Reklama:

Aleš Trpišovský - rozhovor před International Austrian Championships 2021

2.191 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2021 - 17. 10. 2021, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
přehled závodníků / Lukáš RejholecAleš TrpišovskýLadislav HolešJaroslav ČadaPatrik ŠerýMilan MatějkoPavel FormanKristýna Berná • Eva Dlabajová • Veronika Müllerová • Edita Klausová • Jana Zahradníčková • Elena-Roxana Nichifor • Adéla Uhrová • Petr Jach

Info z International Austrian Championship:
kompletní výsledky s body - 15 medailí!

Z Int. Austrian Championship očima závodníků:


Aktualizace (18. 10. 2021): Aleš Trpišovský nakonec v Rakousku na pódium nenastoupil.


Dalším z českých kulturistů, kteří by se měli už v neděli 17. října představit na mezinárodní rakouské soutěži s názvem International Austrian Championships, bude Aleš Trpišovský. Aleš hodlá ve Welsu zkombinovat vystoupení ve váhové kulturistice ještě s kategorií classic physique, podobně jako na nedávném IFBB Diamond Cupu Prague, kde ovšem nebyl se svým vystoupením příliš spokojen. Proč to v Praze nevyšlo, jak mělo, a proč by to v Rakousku mělo vypadat lépe?

jménokategorie
Lukáš Rejholec kulturistika juniorů 21 - 23 let + kulturistika mužů do 85 kg
Ladislav Holeš kulturistika juniorů 21 - 23 let + kulturistika mužů do 85 kg
Jaroslav Čada kulturistika mužů do 75 kg
Aleš Trpišovský kulturistika mužů do 85 kg + classic physique
Pavel Forman kulturistika mužů masters nad 40 let


Aleš Trpišovský

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Prague 2021 - 4. místo v classic physique mužů
Fitness Mania Classic 4 - 2. místo v classic physique a 3. místo v kult. mužů do 90 kg
Arnold Classic Europe 2020 - 2. místo v kulturistice mužů do 85 kg
IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 1. místo v kulturistice mužů do 90 kg

Aleši, brzy se chystáte startovat na mezinárodních závodech v rakouském Welsu. Jak se před blížícími závody cítíte?

Zdravím všechny, ale předně pak čtenáře tohoto rozhovoru, protože to jsou ti největší frajeři. (smích) Protože je zajímá zrovinka nekňuba, jako jsem já. K Rakousku asi takto... tyto závody mám v merku již delší dobu, a to hned z několika důvodů. Není to daleko, jsou mezinárodní a mají docela slušnou tradici. Popravdě vzhledem k další nadcházející "koronárové" šlamastice hodně zvažuji, zdali vůbec Rakousko půjdu, situace tam se zhoršuje a nastávají podmínky, které jsou dosti obtížné. Spadlo totiž do červené zóny, hrozí různé karantény atd. Vzhledem ke svému prvnímu startu a probíhající sezóně se ale moc jistý v kramflecích necítím. (smích)

Dle startovních listin byste měl opět startovat na rakouské půdě hned ve dvou mužských kategoriích, a to v kulturistice do 85 kg a classic physique. Vím, že jste ve stejných kategoriích nedávno startoval na mezinárodním závodě Diamond Cup Prague 2021. Která z daných kategorií je Vám bližší? Nebo se v obou cítíte stejně dobře?

Osobně je mému srdci bližší classic physique, i když více startů jsem absolvoval ve váhovce. Mám rád zlatou éru, to je přesně ta kulturistika, kterou chci dělat, a také se o to snažím nehledě na to, v jaké kategorii startuji nebo jaký je zrovna trend, jestli venku prší nebo je červenec. (smích) V neposlední řadě si myslím, že mám zde o něco větší šance, protože geneticky ze mě nikdy mass monstrum nebude. I když se budete sebevíc snažit ignorovat názory druhých, vždy se lépe poslouchá, když 90 % řekne wauuu, takhle bych chtěl vypadat, než fuj, to je nechutné.

Jak jste se svým umístěním v rámci pražského Diamondu spokojen?

Tyto závody se mi vůbec nepovedly, což mne hodně mrzí, protože jsou skvělé a jsou doma! K umístění nemám vůbec nic a plně respektuji verdikt rozhodčích. Byl jsem již hotov (rozuměj forma byla), ale člověk se chce stále posouvat a dovádět věci k dokonalosti, což byla v tomto případě chyba. Začal jsem superkompenzaci a tím to celé zkazil, vůbec mi nevyšla, neměl jsem ji dělat! Plus do toho problémy s barvou, kde u nové barvy nefungovala ta rozprašovací hlavička, takže se natíralo stylem vyliju to na kůži a válečkuju - další chyba. No a v neposlední řadě, jak jsem se to snažil zachránit, sůl, kofein atd., celé to vyústilo tím, že mi vytekla voda na zádech přímo na pódiu. Když jsem pak viděl po velkém odhodlání fotky, bylo mi vše jasné, s takto špatnou formou jsem se za svoji kariéru prezentoval vůbec poprvé a nejsem na to vůbec pyšný, na druhou stranu máma mi vždy od útlého věku říkala - musíš umět taky prohrávat. No, učím se to, ale i to dělá šampióna.

Je tu něco, na čem jste se snažil od startu na domácí půdě zapracovat, popřípadě co jste se snažil v rámci své formy či projevu na stagi upravit?

Každý následující rok či sezónu se snažím o celkové zlepšení. U mne je to především o nabírání nových svalů, což mi jde velmi ztuha, a o slabší spodní polovině těla… nohy. Od začátku přípravy, pro zmínku, já se připravuji cca tři čtvrtě roku na závody, nikoliv měsíc jako někteří, jsem pracoval stejně jako předešlé sezóny na nohách stylem každý třetí trénink jsou nohy, nehledě na tréninkový split, jestli je to jednou, dvakrát nebo třikrát týdně, včetně všemožných intenzifikačních technik. Myslím, že dříve bude obydlen Mars, než vybuduji ucházející nohy. (smích) Ale o tom to je, odstraňování nedostatků.

Kromě startu v Rakousku jste se rozhodl účastnit ještě závodů v Lucembursku. Jak jste s průběhem přípravy celkově spokojen?

Vzhledem k neúspěchu na Diamondu v Hiltonu teď zkouším na tyto závody úplně jiný závěr. Průběh a reakce těla je úplně jiná na tento postup, takže tam není ta jistota a klid z obvyklé rutiny, ale pevně věřím, že se vytáhnu s nejlepší možnou verzí sebe sama, jakou budu moct. Pokud to dopadne jinak, budu bohatší aspoň o zkušenosti, které pak budu moct předat lidem, které připravuji na závody. Mimochodem, Lucembursko je vzhledem ke "koronáru" bráno zatím jako další start, kdyby nevyšlo to Rakousko, což se může stát. A když už je v tom taková dřina, jít na jedny závody mi přijde škoda, takže se člověk jako vždy musí přizpůsobit situaci.

Jaké jsou Vaše další plány na zbytek sezóny? Máte již jasno, kde byste se dále rád ukázal a zabojoval o skvostné kovy?

Pokud se situace ohledně Rakouska nezlepší, přemýšlím o Partner Cupu a to bude asi tak všechno. 3 až 4 starty, na některých závodech i ve dvou kategoriích, je pro mne dostatek, trápit tělo posléze další superkompenzací je už myslím zbytečně zdraví demolující, nehledě na to, že nemám žádné sponzory a všechno si hradím sám, tak i ekonomicky delší sezóna je pro mne příliš…

Co Vás osobně na daném sportu nejvíce naplňuje?

Těžká otázka. Já vlastně dost dobře neumím odpovědět ani na to, co mě motivuje tohle dělat. Je to nejspíš ta cesta dokázat sám sobě, že ten proces celý absolvuji bez ohledu na to, jak moc těžké to bude. Další věcí je, že je to prostě zajímavé zkusit tenhle trénink a pozorovat změny, zkusit jíst takto a pozorovat změny, naučit se zacházet s vlastním tělem, vizualizovat si postavu a pak se jí reálně co nejvíce přiblížit, budovat disciplínu, to jsou myslím všecko dobré stavební základy do života celkově. Další věcí je, že mne velmi nakopne, když to ostatní nedokážou nebo vzdají po prvním neúspěchu. Nemyslím to nijak zle, jsem prostě nezmar a nutí mne to jít a říct tak uhni, já to zvládnu. Je to asi tím, že jsem se odmala pohyboval ve sportovním kolektivu a byl veden rodiči ke sportu, chodil do školky sportovně zaměřené, pak do školy do sportovní třídy atd. Vždy jsem měl kolem sebe lidi, co byli v daných věcech mnohem lepší, talentovanější, ale neměli chuť nebo motivaci to rozvíjet, tak jsem se s nimi snažil držet krok, i když mě to stálo mnohem více úsilí, ale o to větší byla pak ta radost, že se jim aspoň vyrovnám, a po mnoha sportech, kterými jsem prošel, to teď dělám takto zde v kulturistice.

Je tu někdo, komu byste rád v rámci svých dosavadních příprav chtěl poděkovat? Někdo, bez koho si svoje dosavadní kulturistické přípravy neumíte představit?

Určitě chci poděkovat za možnost vytvořit tento rozhovor, že to snad bude i někoho zajímat a možnost vyjádřit se. A ano, jistě, je to samozřejmě okruh těch nejbližších. Těm patří mé velké díky. Není jich mnoho, ale zde se vůbec nejedná o kvantitu, stačí, aby ve Vás věřil jeden člověk, a dokážete věci, o kterých jste kdysi třeba jen snili. Měl jsem možnost připravovat se i úplně sám bez jakékoliv pomoci a na nějaké úrovni to ještě lze tak nějak, ale pokud hledíte dopředu a chcete se posouvat, brzy překročíte určitou úroveň, kde to již nelze, nebo si to aspoň neumím představit.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLegion Sports Fest Pro 2021 - výsledk...
LOPO (08:08) • Toto Claridove víťazstvo má strašné potešilo 💣🎉🥇🏆. Sergia by som dal druhého . Patric a...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
peter_m (19:16) • WORM, muzes teda rict, co konkretne se ohledne SARMs zmenilo v nove vyhlaske, krome toh...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (16:22) • Líbí se mi ten křik potrefených hus. Také na Facebooku to bylo příjemné čtení, ze které...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (16:21) • Rozhodně by se policii nebo státním zástupcům povedlo za pár měsíců v poslední části vo...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
WORM (16:02) • Tady někdo říká hop a ještě ani neskočil:)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie