Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Margita Zámolová - rozhovor
a aktuální forma před Arnold
Classic Europe 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2013 - 11. - 13. 10. 2013, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Vjačeslav VinogradovVojtěch KoritenskýTomáš Kašpar Michal Sitter
Češi před Arnold Classic Europe:
Vojtěch KoritenskýJakub ŠubrtPetr KovářMichal SitterPavel BretšnajdrTomáš Kašpar
Vjačeslav VinogradovJakub CahaRené GorolMilan Obořil • Denis Štěrba • Jaroslav Paseka
Martin Mester (4 dny) • Štěpán GinzelDmytro RublovJakub KiovskýJiří VilímekPetr Polák
Šárka DědkováMargita ZámolováMilan BodlákMarek Vomáčka • Jana Bendová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Martina Mestera
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.) - stříbro!
video Gorol momentyzákulisízákulisí II.kompletní výsledky s body

Na Arnold Classic Europe 2013 se chystá také Margita Zámolová, závodnice, jejíž jméno se opět bude po dlouhé odmlce objevovat na startovních listinách. Pevná disciplína, odhodlání a motivace - to není Margitě Zámolové nikterak cizí. Po absolvování mistrovství světa na Ukrajině a po několika pohárových soutěžích v Čechách bude teď zastupovat Českou republiku ve španělském Madridu.


Margito, naposledy jsme spolu mluvily před MS v Kyjevě, nyní stojíte před další velkou soutěží, a to Arnold Classic Europe. Pojďme se ale ještě na skok vrátit k MS. Do finále se Vám nakonec v silné konkurenci nepodařilo se probojovat, přesto jste si ale přivezla nepochybně mnoho cenných zkušeností a vlastních postřehů… Jaké dojmy ve Vás soutěž zanechala?

Po tak dlouhé pauze to pro mě byla "vysoká škola" (smích) s hromadou neocenitelných zkušeností a se spoustou kontaktů. Bylo zajímavé vidět ty nejlepší na světě kolem sebe a štáb IFBB v akci. Organizace, až na dlouhou registraci, byla dobře zvládnuta. Hodně nám pomáhala Zdena Razýmová v zákulisí i při akci. Český tým byl perfektní, jenom škoda, že se nám nepovedlo se prosadit ve více kategoriích. Zachránila to Katka Kyptová. Bohužel Česká republika zde neměla jediného rozhodčího, naopak některé země jich na místě měly hned několik! Tušili jsme tam i trochu "politiky", ale o tom si můžeme tak vykládat mezi sebou. Lidi vždy zajímají výsledky a realita. Byl to pro mě ostrý start a skok do hluboké vody. Ale s vodou jako bývalá kajakářka jsem se vždy dobře poprala, tak to zkusím i tady. Je to pro mě nejen návrat, ale i nová výzva.

Po návratu z Kyjeva následovaly pohárové soutěže v Brně a v Opavě a za pár dnů odlétáte do Madridu na další soutěž. Jak zvládáte tyto náročné dny de facto neustálého udržování formy a jednu superkompenzaci za druhou? Dopřála jste si mezitím alespoň trošku odpočinku a zvolnění?

Pohárové soutěže jsem využila pouze na udržení formy. V Brně jsem byla druhá a v Opavě sedmá v superfinále po sloučení kategorií. Překvapilo mně docela rozmanité rozhodování zdejších rozhodčích. Připadalo mi to, že kdybych absolvovala třeba pohárovek pět, tak pokaždé při podobném obsazení by rozhodčí rozhodli jinak. Nevím, čím to je, ale respektuji to. Tady o nic nejde, neděláme to pro peníze, ale pro radost z cvičení a z perfektní postavy. Forma se pořád zlepšuje a snad mi vydrží energie a motivace až do konce sezóny.

Co se týče superkompenzace, tak větší solení mi nedělá dobře, takže jsem zůstala u rozfázování dní bez cukru a s cukrem a doplnění draslíku a dalších potřebných věcí před soutěží. Důležité je pro mě neztrácet na váze a udržet kvalitu. Odpočinek není, mezí soutěžemi normálně pracuji a starám se o rodinu - nejsem profi. Dokonce se tam muselo vejít i náročné focení s Josefem Adltem. Náročné proto, že se fotilo na čtyřech stanovištích v Plzni a končili jsme ve dvě v noci.

Po MS jste v tréninku a předsoutěžním jídelníčku pokračovala stejně, nebo se něco ve vaší přípravě změnilo?

Pravidelně kontroluji váhu a složení těla na InBody a snažím se reagovat na změny. I když mám možnost se občas radit při nejasnostech s kolegy profesionály nebo s manželem, tak pokaždé člověk přemýšlí, jak vylepšit přípravu, co bych mohla příště udělat lépe a jak lépe korigovat chyby.

Jak bude vypadat váš poslední týden před odletem do Madridu?

Vzhledem k tomu, že se odlétá ve čtvrtek ráno a v neděli ráno jsme se ještě probouzeli na hotelu v Opavě, tak musíme zvládnout vše během pár dní. Načasovat, nic nezapomenout, zajistit děti, pracovat, trénovat a minimalizovat stres. Občas mi to připadá jako dobrý film, strašně rychle to letí a nikdy nevíte, jak to skončí. (smích)

S jakými ambicemi odjíždíte nyní do Madridu?

Do Madridu jsme původně chtěli jet jako diváci, turisté. Pozval nás tam Rafael Santonja, kterého jsme potkali na FIBO v Kolíně nad Rýnem. V květnu ještě nikdo netušil, že podzim odsoutěžím! Arnold Classic Europe vypadá jako obrovský jarmark fitness a kulturistiky, a když už je člověk tam, tak si to musí užít. Slyšela jsem, že najednou bude probíhat několik disciplín na několika pódiích. Člověk nemá tušení, kolik bude soutěžících a kdo všechno se tam objeví. Jedu tam poprvé, tak se na to těším.

Arnold Classic ale zajisté nebude vaší poslední soutěží, kam budou vaše kroky směřovat dál a kdy vás uvidíme opět na pódiu?

Po Arnold Classic se chceme podívat v rámci odpočinku na EVL´S Prague Pro a bude se připravovat forma pro další mistrovství světa (veteránů a juniorů) v Mongolsku, které bude v Ulánbátaru koncem října. Bude to další ostrá zkouška se zvládnutím dlouhého letu, časového posunu, stresu, týmové práce a místní exotiky. Je zde jednoduchý recept, pokud člověk chce být lepší a zkušenější, tak musí absolvovat co nejvíc soutěží nejen lokálních, ale i po světě. Z televize se to neokouká, musí se to zažít na vlastní kůži. Držte nám palce. (smích)

Děkuji Vám za rozhovor a přeju mnoho úspěchů!


Margita Zámolová - aktuální forma
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.10.20:19reveira - Adlt to má vychytaný,radost pohledět. Margitě a ostatním ..
08.10.10:49jnerez - Nádherná ženská!*79* +1
08.10.10:29afroman001 - je to kočka dost brutálně nabušená akorát sem se na někter..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie