Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Závodníci v klasické kulturistice (II.) - rozhovory a formy před mistrovstvím Evropy 2018

12.628 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2018 - 3. - 7. 5. 2018, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Tereza BalíkováKlára FišerováMichaela LíbalováVeronika Svobodová • Andrea Moleková • Michaela ŠandorováVeronika Zemanová • Eliška Dombková • Kateřina HolmanováKlára Šturmová bodyfitness: Arleta Krausová (video) • Gabriela Linhartová • Jitka Vorlová • Jana Cocherová • Ida Tvarůžková • wellness: Tatiana Naddennaia • physique: Matěj Večerek • Svyatoslav Konyk • Marek SviridovJan HalaszLibor KratochvílDavid VeselýZdeněk Vránakulturistika: Petr Klíma • Jan PítrZbyněk Ceradský (video) • Vítězslav JandaPavel FormanBohuslav KrajíčekJiří NěmecVladimír ŠtěpánekVladimír SemerádMilan Bodlák klasika: Václav OnderkaVít Sahula (video)Miroslav DopirákBohumil ŠevcMartin ŠkrýbaVladimír Dvořák
Před ME:
nominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
foto prezentacez místa děníden 1 + foto
den 2 + foto - 5 medailí! den 3 + foto
kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Z. Vrány

Nominační sraz závodníků na mistrovství Evropy 2018
Španělská Santa Susanna bude ve dnech 2. až 7. května hostit letošní supermistrovství Evropy mezinárodní federace IFBB, na kterém poměří síly špičkoví závodníci starého kontinentu napříč nejrůznějšími disciplínami a věkovými kategoriemi. Jak se již stalo zvykem, na Pyrenejském poloostrově do bojů na pódiu zasáhnou také členové početné české reprezentační výpravy. Jako první do šampionátu přitom zasáhnou klasičtí kulturisté z juniorských a veteránských kategorií. To znamená, že již ve čtvrtek budou mít na mistrovství odzávoděno i Bohumil Ševc, Martin Škrýba a Vladimír Dvořák. S jakými ambicemi a očekáváními se právě oni na cestu do Španělska chystali?

jménokategorie
Bohumil Ševc klasická kulturistika masters od 40 do 44 let
Martin Škrýba klasická kulturistika masters od 40 do 44 let
Vladimír Dvořák klasická kulturistika masters nad 50 let

Bohumil Ševc

Vybrané úspěchy:

BFC Cup 2017 - 2. místo v klasické kulturistice mužů do 180 cm
Mistrovství České republiky 2017 - 5. místo v klasické kulturistice mužů do 180 cm
Mistrovství Čech 2017 - 4. místo v klasické kulturistice mužů do 180 cm
Mistrovství Čech 2016 - 4. místo v klasické kulturistice mužů do 180 cm

Bohumile, po účasti na několika domácích mistrovských i pohárových soutěžích je před Vámi Vaše první účast na mistrovství Evropy. Pociťujete před soutěží nějakou nervozitu, nebo se naopak do Santa Susanny těšíte?

Kdybych řekl, že nervózní nejsem, tak bych lhal. Nervozitu samozřejmě pociťuji, ale moc se do Santa Susanny těším.

Vytyčil jste si pro sebe před šampionátem nějaký cíl? S jakým výsledkem byste byl spokojen?

Bohumil Ševc v přípravě na mistrovství Evropy 2018

Já považuji za úspěch už jen to, že po třech letech v tomto sportu jsem se vůbec na mistrovství Evropy nominoval a budu se ho moci zúčastnit. Mým cílem je postoupit z eliminace mezi 15 nejlepších závodníků v mé kategorii. Pokud se mi to povede, budu opravdu spokojený.

Na jaká vylepšení postavy jste se během přípravy na letošní sezónu soustředil a jak se to podle Vás povedlo?

Soustředil jsem se hlavně na zlepšení formy dolních končetin a ramen - což se mi od loňské sezóny, myslím, povedlo. Doufám tedy, že na pódiu bude moje forma pořádně vidět.

Závodíte teprve třetí sezónu. Co se pro Vás před třemi lety stalo impulsem k tomu vyzkoušet si kulturistické závody a jak jste se vlastně ke kulturistice vůbec dostal?

Cvičím už od svých patnácti let. Vždycky jsem se chtěl kulturistických závodů někdy zúčastnit, vyzkoušet si, jaké to je stát na pódiu. Proto jsem před třemi roky oslovil Libora Voborníka z Nového Města nad Metují. Libor mě do tohoto sportu zasvětil a připravil, za což mu moc děkuji.

Je někdo další, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Samozřejmě bych chtěl poděkovat své rodině a kolegům v práci za podporu a za to, že se mnou v období diety mají trpělivost a snášejí moje nálady - což každý, kdo zažil přípravu na kulturistické závody, zná.

V neposlední řadě chci zmínit sponzory, bez jejichž pomoci bych se mistrovství Evropy nemohl zúčastnit. Jmenovitě to jsou: Obec Dobré, Auto SAS, s. r. o., IZOL 94, NADKOV, s. r. o., MIZERA TRANS, s. r. o., Požárně-bezpečnostní servis Bc. Ingrid Čermáková, Josef Bartoň z České Čermné, BEAS, a. s., Sádrokartony Dusílek, Renata Dusílková - Bar Montana Opočno, Zámečnictví Lukáš Kočí a spol., Truhlářství Petr Šupol.

Děkuji Vám a moc si vážím Vaší pomoci.


Bohumil Ševc v přípravě na mistrovství Evropy 2018

Zpět na přehled


Martin Škrýba

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2018 - 2. místo v klasické kulturistice masters
GP Ronnie.cz 2016 - 2. místo v kondiční kulturistice mužů nad 80 kg
Golem "Big Boy" Classic 2016 - 1. místo v kondiční kulturistice mužů nad 30 let
Granite Muscles 2016 - absolutní vítězství v kondiční kulturistice mužů

Martine, po startu na několika kondičních soutěžích jste si letos vyzkoušel start na mistrovství republiky a hned z toho bylo druhé místo. S výsledkem jistě budete spokojený, je to tak?

Ano, spokojený samozřejmě jsem, druhé místo na republice je pro mě určitě úspěch. Vím, že jsem nebyl na sto procent připravený, jak jsem chtěl, a ani kompenzace a odvodnění se mi úplně nepodařily, protože jsem to zkoušel trošku jinak než v předchozích přípravách, kde jsem bojoval s vodou v podkoží, a to samé i teď. To se samozřejmě podepsalo na výsledku a věřím, že kdyby vše klaplo dle očekávání, byla z toho zlatá. (úsměv) Možná ale zase o to větší je pro mě teď výzva to na Evropu vylepšit, jak jen je to možné za těch pár dní.

Teď je před Vámi tedy i Vaše první vystoupení na mistrovství Evropy. Pociťujete před soutěží nějakou nervozitu, nebo se na závody v Santa Susanně spíše těšíte?

Martin Škrýba 9 dnů před mistrovstvím Evropy 2018

Ano, samozřejmě nervozita tady je. Jsem docela dost velký trémař a tohle všechno je pro mě nové a velké, takže trošku stresuji. (úsměv) Nejde jen o samotnou soutěž, ale člověk se stresuje a přemýšlí o všem okolo, aby na něco nezapomněl, aby vše klaplo atd. Samozřejmě se ale moc na to celé těším a chci si to určitě co nejvíce užít a načerpat další zkušenosti, abych měl na co vzpomínat.

Obě Vaše jarní soutěže od sebe dělí dva týdny. Cítíte ještě nějaké rezervy ve formě? Na co se před cestou do Španělska ještě zaměříte?

Samozřejmě rezervy ještě jsou, jak jsem již zmiňoval. I nějaké ty chybičky jsem udělal, proto se určitě ještě zaměřím tento týden na kvalitní trénink a kardio a také utáhnu stravu, co to půjde, respektive denní příjem sacharidů a bílkovin. Dále se víc zaměřím na následnou suchou kompenzaci, kterou tentokrát nechci podcenit a doufám, že se mi podaří lépe než na mistrovství republiky. Pokud bude harmonogram startu jednotlivých kategorií podobný jako v loňském roce, měl bych začínat kompenzaci již v sobotu a startovat v mé kategorii již druhý den po příletu do Španělska. Nechci ale předbíhat a čekám na zveřejnění harmonogramu.

Určil jste si pro sebe před evropským šampionátem nějaký cíl? S jakým výsledkem byste byl spokojen?

Co si budeme povídat, je jasné, že každý sní o výhře nebo úspěchu a já nejsem výjimka. (úsměv) Samozřejmě ale stojím nohama pevně na zemi a vím, že na takové úrovni soutěže, jakou Evropa bezesporu je, není lehké uspět a ani si netroufám odhadnout, jakého bych mohl dosáhnout umístění. Člověk si může myslet, že vypadá sebelíp a že jeho forma je prostě super a na hranici dokonalosti, ale vždy se vše ukáže, až když si stoupnete vedle soupeřů na pódium. Tam je teprve opravdu vidět, jak na tom jste a jaké mohou být šance uspět. Samozřejmě, že doufám v co nejlepší výsledek, ale dostat se třeba alespoň do finále by pro mě znamenalo obrovský úspěch při prvním startu na takové soutěži. Ale jsou to všechno jen mé úvahy, jak to všechno dopadne, se prostě uvidí. (úsměv) Ať to ale dopadne, jak chce, budu určitě spokojený i s tím, že jsem měl možnost tam být.

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě bych rád poděkoval Zbyňkovi Ceradskému, ke kterému chodím do fitka a vždy mi ochotně odpovídá na mé otázky, kterých je někdy až moc, a dokáže mi vždy poradit a povzbudit mě. Ať už jsem byl třeba totálně vyšťavený, nebo jsem si prostě nevěděl rady a potřeboval to probrat. Také mi vždy na závodech pomáhal v zákulisí s barvou a přípravou před vstupem na pódium. Letos to tedy bylo o malinko horší, jelikož měl práci i sám se sebou a museli jsme si pomoci tak nějak navzájem, protože i on startoval na mistrovství České republiky. Pokaždé pro mě byl velkou oporou, i když on sám to třeba tak nevnímá, a jsem moc rád, že to se mnou vždy absolvoval. Teď si spolu stoupneme i na pódium v Santa Susanně, byť každý v jiné kategorii. Ale i za to jsem rád, že tam bude zase se mnou. Dále bych určitě rád poděkoval celé své rodině, kamarádům a všem, kteří mě celou dobu podporovali, fandili mi a občas museli snášet i moji nepříjemnou náladu, která k dietě bohužel bezesporu patří. (úsměv) Za to se jim i dodatečně omlouvám a věřím, že to dokážou pochopit.


Martin Škrýba 9 dnů před mistrovstvím Evropy 2018

Martin Škrýba na mistrovství České republiky 2018

Zpět na přehled


Vladimír Dvořák

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2018 - 2. místo v kulturistice masters od 60 do 64 let
Mistrovství České republiky 2016 - 1. místo v kulturistice masters od 60 do 64 let
Kulturistická soutěž o Putovní pohár časopisu Tréner 1978 - 1. místo v kulturistice mužů nad 179 cm
Mistrovství Čech 1978 - 7. místo v kulturistice mužů nad 179 cm

Vladimíre, pokud se nemýlím, pak byste na letošním mistrovství Evropy měl nastoupit v kategorii klasické kulturistiky masters nad 50 let. Jak se zrodila myšlenka závodit nikoliv ve váhové kategorii, ale právě v klasice?

Vladimír Dvořák na mistrovství České republiky 2018

Letos jsem se rozhodl již před nominací na mistrovství Evropy vyzkoušet kategorii klasické kulturistiky masters nad 50 let, a to z důvodu velice prostého. Moje váha a svalový rozvoj se pohybují pod 80 kg a ve váhové kategorii masters nad 55 let není šance na lepší umístění, protože hmotnost některých závodníků se blíží 100 kg, což je již neporovnatelné. A je to i celková změna v přístupu v tréninku.

Jak se vyvíjela Vaše příprava na letošní soutěže? Udělal jste v tréninku či dietě nějaké změny, nebo jste se držel toho, co se Vám osvědčilo v minulosti?

V letošní přípravě na mistrovství republiky v Lysé nad Labem, kde jsem získal druhé místo (mám už kompletní sadu medailí z MČR za poslední tři roky), jsem zvolil trochu odlišný systém a přístup v tréninku. Trénoval jsem vícekrát, až šest tréninků v týdnu, a hlavně jsem zvýšil počet sérií i opakování - vše, jako jsem dělal v mládí. K tomu jsem zařadil supersérie, trojsérie, shazovačky a vynucená opakování a vše s krátkými přestávkami. Prostě jsem zvýšil intenzitu. Dieta je pořád stejná, tam už toho moc nevymyslím. Jen jsem v závěru cukroval špaldovými vločkami a rýžovými chlebíky.

Mistrovství Evropy se už několik let koná ve španělské Santa Susanně, Vy jste už pravidelným účastníkem. Je to výhoda, když víte, do jakého prostředí jedete?

Byl bych raději, kdyby se mistrovství Evropy konalo v jiném státě. Takhle je to pořád stejné, není moc co poznávat. Ale zase je výhoda, že už známe prostředí a víme, co od toho očekávat.

Zkušenosti s evropským šampionátem už máte a další letos ještě přidáte. Neláká Vás také start na mistrovství světa?

Letošní mistrovství světa pro masters má být, myslím, v Řecku. Tuším, že týden před vánočními svátky. Kdyby se podařilo sehnat finance, rád bych tam jel a zkusil se porovnat se světem, uvidíme.

Komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Závěrem chci poděkovat svému kamarádovi z práce Jirkovi a kamarádkám Lence a Daně za pomoc, kterou od nich mám po celý rok, svému synovi a hlavně starostovi MÚ Prahy 13 Ing. Davidu Vodrážkovi za finanční dotaci poskytnutou na reprezentaci.


Vladimír Dvořák v přípravě na mistrovství Evropy 2018

Vladimír Dvořák na mistrovství České republiky 2018

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie