Reklama:

Rozhovory a aktuální formy
závodníků před MS juniorů
a masters 2012 (V.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2012 - 14. - 17. 12. 2012, Maďarsko
Češi před MS juniorů a masters:
Ludmila ŠircováJana ČernovskáTomáš HorákPetr GallivodaEva Simkovičová
Maryla Kubiena • Zdena Gottvaldová • Jana Bendová • Monika ŠlosrováMichal Šidík • Ladislav Šroubek
Miloš Pavlů • Jaroslav Kejř • Miroslav Mráz • Milan BodlákVladimír Dostál • Jiří Rohan • Bohumil Divílek
nominace poslední srazstartovní listinyodjezd české výpravy

Info z MS juniorů a masters:
prezentace váženíden 1 - tři zlaté! + fotoden 2 + foto
kompletní výsledky s body

Rozhovory s medailisty:
Michal ŠidíkTomáš HorákJana Černovská


Tento víkend budou české barvy reprezentovat společně s dalšími závodníky také již dvojnásobná juniorská mistryně světa v bodyfitness Jana Černovská a veteráni Miloš Pavlů, který vstoupí na kulturistická pódia po pětileté pauze, a Milan Bodlák, který je rekordmanem v počtu účastí na soutěžích v České republice.


Jana Černovská

Když jsme se zhruba před rokem bavili o tvých plánech, uvažovala jsi, že bys letos zkusila startovat i v kategorii žen. Nakonec ale míříš opět na MS juniorů, kde se, předpokládám, budeš snažit vybojovat už třetí titul. Co rozhodlo o konkrétních soutěžních plánech pro tento rok?

Mé plány pro tento rok byly původně jiné, než jak to dopadlo. Událo se hodně věcí, které ovlivnily přípravu, nakonec jsem neměla ani moc času, tak MS juniorů byla jasná volba. Koneckonců juniorka ještě jsem a dlouho budu. Do přípravy jsem vložila maximum času a hlavně úsilí, které jsem jen měla, tak uvidíme, jak to bude vypadat na pódiu mezi soupeřkami. Samozřejmě, že třetí titul v řadě je můj sen a cíl.

Na co ses zaměřila v přípravě? Na reprezentačním srazu tě trenéři chválili a snad jediné doporučení bylo ještě maličko zlepšit tvrdost nohou…

Určitě na zmenšení nohou, dále pak na propracování zad a celkové zlepšení postavy. O nedostatku v nohou samozřejmě vím a snažím se pro to dělat maximum.

Máš nějaké sponzory, kteří ti pomáhají v přípravě? Případně kdo tě v přípravě podporuje nejvíc?

Mým sponzorem je tým XXtreme Nutrition, díky nim se můžu připravovat na špičkových doplňcích a to, čeho si nejvíce vážím, je finanční podpora, kterou mám v závěru přípravy. Za to bych jim chtěla mockrát poděkovat! Dále je to můj přítel Petr Bartoš, který celou přípravu plánuje, chodí se mnou na tréninky, občas vaří a hlavně mě motivuje. Děkuju mu za všechno!

Jakou letos očekáváš konkurenci? Zatím tě ani jednou soupeřky neohrozily. Myslíš, že budeš mít takovou formu, že tomu tak bude i letos?

Jelikož je posunutá hranice juniorů, tak očekávám tu největší konkurenci. Do přípravy jsem vložila maximum, tak uvidíme.

Jano, děkuji ti za rozhovor a přeji, ať si z Maďarska odvezeš svůj třetí titul mistryně světa!


Jana Černovská - aktuální forma před MS juniorů 2012

Foto: Filip Ťoupalík


Milan Bodlák

Z letošního mistrovství Evropy jste si odvážel zlatou medaili. Jak si věříte na MS? Máte zálusk na na další kov do sbírky?

Vzhledem k mé letošní účasti na mistrovství Evropy jsem více méně považoval za povinnost se zúčastnit i mistrovství světa. Ovšem vím, že rozdíl úrovně na ME a na MS je asi jako u nás rozdíl mezi přeborem kraje a mistrovstvím republiky, takže zůstávám na zemi a jakékoli umístění ve finále bych považoval za úspěch.

Jak probíhala letošní příprava? I letos jste stejně jako v předchozích letech startoval na podzimních pohárových soutěžích. Netluče se to maličko s přípravou na soutěž, jako je MS, a neomezuje vás to nějakým způsobem v přípravě, když absolvujete ještě řadu jiných soutěží?

Držím se hesla pionýrů - vždy připraven, takže s tím, že půjdu na závody, nějak pořád počítám. A také vždy myslím na pořadatele soutěží. Je jich stále méně a ani se nedivím, protože ubývá lidí, kteří jsou ochotni jít soutěžit. Tak si říkám, kvůli těm obětavcům, že je lepší nějaký závodník než žádný.

Zkuste trochu poodhalit něco z vaší tréninkové a dietní kuchyně. Někde jsem zaslechl, že jste velký "masožravec", takže předpokládám, že pořádný kus masa bude základem. A jak vypadá váš trénink?

Nemyslím, že bych jedl více masa než ostatní sportovci. Je to asi nejlepší zdroj bílkovin, které sportující člověk potřebuje, a je to asi základ všech normálních diet. Pokud se jedná o trénink, tak když někdy čtu ty odborné články o cvičení, tak si říkám, že stále tzv. odborníci vymýšlí, jak s co nejmenším úsilím dojít k nějakým výsledkům. Vidím to i ve fitku, co někteří kluci vymýšlí, jen aby se moc nezpotili. Bohužel kulturistika je, možná jen podle mě, více o dřině než o vědě. Takže základ všeho je asi pořád kus železa do ruky a makat!

Pokud se nepletu, jste v ČR závodníkem, který má na svém kontě absolutně nejvyšší počet startů na kulturistických soutěžích vůbec. Odkud se bere motivace k mnoha desítkám soutěžních startů rok za rokem?

Já přemýšlím asi tak, že abych trénoval, potřebuji motivaci. Motivace je účast na soutěži. Nebude soutěž, nebude motivace, nebude cvičení - budu chřadnout, až uchřadnu!

Děkuji za rozhovor a přeji vám, abyste ještě mnoho let nechřadnul a dále si užíval kulturistická pódia!


Miloš Pavlů

Pokud se nepletu, měl jste dlouhou soutěžní pauzu. Co vás přimělo vrátit se po dlouhé odmlce na soutěžní pódia?

Až tak dlouhá zase nebyla. Je to celých 5 let, co jsem byl na Mr Universe. Potom jsem se připravoval v roce 2009, ale dva měsíce před soutěží jsem si natrhl zadní část stehna a už to nešlo doběhnout do formy. Tréninky mě baví čím dál víc, na trénincích mi šla výkonnost nahoru, baví mě to, proto jsem se rozhodl absolvovat tuto soutěž.

Jak jste spokojený s formou, které jste dosáhl v přípravě na MS? Na videu z reprezentačního srazu to vypadalo velice dobře...

Asi takto - tři roky jsem neviděl své potencionální soupeře. Já vím jen to, že jsem udělal maximum pro to, aby byla forma co nejlepší. Jsem spokojený, tak doufám, že to bude na soupeře stačit.

Zkuste prozradit něco o vašem tréninku a dietě v přípravě na soutěž.

Z hlediska tréninku v předsoutěžní a soutěžní přípravě velké změny nejsou. Jen trochu zkrátím přestávky, přidám nějakou tu sérii, lehce se sníží zátěže a maká se naplno dál. Pro mě dieta je v podstatě jídelníček, kde začnu počítat sacharidy. Hlavní zdroj bílkovin jsou vaječné bílky, hovězí nebo kuřecí maso. Zdroje sacharidů jsou rýže a grahamové pečivo. To je tak vše.

Jakou očekáváte konkurenci ve vaší kategorii a s jakým výsledkem budete spokojený?

Jak jsem předeslal, nevím moc o svých soupeřích, ale nic jsem nepodcenil. Vždy jdu do maxima, jak na tréninku, tak v přípravě. Myslím si, že v tomto věku je již svalstvo dosti vyzrálé, po tolika letech tréninku, tak očekávám konkurenci velmi kvalitní. Jasně, každý chce být ten nejlepší, ale nikdy není dopředu jasné, jak na tom jste. To vše se uvidí až přímo na pódiu při samotné soutěži. Finále je na takovém klání, jako je mistrovství světa, určitě úspěch.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na mistrovství světa!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

15.12.07:15crazytea - Ani sem si nevšiml že tam něco fotí, ale podle sešítku na ..
14.12.23:37Hlavicze - já myslela, že randí s Martinem Kubecem...
14.12.18:50manko - Hlavně, že je na ni Petr Bartoš hodnej :) Ale je krásná..+1
14.12.17:46Acht - Já mít takovou ženskou doma tak jí taky vyvařuju *2* J..+2
14.12.16:37Conan - ta fotka s míčem - dokonalost sama *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra