Reklama:

Závodnice v bikiny fitness - rozhovory před Arnold Classic Europe 2018

5.629 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2018 - 28. - 30. 9. 2018, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Klára FišerováEliška Dombková • Andrea Moleková • Aneta ŠmídlováLucie Varmužová bodyfitness: Tereza Linhartováwellness: Nikola KeprtováPavlína Štouračová • Aikaterini Polymerou • physique: Michal Komosný (video) • Jan BatěkVojtěch Dvořák kulturistika: Šimon Pešek (video) • David Mesjar • Lukáš BrunclíkPetr FricKarel TesařVojtěch BalounOndřej Šesták klasika: Alexandr Haluška
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 1 medaile!
Strongman:
T. Hamák

Španělská Barcelona bude ve dnech 28. až 30. září dějištěm dalšího ročníku prestižní soutěže Arnold Classic Europe a chybět nebudou ani čeští zástupci. Nominací, která se konala 1. září 2018 v pražské posilovně Olympia Fitness, prošly mimo jiné i tři mladé závodnice bikiny fitness.

Aneta Šmídlová zahájila svou soutěžní kariéru v roce 2016 a prozatím má zkušenosti pouze s tuzemskými soutěžemi. Na těch se jí ale v letošním roce velmi daří, tak uvidíme, jak její formu zhodnotí Barcelona. Další juniorka Lucie Varmužová už má za sebou i mezinárodní soutěžní zkušenost z mistrovství Evropy, ovšem od minulého jara se na soutěžním pódiu neukázala, a tak bude velmi zajímavé vidět, kam svou formu od svého posledního startu posunula. Klára Fišerová získala letos v květnu páté místo na mistrovství Evropy ve španělské Santa Susanně, snad pro ni tedy bude i nadcházející šampionát konaný na území Španělska šťastný.

Mezi ženami se ve Španělsku představí Eliška Dombková, se kterou jste si již mohli přečíst rozhovor před jejím vystoupením na Diamond Cupu Austria, kde si díky své úžasné formě vysloužila IFBB Elite profesionální kartu. Ve zbytku sezóny však ještě plánuje účastnit se amatérských soutěží. Šestou bikiny fitnesskou, která do Barcelony z České republiky zamíří, bude Andrea Moleková.

jménokategorie
Aneta Šmídlová bikiny fitness juniorek do 166 cm
Lucie Varmužová bikiny fitness juniorek do 166 cm
Klára Fišerová bikiny fitness žen nad 172 cm a juniorek nad 166 cm
Eliška Dombková bikiny fitness žen do 169 cm
Andrea Moleková bikiny fitness žen do 166 cm

Aneta Šmídlová

Vybrané úspěchy:

Diamond Cup Ostrava 2018 - 1. místo v bikiny fitness juniorek
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018 - 1. místo v bikiny fitness dorostenek
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2016 - 4. místo v bodyfitness dorostenek

Aneto, v bikiny fitness závodíte, pokud se nemýlím, od roku 2016. Pamatujete si, když jste viděla bikiny fitness závodnice poprvé, jestli jste hned věděla, že by to mohlo být i pro Vás to pravé ořechové?

Ano, závodím od roku 2016. Předtím jsem závodnice bikiny fitness sledovala, ale ze začátku mě ani nenapadlo, že bych někdy mohla být jednou z nich.

Měla jste ke sportu blízko už od dětství, nebo Vaše sportovní historie začala až v posilovně?

Už od dětství jsem sportovala a vystřídala spoustu druhů sportů jako třeba lyže, kolečkové brusle, kolo, sebeobranu, běh, ale posilování mě chytlo nejvíce.

První krůčky ve své fitness kariéře jste zvládla sama, nebo jste měla od počátku nějaké vedení?

Ze začátku jsem chvíli cvičila sama, pak jsem byla oslovena trenérem Ladislavem Thunem, který se mnou cvičil a naučil mne základům fitness.

Jak se během doby, co cvičíte, proměnilo Vaše tělo, a s jakými reakcemi se setkáváte ve Vašem okolí?

Myslím, že největší změny nastaly v posledním roce. Změnila jsem trenéra a všechno se snažím dělat na max. S reakcí je to člověk od člověka, někomu se to líbí a obdivuje to, někomu naopak.

Komu se Váš nový koníček příliš nelíbil a kdo Vás v něm naopak podporoval

Koníček se nelíbil prarodičům a ani rodiče nebyli úplně pro. Ale časem se s tím museli smířit. (smích)

V letošním roce se Vám na domácích soutěžích velmi daří, sbíráte první místa. Udělala jste něco jinak, nebo se jen úročí několikaletý trénink?

Změnila jsem trenéra, nyní mi s přípravou pomáhá Martin Dajč a také má "fitness mamka" Alena Neffová. Oběma bych za to chtěla moc poděkovat.

Na co hlavně jste se soustředili v přípravě na Arnold Classic Europe? Na čem jste se snažila nejvíc zapracovat a jak jste spokojená s výsledkem?

Pracovali jsme na všech nedostatcích, celá příprava i tréninky byly trochu jiné než předtím. Dala jsem do toho vše, a tak pevně věřím, že se to na formě projeví.

Máte pocit, že jste svou jarní formu posunula ještě dál?

Sezónu jsem ukončila začátkem června po Diamond Cupu, na nějaké velké změny nebyl dostatek času. I přesto si ale myslím, že jsem pro nejlepší umístění udělala maximum.

S jakými představami o svém umístění do Španělska pojedete a budete tam mít někoho blízkého jako podporu?

Očekávám spoustu zážitků a hlavně zkušeností. Jsem strašně zvědavá, jak vše bude probíhat. Samozřejmě, každý chce vyhrát, ale jsem si vědoma toho, že jsou zde soupeřky, které trénují déle. Jako podpora se mnou jede Alenka Neffová a elektronicky se mnou bude většina mých přátel.

Zpět na přehled


Lucie Varmužová

Vybrané úspěchy:

MČR dorostu a juniorů 2017 - 5. místo v bikiny fitness juniorek do 164 cm
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2017 - 2. bikiny fitness juniorek do 164 cm
Mistrovství Evropy 2017 - 11. místo v bikiny fitness juniorek do 166 cm

Lucko, pokud se nemýlím, závodila jste naposledy na jaře roku 2017. Proč ta delší závodní pauza?

Ano, je to tak. Takhle dlouhá pauza měla hned několik důvodů. Tím nejhlavnějším bylo samozřejmě zkvalitnění formy a pokus nabrat na sebe nějaký ten sval navíc. Dalším důvodem byla augmentace prsou, kterou jsem podstoupila letos v březnu, a maturita, kterou jsem si prošla také letos na jaře.

Na čem jste se snažila v přípravě na Arnold Classic Europe nejvíc zapracovat? Jaké partie máte "dány od Boha" a na kterých musíte naopak dřít?

Mými lepšími partiemi jsou rozhodně nohy, které mám větší než vršek těla a lépe mi reagují. Vršek zaostává, takže to byla rozhodně priorita, na které jsme chtěli s trenérem zapracovat, ale práce je pořád na všech partiích.

Do jaké míry jste spokojená s pokrokem, kterého se Vám od Vaší poslední závodní sezóny podařilo dosáhnout?

Nedokážu zatím posoudit. Progres tam určitě vidím, ale v mých sebekritických očích asi nikdy nebude žádný posun dostatečný.

Dokážete se namotivovat sama, nebo potřebujete nějakou motivaci zvenčí? Co je pro Vás tím nejsilnějším motorem, abyste přestála všechny nepříjemnosti předsoutěžní přípravy?

Rozhodně si myslím, že tu hlavní motivaci bychom měli mít sami v sobě, protože se sebou žijeme celý život. Na druhou stranu nikdo nechce zůstat sám a určitě mě motivují i lidé kolem, hlavně ti, co ve mě věří a dokážou mě jak pochválit, tak upřímně zkritizovat. Základ ale je nebrat přípravu jako nepříjemnost, naopak. Udělat si z toho radost, protože to všechno děláme ve výsledku stejně jen sami pro svoje potěšení, a protože celou tu cestu milujeme.

Kdo Vás v tom, co děláte, nejvíce podporuje?

Těch lidí je více. Určitě mezi ně patří rodiče, kterým za jejich podporu nepřestávám být vděčná den co den. Potom je to můj trenér, který mi ukazuje už přes 2 roky směr a stojí při mně, a dále mám obrovskou podporu ze strany přítele.

Měla jste v průběhu přípravy nějakou krizi? Pochybnost, jestli to, co děláte, za tu spoustu dřiny stojí?

Přímo krizí bych to nenazývala, ale určitě každý, kdo si přípravou někdy prošel, ví, že jsou dny horší a dny lepší. Občas si prostě z toho všeho děláme drama, někdy i neúmyslně. Pak je vždycky lepší zpomalit, nadechnout se a vzpomenout si, proč tohle všechno vlastně děláme, a na své začátky. Ale o tom, jestli má tohle všechno smysl, jsem nikdy nepochybovala. Protože má.

Jak zvládáte dietu? Jaký máte zhruba váhový rozdíl mezi soutěžní váhou a váhou mimo sezónu?

Dieta je v mém případě celkem v klidu, takže s tím nemám problém. Nevadí mi ani jednotvárná strava, i když jídlo asi jako každý miluji a na pozávodní dobroty se těším. Ale ty chutě na sladké a další nezdravé jídlo přicházejí až ke konci. Letos to je všechno jednodušší, protože mám celou dobu dostatek sacharidů. Aktuálně mám váhový rozdíl asi 6 - 7 kg.

Jaký styl diety jste zvolila, jak dlouho jste byla v dietě a bylo něco, čím jste si tohle období dokázala trochu zpříjemnit?

Držíme klasickou dietu. Vyhovují mi větší vlny sacharidů. Ty se u mě pohybovaly letos od 50 g po 200 g. Mám pár základních potravin, které si připravuji pořád dokola, je to vlastně takový "clean eating". V dietě jsem od půlky července. Občas jsem si dala Coca-Colu Zero nebo jinak zapojila kouzlo sladidel, ale poslední měsíc se snažím tyhle věci téměř úplně vyhodit z jídelníčku. Každopádně "number one" je pro mě káva.

Spolupracujete s nějakým trenérem, nebo alespoň s někým, kdo dokáže objektivním okem v průběhu přípravy hodnotit vývoj formy?

Ano, můj trenér je Martin Dvorožňák z Xfitness Praha.

Už je to poměrně dlouho, co jste naposledy stála na soutěžním pódiu, nebudete na Arnold Classic Europe o to víc nervózní?

Jsem spíš flegmatická, takže nervozita u mě lehce panuje akorát teď ten poslední týden před, ale i to se snažím úplně vymazat. Většinou když už jsem na místě v backstage a už jen čekám, tak je to spíš pocit euforie. Sama jsem zvědavá, jaké to bude po tak dlouhé době, ale rozhodně se strašně těším!

Chystáte po Arnold Classic ještě nějaké další soutěže?

Ano, chystám se ještě závodit 14. října v Kladně a dál uvidíme. Po téhle sezoně bychom chtěli znovu do objemu, ale plány do budoucna jsou zatím ve hvězdách. V přítomnosti máme zatím dvě zastávky, na které se hodlám připravit nejlépe, jak v tuto chvíli dokážu.

Zpět na přehled


Klára Fišerová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Evropy 2018 - 5. místo v bikiny fitness juniorek nad 166 cm
MČR dorostu a juniorů 2017 - 8. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2017 - 1. místo v bikiny fitness juniorek nad 164 cm

Kláro, chystáte se na AC do Barcelony, do Španělska už jste se ale letos jednou podívala, když jste si odvezla 5. místo z ME v bikiny fitness juniorek. Jaké máte na Vaši první mezinárodní soutěž a na Španělsko vzpomínky?

Rozhodně jen ty nejlepší a právě to je důvod, proč jsem se rozhodla letos zkusit i AC. Mistrovství Evropy pro mě bylo zatím nejhezčím závodem, kterého jsem se zúčastnila. Mezinárodní pódium se mi moc zalíbilo a i nadále bych chtěla pokračovat v závodění na mezinárodních prknech.

5. místo z ME je pěkný výsledek, ale určitě jste si po soutěži vyhodnotili, co by se dalo ještě trochu zlepšit. Co to bylo a jak se Vám povedlo na tom zapracovat, když srovnáte svoji formu před ME a teď před AC?

Dalo by se říci, že jsem na sobě zkritizovala úplně vše - vlasy, plavky, pózování, svaly, celkový vzhled a prezentaci, ale já jsem vůči sobě velmi kritická. Na ME byly soupeřky mnohem tvrdší, kulatější, měly zvládnutý make-up, vlasy, plavky i pózování na jedničku. Jestli jsem něco zlepšila, se ukáže až v sobotu, já samozřejmě doufám, že ano. Vím, že nemůžu srovnávat hustotu svalů a tvrdost se slečnami o 5 let staršími, než jsem byla na Evropě já, ale můj cíl byl přijít tvrdší než na jaře. Minimálně jsem si vyzkoušela, jak moje tělo reaguje na druhou dietu po sobě, a naučila se o něm opět něco nového. Tato příprava na moji úplně první podzimní sezónu mě zatím neskutečně baví, naplňuje a já už se nemůžu dočkat pódia. Díky tomu, že jsem po jarních soutěžích nepřibrala skoro nic, jsem ani nemusela držet drastické diety, a tak mi ani nepřišlo, že jsem v nějaké přípravě. Pro mě je to nyní jako životní styl, ohromná zábava a nejoblíbenější koníček v jednom.

Na AC byste se měla představit jak v juniorkách, tak mezi ženami. Zkušenosti z obou věkových kategorií už máte i z minula. Byl na soutěžích, kterých jste se zúčastnila, mezi juniorskou a ženskou kategorií velký rozdíl v kvalitě závodnic, nebo není přechod od juniorek k ženám v tomhle ohledu tolik znát?

Jak kde. Ženy bývají zpravidla tvrdší, svalnatější a vysekanější, ale nemusí tomu tak být vždy. Často se stane, že mezi ženami zaboduje i juniorka, nebo dokonce kategorii žen vyhraje. Řekla bych ale, že v ženách se klade větší důraz právě na osvalení, a většinou jsou roky cvičení na svalech poznat. Alespoň na sobě to vidím, že každým rokem se tělo i svaly mění.

Máte v plánu po AC v podzimní části sezóny pokračovat na další soutěže? Kde Vás ještě uvidíme?

Další závody určitě v plánu mám. Kde? To se ještě uvidí. (úsměv)

Jak se Vám líbí letošní vítězka Bikini Olympia? Máte mezi profesionálkami nějaké své oblíbenkyně, které sledujete nebo se Vám líbí?

Většina závodnic na Olympii je krásná. Mají bezkonkurenční zadky a hamstringy, na druhou stranu moje ideály jsou v IFBB Elite Pro. V NPC se mi moc nelíbí styl plavek a předepsané pózy, já se snažím přiblížit spíše k ruskému stylu, takže sleduji více profesionálky z Elite a většinou právě Rusky. Určitě je to ale dané tím, že mi ruské plavky a pózování více sedí, jsem vysoká a mám štíhlejší svaly, takže se v jinačím než ruském stylu zatím ani necítím.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu nebo pomoc ve Vaší přípravě?

Moc ráda, pokusím se stručně. Nejvíce bych chtěla poděkovat mému příteli, který mi je obrovskou oporou, ke všemu má pochopení a který mi nechává velký prostor k přípravě. Dále také mojí rodině, přátelům, lidem z fitka, Martinovi za zázemí v MD Fitness, Tomovi za nové znalosti a hlavně taky mému úžasnému tělu a sobě samé, jak jsem tuto přípravu sama zvládla bez trenéra. A děkuji i Vám za rozhovor a všem, kteří jej dočetli až do konce.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 42 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Tabačiar 3 týdny před Wings of...
deiw (16:10) • Vypadá dost zajímavě, i ty užší klíční kosti nejsou tak patrné - vypadá to, že ta kila...
magazínBoris Orava a jeho pohled na mýty ve...
beliar (12:17) • Zajímalo by mě, jak zjistit svůj metabolický typ, v poslední době se o to dost zajímám...
magazínNPC Masters Nationals 2020 - 137 nový...
Mikuc (09:23) • Profi licence na rok také něco stojí a když se to vše sejde na jednom účtu, už to udělá...
magazínNPC Masters Nationals 2020 - 137 nový...
Marczus (08:19) • To Mikuc i Jari: presne tak panove. A v dnesni dobe lze uplne v pohode vsechny kategori...
magazínIFBB Diamond Cup Serbia 2020: komplet...
Mikuc (20:53) • Tak aspoň někdo to nahrál zblízka a kvalitně. Já vám řeknu, nej obsazená profi soutěž v...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra