Reklama:

Rozhovory a aktuální formy
závodníků před MS juniorů
a masters 2012 (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2012 - 14. - 17. 12. 2012, Maďarsko
Češi před MS juniorů a masters:
Ludmila ŠircováJana ČernovskáTomáš HorákPetr GallivodaEva Simkovičová
Maryla Kubiena • Zdena Gottvaldová • Jana Bendová • Monika ŠlosrováMichal Šidík • Ladislav Šroubek
Miloš Pavlů • Jaroslav Kejř • Miroslav Mráz • Milan BodlákVladimír Dostál • Jiří Rohan • Bohumil Divílek
nominace poslední srazstartovní listinyodjezd české výpravy

Info z MS juniorů a masters:
prezentace váženíden 1 - tři zlaté! + fotoden 2 + foto
kompletní výsledky s body

Rozhovory s medailisty:
Michal ŠidíkTomáš HorákJana Černovská


Blíží se Mistrovství světa juniorů a masters 2012, které se bude konat od 14. do 17. prosince v maďarské Budapešti. V naší reprezentační výpravě bude i Zdena Gottvaldová, která se představí v kategorii bodyfitness nad 45 let, a Michal Šidík, jenž změří síly s klasiky nad 50 let. Co prozradili několik dní před začátkem MS?


Michal Šidík

Jaké jsou pocity, očekávání a ambice několik dní před vypuknutím mistrovství?

Pocity jsou smíšené, na jedné straně se těším, vždyť příprava byla dlouhá, na druhé straně jsem nervózní, jak to moje úsilí dopadne.

Jak dlouho trvala vaše příprava a jak probíhala a stupňovala se, co se týče změn a omezení ve stravě, intenzity a délky tréninků...

Připravují se již od ledna. Objemová fáze trvala do konce září, v ničem jsem se neomezoval. Pokud jsem tam dodal odpovídající množství bílkovin a sacharidů, už tam moc prostoru nezbylo. V srpnu byla krize, totální nechuť k rýži a masu. Změny nastaly až začátkem října - omezení stravy, velice stereotypní strava, zvýšená intenzita tréninků... Délka tréninků se zásadně nezměnila.

Kdy padlo rozhodnutí, že pojedete na letošní MS?

O tom, že tam chci, jsem věděl již od začátku roku, definitivně jsem se rozhodl koncem léta. Svaz rozhodl minulý týden.

Jak se daří skloubit náročný předsoutěžní přípravný režim s "civilním" a soukromým životem?

Je to náročné. Poslední fáze probíhala a probíhá následovně: práce, trénink, uvařit jídlo na druhý den, pohled na hodiny, zděšení, kolik ukazují, a jít spát. V předsoutěžním období spím špatně. V objemové přípravě je to jednodušší.

S jakým výsledkem byste byl spokojen? Máte přehled o soupeřích ze své kategorie?

Chci se umístit co nejlépe. Pokud se otevře moje kategorie, mám šanci na dobré umístnění, pokud budu muset do mladší kategorie, jsem dost v nevýhodě. To by byl velký úspěch i finálové umístnění. Hodně záleží také na tom, jací soupeři budou a jak budou připraveni. Přehled o nich nemám. V této fázi by to byla akorát starost navíc.

Kdo vám v přípravě nejvíce pomáhal, ať už psychicky, finančně... Komu patří vaše díky?

Nemám sponzora, takže jsem si přípravu hradil sám a nemusím být nikomu zavázaný za finanční pomoc, i když by určitě velice pomohla. V kategorii masters se už sponzoři moc nehrnou.

Musím poděkovat Vláďovi Pajičovi, se kterým jsem se po celou přípravu radil, vlastně on tu přípravu řídil. Pomohl mi posunout se dál. Děkuji také TJ Tesla Brno, což je můj oddíl, který za mě uhradil startovné a cestovné na toto MS, a pokud je to možné, snaží se mi vyjít vstříc. Velký dík patří také manželce Ivaně za trpělivost a psychickou podporu. V závěru přípravy blokuji kuchyň, jsem dost podrážděný a nervózní...Zdena Gottvaldová

Čím vás zaujala právě kategorie bodyfitness?

Bodyfitness je statickým kompromisem ženské kulturistiky, byla jsem u jejího zrodu. Je faktem, že za dobu mé kariéry se neustále vyvíjí a více, či méně přibližuje ke kulturistice. Záleží na momentálním světovém trendu.

Co pro vás znamená účast na MS a jaké jsou vaše ambice, případně jaké umístění by navodilo vaši spokojenost?

Účast na MS není pro mě novinkou, spíše satisfakcí, že ještě mám na to se vyrovnat se světovou špičkou.

Jak zvládáte náročné období předsoutěžních příprav, tvrdé tréninky a odříkání, co se týče stravy?

V předsoutěžním období nemám problém se stravou, těžké je spíše z časového hlediska zařadit tréninky do režimu dne a skloubit je s prací, zejména v poslední fázi, kdy se jede dvoufázově.

Jak tréninky vlastně probíhají a jak se stupňuje intenzita s blížícím se MS?

Poslední 3 týdny před soutěží plánuji tréninky dvoufázově, abych lépe a rychleji procvičila jednotlivé svalové skupiny. Řídím se pocitem jak v tréninku, tak ve stravě.

Co bude po MS - chystáte se na odpočinek, nebo polevíte jen lehce a vrhnete se do příprav na další sezónu?

Určitě se těším po MS na Vánoce a chci si je užít se vším všudy.

Kdo vám s přípravami pomáhal, komu patří vaše díky?

Protože manžel Mirek trénuje a připravuje i ostatní reprezentantky ČR na světové soutěže, trénuji přes rok sama. Stačí mi pak, když s ním trénuji poslední 3 týdny v závěrečné fázi, aby mě doslova dokopal k maximálnímu výkonu. Bez něj bych to asi nezvládla. I po těch letech tréninků a výměn názorů, co se týče cvičení a všeho kolem fitness, ho neustále obdivuji. Je to opravdu trenér s velkým T a bohatými zkušenostmi, který je schopen připravit jakéhokoliv vrcholového sportovce, a to nejen z našeho oboru. A za to si jej moc vážím a jsem na něj pyšná.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.12.15:42Edvard - Michale držím pěsti
12.12.15:13myš - Bohužel jsme od Zdeny Gottvaldové obdrželi pouze odpovědi,..
12.12.12:20bubu123 - Fotky Zdenky nebudou?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 100 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra