Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Diamond Cup Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
Elite Pro: výsledkyfotovideo classic physiquevideo bikiny
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisí
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto I. foto II.foto III.
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
Elite Pro: výsledkyfoto
BFC Cup Liberec: propoziceinfostartovky výsledky foto

V sobotu 21. října ve Slezském divadle v Opavě na tradiční mezinárodní pohárovou amatérskou soutěž v kulturistice a fitness GP PEPA Opava navázalo klání IFBB Elite profesionálů IFBB Elite Pro GP PEPA, na kterém si to závodníci nastupující v kulturistice mužů open, classic physique mužů, physique mužů, bikiny fitness žen a bodyfitness žen rozdali v soubojích o finanční odměny v celkové výši 14.000 eur. Nejvíce peněz, a to 4.000 eur, bylo určeno kulturistům, zbývající částka byla rovným dílem distribuována závodníkům z dalších čtyř kategorií.

IFBB Elite Pro GP PEPA 2023 - kulturistika mužů open

IFBB Elite Pro GP PEPA 2023 - fotogalerie
GP PEPA Opava 2023
- výsledky

V kulturistice mužů open k soutěži nastoupilo devět borců, což z IFBB Elite Pro GP PEPA pro tuto kategorii dělá čtvrtou nejpočetněji obsazenou událost probíhající sezóny. Pohled do výsledkové listiny, kterou najdete v tabulce níže, ukazuje, že v Opavě to u rozhodčích ve všech kolech vyhrál Antonín Téma, který tak na třetí pokus vybojoval své první vítězství mezi profíky! Na paty mu ze všech soupeřů nejvíce šlapal zkušený Tomáš Kašpar, který na akci v konkurenci IFBB Elite profesionálů nastoupil už potřicáté. Aktuálně má mezi profíky z mezinárodní federace IFBB bilanci osmi zlatých, deseti stříbrných a dvou bronzových medailí. Třetí místo za druhým Tomášem vybojoval nejlepší zahraniční kulturista soutěže Andrzej Kołodziejczyk, čtvrtá příčka potom patří Renému Gorolovi. Jako poslední se do top 5 při profesionálním debutu probojoval slovenský talent Michal Valaštek, ve kterém se v sedmadvaceti letech skrývá pořádný potenciál pro to, aby v bodybuildingu mohl pomýšlet na ještě zajímavější úspěchy!

IFBB Elite Pro GP PEPA 2023 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
9. 130 Ján Birka Slovensko 27 27

Rozsáhlou fotogalerii z pódia s více než 500 snímky z objektivu Martina Loudy jr. naleznete zde.

IFBB Elite Pro GP PEPA 2023 - classic physique mužů

V classic physique, ve kterém závodníci musejí splňovat hmotnostní limit ve vztahu k jejich výšce, si to v bitvě o vítězství rozdali Petr Bílek s Lumírem Štefkem, kterým se v Opavě mimo jiné shodně podařilo vytvořit parádní iluzi mohutnosti. Nakonec byl úspěšnější Lumír, který tak dosáhl na své třetí vítězství mezi profíky. Bronz za druhým Petrem již s určitým výkonnostním odstupem na oba české závodníky bral Marcus Lamparth z Německa.

IFBB Elite Pro GP PEPA 2023 - výsledky classic physique mužů
1. 116 Lumír Štefek Česká republika 10 3 13
2. 119 Petr Bílek Česká republika 10 8 18
3. 115 Marcus Lamparth Německo 22 7 29
4. 75 Damian Kosiec Polsko 18 12 30

IFBB Elite Pro GP PEPA 2023 - physique mužů

Ve physique mužů svůj třetí start v konkurenci IFBB Elite profesionálů ve druhé vítězství proměnil Libor Škopek. Ačkoliv v jeho kategorii mezi profíky z mezinárodní federace IFBB za necelých sedm sezón nastoupilo hned deset dalších českých závodníků, žádný z nich nemá na kontě takové úspěchy, jaké si během jediného roku připsal právě Libor. Nejblíže mu je svými výsledky dnes už vzpomínaný Petr Bílek, který ještě v době, kdy nastupoval ve physique, dosáhl na stříbro z předloňského IFBB Elite Pro Czechia. Druhý na letošním IFBB Elite Pro GP PEPA skončil Robin Singer z Německa, třetí místo obsadil Alhassan Mayoyo Tobzia. Jen velmi těsně potom medaile unikla Adamu Wellartovi, jenž ve Slezském divadle nastoupil ke svým prvním profesionálním závodům.