Reklama:

Mistrovství Evropy 2018 očima Zdeňka Vrány

3.914 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2017 - 3. - 7. 5. 2018, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Tereza BalíkováKlára FišerováMichaela LíbalováVeronika Svobodová • Andrea Moleková • Michaela ŠandorováVeronika Zemanová • Eliška Dombková • Kateřina HolmanováKlára Šturmová bodyfitness: Arleta Krausová (video) • Gabriela Linhartová • Jitka Vorlová • Jana Cocherová • Ida Tvarůžková • wellness: Tatiana Naddennaia • physique: Matěj Večerek • Svyatoslav Konyk • Marek SviridovJan HalaszLibor KratochvílDavid VeselýZdeněk Vránakulturistika: Petr Klíma • Jan PítrZbyněk Ceradský (video) • Vítězslav JandaPavel FormanBohuslav KrajíčekJiří NěmecVladimír ŠtěpánekVladimír SemerádMilan Bodlák klasika: Václav OnderkaVít Sahula (video)Miroslav DopirákBohumil ŠevcMartin ŠkrýbaVladimír Dvořák
Před ME:
nominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
foto prezentacez místa děníden 1 + foto
den 2 + foto - 5 medailí! den 3 + foto
kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Z. Vrány

Závodníci ve physique (I.) - rozhovory a formy před ME 2018
Mistrovství Evropy 2018: výsledky a fotografie (den 2.)
Jedním z členů české reprezentační výpravy na nedávném mistrovství Evropy byl také Zdeněk Vrána, který se zde představil v kategorii physique mužů masters od 45 do 49 let. ME bylo pro Zdeňka první zahraniční soutěží a jeho velmi dobrá forma mu nakonec vynesla 4. místo.

Jaké si Zdeněk přivezl ze své první velké soutěže zážitky, a máme počítat, že poletí do Španělska i příště? To už Vám prozradí sám.

[Text: Zdeněk Vrána] Z mého pohledu musím říct, že celé mistrovství bylo pro mě jedním velkým zážitkem a až na malé mouchy v organizaci, kdy pro nás například při odletu zapomněli poslat autobus k hotelu, bylo vše téměř dokonalé. Byl to obrovský festival a přehlídka nádherných postav, kde si přišli na své jak příznivci velkých svalů, tak fitnessáků v kategoriích physique nebo všech kategorií dívek a žen. Zkratka přes 900 těch nejlepších postav z celé Evropy. Myslím, že kdejaký divák si musel připadat jako na nějaké jiné planetě.

Bohužel, a to byla asi jediná kaňka, z mého pohledu těch diváků nebylo tolik, kolik by si taková akce zasloužila. Ale je to asi tím, že se ME koná už spoustu let na jednom místě a místní obyvatelé jsou už asi přesyceni. Být podobná akce kdekoli jinde, tak by bylo určitě vyprodáno. Co se tyče naší výpravy, tak myslím, že jsme bez výjimky vytvořili skvělou partu - od juniorů a juniorek přes kulturistické pardály až po celé vedení výpravy. Obzvláště naše parta physique fungovala skvěle a na naše společně vyrabování McDonaldu budou v Santa Susanně dlouho vzpomínat. :-)

Co se týče mého startu a výsledku, tak musím říct, ze jsem si celý pobyt neskutečně užíval, a to, že si odvážím 4. místo z ME, považuji za obrovský a v mé krátké kariéře dosud největší úspěch. Představa, že jednou budu stát na pódiu ve finále ME mezi Antoniem Damianem (1. místo) a Rickym Beckfordem (2. místo), je něco jako sen, vždyť oni tady i na MS sbírají medaile už několik let a jsou světovými celebritami fitness průmyslu. Z mého pohledu bývalého fotbalisty to je jako stát mezi Ronaldem a Messim na vyhlašování o Zlatý míč. :-) Vždyť doteď jsem soutěžil výhradně v Čechách a nejdále na závodech jsem byl v Brně a Olomouci.

Co se týče hodnocení formy, to přenechám trenérům a vedení, ale za sebe musím říct, že jsem snad poprvé v životě byl s formou v den soutěže spokojen. Myslím, že můžu být hrdý na to, že slušná forma se dá udělat i v tomto věku, čistě a bez zakázaných prostředků, a že tímto mužů motivovat spoustu lidí v mém okolí. Na druhou stranu mi tato soutěž a finální forma ukázaly, kde všude mám rezervy a co všechno je třeba ještě zlepšit a vypilovat. Věřím, že s pomocí reprezentačních trenérů to zvládneme. Musím před nimi opravdu smeknout, jak nás všechny zvládli připravit, kontrolovat, natírat, povzbuzovat atd. Celé dny od rána do večera na hale a pak kolikrát i v deset večer kontrolovali naše formy na hotelu. Mě konkrétně připravoval posledních 14 dní Martin Novotný a to, jak jsem vypadal v den D, je především jeho zásluha. Ale stejně tak zaslouží uznání i Zdena Razýmová s Tomášem Burešem. A nemůžu zapomenout na Lídu Čížovou, se kterou jsme strašně moc zapracovali na pózingu a na celkovém projevu na pódiu, a i když to ještě zdaleka není ideální, tak tam určitě zlepšení vidět je.

Na závěr bych chtěl říct, že ještě před odletem jsem byl přesvědčen, že to jsou na delší dobu moje poslední závody, ale když jsme odjížděli poslední den autobusem od haly, tak jsem si slíbil, že se sem za rok vrátím v ještě lepší formě a tu vysněnou medaili si odtud zkusím odvézt. :-)

Úplným závěrem chci poděkovat svojí rodině za velkou podporu a krásné přivítání na letišti, dále Ronnie.cz za tento článek a v neposlední řadě našemu vedení reprezentace, že mi dali tuto šanci a možnost reprezentovat naši zemi. Doufám, že jsem je nezklamal a že mi tento úspěšný debut otevře přirozeným vývojem nové možnosti.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
tomášekp (20:29) • Super článek až na to že Gorila, Orangutan a Šimpanzi nejsou opice ale primáti
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Hockey1000 (08:58) • Správnej vegan je ten, co to denně oznámí aspoň 10 lidem a napíše o tom minimálně 5 sta...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Allegro (08:02) • Zdravím. Mohl bych poprosit o zdroj těchhle tvrzení? Rád bych si ho přečetl. Zajímal...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:38) • Někam mi zmizel příspěvek. Tak znovu (snad se znovu neobjeví). Ve střední Evropě mají n...
magazínNutri-mythbusters: Veganské mýty o vý...
Mablung (10:34) • Allegro, největší problémem zemědělství je blbost lidí, ne jezení masa. Typickým důkaze...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra