Reklama:

Rozhovory a aktuální formy
závodníků před MS juniorů
a masters 2012 (IV.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MS JUNIORŮ A MASTERS 2012 - 14. - 17. 12. 2012, Maďarsko
Češi před MS juniorů a masters:
Ludmila ŠircováJana ČernovskáTomáš HorákPetr GallivodaEva Simkovičová
Maryla Kubiena • Zdena Gottvaldová • Jana Bendová • Monika ŠlosrováMichal Šidík • Ladislav Šroubek
Miloš Pavlů • Jaroslav Kejř • Miroslav Mráz • Milan BodlákVladimír Dostál • Jiří Rohan • Bohumil Divílek
nominace poslední srazstartovní listinyodjezd české výpravy

Info z MS juniorů a masters:
prezentace váženíden 1 - tři zlaté! + fotoden 2 + foto
kompletní výsledky s body

Rozhovory s medailisty:
Michal ŠidíkTomáš HorákJana Černovská


Přinášíme Vám rozhovory s dalšími třemi účastníky MS juniorů a masters, které se bude konat o nadcházejícím víkendu. Tentokrát na naše otázky odpovídala Eva Simkovičová, představitelka kategorie bikini, Petr Gallivoda, zástupce juniorské kulturistiky, a také matador kategorie masters Bohumil Divílek, kterého ani není třeba představovat.


Eva Simkovičová

Byl vám sport vždy blízký?

Ano už od dětství.

Kdy jste objevila posilovnu a začala s činkami?

Do posilovny jsem začala chodit zhruba před půl rokem.

Proč jste si vybrala právě kategorii bikini?

Tato kategorie mě zaujala na mistrovství ČR ve Žďáru nad Sázavou, kde jsem byla jen jako divák, právě kvůli perfektním postavám závodnic.

Máte nějaký svůj vzor v některé ze světových závodnic kategorie bikini?

Ano, mým vzorem je Anna Virmajoki z Finska.

Jak jste se připravovala na MS, které vás čeká?

Absolvovala jsem 2x týdně posilovnu a snažila jsem se zvládat co nejvíce aerobního cvičení (nejlépe každý den). Jídelníček mi sestavovaly trenérky a dieta se mi po dobu přípravy různě měnila.

Pomáhal vám někdo s přípravou?

Ano, velký dík patří trenérkám z Fitness Factory Jihlava, které mě připravovaly, Janě Paulátové a Věrce Mikulcové.

S kterými svými partiemi jste spokojená a na čem byste chtěla ještě zapracovat?

Zapracovat by se dalo na hodně částech, ale chtěla bych ještě vylepšit záda a zadeček.

Jak se obecně cítíte nyní, krátce před závody?

Cítím se zatím docela dobře, i když mi občas chybí energie a síla něco dělat.


Petr Gallivoda

Petře, před vámi je MS. Jak se cítíte a jak jste zatím spokojen s formou?

Předem bych rád pozdravil všechny čtenáře a návštěvníky Ronnie.cz. Ano, přede mnou je MS v Maďarsku a moje pocity jsou asi takové, že co se mělo stát, se stalo, a jsem s tím spokojený. Příprava probíhala prakticky bez sebemenších problémů či zranění - co víc si člověk může přát. S formou asi nikdy spokojený nebudu, a jestli bude dobrá, nebo ne, to se rozhodne až za pár dní. Poté se můžete zeptat znovu a já budu moct férově odpovědět.

Byly partie, na které jste se v přípravě víc zaměřil, protože je berete jako svou slabinu?

Nemyslím, že bych se na něco zaměřoval nějak extra a jestli ano, tak to byla asi moje záda, protože ta beru jako svou největší slabinu, na mysli mám konkrétně oblast spodního širokého zádového svalu. Jelikož mám ale docela dlouhý trup, bude ještě pár let trvat, než to bude vypadat, jak by mělo. Další partií, na které jsem hodně pracoval, jsou hýždě, ale to ne proto, že by to byla moje slabina, myslím, že je to spíš naopak, ale chtěl jsem je letos propracovat do většího detailu, takže jsem je zatěžoval více než jindy. Osobně myslím že o formě se dá mluvit, jen pokud má člověk „nařezaný zadek“.

Jakými cviky a jakým způsobem tréninku jste se snažil své slabší partie „přechytračit“?

Záda jsem se snažil zatěžovat hlavně v té oblasti, co mi chybí, a myslím, že to docela pomohlo. Vidím zlepšení, ale je to také proto, že jsem přibral další svaly během objemové přípravy. Jinak moje tréninky byly složené převážně z přítahových cviků všeho druhu a všech úchopů, osobně preferuji tvrdší tréninky za pomoci činek.

Trénink vám píše trenér, nebo si jej stavíte sám?

Vlastně již od mých začátků spolupracuji s Robertem Archmanem, který mě trénuje, za což jsem mu moc vděčný. Co se ale týče tréninku, stavím si ho sám, stejně jako celou objemovou přípravu, Robert mi hlavně pomáhá, když jdu do diety, pak už poslouchám jen jeho a nese to své ovoce.

Cvičíte se sparingem? Nebo máte jiný způsob, jak se do tréninku co nejvíce nabudit?

Cvičím sám a vyhovuje mi to asi nejvíc. Minulý rok jsem se připravoval se sparingem a prostě mi to moc nesedí. Jsem rád svým pánem a v dietě to platí dvojnásob, nerad se pak na někoho ohlížím.

Je nějaký sportovní suplement, který jste v této přípravě vyzkoušel a opravdu jste ho „cítil“?

Nepoužívám nic extra, jen klasické věci jako asi každý - protein, aminokyseliny, BCAA, glutamin a nějaký spalovač. Nejsem zastáncem tzv. předtréninkových nakopávačů...

Jaké jsou vaše cíle, co se nadcházejícího MS týče?

Tahle otázka je pro mě hrozně těžká a vždy na ni nerad odpovídám. Každý, kdo se připravuje na závody, chce samozřejmě dosáhnout co nejvýše, ale jen málokomu se to povede, proto zůstávám nohama pevně na zemi po dobu celé přípravy, soustředím se jen na to, že v dané datum musím vypadat lépe než kdy dřív, a to mě vede dopředu. Jak se umístím, nevím a neví to nikdo, dokud mu ta placka nevisí na krku... Osobně je pro mě nejdůležitější si po závodech sednout a moct si v hlavě říct, ať už to dopadlo jakkoli, že jsem udělal maximum, že jsem ani jednou neporušil dietu, nevynechal trénink. A že byl někdo lepší než já? Ok, příště budu muset zamakat ještě víc.

Chtěl bych ale poděkovat všem, co mě v přípravě podporovali, jmenovitě celé mojí rodině, přítelkyni, Robertovi, kolegům v práci a samozřejmě i firmě SizeAndSymmetry Nutrition a Marcovi Zieglerovi za sponzorskou podporu. Jestli jsem na někoho zapomněl, omlouvám se.


Bohumil Divílek

Pokud se nepletu, je vám 68 let a k soutěžení se vracíte po 30 letech, s výjimkou vašeho startu na několika soutěžích v roce 2010, včetně účasti na mistrovství světa masters. Jaký je to pocit a co vás přimělo znovu se odhodlat ke startu na nejvyšší soutěži?

Původně jsem vůbec nepočítal s tím, že bych mohl na mistrovství světa ještě někdy startovat, ale na závěrečném rautu soutěže EVL’s Prague Pro 2012 jsem se sešel se státním trenérem juniorů a masters Vladimírem Pajičem, kde jsme o možnosti letošního startu mluvili. Nejdříve jsem váhal, ale vzhledem k tomu, že trénuji celý rok kvůli svému vystoupení Elastic Show, ve kterém se mnou nyní vystupuje i moje partnerka Erika, a musím tedy být stále v dobré kondici, nakonec jsem asi o týden později svou účast potvrdil.

Jak jste spokojený s formou, kterou jste dosáhl v přípravě na MS?

Jak jsem již zmínil, formu si udržuji celé roky, protože dělám svá vystoupení. Nyní jsem ale ještě zlepšil stravu. Jiné změny jsem ale v přípravě nedělal.

Předpokládám, že vaše volná sestava bude mít spoustu neobvyklých prvků, které nejsou u jiných závodníků k vidění. Na co se můžeme těšit, prozradíte?

Na MS je v mé kategorii přihlášeno 12 závodníků a jsou to bývalé špičky, takže pochybuji o tom, že se dostanu do finále a budu mít možnost svoji volnou sestavu předvést. Jinak ale samozřejmě mám připravenou volnou sestavu s řadou originálních gymnastických prvků.

Konkurenci tedy očekáváte velmi vysokou, takže s jakým výsledkem budete spokojený?

Pro mě je důležité především to, že mám tu možnost startovat s ostatními na mistrovství světa a zažít tu atmosféru na soutěžním pódiu. To si budu opravdu velice užívat. Největší poctou je pro mě potlesk diváků a je to pro mě radost, že mohu i v tomto věku i prostřednictvím svého vystoupení předat publiku to, co dělám celý život.

Na tomto místě bych chtěl poděkovat státním trenérům Vladimíru Pajičovi a Slávkovi Vinogradovi a samozřejmě i celému Svazu kulturistiky a fitness české republiky, že mi start na mistrovství světa umožnili.

Já vám děkuji za rozhovor a přeji, ať si start na mistrovství světa užijete podle vašich představ.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.12.14:00bubu123 - Ty bláho, chodit do posilovny sotva půl roku, trenál 2* tý..
13.12.20:33Juraj Visny - drzim Ti vsetky moje styri palce a ukaz im co dokaze nas z..
13.12.16:30Carlsson007 - Jooo..v jeho letech je 99,9% lidí rádo,že nějakým způsobem..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 110 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra