nyní je před vámi start na Arnold Classic Europe, kde nastoupíte v kategorii physique. Čím vás právě tato kategorie zaujala?

Physique je poměrně nová kategorie. Rád objevuji nové věci a třeba physique pro mě bude ta správná volba. Vždycky jsem chtěl zkusit klasickou kulturistiku, než se tu objevilo physique, ve kterém bych mohl nejspíš lépe uplatnit svou postavu.

Máte přehled o konkurenci, která na závodech bude, a s jakými ambicemi vlastně do Španělska jedete?

O konkurenci zas takový přehled nemám, vím pouze o klucích, kteří se zúčastnili nominačního srazu, zbytek nechám osudu. Po celou dobu přípravy jsem dělal maximum, co to šlo. Za úspěch už považuju jen to, že mám možnost se zúčastnit takové soutěže, jakou je Arnold Classic. A jestli uspěji, nebo ne? Budu v to doufat a snažit se.

Kolik nyní, několik dnů před soutěží, vážíte a při jaké výšce?

Nyní vážím plus minus 86 kg při výšce 180 cm.

Předpokládám, že Arnold Classic nebude vaší poslední soutěží. Jaké máte plány do budoucna?

Momentálně přemýšlím o účasti na mistrovství Moravy a mistrovství České republiky v roce 2014 a dále se uvidí, jaké možnosti se naskytnou. Závodit dále určitě chci a budu.

Je někdo, kdo vám pomáhá s přípravou, komu bystě chtěl touto cestou poděkovat?

S přípravou mi pomáhal můj sparing partner a zkušený kulturista Tomáš Dubaj. Hlavně jemu patří to největší poděkování. Dále bych chtěl poděkovat Martinu Drábovi za užitečné rady a možnost startovat za Klub kulturistiky Ostrava a poděkování patří také mojí rodině a blízkým přátelům za podporu a pevné nervy po celou dobu přípravy.

Jakubovi děkujeme za rozhovor a na Arnold Classic Europe mu přejeme hodně štěstí!


Jakub Kiovský na pódiu GP PEPA Opava týden před Arnold Classic Europe 2013


Foto (16):
Jack Vande Photography

Foto (19 - 21):
Lucie Žemberyová

Foto (22 - 23):
Jaroslav Trnka

Video:
www.youtube.com / Pavel GrmolecSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.10.23:20mil34 - Tak ty rozdíly jsou fakt obrovský. Navíc nová kategorie, t..
10.10.20:32Bajkonur - A mezi kulturisty rozdíly nejsou?
10.10.20:26Smile04 - začínám byt z této kategorie kam se všichni cpou být dost ..
10.10.20:07Bajkonur - takhle bych chtěl teda vypadat. parádní figura.+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínEVLS Prague Pro 2023 - výsledky a fot...
ShDW (13:04) • No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky do tmy :) . Souhlasím s tím,...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - pozvánka...
Milan A. (21:17) • 13 profi karet a startuje jenom 72 závodníků. Je mi pořadatele líto, tohle celé musí st...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Paulie02 (19:24) • podruhé 4. místo v tipovačce Olympie *24*
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
dzordn2 (19:23) • Plusové body se počítají do první chyby. Tzn. pokud je v tiketu nesprávně vítěz, je to...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
supros (18:47) • Můžu se zeptat myslím že jsem měl určitě druhé a třetí místo a mám nuluErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie