Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Šárka Dědková a Marek Vomáčka
- rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2013 - 11. - 13. 10. 2013, Španělsko
Příprava Čechů na Arnold Classic Europe:
Vjačeslav VinogradovVojtěch KoritenskýTomáš Kašpar Michal Sitter
Češi před Arnold Classic Europe:
Vojtěch KoritenskýJakub ŠubrtPetr KovářMichal SitterPavel BretšnajdrTomáš Kašpar
Vjačeslav VinogradovJakub CahaRené GorolMilan Obořil • Denis Štěrba • Jaroslav Paseka
Martin Mester (4 dny) • Štěpán GinzelDmytro RublovJakub KiovskýJiří VilímekPetr Polák
Šárka DědkováMargita ZámolováMilan BodlákMarek Vomáčka • Jana Bendová
Před Arnold Classic Europe:
odlet české výpravy
Z AC očima naší reprezentace:
očima Martina Mestera
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníprezentacevýsledky a foto (I.) - 3 medaile! výsledky a foto (II.)výsledky a foto (III.) - stříbro!
video Gorol momentyzákulisízákulisí II.kompletní výsledky s body

Do španělského Madridu budou spolu s ostatními našimi závodníky odlétat také Marek Vomáčka a Šárka Dědková. Oba jsou zkušení, ostřílení závodníci, kteří se postaví na soutěžní prkna a budou bojovat o co nejlepší umístění. Marka Vomáčku uvidíme v kategorii masters kulturistika do 90 kg a Šárka Dědková se postaví mezi silnou konkurenci v kategorii bodyfitness do 163 cm. Oběma závodníkům děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů!


Šárka Dědková

Šárko, řekla bych, že netřeba vás našim čtenářům příliš představovat, protože ve světě fitness nejste žádným nováčkem. Nedávno jste však přestoupila po letech zpět do federace IFBB a začínáte tak působit v pro vás maličko novém prostředí. Jako jeden z důvodů uvádíte možnost jít profesionální cestou, znamená to tedy, že v soutěžích pod INBA World jste už neměla příliš možností vlastní seberealizace a postupu?

No, je to přesně, jak říkáte, profesionální cesta mě velmi láká, ale v INBA tato možnost nebyla. Navíc IFBB je přece jen mnohem prestižnější záležitost. Tím samozřejmě netvrdím, že INBA nemá kvalitní závodníky, ale přece jen přitahuje širší veřejnost. Pro mě osobně je nepochopitelné, pokud se na pódiu setkají závodníci v top formě a vedle nich lidé, co vypadají, že si pouze oblékli závodní plavky a šli soutěžit bez přípravy... Jak jsem již jednou říkala, neprobíhají zde žádné nominace, závodit může, kdo chce, a to i na soutěžích jako mistrovství světa apod. Tohle se mi zkrátka nelíbí.

Letošní podzimní závody jste zahájila pohárovými soutěžemi v Čechách, jak tyto závody hodnotíte? Nyní vás tedy čeká start na Arnold Classic, s jakým očekáváním a ambicemi do Madridu odjíždíte?

Jsem ráda za vysokou úroveň závodů. Podzimní sezónu beru jako sbírání nových a cenných zkušeností. Patřím mezi velmi pokorné závodníky, bez silných slov o své formě a ambicích. Arnold Classic je pro mě velkou výzvou, velkou zkouškou. Už jen to, že jsem byla nominovaná, je pro mě velká čest a zodpovědnost.

V tréninku kombinujete mnoho rozličných způsobů cvičení, ať už je to bikram jóga, crossfit, využití balančních pomůcek a jiné. Znamená to tedy, že nepatříte mezi skalní zastánce klasického tréninku s činkami?

Rozhodně nepatřím. :) Opravdu u mě nečekejte rutinní tréninky v posilovně, i když je pochopitelně také využívám, ale mnohem přínosnější mi přijde zatěžovat tělo všestranně. Myslím, že pro ženy je tohle schůdnější cesta, když na to přijde, ráda se poperu s těžkými váhami v posilovně i u vzpěračského tréninku, ale se stejnou chutí se pustím do jógy nebo třeba do běhání.

Jak vypadala vaše příprava před podzimním Arnold Classic? Jak časté byly tréninky a co se třeba změnilo oproti předchozím přípravám?

Příprava vlastně prioritně nezačala jako příprava na Arnold Classic. Chystala jsem se na podzimní soutěže a nápad zkusit nominaci považuji trošku za troufalost. :) Nicméně jsem to zkusila a k mé radosti i překvapení nominace vyšla. Přípravu na podzim mi značně komplikovalo zraněné koleno, v tréninku mě velmi omezovalo, nicméně jsem si řekla, že zabojuji a uvidí se. Tréninky jsem zařazovala 5 - 6x týdně. Trénink nohou byl poměrně komplikovaný, podle toho, jak moc koleno bolelo, ale v rámci možností jsem jej zařazovala (bez těžkých dřepů, výpadů apod.). S kardiem naštěstí problém nebyl. Právě kvůli zranění jsem musela omezit crossfit a "vrátit se" zase na chvíli do fitka.

Myslím, že každý závodník a žena zvlášť si chce období diety a přípravy na závody nějak zpestřit, udělat příjemnější. Máte třeba nějaké "vychytávky", které vám v tom pomáhají, ať už v jídelníčku, nebo v tréninku?

Dietu nějak dramaticky neprožívám, tudíž nemám potřebu si ji nějak zpestřovat, není pro mě zas tak náročná, protože nestahuji moc kilogramů dolů. Spíš se snažím více odpočívat, využívat wellness center a nechat se opečovávat třeba na masážích. :)

Jste maminkou dvou už pomalu dospělých dětí, jak ony pohlížejí na vaše zájmy a soutěžní kariéru? Přirostl také jim sport k srdci?

Dcery mají zcela jiný zájem, než je fitness, a to jezdectví, které je zaměstnává ve většině času. Jsou stejně nadšené koňmi jako já fitness. Můj sport berou a fandí mi, ale když si mají vybrat buď jízdárnu, nebo fandit na závodech mámě, je volba jasná. :)

Prozradila byste, jaké jsou vaše další sportovní plány a cíle?

V IFBB se teprve rozkoukávám, ale ráda bych absolvovala mistrovské soutěže na jaře, také je nadále ve hře crossfit. Vše se bude odvíjet od zdravotního stavu a také, bohužel, od financí, kterých je stále nedostatek.


Šárka Dědková - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013Marek Vomáčka

Marku, naposledy jsi stál na soutěžních prknech před dvěma lety, a to v březnu 2011 na Arnold Classic Amateur, ve tvé kategorii se ti podařilo získat skvělé páté místo. Předpokládám tedy, že na Arnold Classic Europe tvé ambice letos směřují o "trochu" výš... Jaký výsledek by sis z Madridu rád přivezl?

Určitě stejně dobrý pocit, jako jsem měl jak z Arnold Classic, tak i z Olympie 2011. Prezentovat se dobrou formou, udělat pro to maximum a zbytek je na rozhodčích.

Jedna z obligátních otázek, ale přesto by mě zajímalo, kdy sis řekl: „Tak a od tohoto dne jdu do přípravy na Arnold Classic Europe.“ Jak dlouhou dobu vlastně potřebuješ, aby ses z běžně fungujícího Marka stal Markem se závodní formou?

Tak na Arnold Classic Europe jsem se začal připravovat 2 týdny před datem závodů. :) Opravdu, protože na nominaci, která byla společná i s nominací na MS, jsme to nějak upekli s Tomášem Burešem a Slávkem Vinogradovem narychlo, protože cesta, pobyt a všechny věci spojené s cestou na MS do Mongolska nebyly vůbec jisté, tak abych alespoň někde závodil. A k druhé části otázky - mám raději přípravu delší a pozvolnou, takže 4, raději 6 měsíců.

S jakou hmotností jsi šel do přípravy a kolik vážíš nyní?

Nevím, málo, nevážil jsem se na začátku, abych nedostal infarkt, teď vážím 91 kg.

Se svojí aktuální formou jsi spokojený, nebo na sobě vnímáš nějaké nedostatky, na které ses třeba v tréninku více zaměřoval?

Jsem mýma očima stále špatný, tak se snažím vylepšit vše. Zaměřil jsem se letos na nohy a na detaily. Tak uvidíme.

Co se změnilo v tvé přípravě oproti předchozí době? Pomohla tělu ta dvouletá pauza? Jaký vnímáš na své formě progres?

V přípravě si jedu pořád skoro stejně, jen nějaké maličkosti, které mi třeba minule nesedly, nebo tréninky více prociťuji. Nehoním už váhu (to mě ale baví). Dvouletá pauza mi vůbec neprospěla. Naopak mě zachránilo, že jsem začal přípravu, jinak bych shnil a měl 60 kg. :) Mě to prostě baví, ale bez pomoci sponzorů to nejde, mám velkou rodinu a nemůžu je šidit. A progres musí hodnotit jiní, jestli tam vůbec nějaký je. :)

Jak probíhaly tréninky v přípravě před Arnold Classic? Trénuješ sám, nebo máš nějakého sparinga?

Trénuju většinou sám, teď jsem si už zvyknul a moc mi to vyhovuje, jinak když nám dovolí čas (oba jsme trenéři), tak cvičím s Davidem Vyčítalem, který je strašně zapálený kulturista, a nyní ho připravuji na podzimní kondiční soutěže.

Komu bys chtěl poděkovat?

Tak nejvíce mé úžasné manželce a celé mojí rodince. Kamile Bělohradové - která se nade mnou slitovala :) a pomohla mi finančně. Bez ní bych 100% nikam nejel, patří jí obrovské poděkování. Dále firmě Fit-Pro Czech, která mi do závodů pomůže s doplňky stravy. A nesmím zapomenout na Davida Vyčítala a Toma Bureše. Všem moc moc díky!


Marek Vomáčka - aktuální forma před Arnold Classic Europe 2013
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.10.23:38Pan cinka - Tvoje prispevky mi pripominaji `legendarniho` RANDA
09.10.19:50Douglas - Zadek Sarky Dedkove je nejhezci zadek, co jsem kdy v posil..
09.10.14:28BONCURAK - by som nedokázal prijať finančnú podporu na súťaž a veci s..-4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie