Reklama:

Elena-Roxana Nichifor - rozhovor před International Austrian Championships 2021

6.029 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2021 - 17. 10. 2021, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
přehled závodníků / Lukáš RejholecAleš TrpišovskýLadislav HolešJaroslav ČadaPatrik ŠerýMilan MatějkoPavel FormanKristýna Berná • Eva Dlabajová • Veronika Müllerová • Edita Klausová • Jana Zahradníčková • Elena-Roxana Nichifor • Adéla Uhrová • Petr Jach

Info z International Austrian Championship:
kompletní výsledky s body - 15 medailí!

Z Int. Austrian Championship očima závodníků:


Do rakouského Welsu míří k nedělní soutěži International Austrian Championships 2021 nejen čeští kulturisté, ale také naše zástupkyně ženských kategorií. Níže jsme pro Vás do přehledu srovnali naše bikiny fitnessky a wellness fitnessky, které se od "bikin" liší rozvinutější dolní polovinou těla. Wellness fitness učarovalo i Eleně-Roxaně Nichifor, která si letos vyzkoušela závody vůbec poprvé, když se představila na mistrovství Čech. Další zkušeností pro ni již budou právě mezinárodní závody v Rakousku. Jaká byla její závodní premiéra, co se ještě snažila před "Rakouskem" vychytat anebo jak je na tom s pózingem a pódiovou prezentací, to už se dozvíte v rozhovoru.

jménokategorie
Elena-Roxana Nichifor wellness fitness
Jana Zahradníčková wellness fitness
Eva Dlabajová bikiny fitness do 169 cm
Kristýna Berná bikiny fitness nad 169 cm
Veronika Müllerová bikiny fitness nad 169 cm + bikiny fitness masters nad 35 let


Elena-Roxana Nichifor

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech mužů a žen 2021 - 7. místo ve wellness fitness

Eleno, chystáte se startovat na mezinárodních závodech v rakouském Welsu, ráda bych se Vás tedy zeptala, jak jste nyní spokojena se současnou formou? A jak se na zahraniční závody s mezinárodní konkurencí těšíte?

Zdravím všechny sledující a fanoušky Ronnie.cz a děkuji za možnost říct pár slov o své přípravě. Předem se omlouvám za možné chyby, které možná budou v mém psaní, nejsem Češka a psaní mi ještě dělá trochu problém. Jak už zaznělo v otázce, chystám se startovat na mezinárodních závodech ve Welsu. Forma bych řekla, že je dobrá, rozhodně ale může být lepší a budeme se s trenérkou Katkou Kyptovou snažit, abych poslední týden před závody pořád zůstala na výkonech jako doteď, i když síla pomalu ubývá. Ale věřím tomu, že se nám podaří ukázat dobrou formu. (úsměv) Na konkurenci se velice těším, bude to obrovská zkušenost, a i když teď nervy hrají svou roli, jedu si to užít, přece to v první řadě dělám kvůli sobě.

Letos v srpnu jste se účastnila mistrovství Čech. Jak byste sama zpětně ohodnotila svůj výsledek na dané soutěži?

Svou účast na mistrovství Čech bych ohodnotila dobře, samozřejmě to mohlo dopadnout líp, ale vzhledem k tomu, že to byl můj první start a podcenila jsem pózing, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Každopádně si myslím, že každý byl poprvé nervózní a na dalších závodech už bude vše lepší.

Je něco, co jste se snažila po srpnovém mistrovství změnit? Něco, s čím jste třeba v rámci finální formy nebyla spokojená? Rozhodla jste se, že byste na něčem do dalšího startu ráda zapracovala?

Rozhodně, po srpnovém mistrovství jsem se snažila více zapracovat na slabých stránkách a nepodcenit, že i maličkost může vše změnit. Finální forma nebyla dostatečně stažená, bylo tam ještě docela dost tuku, což jsme se teď snažily změnit. Přidaly jsme více kardia a změna nastala i v jídelníčku a tréninkovém plánu.

Závodíte v kategorii wellness fitness, která je mladší než třeba oblíbené bikiny fitness. Co Vás přimělo k volbě dané dámské kategorie? Proč zrovna wellness?

Tahle kategorie mě nejvíc zaujala, protože odmalička jsem chtěl mít krásný zadek a vypracované nohy. Abych pravdu řekla, myslím si, že je to zajímavá kategorie, kterou nedělá zase tolik holek z důvodu, že musíte mít trochu více hmoty než bikina. Strašně se mi líbí menší vršek a větší spodek, to je i důvod, proč mě tahle kategorie tolik zaujala, a cítím se jako wellnesska dobře.

Elena-Roxana Nichifor na Mistrovství Čech mužů a žen 2021

Je známo, že pódiový projev je jedna z věcí, kterou někdy závodníci a závodnice podceňují, ale bývá to zpravidla kámen úrazu, neboť v našem sportu není právě důležitá samotná forma, ale také projev a samozřejmě kompletní vzhled na stagi. Jak to máte s tréninkem pózingu Vy sama?

Co se tréninku pózingu týče, pravda je taková, že hodně závodníků to podceňuje. I já se přiznám, že jsem to podcenila a nevěnovala tomu tolik času. Byla to chyba, kterou jsem se teď snažila změnit, a každý den mám svoje chvilky pózingu.

Jak vzpomínáte na své úplné začátky v rámci pózování?

Začátky pózingu byly strašně zábavné. Když jsme začaly pózovat s Káťou, tak jsem byla jako dřevo, (smích) a musím říct, že ten rozdíl už je znát. Spolu jsme na tom zapracovaly, ale pořád je co zlepšovat.

Máte nějaký ideální cíl, kterého byste ráda při startu na rakouské půdě dosáhla?

Můj cíl na rakouské půdě je samozřejmě neskončit poslední, pokud možno. Nebudu vám lhát, že bych nechtěla být mezi vítězi, ale stojím nohama na zemi, přece jen jsou to mezinárodní závody a konkurence bude velká.

Jaké jsou Vaše další plány na zbytek sezóny 2021? Jste si již teď jista, kde byste případně ještě letos ráda startovala?

Ve zbytku sezóny mě čekají ještě jedny závody, s Káťou máme v plánu Grand Prix Brno, které se koná 25. října, a tím letošní sezónu ukončíme. Domluvily jsme se, že na první závodní sezónu je to dostačující a tělo potřebuje oddech. Káťa je jedna z nejlepších trenérek a moc dobře po tolika letech praxe ví, co dělá.

Je tu někdo, komu byste v rámci svých dosavadních kulturistických příprav ráda poděkovala? Někdo, bez koho si myslíte, že by nebyly Vaše dosavadní tréninky a vše kolem takové, jaké třeba nyní je?

Ano, samozřejmě, v první řadě musím poděkovat rodině, kterou tu v Česku mám. I když nejsou moje pokrevní rodina, jsou už 11 let součástí mého života a pro mě rodina jsou. Jak maminka mého bývalého přítele, se kterým máme dvě nádherné děti, tak všichni ostatní mě strašně podporovali a pomohli mi a za to chci poděkovat. Také své úžasné trenérce, bez které bych mezi závodníky asi nebyla. Moc děkuji, Kači. Samozřejmě malinkému fitku v Hrušovanech, kde bydlím a kde jsem začala cvičit, Barakiel Fitness Solárium. Fitku Znojmo pod vedením Libora Melichárka, kde jsem potkala Káťu, a takhle začala naše spolupráce, za kterou jsem vděčná. V neposlední řadě určitě kamarádkám, které při mě stály, pomohly mi, podporovaly mě a pomáhají mi doteď i s maličkostmi. A nakonec své šéfce, která mi vyšla vstříc pokaždé, když bylo v rámci přípravy potřeba. A samozřejmě vám, Ronnie.cz za možnost udělat s vámi tenhle rozhovor.

Chtěla bych všem poděkovat, a pokud máte nějaký sen, určitě si za ním běžte, nevzdávejte se, a i když je to těžké, bojujte dál. Ono to pak za ten výsledek stojí. Přeji krásný den a děkuji vám za váš čas.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie