Reklama:

Rozhovory a aktuální formy
závodníků před MS juniorů
a masters 2012 (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2012 - 14. - 17. 12. 2012, Maďarsko
Češi před MS juniorů a masters:
Ludmila ŠircováJana ČernovskáTomáš HorákPetr GallivodaEva Simkovičová
Maryla Kubiena • Zdena Gottvaldová • Jana Bendová • Monika ŠlosrováMichal Šidík • Ladislav Šroubek
Miloš Pavlů • Jaroslav Kejř • Miroslav Mráz • Milan BodlákVladimír Dostál • Jiří Rohan • Bohumil Divílek
nominace poslední srazstartovní listinyodjezd české výpravy

Info z MS juniorů a masters:
prezentace váženíden 1 - tři zlaté! + fotoden 2 + foto
kompletní výsledky s body

Rozhovory s medailisty:
Michal ŠidíkTomáš HorákJana Černovská


Dalšími závodníky, kteří budou reprezentovat Českou republiku na nadcházejícím mistrovství světa juniorů a masters 2012, jsou juniorská závodnice Lída Šircová a reprezentantka v kategorii kulturistika žen masters Monika Šlosrová. Také tyto dvě závodnice se s Vámi podělily o své odpovědi.


Ludmila Šircová

Na mistrovství Evropy jsi vybojovala stříbro v kulturistice juniorek a nyní jdeš bojovat za co nejlepší umístění mezi světovou konkurencí. Bude to pro tebe náročnější, co se právě ostatních soupeřek týče?

Myslím, že závodnice mohou být připravené stejně dobře jako na mistrovství Evropy. Pro mě je ale důležité, že jsem udělala formu, jak nejlépe jsem dovedla, a to, jak budu vypadat mezi ostatními soupeřkami, už rozhodnou rozhodčí. Každopádně doufám v co největší počet soupeřek.

Jakého umístění bys ráda dosáhla?

Samozřejmě toho nejvyššího, ale to je ve hvězdách...

Dvě světové soutěže během roku, není to trochu náročné? Jak dlouho jsi vlastně v přípravě na MS?

To, jak je to náročné, si uvědomuji hlavně teď ke konci přípravy. Po mistrovství Evropy jsem měla od diety chvilku volno, necelé čtyři měsíce, a od konce srpna mi začala nová příprava. Celá dieta tedy vychází na 17 týdnů, což je sice hodně, ale alespoň jsem mohla být v klidu, že všechno stihnu, na rozdíl od přípravy na Evropu, kdy bylo málo času.

Kde hledáš motivaci během přípravy, když je tělo oslabené a unavené? Určitě přišly také okamžiky, kdy jsi s tím chtěla praštit, nebo ne?

Takové okamžiky samozřejmě přijdou, ale určitě bych to nedokázala ze dne na den skončit. Když něco začnu, tak se to snažím samozřejmě dotáhnout do úplného konce. Motivaci mám v sobě.

Jak jsi měla rozdělené tréninky během posledního měsíce před závody a změnila se v něčem dieta?

Trénink jsem měla 6+1. První den byly nohy, druhý den záda a hrudník, třetí den ramena a paže. Břicho jsem cvičila každý den a každý den jsem se mordovala na rotopedu po ránu a po tréninku na stepperu či jiném kardio přístroji. Dieta byla v podstatě pořád stejná (různě zvlněné sacharidy i bílkoviny), akorát poslední měsíc jím už jen zelenou zeleninu a vysadila jsem ovesné vločky.

Trénuješ sama, nebo máš nějakého sparinga? Kdo ti pomáhal v přípravě?

Trénuji sama, ale občas o víkendu, když přijede můj brácha, tak ho poprosím, aby mě trochu „podrtil“. Takže jemu patří velký dík, trénink s ním je pro mě dost motivující.

Jakou hudbu jsi zvolila pro svoji sestavu?

S Vláďou Pajičem jsme letos vybrali takovou pomalejší hudbu, kde hraje houslistka - Lindsey Stirling. Skladba se jmenuje Crystallize.

Komu bys chtěla závěrem poděkovat?

Největší dík patří mé rodině - bráchovi, taťkovi a zejména mamce, která mě podporovala psychicky a starala se o mě, když jsem neměla na nic sílu. Oporu jsem našla i u kamarádů. Dále bych chtěla poděkovat firmě 4fitness, která mi poskytla doplňky výživy, v neposlední řadě patří můj dík i Honzovi Bacíkovi, který mi poskytl finanční podporu, bez které bych se těžko připravila. Ve škole mi vyšli vstříc a za to jim také děkuji. No a samozřejmě nesmím zapomenout ani na Vláďu Pajiče, který mě celkově připravil.

Lído, děkuji ti za rozhovor a přeji hodně štěstí a úspěchů! Ať ti také zacinká nějaký ten kov!


Ludmila Šircová - aktuální forma před MS juniorů a masters 2012 (9. 12. 2012)


Monika Šlosrová

Monika Šlosrová, jedna z reprezentantek České republiky v kulturistice žen, se po dvouleté pauze opět vrací na soutěžní pódia. Po posledním startu na mistrovství světa juniorů a masters v roce 2010, kdy jí postup do finále utekl o pouhých pár bodů, se rozhodla dát tělu odpočinek od náročných diet a těžkých tréninků. Ovšem to by nebyla sama sebou, kdyby si i od dřiny v posilovně měla dát pauzu. Nic takového se nekonalo a tréninky s Jozefem Furinem, s nímž už cvičí šestým rokem, ji přivedli až k přípravě na letošní MS v Maďarsku. „Celá příprava proběhla v klidu a v pohodě, bez obtíží. Jela jsem naplno a chtěla bych dopadnout co nejlépe,“ poznamenává Monika. „Na samotnou soutěž se moc těším. Baví mě ta atmosféra, možnost setkání se s ostatními světovými závodníky a poznávání nových lidí.“ Svoji formu hodnotí jako lepší, než byla před dvěma roky, což je zásadní pro to, aby ze své přípravy měla dobrý pocit. Její díky směřuje všem, kteří jí pomohli a dělali dobré zázemí.


Monika Šlosrová - aktuální forma před MS juniorů a masters 2012 (11. 12. 2012)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 29 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra