Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

René Gorol, Milan Bodlák
a Michal Sitter - rozhovor před Arnold Classic Europe 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2013 - 11. - 13. 10. 2013, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Vjačeslav VinogradovVojtěch KoritenskýTomáš Kašpar Michal Sitter
Češi před Arnold Classic Europe:
Vojtěch KoritenskýJakub ŠubrtPetr KovářMichal SitterPavel BretšnajdrTomáš Kašpar
Vjačeslav VinogradovJakub CahaRené GorolMilan Obořil • Denis Štěrba • Jaroslav Paseka
Martin Mester (4 dny) • Štěpán GinzelDmytro RublovJakub KiovskýJiří VilímekPetr Polák
Šárka DědkováMargita ZámolováMilan BodlákMarek Vomáčka • Jana Bendová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Martina Mestera
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.) - stříbro!
video Gorol momentyzákulisízákulisí II.kompletní výsledky s body

Mezi závodníky, kteří se představí na pódiu soutěže Arnold Classic Europe 2013, bude i René Gorol, který tuto sobotu zaznamenal skvělý výsledek, když zvítězil v kategorii kulturistiky do 90 kg na soutěži Grand Prix PEPA Opava 2013, Milan Bodlák, který je českým rekordmanem v počtu soutěžních startů, a Michal Sitter, který se nově představí v kategorii kulturistiky do 100 kg. Jejich formy, kterými se prezentovali krátce před startem na Arnold Classic Europe, si můžete prohlédnout v tomto článku.


René Gorol

Na fotografiích Jardy Trnky, které jsme mohli vidět v předchozím rozhovoru, je dobře vidět výkonnostní pokrok, který jsi během posledního roku udělal. Jsi v současné době s dosaženou formou spokojený? Jak budeš tu finální formu na pódium "ladit" a jakou plánuješ soutěžní hmotnost?

Vzhledem k tomu, že jsem před Austria Cupem nedělal vůbec nic s vodou, tak ladění formy před Arnold Classic bude spočívat právě v tom. Na váhu se vůbec nedívám, pro mě je správným ukazatelem forma, ale zhruba bych mohl mít 82 - 83 kg. S formou jsem velice spokojený, protože je to moje životní forma a je vidět zlepšení od roku 2012.

Tušíš, s jakou konkurencí se utkáš na Arnold Classic Europe ve svojí soutěžní kategorii? Pokud se nepletu, soutěžit budeš v kategorii juniorů open bez rozdílu hmotnosti, což by ti jako mohutnějšímu závodníkovi s výraznou šířkou ramen a zad mělo dát jistou výhodu. Jak si věříš a jaké jsou tvé ambice?

Viděl jsem dva zahraniční soupeře, se kterými se utkám, a dále se poměřím taky s Denisem Štěrbou, a pokud mám správné informace, tak i s Milanem Obořilem, takže už teď vím, že to budu mít velice těžké a všichni borci budou perfektně připravení. Neřekl bych, že si věřím, ale vím, že jsem pro formu udělal maximum, a proto jsem spokojený. Mé ambice jsou probojovat se do finále.

Výjezd na takovou soutěž obnáší nemalou finanční investici. Kdo ti v tomto ohledu v přípravě nejvíce pomohl?

Chtěl bych poděkovat lidem, kteří mi přispěli a umožnili mi tak na Arnold Classic Europe vůbec startovat, protože sám bych to finančně nezvládl. Podpořil mě Jan Kubík, kterému jsem vděčný za to, že mě k tomu sportu přivedl, a za vše, co pro mě dělá. Dále je to autoservis Radim Burkovič a Tomáš Dluhoš (E-FIT.cz), který mi kromě financí dodal sportovní oblečení, a také bych chtěl poděkovat firmě Big Man Nutrition, která mi během přípravy dodává doplňky stravy.

Děkuji za rozhovor a přeji úspěšný start na Arnold Classic Europe 2013!


René Gorol na pódiu GP PEPA Opava 2013


Milan Bodlák

Po dvou letech, kdy jste úspěšně reprezentoval Českou republiku na mistrovství Evropy, si vyzkoušíte další velkou soutěž - Arnold Classic Europe. Těšíte se? Je i trochu nervozita?

Arnold Classic je asi taková trochu větší sportovní zábava nebo podívaná, myslím. Tak bych to rád také viděl. Ale nebaví mě to jen sledovat. Je lepší to prožít.

V rozhovoru před loňským mistrovstvím Evropy jste vtipkoval, že vaší slabinou je nízká tělesná hmotnost a že letos zařadíte více bůčku. Jak to dopadlo? Zabralo to? :) Případně alespoň prozraďte, jak probíhala vaše letošní příprava.

Příprava probíhala jako vždy. Mám už svoje naučené a asi už žádný zázrak nevymyslím.

Uvidíme vás i na podzimních pohárových soutěžích jako každý rok? A velice by mě zajímalo, jestli si vedete nějaké záznamy a víte, kolika soutěží už jste se během vaší kariéry zúčastnil.

Zrovna nedávno mě Honza Smejkal navedl na stránky, kde je evidence závodníků. Mám tam něco přes 140 soutěží. Nejsou tam ale pohárové a nižší soutěže ze 70. a 80. let, tak myslím, že kolem 200 soutěží to bude. Já si evidenci nevedu. Ale někdy si říkám, že už bych měl dostat rozum a nechat toho. No, snad se to v brzké době nestane.

Když srovnáte soutěže kdysi, když jste na kulturistickém pódiu začínal, a dnes - co se nejvíc z vašeho pohledu změnilo?

Kulturistika bývala daleko populárnější sport. To se projevovalo na počtu soutěžících a hlavně na počtu diváků. Tak je to ale asi ve všech sportech. Je dnes více možností zábavy.

Sledujete ještě profesionální kulturistickou scénu, nebo už jde tahle samostatná větev kulturistiky mimo váš zájem?

To je trochu překvapivá otázka, samozřejmě že ano. Když něčím žiju, tak přeci sleduji vše, co se děje.

Jak si věříte a jaké máte ambice? Nejspíš si na Arnoldu zazávodíte v nabité kategorii.

Atmosféra všech soutěží je nepopsatelná, mám to rád. Jedu se toho nadýchat, a když bude nějaký úspěch, tak to bude ta třešnička na dortu.

Děkuji vám za rozhovor a přeji krásné soutěžní zážitky!


Milan Bodlák na pódiu GP PEPA Opava 2013


Michal Sitter

Michale, pokud se nepletu, tak jsi v minulém roce ohlásil konec svého působení v kategorii klasické kulturistiky a přestup do kulturistiky sportovní, kde plánuješ startovat v kategorii do 100 kg, což by znamenalo, že jsi přibral opravdu pořádné množství svalové hmoty. Prozradíš nám něco o tvé letošní přípravě? Na co ses při plánované změně soutěžní kategorie zaměřil?

Jste informováni správně, kvůli mé výšce je to pro mě optimální kategorie. Po ukončení startů v klasické kulturistice jsem přesně věděl, v jaké kategorii chci závodit dál. Mým cílem je být ve váhové kategorii do 100 kg. Začátek přípravy byl velmi komplikovaný, až do dubna 2013 jsem měl velké zdravotní problémy se zády. Musel jsem být i nějaký čas v nemocnici a můj sen se pomalu vytrácel. Váha mi spadla na 94 kg! Ale věřil jsem a měl jsem konkrétní představu, kam chci dojít, a to mě hnalo vpřed.

Na videu, které jsme koncem července zveřejnili na našich stránkách, mohli čtenáři vidět, že už 14 týdnů před plánovaným startem jsi byl ve skvělé formě, která rozhodně ničím nepřipomínala klasický objem, ale spíše formu krátce před soutěží. Jsi běžně i tak dlouho před závody v takové formě? Prozradíš nám k tomu něco bližšího?

Od května jsem začal s přípravou, vynechal jsem objemovou část, nemohl jsem dělat základní cviky, limitovala mě záda, a tak jsem se od začátku soustředil na nabírání svalové hmoty v kvalitě.

V kategorii klasické kulturistiky jsi patřil k absolutní světové špičce, což dokazují dvě stříbrné medaile ze soutěže Arnold Classic. Jak si věříš na konkurenci v nové kategorii? Máš přehled, s kým se na letošním Arnoldu utkáš?

Chtěl bych se především dostat do povědomí veřejnosti jako závodník v kategorii do 100 kg, který bude vyvážený, kvalitní a bude prezentovat estetickou postavu. A jestli si věřím? Přání a představu o umístění mám a věřím, že to tak i dopadne...

Kdo tě v přípravě podporuje?

Chtěl bych poděkovat rodině, která mi celá léta závodní kariéry fandí a povzbuzuje mě. Dále chci poděkovat firmě GREEN ENERGY CONSULTING, s. r. o., která mi umožnila soustředit se pouze a jen na přípravu, celou dobu mě finančně podporuje. Díky ní jsem profesionální amatér. :)

Poděkovat chci i firmě DJ Klatovy, od které dostávám týdně čerstvé kuřecí maso. A v poslední řadě i novému sponzorovi, firmě F-sport, která mi dodává doplňky v průběhu celé přípravy.

Michale, děkuji za rozhovor a přeji úspěšný start na Arnold Classic Europe!


Michal Sitter v přípravě na Arnold Classic Europe 2013
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.10.22:43mil34 - René největší talent české kulturistiky, Michal super kval..
10.10.18:21zZz mažňák - Všichni tři jsou sympaťáci a Bodláka se Sitter mám fakt rá..
10.10.18:04Jakub BVB - Držím palce
10.10.16:42maxpoint97 - Ten René nemá slabý místo, možná trochu lýtka, ale jinak j..
10.10.16:05Bluepitt - Renda jim tam ukáže :-) Držím palce!+1
10.10.13:44refi - je prostě jednička...
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie