Reklama:
NOVÉ PŘÍCHUTĚ: Smart Whey Protein 1+1
Nejprodávanější proteinová akce letošního roku je prodloužena! Více zde.

Ladislav Holeš - rozhovor před International Austrian Championships 2021

4.063 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2021 - 17. 10. 2021, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
přehled závodníků / Lukáš RejholecAleš TrpišovskýLadislav HolešJaroslav ČadaPatrik ŠerýMilan MatějkoPavel FormanKristýna Berná • Eva Dlabajová • Veronika Müllerová • Edita Klausová • Jana Zahradníčková • Elena-Roxana Nichifor • Adéla Uhrová • Petr Jach

Info z International Austrian Championship:
kompletní výsledky s body - 15 medailí!

Z Int. Austrian Championship očima závodníků:


O nadcházejícím víkendu vyrazí celá řada českých kulturistických závodníků do Rakouska. V hornorakouském městě Wels se totiž v neděli 17. října 2021 uskuteční tradiční a českými závodníky oblíbená soutěž International Austrian Championships. Na závodech prověří svou formu mimo jiné i Ladislav Holeš, který se představí hned ve dvou soutěžních kategoriích. V kulturistice mužů do 85 kg a v kulturistice juniorů do 85 kg.

jménokategorie
Lukáš Rejholec kulturistika juniorů 21 - 23 let + kulturistika mužů do 85 kg
Ladislav Holeš kulturistika juniorů 21 - 23 let + kulturistika mužů do 85 kg
Jaroslav Čada kulturistika mužů do 75 kg
Aleš Trpišovský kulturistika mužů do 85 kg + classic physique
Pavel Forman kulturistika mužů masters nad 40 let


Ladislav Holeš

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2020 - 4. místo v kulturistice mužů do 80 kg
GP Fitness Brno 2019 - 4. místo v klasické kulturistice
Kahan Cup 2018 - 3. místo v kondiční kulturistice juniorů do 23 let

Láďo, pokud se nemýlím, závodíte od roku 2018. Ale kdy jste začal s posilovnou jako takovou? Dělal jste předtím i nějaký jiný sport?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Se závoděním jsem začal v roce 2018, kdy jsem se konečně rozhodl si vyzkoušet přípravu a postavit se poprvé na "prkna". S posilovnou jsem začal v roce 2014 na střední škole. Ale jelikož jsme cvičili na internátu a jen 2 - 3x týdně, tak první rok a půl za moc nestál. (smích) Do toho jsem hrál fotbal, takže celkově to nebylo úplně ideální…

Kdy ve Vás dozrálo rozhodnutí, že zkusíte závodit? Nakolik toto rozhodnutí změnilo Váš další přístup k tréninku i trénink samotný?

Závodit jsem se rozhodl na konci 4. ročníku na střední škole, kdy jsem věděl, že pro to bude trochu prostor přes léto a stihnu závody před zkouškovým obdobím na vysoké škole. Toto rozhodnutí změnilo hlavně přístup ke stravě a celkovému režimu. Trénovat jsem se snažil na maximum již od začátku.

Máte svého trenéra, nebo si tréninky sestavujete sám?

Ano, na závody mě připravuje Lukáš Wojtyla. Spolupracujeme spolu již druhou sezónu. Tréninky si ovšem upravuji již hodně sám.

Jak jste spokojen s fyzickými dispozicemi, které jste dostal do vínku? Co považujete za svoje silné a co za slabé stránky?

Vždy jsem býval taková kulička s břichem, (smích) takže třeba můj pas je velká slabina. Ale poslední rok se mi (snad) podařilo zlepšit šířku ramen a zad, takže to už opticky vypadá lépe. Rozhodně je stále na čem pracovat a další kila navíc moji postavu určitě jen zlepší.

O kolik víc znáte svoje tělo za ty 4 roky, co závodíte? Víte už přesně, jak na něj? Co je v celé přípravě pro Vás nejobtížnější?

Rozhodně jsem své tělo poznal mnohem lépe a myslím si, že už dokážu odhadnout, jak a na co zareaguji. Pár příprav jsem již vyzkoušel, takže zhruba vím. Ale v každé přípravě se tělo chová trochu jinak. Nejobtížnější je skloubit vše dohromady a poskládat si časový harmonogram. Protože stále studuji, pracuji a do toho tam musím najít čas na trénink a přípravu jídla. Ale vše se dá zvládnout, když člověk chce.

Kde berete motivaci, abyste přestál všechny útrapy přípravy a nevzdal to "po cestě"?

Kulturistiku musí člověk milovat nebo mít nějak v sobě. Rozhodně mi dává motivaci vždy přijít lepší než poslední sezónu.

Ovlivnila nějak covidová pandemie Váš sportovní vývoj, ať už negativně, nebo pozitivně?

Pandemie mou přípravu naštěstí nijak zásadně nezasáhla, jelikož jsem měl stále kde cvičit.

Na kterém závodě jste byl zatím nejvíc spokojený se svou formou a ocenila to dle Vašeho názoru porota adekvátně?

To se těžko hodnotí. Je to subjektivní a vždy se daným rozhodčím může líbit něco jiného. Krásné vzpomínky mám však na první sezónu, protože moje tělo vypadalo poprvé v životě "neuvěřitelně" a já z toho byl nadšený.

Loni jste soutěžil ve váhové kategorii do 80 kg, letos už to bude do 85 kg. Kde bude ten váhový přírůstek nejvíce vidět?

Myslím si, že progres bude určitě na zádech a ramenou.

Jak jste spokojený se svou aktuální formou krátce před International Austrian Championships?

Doufám, že je aktuální forma adekvátní. Ale výsledek se dozvíme až na závodech. (úsměv)


Ladislav Holeš před International Austrian Championship 2021Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie